Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

16 годишна възраст въобще не е малка за започване на тренировки и очаквани резултати от тях. Даже и да не ставаш за състезания, тренирай за да мачкаш надутите напомпани билдери с лекота :>

 

Може да си вземеш креатин, глутамин, амино, рибено масло, дхеа, трибестан, вит Е, общи силни витамини.

Протеини аз не взимам, щото когато съм го правил, все нещо съм замазвал и затова вкарвам аминокиселини направо.

 

Що се отнася до "програмистите" в перла и рондо, не съм сигурен, че ще ти съставят подходяща програма, която ще ти подпомогне тренировките по джудо. По-скоро точно треньора по джудо трябва да питаш за нея или да се поровиш на други места за.. както е модерно да се казва сега - силово-кондиционни тренировки, които са съвсем различни от познатите програми, които тренират във фитнес залите.

 

п.с.: и пак да ти кажа за годинките, въобще, ама никак не са ти много. :) Друго си още от по-малък, но все пак.. Другата седмица ще водя племеника си, който е 1-ви клас на тренировки по бокс. До 28-мата си година, може и да стане като кубрат пулев :D (шегувам се, той няма голяма глава и тежки кокали, но ще му стига, за да надделее над всичките си съученици и да си има респекта и от по-големи от него)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Да, реших вече за всичко което ми препоръчахте ще питам треньора. Надали има нещо лошо да се пият тези добавки само помагат (е има и доста, които показват странични ефекти) .Четох доста от темата и доста пише за креатина няма оплаквания :) . Мерси много. Има какво да ми измисли треньора, тои например си е харесал крос-фит или нещо такова и си помпа :D

Link to comment
Share on other sites

Взех си amino pro 9000 на PNC-Europe и креатинче 200 грама на universal.За аминокиселините - 700 таблетки за 56лв направо си е много добре. Казаха ми да пия два пъти по 7 на ден таблети и щяло да ми стигне за 2 месеца някъде.А креатинчето-единствения му недостатък и че получавам мн газове от него.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

да джудиста мога да кажа само лег, клекове и мъртва тяга , и протеин в по големи дози , за 3-4 месеца с тази програма караката ще са бетон :) и не само те .

Link to comment
Share on other sites

Глутамин, креатин + протеин. Това е златната 3-ка с която почваш. Ако имаш парички задължително и аминокиселини. Разгледай какво си пише на опаковките, има схеми и начини за изчисление на приема.

 

Привет,

в момента треньора ми е казал да пия само креатин и аминокиселини, като също каза, че аминокиселините заместват напълно протеина, защото в крайна сметка протеина се разгражда до амино в тялото.

 

Ти казваш да се пие глутамин (това не съм го пробвал още), креатин, протеин и отделно аминокиселини, моля те поясни или моята информация е грешна ?

 

Иначе това е аминото, което треньора ми препоръча и отделно креатин монохидрат и ми каза да не пия протеин

http://www.maxefect.com/bb/produkti/super-amino-4800.html

Link to comment
Share on other sites

Привет,

в момента треньора ми е казал да пия само креатин и аминокиселини, като също каза, че аминокиселините заместват напълно протеина, защото в крайна сметка протеина се разгражда до амино в тялото.

 

Ти казваш да се пие глутамин (това не съм го пробвал още), креатин, протеин и отделно аминокиселини, моля те поясни или моята информация е грешна ?

 

Иначе това е аминото, което треньора ми препоръча и отделно креатин монохидрат и ми каза да не пия протеин

http://www.maxefect.com/bb/produkti/super-amino-4800.html

 

Глутамина сам по себе си представлява аминокиселина която стимулира отделянето на хормона на растежа и участва в белтъчния синтез, поради това е много важна. Аминокиселините са много видове, тези които си взел не са лоши, но бих ти препоръчал освен тях да си вземеш и отелно BCAA аминокиселини, въпреки че тези които си взел ги съдържат там са в доста нищожно количество...

