Jump to content
BulForum.com

Parvata Lubov


Recommended Posts

Тук съм писал че първата ми любов си е в момента. Става дума за първа споделена. От неуспешните опити много ги имам. И винаги съм продължавал с тройно повече желание напред и накрая работата стане. Нормално.

Защо си мислиш, че неуспешните опити не са любов? Несподелената любов не е несполучлив опит. Аз смея да твърдя, че точно несподелената любов е най-дългата любов. Всичко останало, което е изживяно не може да се сравни с нея. Не за нещо друго, а защото тя винаги ще си остане една неосъществена мечта. Моята първа любов беше точно такава, само където по-скоро беше неосъществима... Мъкнех я със себе си доста години! Но колкото и да не ми се иска да си призная, май още си я мъкна, нищо, че съм изгорила всички мостове. Хубаво е човек да си има приказка, в която вярва :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Звучи прекалено напудрено и красиво за да може да е истина. И за мен не е. Предпочитам да си имам същата тази приказка само че наистина. И така е...

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислиш, че неуспешните опити не са любов? Несподелената любов не е несполучлив опит. Аз смея да твърдя, че точно несподелената любов е най-дългата любов. Всичко останало, което е изживяно не може да се сравни с нея. Не за нещо друго, а защото тя винаги ще си остане една неосъществена мечта. Моята първа любов беше точно такава, само където по-скоро беше неосъществима... Мъкнех я със себе си доста години! Но колкото и да не ми се иска да си призная, май още си я мъкна, нищо, че съм изгорила всички мостове. Хубаво е човек да си има приказка, в която вярва :)

какви са тия захаросани правъзнасяния - приказки, мечти и тем подобни. несподелената любоФФ е "в гъза". ама за да не бъде толкова грубо и категорично, ще кажа "според мен несподелената любоФФ е в гъза"

толкова тъпо ми става като слушам такива неща, "най-тежките моменти, са най-хубави" - аз така разбирам тези думи.

а за първата любов - помня го Янчето :)

Link to comment
Share on other sites

Пффф, първата любов като всяко първо нещо е кофти работа, а несподелената е да ти бръкнат отзад така яко, че чак да изскърца, точно когато най-много си се разнежил :allien

@groover-би ли дал цялото име на тва момиченце че някви асоцияции правя грешни може би.

Link to comment
Share on other sites

Ами прекрасна беше моята първа любов.Друго не мога да кажа.Лошото е,че се оказа,че няма да е първа и единствена.В смисъл-тогава беше лошо.Щото все пак ще живея още доста години/нядявам се/ и преполагам,че ще открия онази голяма любов,която съществува в книгите и главицата ми.И така,хубаво нещо е любовта-споделената,несподелената е в гъза преполагам,щото съм се влюбвал само веднъж и любовта беше и от двете страни.Е имаше и едно залитане по една мацканякога,което не беше точно несподелена любов,а по-скоро прегръщане на тоалетна чиния след обилна закуска от палачинки с водка

Link to comment
Share on other sites

лелееееееееееее

к`во ме направихте бе хора!

Имайте малко милост, де. Напудрено, така ли? Хубаво.

А като си цункате любимия/та не е напудрено. Говорите за любов, а.... :P Аз имах предвид нещо друго, ама като и да е. Май никой от вас не се е питал какво ли би станало, ако...

Пичове, какво да ви кажа-видях, че сте се разнежили и реших да ви дам едно рамо, нищо, че от мнооооооооого време не вярвам в любовта. Но пък вярвам в приказките. :)

 

Наивността е мъртва. Да живее наивността!

Това май е към друга тема, но, който обича детето в себе си- "Белият параход" на Чингиз Айтматов

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислиш, че неуспешните опити не са любов? Несподелената любов не е несполучлив опит. Аз смея да твърдя, че точно несподелената любов е най-дългата любов. Всичко останало, което е изживяно не може да се сравни с нея. Не за нещо друго, а защото тя винаги ще си остане една неосъществена мечта. Моята първа любов беше точно такава, само където по-скоро беше неосъществима... Мъкнех я със себе си доста години! Но колкото и да не ми се иска да си призная, май още си я мъкна, нищо, че съм изгорила всички мостове. Хубаво е човек да си има приказка, в която вярва :)

аз пък ще ти ударя едно рамо срещу тези дето всичко им е "в гъза"

и аз предпочитамд а си имам поне приказка отколкото нищо, а в света на всевъзможното съм преживял толкова красиви и истински неща, че реалния ми живот трябва доста да догонва.

е моята несподелена не беше първата, но пък доста продължителна, а и ми е помагала в трдуни моменти да преодолявам големи пречки и най-вече себе си. когато си затънал в дълбоко блато дори една приказка може да ти послужи за сламка с която да се издърпаш на твърдо.

така че на тез романтици, на които всичко им е "в гъза" мога само да им пожелая да не затъват до шията в лайна и да не си спомнят с умиление колко е хубаво да ти е "в гъза".

и накрая една мисъл от неизвестен за мен мислител: "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му."

