Jump to content
BulForum.com

Климатик Инвертор


uguom

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
off topic/ izvinaivai obache tazi tema niama za cel da te obrazova i da te vkara v chas koi klimatici sa nai-dobrite i zashto, ako niama kakvo da pishesh po dobre nedei/

И къде видя някой да ме е образовал с нещо? Отговори от рода "естествено, че..." са много образователни :laughing: . Всъщност само един колега сподели нещо за Хайера - за което съм му благодарен. Аз ползвам Мултисплит Panasonic в офиса от 8 години и знам, че създава достатъчно проблеми. Тук ставаше въпрос кой от двата модела е за предпочитане, като се има предвид, че Китайския Panasonic се сглобява в заводите на Haier :sick. Приказки от рода: Мерцедеса е най-добрата кола, при положение, че по последни данни за последните 10 години са минали от 3-то на 27-мо място по надеждност, са меко казано наивни. Благодаря на всички, които споделиха опита си.

Link to comment
Share on other sites

e? ako ne e invertor kakvo??

azsum s NEO i sum super dovolen

kompresora e mitshubishi

izplasta se too4no za 6 meseca ot ikonomiata v toka

kakvi 6 godini???

KPD 1 kum 3

NEO за 350 лв. за 6 месеца, Panasonic ot 2500 лв. дето харчи почти 2kW - сметни сам. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Защо да е естествено?

 

Ти ненормален ли си? Къде си видял Панасоник сглобяван заводите на Haier. Момче недей да пишеш глупости. Панасоник е фирмата, която продава много климатици след пионера в тази област General-Fujitsu. Панасоник правят един от най-здравите климатици. Можеш да питаш всеки дилър, че климатиците им са страшно добри. Почти сред тях, не се срещат проблеми. Да не говорим, че имат един от най-високият КПД спрямо другите. Ще ти кажа, че последният модел 9, инверторен дава отопляема мощност 2600квт/ч срещу 730 вата реална консумирана мощност. Никоя друга фирма няма толкова висок КПД. Така, че човече взимай Панасоник-а ако искаш да плащаш по-малко ток и по-вече да се отопляваш. Хубаво, че Панасоник и General-Fujitsu си продават ноу-хауто иначе останалите фирми изобщо нямаше да знаят как се правят климатици

Link to comment
Share on other sites

Ти ненормален ли си? Къде си видял Панасоник сглобяван заводите на Haier. Момче недей да пишеш глупости. Панасоник е фирмата, която продава много климатици след пионера в тази област General-Fujitsu. Панасоник правят един от най-здравите климатици. Можеш да питаш всеки дилър, че климатиците им са страшно добри. Почти сред тях, не се срещат проблеми. Да не говорим, че имат един от най-високият КПД спрямо другите. Ще ти кажа, че последният модел 9, инверторен дава отопляема мощност 2600квт/ч срещу 730 вата реална консумирана мощност. Никоя друга фирма няма толкова висок КПД. Така, че човече взимай Панасоник-а ако искаш да плащаш по-малко ток и по-вече да се отопляваш. Хубаво, че Панасоник и General-Fujitsu си продават ноу-хауто иначе останалите фирми изобщо нямаше да знаят как се правят климатици

Айде мерси за образоването. Взех, че си ги купих и двата. Тъй де - човек не може да кара само Мерцедес. Само да те питам дали обърна внимание на темата? Китайски е Панасоника - обрязан. Липсват му филтрите, изобщо нула екстри. :nugget: Таман вместо 18-ка - две 12-ки - едната само на нощна тарифа за спалнята, та да ми е по-чист въздуха. Нали си чувал, че климатиците причиняват една болест.