Link to comment
Share on other sites

Ами споредели опит с марки, мисля че не е против правилата на форума. Тези ще ги свърша до 2 седмици и трябва да взема нови. Какво пиете вие и от кое сте доволни като съотношение качество - цена, защото по груби сметки за да пиеш всичко, което ти е необходимо, ти се връзва около 100+ лева на месец само за добавките, което си е цифра.

Link to comment
Share on other sites

Ами споредели опит с марки, мисля че не е против правилата на форума. Тези ще ги свърша до 2 седмици и трябва да взема нови. Какво пиете вие и от кое сте доволни като съотношение качество - цена, защото по груби сметки за да пиеш всичко, което ти е необходимо, ти се връзва около 100+ лева на месец само за добавките, което си е цифра.

 

То ако трябва да пиеш асъл всичко непбходимо ти отива 300-400+ на месец, но това е друг въпрос :) Едни от най-добрите фирми като отношение цена/качество са Sci-tec и Universal, аз съм го споменавал и преди тук... Има и по-добри като GNC ама там цените са по-сериозни.

Link to comment
Share on other sites

Universal определено са добри в цените , но за качеството можем да поспорим все едно да говорим за BSN , но според мене няма най-добра добавка на всеки действат различно , а на мене ми действат добре продуктите на Optimum и Reflex

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Реших пак да подновя взимането на хранителни добавки и да питам няколко въпроса в тази тема. Днес бях в магазин на Genesis Nutrition и там се посъветвах с управителя за еди колко си пари какво мога да купя. Смятах да отделя някъде към 50-70 лева, но човекът ми направи оферта - креатин (230 гр.), глутамин (230 гр.) и гейнер (2300 гр.) ми ги дава на 90 лева, а де факто цената им е 112. Обясни ми, че ако парите са проблем, мога да не взимам гейнера, но било хубаво и с него. Вие да ми препоръчате някаква друга фирма, какво взимате и дали има резултати от това, което взимате.

Link to comment
Share on other sites

Генезис са противни евтини боклуци.

До тук за тях , а само така да попитам какво целиш с тия добавки ? Креатин + глутамин + гейнър е за човек качващ трудно ако си предразположен към напълняване ще заприличаш на хипопотам като задържиш вода от креатина и се наблъскаш с въглехидрати от гейнъра....

 

Всъщност няква нова мода ли е всякви глупаци да си отварят магазинче за добавки ?!

Link to comment
Share on other sites

само ще кажа Optimum , Muscletech , BsN и от по-достъпните Relfex доста са добри .. също от ISS 2200 amino-то не съм разочарован искарах доста стабилен релеф тва лято ... сега мисля да вземам добавки на Universal и ще ви кажа какви са резултатите

Link to comment
Share on other sites

Генезис са противни евтини боклуци.

До тук за тях , а само така да попитам какво целиш с тия добавки ? Креатин + глутамин + гейнър е за човек качващ трудно ако си предразположен към напълняване ще заприличаш на хипопотам като задържиш вода от креатина и се наблъскаш с въглехидрати от гейнъра....

 

Всъщност няква нова мода ли е всякви глупаци да си отварят магазинче за добавки ?!

 

Да мода е приятелю всеки който ходил 5 месеца на фитнес и хванал някаква схема или става дилър на стероиди или си влага всичките средства и отваря в магазина на баща си магазин за добавки ... има и 3 ти вид които си мислят , че разбират от фитнес и завършват курсове за треньори някакси ги взимат и/ или стават треньори и/или отварят собствен фитнес естествено с пари на банката

Link to comment
Share on other sites

Генезис са противни евтини боклуци.

До тук за тях , а само така да попитам какво целиш с тия добавки ? Креатин + глутамин + гейнър е за човек качващ трудно ако си предразположен към напълняване ще заприличаш на хипопотам като задържиш вода от креатина и се наблъскаш с въглехидрати от гейнъра....

