Jump to content
BulForum.com

"Lorrain" на Каффе


Teddy-King

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Ха-ха-ха-ха-ха. Не са се ебавали. Ама това не само аз не го бях забелязал. Тея, господарите, са луди. Ама много луди. :woot

Link to comment
Share on other sites

Abe da gi  izhvarlqt tiq KIVE 4e ve4e po4naha mnogo da se naduvat,pak i pesenta im e

ultra tapa

Щом има 5 варианта на тая песен,значи не е тъпа!Аз мисля,че ще ни представят по-добре от напъните на НЕможещия не само да свири на виола,но и да пее Слави Трифонов и етническите извивки на Софи Маринова!Още повече че и Дългия е изкарвал пари от песента,продуцирайки Руслан!
Link to comment
Share on other sites

Не трябва да се отказват. Не могат да си го позволят. Просто не могат. Единственото спасение е да отидат там и да натрит носовете на всички! А те могат да направят това.

Link to comment
Share on other sites

Тези от "Господари на ефира" са опасни....А пък тези от "Каффе" ми станаха още по-жалки...

Link to comment
Share on other sites

kajete koq be6e pesenta koqto gospodarite izvadiha naqve taq ve4er 6toto ne mojah da gledam predavaneto.

 

A az imam edna misal: nqkade iz postovete v temata bqh 4el za edna pesen to4no kato na ruslan samo 4e na angliiski. ako nqkoi q prati na gospodarite kakvo li 6te stane nakraq s tova ve4e tolkova izvestno razsledvane :punk :D :punk

 

P.S. Pesenta za koqto bqh 4el e na Xandria. dali gospodarite znaqt za neq.

Link to comment
Share on other sites

kajete koq be6e pesenta koqto gospodarite izvadiha naqve taq ve4er 6toto ne mojah da gledam predavaneto.

 

A az imam edna misal: nqkade iz postovete v temata bqh 4el za edna pesen to4no kato na ruslan samo 4e na angliiski. ako nqkoi q prati na gospodarite kakvo li 6te stane nakraq s tova ve4e tolkova izvestno razsledvane :punk  :D  :punk

 

P.S. Pesenta za koqto bqh 4el e na Xandria. dali gospodarite znaqt za neq.

Аз съм им писал за нея ;) Тази вечер беше 'разобличена' Единствени - Слави Трифонов и Софи Маринова . Каффе просто с тази ,за мен т.нар. Лоррейн не могат да направят нищо..

Link to comment
Share on other sites

,Mar 9 2005, 21:19 PM]kajete koq be6e pesenta koqto gospodarite izvadiha naqve taq ve4er 6toto ne mojah da gledam predavaneto.

 

A az imam edna misal: nqkade iz postovete v temata bqh 4el za edna pesen to4no kato na ruslan samo 4e na angliiski. ako nqkoi q prati na gospodarite kakvo li 6te stane nakraq s tova ve4e tolkova izvestno razsledvane :punk  :D  :punk

 

P.S. Pesenta za koqto bqh 4el e na Xandria. dali gospodarite znaqt za neq.

 

Аз писах на Господарите още тогава...

 

Последва ужасно дълго продължение, което гледаме и до сега... Явно не съм бил единствен.

Link to comment
Share on other sites

И сега к'во стана?Накрая май се оказа,че Слави е крадецът, а Каффе са невинни.До вчера "Господарите" нищо не казваха за Слави и неговата песен и изведнъж хоп! :huh: Аз си мисля,че Зуека отмъщава на Слави като го изкарва че той е взаимствал от песента на Каффе,защото те много яко се скараха,когато Каналето се разцепи. То вече това стана като сериал.Най-добре ще е ако Каффе се откажат и изобщо България да не участва тази година на Евровизия.Дано догодина да си вземем поука и да се представим по-добре!

Link to comment
Share on other sites

И сега к'во стана?Накрая май се оказа,че Слави е крадецът, а Каффе са невинни.До вчера "Господарите" нищо не казваха за Слави и неговата песен и изведнъж хоп!  :huh: 

 

abe to po-skoro izliza che vsichki sa vinovni tui kato i ruslan i kafe i slavi i drugi mai imashe sa vzeli ot nqkva pesen deto e napisana 99 godina ili pone az taka razbrah :) koeto e meko kazano smeshno :lol:

Link to comment
Share on other sites

Току що прочетох темата и прослушах песента на Каффе.

 

Да ви кажа и мен ме гложди чувството че ми е позната.

Сега ще прослушам и другите линкове, но ми се струва че мелодията е доста по-стара от 1999, поне с 10-20 години, имам смътното чувство за музика от филм (или мюзикъл, анимация на Дисни)...

Ами ...

Я сложете и линкове към другите подобни песни. Нали са общо 6?

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха-ха-ха-ха!

Това са пълни, ама пълни глупости!!!!!!!