Link to comment
Share on other sites

Не бих споменал израз от сорта на "в гъзъ" говорейки за тия неща така че се изключвам от този тип коментари и последвалите на "противниците"... Напудрено? Да наистина е много напудрено. И да целувката не е напудрена. Всичко това с мечтите е прекрасно ОК. Не ви казвам че сте тъпаци, не ви казвам че сте нищожества, нито че това че си пазите приказка е лошо. Много напротив. Това с приказката си е хубаво но доста по-хубаво е да го имаш наистина. А това е толкова осъществимо колкото и аз не мога да си представя. А на това му се вика страх дето не искате истинско а приказно. Не ви познавам, не искам да ви съдя и няма. Ако определям някакви категории то не се отнася точно за вас. Истината е че такива хора като вас са ми много приятни и ви се радвам щото и това е нещо....особено пред "в гъзъ"-хората... И да аз съм се разнежил много и отдавна вече та чак не помня да съм бил друг. И подобни вярвания ме радват да... И все пак... Човек бил голям колкото мечтите му...ами вярвайте тогава наистина. Вярата сама по себе си е нищо. Тя трябва да е движеща сила и да върши истинска работа. Е мечтайте си тогава тия неща които сега ги мечтаете да се сбъднат и се хванете да го направите. И нека не си говорим колко е трудно и как разочарованието убивало и т.н. В такъв случай пък не го заслужавате... Наивност...романтика...всичко го има. Използвайте го щото то е най-сладко...

Link to comment
Share on other sites

За да не променям темата на темата:)...

Само ще кажа, че това, че си имам приказка не значи, че не живея тук и сега, а в един измислен свят. но като се замисля... До колко може да се каже, че човек не живее в измислен свят. Всеки приема нещата около себе си по свой собствен начин, т.е. пречупени през нагласата му. Нали знаете, че ако попитате 10 свидетели на едно събитие, всеки ще ви даде различно мнение за него. Ама хайде да не се впускам в разсъждения по тази тема. :) За мен са илюзия чистите и неподправени отношения. Знаете ли колко много примери мога да ви приведа за двойки, които живеят в идилия, създадена от тях самите, но отвътре нещатата са гнили и кухи. За съжаление най-добрата форма на взаимоотношения за мен си остава неосъществима. Явно хората не са достатъчно зряли да бъдат максимално искрени един към друг. За съжаление и аз се хващам в крачка понякога, но това съвсем не означава, че съм спряла да търся такава връзка и че не се опитвам да я направя реалност.

Малшанс, както казват :)

Link to comment
Share on other sites

но това съвсем не означава, че съм спряла да търся такава връзка и че не се опитвам да я направя реалност.

Малшанс, както казват :)

 

Е това е сега приказка(в смисъл...дума правилна). Дерзай другарка, дерзай. Има какво да откриеш. Има с какво да си промениш мнението. Разбира се и двете посоки са възможни но аз се надявам да е моята... Късмет!

Link to comment
Share on other sites

............тогава тия неща които сега ги мечтаете да се сбъднат и се хванете да го направите. И нека не си говорим колко е трудно и как разочарованието убивало и т.н. В такъв случай пък не го заслужавате... ..........

когато трудността за постигането на мечтата е толкова голяма че опира в невъзможността мечтата се превръщав блян.

а аз говоря за мечти и ще ги запиша като блянове едва когато престана да съществувам и не съм успял да ги постигна.....

Link to comment
Share on other sites

Пффф, първата любов като всяко първо нещо е кофти работа, а несподелената е да ти бръкнат отзад така яко, че чак да изскърца, точно когато най-много си се

 

Аз пък бих казал , че ти си пълен идиот !!!

 

А , според мен първата любов (или попринцип любовта ) е едно неповторимо чуство . Може би наи-хубавото чуство което човек може да изпита ! Истинската любов се среща много рядко .... Любовта е като вярата в призраците . Всички говорят за нея , но малцина са я виждали .... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Hora ne me razbiraite pogre6no ama...lubov e prosto edno su6testvitelno,nebroino, ot j.r. !!!vajen e ta4ina po koito 6te q tulkuva6!!!Atova koeto pove4eto hora razbirat pod 1va lubov za men e po-skoro nqkakuv vid maniq kum drugiq i ni6to pove4e(vsqko pravilo si ima izklu4eniq)

Link to comment
Share on other sites

Ами помни се,как няма да се помни.Всичко първо нещо се помни на този свят.

Link to comment
Share on other sites

ne prochetah sichko koeto ste napisali prosto zashtoto 5 stranici sa mnogo.No mislq che lubov ima..Sreshtal sum i na drugi mesta nqkoi da kazvam che nqma..Za edni nqma za drugi ima..Az vse oshte ne sum e sreshtal pone taka mislq...Vse oshte sum na 15 godini imal sum dosta priqtelki ....