Link to comment
Share on other sites

Айде мерси за образоването. Взех, че си ги купих и двата. Тъй де - човек не може да кара само Мерцедес. Само да те питам дали обърна внимание на темата? Китайски е Панасоника - обрязан. Липсват му филтрите, изобщо нула екстри.  :nugget: Таман вместо 18-ка - две 12-ки - едната само на нощна тарифа за спалнята, та да ми е по-чист въздуха. Нали си чувал, че климатиците причиняват една болест.

 

Ти сигурен ли си, че е Панасоник? Аз такова менте не съм виждал. Да не е няркой рециклиран климатик и да ти го дават за нов :D :tongue

Link to comment
Share on other sites

горещо препоръчвам на всички да прочетат тази тема

Setcom.bg - обсъждане на всякакви климатици

 

оказва се, че у нас има два чишита панасонци - познават се по цената и качеството. едните са евтинки (съизмеримо евтини с останалите евтини) и са китайски... мисля, че няма нужда да очакваме голямо качесто от евтините климатици... е няма как май да работят както 2-3 пъти по-скъпите

а другите панасоници са мисля малайзийски - при тях 9ка е около 1200лв, а 12ка към 1500лв - много грубо казано. споменатата 9ка има един от най-големите коефиценти за пренос на енергия - 4 (в тази област на климатична техника) (12ката малко по-малък коефицент) - е та тва е което му казвате КПД - много погрешно! ученик ще ви пита - как така батко тез неща имат КПД по-голямо от 1??? - хехехе

 

ама четете горе линка дето съм дал!

Link to comment
Share on other sites

NEO за 350 лв. за 6 месеца, Panasonic ot 2500 лв. дето харчи почти 2kW - сметни сам. :sayjin

 

NEO-to har4i 930W otdava 2.7KW

ikonomiata mi e pone 50-60 leva na memsec samo ot edna syata

smiatai struva 380 stoto e s led iu dr extri

Panasonic sa mnogo dobri klimatici, prosto sa skupi

pri tiah ikonomiata e oste po goliama no...... se pak tva e klimatik ne komputer:)

Neo to puka astoto ot toploto plastmasata se deformi ra i cuka

a panasonica ne, panasonica e s po goliama garancia

no na seki klimatik tree da palsta6 siaka godina a uduljavane na garanciata

i tova go razbira6 4ak kato si kupi6 :) idva ekip da ti 4isti lamelite na vun6noto tialo i ti zima 40-50 leva, ina4e nema garancia :)

Link to comment
Share on other sites

тва е което му казвате КПД - много погрешно! ученик ще ви пита - как така батко тез неща имат КПД по-голямо от 1??? - хехехе

И в една подобна тема бяхме споменали за КПД-то.

 

НЯМА КПД равно на 1 или по - голямо. КПД-то винаги е под 1-ца. Ако някой измисли равно на 1 или повече ще реши много много проблеми на човека :).

Link to comment
Share on other sites

горещо препоръчвам на всички да прочетат тази тема

Setcom.bg - обсъждане на всякакви климатици

 

оказва се, че у нас има два чишита панасонци - познават се по цената и качеството. едните са евтинки (съизмеримо евтини с останалите евтини) и са китайски... мисля, че няма нужда да очакваме голямо качесто от евтините климатици... е няма как май да работят както 2-3 пъти по-скъпите

а другите панасоници са мисля малайзийски - при тях 9ка е около 1200лв, а 12ка към 1500лв - много грубо казано. споменатата 9ка има един от най-големите коефиценти за пренос на енергия - 4 (в тази област на климатична техника) (12ката малко по-малък коефицент) - е та тва е което му казвате КПД - много погрешно! ученик ще ви пита - как така батко тез неща имат КПД по-голямо от 1??? - хехехе

 

ама четете горе линка дето съм дал!

 

това за КПД-то го бях казал в една друга тема. щото никой не знае за какво става въпрос тука.

Link to comment
Share on other sites

pri klimaticite e koeficient na transformacia, ne kpd, ama vse edno i su6to zna4i.a  naj-dobria klimatik e daikin,ako ste govorim za klimatici.edin invertoren daikin e 1600 lv, ama sled 10 god. pak ste si s nego.

