Jump to content
BulForum.com

Климатик Инвертор


uguom

Recommended Posts

Сега тоя дето ми е зад гърба отвреме на време го хваща деменция - по 10 минути духа студено - поне ми охлажда РС-то. Сигурно се размразява при 15 градуса навън :zzz ?!

 

ми цикъла на размразяване също се гледа при покупката. не се гледа само колко харчи и колко отдава. той може да духа студено, но ти стопля стаята. нали? и в тая работа има чалъм. не може да духа постоянно топло и да спира за по 5 минути да се размразява.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Glyposti.Kak shte niama razlika?Az shte dam primer.Znachi ima 1 panasonic invwertor 12 i edno LG 9 pak invertor.V rabotata imame Midea 24 kybikov.I moga da ti kaja che minalata godina Mideata v nai-golemiat styd go niamashe nikakav.Na full max raboti ne moge da dyha.Bychi, traka da si ebe maikata.Kato padnaha minysovite temp. ela da vidish bratche kakvo stava.Otnovo pysnahme kalorifera che Mideata ne moge da targni.Ot virmata ni kazaha da ne go napavame che shte my prasnem kompresora.A v kashti Panasonic i LG si rabotiha kato patroni.Koi kakvoto shte da mi razpravia, az sam go vidial sas sobstvenite si ochi! :punk

Link to comment
Share on other sites

Imam poznat koito ima panasonic invertor 9-ka i midea 9-ka, minalata godina v nai-golemiq stud im beshe grymnal trafoposta v maxalata i tri dena nqmaxa tok.Kato im pusnaxa toka i dvata klimatika mu trygnaxa bez problemi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Предстои ни покупката на още един климатик и реших да се допитам за съвет. Та в момента имаме 2 климатика и двата са "Осака" като единия е 9ка не е инверторен, а другия е 18ка инверторен. Впечатленията от 2та са общо-взето твърде противоречиви. При 9ката, ако температурата навън падне 2-3 градуса под нулата и е влажно е просто абсурд да стопли нещо. През 5 минути се размразява, а през 5те минути, в които топли почти нищо не топли. От друга страна 18ката в най-големия студ, който беше тая зима -15 градуса успяваше да направи 20-21 градуса, а при по-висока температура -5, -10 си правеше спокойно 25-26 градуса. Сега сме решили да хвърлим малко повечко пари за нещо "марково" и тук се намесвате вие. Климатикът ще е 12 или 14, но идея си нямаме кои са хубавите марки и дали наистина парите, които сме предвидили ще стигнат за нещо по-така. Ценовият диапазон е до 1200-1300лв.

Link to comment
Share on other sites

Предстои ни покупката на още един климатик и реших да се допитам за съвет. Та в момента имаме 2 климатика и двата са "Осака" като единия е 9ка не е инверторен, а другия е 18ка инверторен. Впечатленията от 2та са общо-взето твърде противоречиви. При 9ката, ако температурата навън падне 2-3 градуса под нулата и е влажно е просто абсурд да стопли нещо. През 5 минути се размразява, а през 5те минути, в които топли почти нищо не топли. От друга страна 18ката в най-големия студ, който беше тая зима -15 градуса успяваше да направи 20-21 градуса, а при по-висока температура -5, -10 си правеше спокойно 25-26 градуса. Сега сме решили да хвърлим малко повечко пари за нещо "марково" и тук се намесвате вие. Климатикът ще е 12 или 14, но идея си нямаме кои са хубавите марки и дали наистина парите, които сме предвидили ще стигнат за нещо по-така. Ценовият диапазон е до 1200-1300лв.

За нещо по - така сумата е малко малка. Добре е да кажеш и каква е кубатурата и целта за която се използва помещението. Иначе по - така климатик мога да ти предложа 12 000 BTU "Hokkaido" DC Inverter , производство на Мицубиши Хеви Индъстри - Италия на цена 1476 лв. с включен монтаж и 3 години гаранция.

=====================================================================

 

За всички спорещи по горе :

 

Основният коефициент на трансформация при термопомпените климатични инсталаций е Охл. 1 - 3.21, Отоп. 1 - 3.78

Термопомпа - хладилник, климатик инверторен, климатик конвенционален, повечето геотермални инсталаций и т.н. ;)

 

К.Т. на инверторният климатик, винаги е по-висок от съответният такъв на конвенционалният климатик. Тази разлика при една и съща номинална мощност се получава заради технологичните различия между двата вида климатици. Най - високите коефициенти на трансформация са постигани от модели на Тошиба, именно заради това и заради тихата им и безотказна работа това са климатиците № 1 в светът (при малките сингъл или мулти сплит системи). За сметка на това цените им са меко казано "ужасяващи".

Link to comment
Share on other sites

За нещо по - така сумата е малко малка. Добре е да кажеш и каква е кубатурата и целта за която се използва помещението. Иначе по - така климатик мога да ти предложа 12 000 BTU "Hokkaido" DC Inverter , производство на Мицубиши Хеви Индъстри - Италия на цена 1476 лв. с включен монтаж и 3 години гаранция.