 

Всъщност няква нова мода ли е всякви глупаци да си отварят магазинче за добавки ?!

Не мога да кажа, че съм предразположен към напълняване. В момента съм 1.75 висок и тежа 74 килограма, а проблема е, че спрях да "раста". Ръката ми се спря на 37-38, а искам да я направя към 42, искам да направя по-масивен гръден кош, такива неща общо взето.

Та, за хранителните добавки говорехме. :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам аз биг препоръчал въглехидратен протеин единствено на човек който има невероятни проблеми с качването , щото реално гейнъра си е като да се тъпчеш с вафли ..... на мене ми действа отвратително ставам като прасе.....

 

Иначе креатин + глутамин е добра комбинация , просто премахни гейнъра и добави суроватка.

 

И определено не на ГЕНЕЗИС.......

Link to comment
Share on other sites

Човека има ограничен бюджет ти му препоръчваш суроватка :wacko: Това е най-доброто, което може да се вземе, ама едва ли ще отдели по 150лв на месец само за протеин :x

Link to comment
Share on other sites

Човека има ограничен бюджет ти му препоръчваш суроватка :wacko: Това е най-доброто, което може да се вземе, ама едва ли ще отдели по 150лв на месец само за протеин :x

съгласен съм с колегата ... аз на месец давам 120 -30 лв само за протеин без да броим аминото , креатина , витамините а за храната няма да става дума както сме в криза удрям едни 400-450 лв на месец от вуле и това е само за фитнес без да броим глезотии като телефони кецове дънки и кафенца те са други пари ...

Link to comment
Share on other sites

Е дай като е с ограничен бюджет да се тъпче с боклуци та после да има теми с какво да свалям.....

Бодибилдинга е скъп и неблагодарен спорт , жалко но ФАКТ . :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги, някой пил ли е CGT и какви са впечатленията? Лично според мен доза от 5 грама креатин дневно е малка и това ме спира да си купя :|

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Колеги, някой пил ли е CGT и какви са впечатленията? Лично според мен доза от 5 грама креатин дневно е малка и това ме спира да си купя :|

След като смяташ , че 5 грама креатин са малко ( и аз така мисля ) пий двойна или тройна доза. Нямам представа за какъв креатин точно говорим, но предполага , че едва ли би било проблем :)

Link to comment
Share on other sites

След като смяташ , че 5 грама креатин са малко ( и аз така мисля ) пий двойна или тройна доза. Нямам представа за какъв креатин точно говорим, но предполага , че едва ли би било проблем :)

 

А ти видя ли въобще за какъв продукт става въпрос? CGT = креатин + глутамин + таурин в отношение от рода на 3/3/2 (не съм 100% сигурен за отношението) ама с увеличаването на дозата на креатина ще удвои/утрои дозата и на другите работи... Според мен Stenli вземи си ги на отделни добавки най-добре

Link to comment
Share on other sites

А ти видя ли въобще за какъв продукт става въпрос? CGT = креатин + глутамин + таурин в отношение от рода на 3/3/2 (не съм 100% сигурен за отношението) ама с увеличаването на дозата на креатина ще удвои/утрои дозата и на другите работи... Според мен Stenli вземи си ги на отделни добавки най-добре

Аз така и направих, само дето се отказах от таурина и сега пия креатин и глутамин съответно по 10 и 5гр //креатина след зареждащ период от по 25гр на ден :laughing:

 

Иначе CGT-то е 5грама креатин, 3 грама глутамин и 2грама таурин

Link to comment
Share on other sites

Всъщност няква нова мода ли е всякви глупаци да си отварят магазинче за добавки ?!

Явно...Опитват се да печелят лесни пари...Купят го с някав процент надолу и после препродават.Само дето България трябва да е 2,3 пъти по-голяма,за да има пазар за всички.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...