Извинявам се че малко извън темата поствам. За последен път ще пиша за КПД в тази тема.

В линка даден от Life Feel много добре е обяснено какво представлява коефциента на трансформация. Това е колко пъти инверторния климатик е по икономичен от обикновенния такъв. Сравнение между тях, а не какво КПД има. Имам една молба. Ако е възможно да не се излагате повече като твърдите, че има КПД от порядъка на 3-4 ;).

Link to comment
Share on other sites

. Да не говорим, че имат един от най-високият КПД спрямо другите. Ще ти кажа, че последният модел 9, инверторен дава отопляема мощност 2600квт/ч срещу 730 вата реална консумирана мощност. Никоя друга фирма няма толкова висок КПД. Така, че човече взимай Панасоник-а ако искаш да плащаш по-малко ток и по-вече да се отопляваш.

Ти май по физика си спал на чина, а? :rolleyes:

 

(ivoru @ Nov 4 2004, 18:36 PM)

pri klimaticite e koeficient na transformacia, ne kpd, ama vse edno i su6to zna4i.a  naj-dobria klimatik e daikin,ako ste govorim za klimatici.edin invertoren daikin e 1600 lv, ama sled 10 god. pak ste si s nego.

 

Тази тема е за хумор и сатира :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ това тама за КПД ли е или за климатици :confused Ай сиктир :angry1 . Иначе наистина най-добрите климатици са "Daykini" :punk Ако можеш да си позволиш взимай такъв и няма да съжаляваш :D :P

Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ това тама за КПД ли е или за климатици :confused Ай сиктир :angry1 . Иначе наистина най-добрите климатици са  "Daykini" :punk Ако можеш да си позволиш взимай такъв и няма да съжаляваш :D  :P

 

 

Точно за климатици е, ама трябва някой да чете by the way ...

 

P.S. Daykini що за чудо е бре :confused

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се че малко извън темата поствам. За последен път ще пиша за КПД в тази тема.

В линка даден от Life Feel много добре е обяснено какво представлява коефциента на трансформация. Това е колко пъти инверторния климатик е по икономичен от обикновенния такъв. Сравнение между тях, а не какво КПД има. Имам една молба. Ако е възможно да не се излагате повече като твърдите, че има КПД от порядъка на 3-4 ;).

 

това че има КПД над 1 щях да го кажа на изпита ми по практика за 1 бройка, ама се замислих и се сетих че е нещо друго. не е КПД.

Link to comment
Share on other sites

КПД над 1 е Перпетуум Мобиле :laughing: . Такова чудо в природата няма.

Daikin са много готини климатици - сглобяват се на Карловско шосе в една голяма нова къща :sick , а се продават на цената на оригинални :pirate .

Като постнах темата имах предвид климатик до 1300 лв. с монтажа. Толкова мога да си позволя. Затова и написах за кои модели става дума.

Ще повторя, че имам добро наблюдение върху работата на Panasonic - вече 8 години. И те се развалят както всяко друго нещо. Че са по-добри от другите, добре. Въпросът е, че никой не каза нищо за Haier освен че Били китайски. Ми и Panasonic са китайски. Има и малайзийски и к'во от т'ва? В офиса са 15. За 8 години 25 ремонта!!! Кофти монтаж от Голямата нова къща? Само това ли е? Сега тоя дето ми е зад гърба отвреме на време го хваща деменция - по 10 минути духа студено - поне ми охлажда РС-то. Сигурно се размразява при 15 градуса навън :zzz ?!

P.S. На групите Google има много инфо за съжаление на хърватски :wir .

Ако някой има зор - да ходи да чете там. За съжаление там не може да се намери информация за неща като кофти поддръжка или странни съчетания, които има само по нашите магазини и сервизи. Просто те са малко по на запад.

Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...