Около 40 кубика, но не съм 100% сигурен, а и сега не мога да влезна да меря, понеже в момента текат ремонти там :wacko: Иначе ще се обсъдят всякакви предложения, тъй като това са няма и 200лв отгоре, а не всяка година се купуват климатици. Тук възниква въпроса струва ли си да се дадат 1500лв за 12ка при условие че може да се вземе за споменатата от мен сума 14ка Хитачи или Панасоник, които явно не са толкова "маркови" колкото съм си мислел :tongue

 

едит: помещението е моята стая, където прекарвам по доста време, не е само да ида и да се наспя там :)

Link to comment
Share on other sites

Около 40 кубика, но не съм 100% сигурен, а и сега не мога да влезна да меря, понеже в момента текат ремонти там :wacko: Иначе ще се обсъдят всякакви предложения, тъй като това са няма и 200лв отгоре, а не всяка година се купуват климатици.

 

едит: помещението е моята стая, където прекарвам по доста време, не е само да ида и да се наспя там :)

 

12ката инвертор перфектно ще се справи с 40 кубика и даже ще и остане мощност в запас.

Тук възниква въпроса струва ли си да се дадат 1500лв за 12ка при условие че може да се вземе за споменатата от мен сума 14ка Хитачи или Панасоник, които явно не са толкова "маркови" колкото съм си мислел :tongue

Никой не твърди, че тези климатици са кофти ! Просто и двете споменати от теб марки са франчайзингови за Европа. Така, че мисля вече ти стана ясно за какво иде реч. Не знам само защо във всеки магазин където се продават климатици твърдят, че Панасоникът им е малайзийски........ но това е друга тема ! ;)

Link to comment
Share on other sites

нека и аз да споделя мойте наблюдения на работата имаме самсунзи мидеи всички са 9 има и едно LG което е голямо таванско незна кво се води като големина и така единия самсунг зимата изгърмя медеата и изтече фреона иначе зимата се държаха много средна работа така за тези

сега за онези който някой спомена че се правят от една фирма еди къде си в пловдив марката им е ДАИКИН начи тия животни за кво става въпрос имам 2-12 и една 18 вънка може да е минус 100 градуса онуй прави парник вънка може да е +100 вътре е фризер така че за мен това е климатика

 

 

пс на работа имаме и дайкин и да ви кажа същото е като във внас;)

Link to comment
Share on other sites

От скромния ми опит за мен марките са : MITSUBISHI,DAIKIN и TOSHIBA.

Вкъщи съм с MITSUBISHI 12-ка, вече 5-та година и топля/охлаждам доста по-голям обем от капацитета му,но до сега не съм имал никакви проблеми за нищо.Имам приятел с DAIKIN 12-ка от 8 години.До сега е правил само две профилкатики.В момента ще купувам климатик и съм се насочил към TOSHIBA (коеф. който му дават беше над 6 ако не се лъжа.)

Климатиците за които говоря са внесени от Япония и са на 110V,допълнитлно се слагат трансформатори.

Дойдоха с щепсел за японския стандарт.Цена за 9-ка(уверявам те че 9-ка ще ти свърши перфектна работа за помещението което казваш - около 16кв.м) в момента (говорим за Японска) е около 1500-1900лв. с монтаж.

 

Edit:И ако питаш мен въобще не се занимавай с разни Технополиси ,Техномаркети и т.н.Насочи се към фирми,които се занимават само с климатична техника.Ето една от която наскоро мой колега си взе SANYO 14-ка мисля за около 2бона и нещо с монтажа. http://www.dimeli.eu/

Link to comment
Share on other sites

нека и аз да споделя мойте наблюдения на работата имаме самсунзи мидеи всички са 9 има и едно LG което е голямо таванско незна кво се води като големина и така единия самсунг зимата изгърмя медеата и изтече фреона иначе зимата се държаха много средна работа така за тези

сега за онези който някой спомена че се правят от една фирма еди къде си в пловдив марката им е ДАИКИН начи тия животни за кво става въпрос имам 2-12 и една 18 вънка може да е минус 100 градуса онуй прави парник вънка може да е +100 вътре е фризер така че за мен това е климатика

пс на работа имаме и дайкин и да ви кажа същото е като във внас;)

Дайкина са железни, ама и цената им също.

Ако ще говорим за коефициенти имаше едни, пишеха се подобно на TOTOJOMI - на 9 ли 12 не помня им даваха коеф. > 4. Ама бяха по 2000 лв. За по-големи вече какви цифри искат сам се сещай.

В момента съм с Panasonic 15. Обаче ми е на 2 месеца, та нямам почти никакви наблюдения, освен че прави студено :). Зимата ще стане ясно колко и как държи.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Препоръчайте ми климатик за малко помещение ~20 кубика, което има постоянна целогодишна температура ~16 градуса. Нещо евтино икономично и малко. Трябва ми да покачва температурата на 20-25градуса.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми климатик за малко помещение ~20 кубика, което има постоянна целогодишна температура ~16 градуса. Нещо евтино икономично и малко. Трябва ми да покачва температурата на 20-25градуса.

 

Взимаш си каква да е конвенционална 9ка, и нямаш ядове! Не ти препоръчвам седмичка, защото в момента на пазара няма нищо читаво от тази мощност което и да е ефтино...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...