Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

не мога да повярвам, че ми задаваш такъв въпрос? чудно ми е с някаква определена цел ли го правиш или просто ей така за спорта си пишеш, че ти е скучно и няма какво да се прави. трябваше да се позамислиш малко преди да пишеш...

никога не съм ползвал подобни продукти и не знам, затова питам

веднъж поне ще обясниш ли като хората или пак да ходя някъде да чета, незнайно къде?

кои са трудните мазнини?

 

п.с.: понеже не ги разбирам, викам чакай да видим гугъл кво ше каже за тия трудни мазнини, и кво, споменават се само в няква статия в бг-мама.., та?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

няма такова чудо дето го пиеш и сваляш от където искаш

корема се сваля последен - доказан ФАКТ

 

 

иначе ако говорим за медикаменти за сваляне с кленбутерол постигам доста добри резултати за момента

Link to comment
Share on other sites

zlobil, дай малко информация по колко пиеш, каква е цената и от къде си го купил (т.е. без рецепта дават ли го)

Link to comment
Share on other sites

Има хора предразположени да качват по различни места ;) не е задължително винаги да е корема, но при повечето мъже е така.

 

Zlobil-е ,а Ефедрин пробвал ли си?И наиситна дай подробности.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде си "предразположен" да качваш , няма как да определиш точно място от което да сваляш , при мене например ръцете започват първи да се топят а корема и бедрата най-накрая.

 

Ефедрин съм ползвал и определено е страшно добър както и за енергия така и за сваляне ама от много отдавна го няма понеже го обявиха за наркотик , тук таме има турски на блистер ама са ментета (всичко забранено има менте) така че не се навивайте да взимате , тук-таме по някоя квартална аптека до миналата година се намираше ефедрин на ампули който може да се бие подкожно , може и да се пие , не съм си бил ама знам че при подкожна употреба дава по-добри резултати дори от този на таблетки , за съжаление вече никъде няма - търсих.

Иначе ефедрина не е шега , ако имаш проблеми със сърце , кръвно и т.н. е абсурдно да го приемаш не е за всеки.

Ако имаше сега истински бих си взел ама уви.... и без него ще минем. Иначе пак повтаряш страшен енергетик е , аз никога не съм пил по повече от половин таблетка и няма спиране в залата имаш чувството че и през стена можеш да минеш.

 

Клен-а е на свободна продажба по принцип (в смисъл беше преди тоя тъп закон за рецептите) но те повечето аптеки не го спазват така че няма проблеми , аз си го взимам от аптеката на пещерско шосе до хирургиите там рецепти не искат , струва 3.60 или нещо такова и стига за доста време (опаковката мисля е 5 блистера по 8 хапа) , по-евтин е от разните там Л-карнитини и бърнъри и при мене ефекта е голям ( бърнърите не мисля че изобщо ми действат).

Аз го пия по схемата 4 хапчета , 2 сутрин на гладно и 2 30-40мин преди трен НО ако тренировката е преди 5-6 след 5-6 не е хубаво да се пие защото съня се разваля , аз не мога да спя като го пия късно. Пия го 2 седмици по този начин и след това почивам 10 дни понеже рецепторите се насищат и спира да действа , има и метод 2 дни пиеш 2 дни почиваш но не е толкова ефективен. Като странични ефекти първите 2 дни имаш леко треперене на пръстите но отминава , други негативи мисля че няма доколкото съм чел . Дава енергия и повишава телесната температура от там сваляш по-лесно. Има и още една тънкост , 4 хапа не са оптимална доза за всеки , различни организми различни дози , моята е 4 хапа защото от толкова температурата ми се повишава достатъчно , не помня колко беше точно трябва да се разтърся но преди години като тренирах по-осърдно съм я мерил за да видя колко хапа са ми достатъчни. Потърсете в гохард.орг там мисля беше описан метода и откриването на дозите.

 

А и клен-а доста хора освен че чистят с него го ползват и за мускулна маса , не мисля обаче че се получава. Ползва се и за излизане от стероидни цикли за това е доста ефективен.

 

 

Имаше и още един американски препарат за чистене , в смисъл той си е добавка ама не помня името. Чел съм по чуждите форуми че била много добра но тук беше сравнително скъпа май към 80лв , като се сетя ще едитна поста.

 

За чистене също има и едни китайски хапчета и те са забранени понеже товарят сърцето и имало доста регистрирани случаи на сърдечни кризи но се намират лесно , повечето трениращи жени ги взимат доста са ефикасни но и много опасни ако ви предлагат не си взимайте , помня че бяха зелени на цвят и името беше доста завъртяно , към 40лв е блистера. Не съм ги пробвал ама в залата 2ма 3ма ги пиеха и бяха много доволни.

 

 

И все пак най-важното си остава храната , аз не си давам зор да пазя кой знае какви диети просто спрях сладкото , газираното , тестените и намалих до минимум въглехидратите. Диетата сам си я мисля , просто гледам да ям повече чисто месо - пилешко филе , риба , телешко , свинско филе , приемам страшно много вода и ако съм много ама много гладен и не мога да си изчакам до следващото ядене ям по 1-2 кисели млека , сутрин ям варени яйца 4 като ям само белтъците и 1 жълтък + обезмаслено прясно мляко с мюсли.

Бяга по минимум 2км в тренировъчните дни и по 4-5 в почивните , тъпото е че не съм свикнал да бягам и прасците ми са слаби и се натоварват много бързо. Иначе се ограничавам вече близо 3 седмици и съм от 98 на 89-90кг-ма в момента.

 

 

ПС : от анимал серията на юниверсъл , анимал кътс-а е много добър ама пак е към 90лв.

