Jump to content
BulForum.com

"Lorrain" на Каффе


Teddy-King

Recommended Posts

Да....тук вече съвпадението е доста по-пълно.....а това, което показаха от 1999 година е първообразът.....наистина, най-важна е идеята - като я вземеш и я пооблечеш в по-различен аранжимент получаваш кавър, който по никакъв начин не може да се нарече авторска песен. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Vajno e da se spomene 4e avtorskite prava na pesenta se registrirat v "Musicautor" i tam e zapisano to4no koi e avtora na daden tekst,aranjiment i melodia,taka 4e ne mojem da budem sigurni dali pesenta e na Ruslan ili na koito i da bilo drug,tova go pi6e v dokumentite za registracia.

 

Imam i edin vapros - koia e taia pesen ot 1999 koiato pusnaha gospodari na efira niakoi znae li i koi e izpalnitelia?

Link to comment
Share on other sites

Vajno e da se spomene 4e avtorskite prava na pesenta se registrirat v "Musicautor" i tam e zapisano to4no koi e avtora na daden tekst,aranjiment i melodia,taka 4e ne mojem da budem sigurni dali pesenta e na Ruslan ili na koito i da bilo drug,tova go pi6e v dokumentite za registracia.

 

Imam i edin vapros - koia e taia pesen ot 1999 koiato pusnaha gospodari na efira niakoi znae li i koi e izpalnitelia?

1.Fakta 4e Kafe sa pladiatstvali e dostata4en bez zna4enie dali pesenta na Ruslan e zapisana ili ne.

2.Gospodarite kazaha 4e utre 6te obiaviat drugata pesen

Link to comment
Share on other sites

Мдам...историята взе да става доста интересна...На мен ми е доста любопитно да разбера обаче кой в крайна сметка е оригинала...

 

ПС Ако има песен със същата мелодия преди тази от 1999, която утре ще обявят, това ще е просто върхът на сладоледа...

Link to comment
Share on other sites

sega .. ruslan e mnogo blizo do slavi koito mu e i producent i za6to mislete ne se setixa parvi i da atakuvat koeto e nai normalno aa zashtoto i te sa zulili tazi pesen i si praviat trai4o kostov

Link to comment
Share on other sites

Хахах...много заплетена работа,ама каффе определено са крали песента от някой :laughing:

Link to comment
Share on other sites

w momenta по света е написана толкова музика 4е не може 4етири ноти една до друга да са оригинални и винаги едно нещо ще наподобява на друго и в това няма нишо чудно .както казваше единия от героите на странни дни ве4е всичко е измислено няма какво ново да се измисли(цитирам по памет от 97-98).

така 4е голямата работа а в българия едва ли не вси4ко се краде.

Link to comment
Share on other sites

Разликата е, че когато имаш съвпадение на 8 (+) такта, по закон се води плагиатство ;)

Link to comment
Share on other sites

Разликата е, че когато имаш съвпадение на 8 (+) такта, по закон се води плагиатство  ;)

 

ami prebroite gi de... ako ne mojete az 6te vi kaja pripeva e 8 takta,koito se povtariat 2 puti i ako sravnim pesnite na kaffe i ruslan razlika ima v 4-tia takt i v 8-mia takt,kadeto pri ruslan razre6enieto e malko po-razli4no.No ob6to vzeto kato harmonia,tempo i melodia sa stra6no shodni,a mai i tonalnostta e edna i su6ta... pri desislava ima pove4ko razliki

Link to comment
Share on other sites

... Ако има песен със същата мелодия преди тази от 1999, която утре ще обявят, това ще е просто върхът на сладоледа...

И аз си мисля, че ще има поне още една такава мелодия - то направо ще си стане като сапунено сериалче - всеки ден нов-стар вариант на мелодията на уж авторската Lorrain! :devil :confused :gangstah:

А видяхте ли Орлин как взе да запецва когато Мавриков го светна за песента на Руслан?!! B) ...

Link to comment
Share on other sites

kvo stana  ruslan e otkradnal pesenta ot pesen napisana  prez 1999 ot kompozitora na lorrein

zatova si natiskaxa parcalite ruslan i dalgia  ina4e 6tiaxa da vdignat vsi4ko v vazduxa

остава въпроса Xandria и Деси Слава ,от кой са взели :) да не се окаже ,че пак песните са на композитора на Лоррейн :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много много силно се съмнявам. Песента на Xandria е твърде еднаква с тази на Руслан, а "композиторът" на Каффе е лепнал само някава интродукцийка... Не ми се връзва просто...

Link to comment
Share on other sites

Историята все повече и повече се заплита...Според мен песента на Каффе не отговаря на регламента То това тяхното не е взет мотив, ми направо цял припев, без значение, че авторър е един и същ.

Link to comment
Share on other sites

Е явно не е без значение. Щом са го знаели, а и авротър не е автор на една или две песни, сигурно са запознати. Де да знам и аз вече к`во да мисля. Докато не намерим нещо по-старо и по-английско от това от 1999, нещата си остават недоразплетена загадка.

 

Трябва по някакъв начин да се разбере Xandria от кого аджеба са крали. Мисля, че тогава ще станат ясни много неща. Така че, това е водещата ни цел в момента!

Link to comment
Share on other sites

"След бясно разследване, достойно за сюжет на роман от Агата Кристи, нашия скромен екип стигна до следното заключение. Въпреки наличието на доста песни, наподобяващи тази на „Каффе”, все пак тяхната е оригинала. Цялото интернет пространство се тресе от теми и мнения, обявяващи „Каффе” за по-черни и от дявола. За момента са факт четири песни, подобни на тяхната. Руслан – „Не си отивай”, Деси Слава „Забрави за мен”, Драго и Лили Иванова „Нощ и ден” и на германска метъл група, които са издали албума си в края на 2004 година. Единствената вина на Каффе е, че се явиха на „Евровизия” със стара песен, писана за друг през далечната 1999 г. "

 

Това го прочетох в mp3-bg.com - абе тея песни не станаха ли прекалено много?

Link to comment
Share on other sites

Айде да "възродя" темата .. Какво мислите за + песните на Слави Тифонов и Софи Маринова - Единствени ; Лили Иванова и Драго Чаят (забравих песента :( ) ,а ние за ДесиСлава си знаехме ;) Явно в България наистина трябва всички да изпълнят "мотив" от тази мелодия ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...