И много ме е яд на хора, които хал-хабер си нямат от музика, а дават "компетентни мнения" (не визирам никой от форума, става въпрос за тези по телевизията дето обвиняват Слави, че е крал)! Как може само заради някакви мизерни 2 такта да оприличават две песни със абсолютно различен стил, хармония, че ако щете и тоналност на приличащите си 2 такта!?????

Е к'во искат да се сътвори? Все едно да напишеш стихотворение на български с думи, които не са използвани в никое друго!

1) Въпросните 2 такта(приблизително 2) на Лили Иванова са интродукция, а на Слави е Кода!

2) Не съм сигурен, но доколкото мога да доловя са в различна тоналност (ще проверя и ще се корегирам ако трябва!)

3) Същата мелодия Лили я използва и за припев, докато при Слави е чист китарен инструментал

4) Хармонията(не съм сигурен дали това беше термина) е съвсем различна (прилича си само в началото)

 

Ако все още някой не я е слушал песента на Лили Иванова, а аз и не видях май линк - щранк!

Е вярвам, че форумците са интелигентни, начетени и чуващи хора и веднага ще намерят коренната разлика при двете песни! Докато не отричам, че песента на Кайве прилича на тази на Лили Иванова - поне припева! Както и на останалите изброени (деси, руслан и т.н.)

 

Ей това е мойто скромно и неангажиращо мненийце!

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха-ха-ха-ха!

Това са пълни, ама пълни глупости!!!!!!!

И много ме е яд на хора, които хал-хабер си нямат от музика, а дават "компетентни мнения" (не визирам никой от форума, става въпрос за тези по телевизията дето обвиняват Слави, че е крал)! Как може само заради някакви мизерни 2 такта да оприличават две песни със абсолютно различен стил, хармония, че ако щете и тоналност на приличащите си 2 такта!?????

Е к'во искат да се сътвори? Все едно да напишеш стихотворение на български с думи, които не са използвани в никое друго!

1) Въпросните 2 такта(приблизително 2) на Лили Иванова са интродукция, а на Слави е Кода!

2) Не съм сигурен, но доколкото мога да доловя са в различна тоналност (ще проверя и ще се корегирам ако трябва!)

3) Същата мелодия Лили я използва и за припев, докато при Слави е чист китарен инструментал

4) Хармонията(не съм сигурен дали това беше термина) е съвсем различна (прилича си само в началото)

 

Ако все още някой не я е слушал песента на Лили Иванова, а аз и не видях май линк - щранк!

Е вярвам, че форумците са интелигентни, начетени и чуващи хора и веднага ще намерят коренната разлика при двете песни! Докато не отричам, че песента на Кайве прилича на тази на Лили Иванова - поне припева! Както и на останалите изброени (деси, руслан и т.н.)

 

Ей това е мойто скромно и неангажиращо мненийце!

 

Е ти явно си привърженик на Слави ;) и нека аз дам моето некомпетентно мненийце:

на Слави песента "Единствени" се свири на китара и е с по-бързо темпо ,но е същото като от песента на РобъртМакКан. 2-ро на Лили Иванова пак има голяма прилика.. 3-то вчера по Господарите сравняваха нотите.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора кво очаквате - песента на кафе е толкова банална и безвкусна, че няма да се учудя, ако има още не 5, а 15 песни като тая. Толкова много бях слушал за тоя скандал, а не бях чувал песента до вчера - и само като чух част от нея се хванах за главата :sick Мразя посредствена музика, а тази очевидно са я избирали с конкурс ;)

Link to comment
Share on other sites

на Слави песента "Единствени" се свири на китара и е с по-бързо темпо ,но е същото като от песента на РобъртМакКан. 2-ро на Лили Иванова пак има голяма прилика.. 3-то вчера по Господарите сравняваха нотите.

1.На слави песента се свири на китарИ, Бас, Кийборд, перкусии

2.Ето ти малко сравнения на нотите:

Notes.JPG

Извинявам се за това, че няма размер, но бързах, освен това не е много солфежно издържано, но темпото и тоналността са спазени, което е по-важно в случая!

 

Ако искате ги изсвирете на синтезатор и сравнете с оригиналите, но ви уверявам, че са така!

Link to comment
Share on other sites

pesenta e zle po dobre da ne hodqt nikade ami da si stoqt tuka kadeto sigurno ima koi da gi slu6a ama na evroviziqta takiva ligavi pesni ne varvqt poslednite godini pe4elqt vse dens par4eta

Link to comment
Share on other sites

Kaffe не са лоша група,даже бих казал че като музиканти са далеч пред повечето други групи.Интересно ми е защо господарите на ефира не потърсиха коментар от Руслан по повода или пък от Слави Трифонов,който е продуцент на въпросната песен.Мисля че представиха проблема малко едностранно.

Това е нещо нормално на фона на българската действителност,вземете пример от наградите на Пайнер,където Ивана взе голяма награда за това 4е е превела една сръбска песен на български,но от това никой не направи голям скандал нали?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...