Link to comment
Share on other sites

иначе ако говорим за медикаменти за сваляне с кленбутерол постигам доста добри резултати за момента

Не спиш ли по много време от него?

Link to comment
Share on other sites

Не спиш ли по много време от него?

 

Кленбутерола, по скоро може да пречи на съня,а не обратното...

 

zlobil-e по груб спомен се увиличаваше дозата до телесна температура някъде 37.0-37.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Не помня до колко точно се увеличаваше помня че като я мерих 4 хапа ми стигаха :)

Иначе кленбутерола пречи на съня ако се пие късно , аз даже кафе не пия след 3-4 часа че после няма заспиване

Link to comment
Share on other sites

Не помня до колко точно се увеличаваше помня че като я мерих 4 хапа ми стигаха :)

Иначе кленбутерола пречи на съня ако се пие късно , аз даже кафе не пия след 3-4 часа че после няма заспиване

 

За ефедрина има си - тоя пич в чиято зала тренирам е бивш състезател по културизъм каза че си бил взел наскоро от този най-разпространения турски 50мг :)

Link to comment
Share on other sites

Ами цените са високи 45 лв блистера е щото се намира рядко... Преди 2-3 години като се занимавах за малко с такива неща бяха по 15 лв :wacko: Иначе ще му кажа утре да пита дали има още и също така имайте предвид че се намирам в София :)

Link to comment
Share on other sites

45лв.... БАХМУ майката ..... преди 2 години го купувах за по 10-12лв блистера......

То станало по-скъпо от винстрола..... СМЯТАЙ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Някой от вас пил ли е L-карнитин? И има ли ефект?

 

При мен определено имаше, но трябва да го взимаш всеки ден, а и сам по себе си, без интензивни тренировки, няма да ти даде кой-знае какъв ефект, да не кажа никакъв.

Link to comment
Share on other sites

При мен определено имаше, но трябва да го взимаш всеки ден, а и сам по себе си, без интензивни тренировки, няма да ти даде кой-знае какъв ефект, да не кажа никакъв.

С малко или никакви тренировки има обратен ефект. Почват да се трупат мазнини. Все пак зависи и от организма де.

Link to comment
Share on other sites

Ами... Единия човек, който ще го приема кара 20 км колело всеки ден. 115 килограма. 45 години.

Другия - скачане на въже (30min), коремни, лицеви, 10 км колело всеки ден. 75 килограма. 22 години. И на 2мата тренировките са минимум от 1 час на ден.

Link to comment
Share on other sites

Ами само този, 45-годишния, да внимава, защото все пак се натоварва сърцето. Също така, вземи си го от аптека. Има един - Acetyle L-carnitine, има по-активна формула и се усвоява по-бързо. Аз например си взимам този от аптеката на Гладстон - 36.6 се казва. Струва около 22 лв.

Сега си взимам и Алфа липоева киселина. И тя е около 20 лв. Ще видим какви ще са резултатите.

Link to comment
Share on other sites

Над 40 минути силова или кардио тренировка аз лично не бих препоръчал - възтановяването е трудно и се горят мускули доста така.Това ако е всеки ден трен. де :)

Link to comment
Share on other sites

Ами само този, 45-годишния, да внимава, защото все пак се натоварва сърцето. Също така, вземи си го от аптека. Има един - Acetyle L-carnitine, има по-активна формула и се усвоява по-бързо. Аз например си взимам този от аптеката на Гладстон - 36.6 се казва. Струва около 22 лв.

Сега си взимам и Алфа липоева киселина. И тя е около 20 лв. Ще видим какви ще са резултатите.

 

Надявам се не го приемаш по описания там начин :)

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден е, ама ти много добре знаеш, че аз мускули нямам! :laughing: Как да ги горя? :laughing: :lol:

Виж сега, тези неща не са за базик.Не прави повече от 40-45 мин. тренировки, поемай над 3 литра вода за ден и увеличи приема на бадеми и прочие ядки, намали малко бавните въглехидрати, опитвай да правиш тренировките поне час след хранене (да не ти се гади).

 

За въглехидратите чети в нет-а има добри статии какво са бързи и бавни въглехидрати.Имаш ли воля всичко става, нямаш ли - ако щеш и по 4 часа тренирай не можеш да си наваксаш това което си изял (от опит ти казвам :) ).

 

____________________________

 

А дали имаш мускули, имаш колкото са ти нужни в момента.Недей при пренатоварва, че може и контузия да рискуваш в дългосрочен план ако така се тренира.

 

И ВИНАГИ ЗАГРЯВАЙ ДОБРЕ!Това те предпазва от огромния брой хронични травми при спортуване - пак от опит.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, тези неща не са за базик.Не прави повече от 40-45 мин. тренировки, поемай над 3 литра вода за ден и увеличи приема на бадеми и прочие ядки, намали малко бавните въглехидрати, опитвай да правиш тренировките поне час след хранене (да не ти се гади).

 

За въглехидратите чети в нет-а има добри статии какво са бързи и бавни въглехидрати.Имаш ли воля всичко става, нямаш ли - ако щеш и по 4 часа тренирай не можеш да си наваксаш това което си изял (от опит ти казвам :) ).

 

____________________________

 

А дали имаш мускули, имаш колкото са ти нужни в момента.Недей при пренатоварва, че може и контузия да рискуваш в дългосрочен план ако така се тренира.

 

И ВИНАГИ ЗАГРЯВАЙ ДОБРЕ!Това те предпазва от огромния брой хронични травми при спортуване - пак от опит.

 

Един час тренировка като неговата не е много, освен това при тези неща които прави трудно се получават контузии...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...