Jump to content
BulForum.com

"Lorrain" на Каффе


Teddy-King

Recommended Posts

prd-705.gif

 

prd-420.gifprd-780.gifLili-Ivanova.jpgravenheart.jpg

 

 

 

 

"Maybe it is only my impression, but the song "Lorrain" by Kaffe (Bg2005) is quite similar to "Zabravi za men" by bulgarian singer Desislava.

Listen to it at:

http://www.bulgariancds.com/c/sl-e/mid-1/p...o-chuvstvo.html

What do you think?!"

--

Мнение на един италианец по повод участието на група Каффе на Евровизия. Момчето чуло лайв версията на Каффе и тъй като бил любител на българската фолк музика си спомнил,че някъде е слушал вече подобна песен. Тъй като няма достъп до фрий сървърите в България е прослушал албума на Деси Слава от www.bulgariancds.com

 

 

 

В търсене на истината, достигнахме до факта, че става въпрос не за един, не за два, а за няколко български...кавъра!

 

Каффе - Lorrain

Руслан - Не си отивай

Деси Слава - Забрави за мен

Лили & Драго - Искам те за мен

 

Xandria - Eversleeping

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

http://www.warez.ru/invision/index.php?sho...c=27119&st=160#

Вече съм го казал това,но нищо против нямам,че си пуснал тема.Въпроса стана доста широко обсъждан и си заслужава вниманието...а мнението ми е ясно...

Link to comment
Share on other sites

Припевите започват по еднакъв начин, ама бас държа, че бая припеви на бая парчета почват така. Ерик Кармен и по-късно Селин Дион като крадоха от Рахманинов нямах нищо против, ама Каффе да краде от Деси Слава... м/у другото парчето на кака Деси ме кефи, почна да се усеща тя какво и как да го пее.

Link to comment
Share on other sites

Ами....чух ги....има леко съвпадение в припева....ама според мен това си е кьорфишек.....имам предвид това, което казва този италианец. Самият стил е коренно различен....хармонията - също....а съвпадението в мелодията....е стига де....нотите са само 12.....както и да ги комбинираш все по някое ще заприлича на тази или онази песен. :P

Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип на мен не ми харесва тази песен на "Каффе"......Няма да се учудя,че ако след едната фалшификация,има друга......

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че мелодията на Каффе съм я чувал някъде.Ще ми се да се окаже, че са я краднали (което малко ме съмнява) и тогава да видя оня Мелик Пашаев кво ще обяснява :D

Link to comment
Share on other sites

"Джани (ех Big Brother), който в момента е ко-водещ в предаването Нищо лично на Иво Тодоров по радио Експрес, ще се опита да намери отговор на въпроса, дали група Каффе са взели мотиви от песента Забрави за мен на поп-фолк певицата Деси Слава. Тандемът ще търси мнението на различни музикални специалисти за приликите и разликите в двете музикални произведения."

Link to comment
Share on other sites

Защо никой не се е усетил ли? Ами защото, колкото и да ми е неприятно да го кажа, в България се краде постоянно и вече на никой не му прави впечатление! Ама на чужденците им прави!

 

/edit: На припева са направили малко по-различна модулация, но основната идея е същата! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Приликата е прекалено голяма, за да е само съвпадение....

Link to comment
Share on other sites

Такаа... Току що и Господарите се намесиха по въпроса с приликата, но те казаха, че това са 3 ПЕСНИ!

 

Ето я и третата

 

http://warez.ru:8084/mp3/*Chalga/Ruslan/Ru...e.Si.Otivai.mp3

 

Приликата е още по-поразителна!!! А това е песен от 2001г.

Link to comment
Share on other sites

Такаа... Току що и Господарите се намесиха по въпроса с приликата, но те казаха, че това са 3 ПЕСНИ!

 

Ето я и третата

 

http://warez.ru:8084/mp3/*Chalga/Ruslan/Ru...e.Si.Otivai.mp3

 

Приликата е още по-поразителна!!! А това е песен от 2001г.

И аз тва го гледах.Направо се разцепих.

Link to comment
Share on other sites

Приликата е още по-поразителна!!! А това е песен от 2001г.

 

Аз имам тоя албум на Руслан и незнам как до ся не се сетих, че песента е негова.Както писах по-горе в темата съм сигурен, че мелодията ми е позната и някой като каза Деси Слава си помислих, че е от там, но ся наистина се сетих за "Не си отивай".Много приказки изприказваха Каффе по отношение на песента си, но май друго се оказа.Не казвам в никакъв случай, че Каффе са слаба група, даже напротив, но с това което направиха много ми паднаха в очите.Да видим какво ще дадат утре в Господарите.Но наистина музиката на песента е щипната и леко променена.Сега ще се опитам да разбера дали песента на Руслан не е "взаимствана" от другаде и ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо всички скочиха изведнъж срещу песента. Заслушайте се. Има талант в нея.

 

Не съм казал, че песента е лоша, но е нагъл начина по който "спечелиха", не мислиш ли?След което твърдят, че песента им е авторска и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кое е на Георги Христов??? Говорете по-конкретно де!

 

Песента която пуснаха "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА" мисля че е на Г.Христов!?

Записана е 2001г. но повече подробности ще има в утрешното предаване. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Песента която пуснаха "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА" мисля че е на Г.Христов!?

Записана е 2001г. но повече подробности ще има в утрешното предаване. :angry1

 

Песента е на Руслан и няма нищо общо с Георги Христов.Виж линка, който е дал Teddy-King и ще разбереш коя е песента и кой я изпълнява ;)

Link to comment
Share on other sites

И въпреки всичко, аз имам чувството, че ... че оригиналът все още се крие от нас!!! Смятам, че има и по-оригинална песен от тази на Xandria

 

ПС

Еми да, знаех си!!! Песента на Руслан е изпята преди тази на Xandria! Тоя я изпява през 2001, а те през 2004!!!

 

Търсенето на оригинала продължава!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Търсенето на оригинала продължава!!!!!!

 

Ми ако не бяха променили mp3-bg.com до ся да сме го разбрали ;) В стария вид на сайта като напишеш песента и изпълнителя на български автоматично ти вади оригинала ако има такъв, ама като решиха, че ще променят...И така го промениха, че ся нищо не може да се намери на сървъра им :woot

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам песента на Руслан е авторска. Ако някой има албума на касетка или CD там би трябвало да пише.

 

ПС Не знам как може някои хора да бъркат Георги Христов с Руслан.... :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...