Spored Men - Jivota e zagadka

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Първата ми "любов" май беше във втори клас. Наистина много харесвах момичето и бях много щастлив, когато съвсем случайно в четвърти клас продължихме да учим и в едно и също основно училище. Тя свиреше на пиано :love и баща й беше моряк. Бях единственото момче, поканено на рождения й ден втори клас. :blink: Друго почти не помня за нея. Къде ли е в момента? Какво ли й се е случило? :confused

А първата ми истинска и споделена любов срещнах в университета.

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа честно аз мойта първа любов я забравих.И да ви кажа честно много се радвам,защото първата любов ми беше малко несподелена,но............I`ll be back buaxhahxahxhah ще види тя...;)))

базик е не искам да имам нищо общо с нея.Все още ме кефи момичето,но нямам никакви чувства,а и без тва го раздава лилипутче,а аз нещо в последно време......доста удължах

Link to comment
Share on other sites

Хмм, изчетох цялата тема и просто съм малко потресен. Ей сега даже от време на време като прочета някои свои постове отпреди време и като си спомня отчасти как съм разсъждавал тогава осъзнавам, че първата ми любов ме е променила много.

Първата ми любов - срещнат я преди около година, сега сме заедно. Много ми е хубаво когато съм с нея, но напоследък направо съм се вманиачил едва ли не. Боли ме, когато не сме заедно, понякога ми става кофти от някакви дребни неща и понякога дори без причина потъвам в себе си и в някакви глупави чуства, и колкото и да се замислям нямам идея защо се чуствам така.

 

Преди време просто съм бил супер непукис, зарибявал съм се с момичета ала-бала, но винаги е било просто зарибяване и нищо повече. Сега вече е любов и то много много силна. Още съм малък за подобни планове, но чесно в момента ми се иска тази любов да си остане последна. Нещата са споделени - момичето също ме обича много и ни е много сладко заедно. Понякога когато ми е много кофти и тя ми се обади всичко ми светва и някак си света се променя и мирогледа ми се променя и всичко около мен засиява. Странно е ... чуствам се странно, но наистина любовта много променя човека и съм убеден, че дори и един ден това да свърши ще го помня винаги. В интерес на истината се надявам да не свършва никога, просто не мога да си представя какво ще ми е без нея.

 

Наистина понякога ми се иска чуствата ми да не са толкова силни, даже много ми се иска да мога да не я обичам толкова силно, но не мога. Това ме убива докато не сме заедно и съответно отново ми вдъхва живот, когато я видя. Не мога да си представя връзката си с нея както гледам е някои от вас - да се виждате само по 1-2 пъти седмично. Ако не я виждам всеки ден ще се побъркам...Просто макар и да не искам да си го призная имам чуството, че любовта ме прави зависим...

 

Но наистина първата любов никога няма да бъде забравена поне от мен. А това че нямало любов изобщо не е така! Просто тези, които говорят така или са били прекалено наранени някога или просто още не са срещали такъв човек. Допреди година и аз си мислех че...някак си..кво ли е това любов, всеки говори за него, но май никой не го е виждал. Е сега вече знам, че има такова животно и то е много много силно и може както да те накара да бъдеш на седмото небе така и да потънеш вдън земя...

 

Любовта е нож с две остриета. А първата любов понякога е много опасна, защото е като непозната територия.

Link to comment
Share on other sites

Knoppix, надявам се, за твое добро да не ти е последната, и всъщност съм убеден че няма да е... Тя затова е първа - за да ти остане като идеал...

 

Хубаво нещо е първата любов, но не се вманиачавайте толкова, тя е наивна и нетрайна... Оставете си хубавите спомени и толкова.

 

Аз също никога няма да забраяв първата си любов и много време ме болеше след като скъсахме, даже мисля, че винаги ще имам някакви чувства към това момиче, но съм продължил напред и съм я загърбил тази история и тя вече е само скътани 3-4 снимки, измачкани любовни писма и спомен, от който ми става топло...:)

Link to comment
Share on other sites

моята първа любов беше ебати късмета :) съвсем истинска и чиста,даже леко детинска!2 години не са малко и двамата се оказахме на място, и до ден днешен сме си най-добри приятели :P

и много обичам като се съберем и почнем да си припомняме кво беше едно време :love

Link to comment
Share on other sites

Любовта са я измислили комунистите , за да не дават пари за секс!

 

Сериозно: Според мен любовта е хубаво нещо!А първата любов... ами за сяко нещо си има пръв път!

Link to comment
Share on other sites

моята първа любов беше ебати късмета :) съвсем истинска и чиста,даже леко детинска!2 години не са малко и двамата се оказахме на място, и до ден днешен сме си най-добри приятели :P

и много обичам като се съберем и почнем да си припомняме кво беше едно време :love

 

На бас че сегашния ти приятел хич не обича.... :angry1 :angry: :confused :(

Link to comment
Share on other sites

моята първа любов беше ебати късмета :) съвсем истинска и чиста,даже леко детинска!2 години не са малко и двамата се оказахме на място, и до ден днешен сме си най-добри приятели :P

и много обичам като се съберем и почнем да си припомняме кво беше едно време :love

 

Евала на такива хора като вас. Аз не мога да си представя как ще бъда само приятел с нея след всички неща заедно. Дано не ми се и налага да разбирам :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...