Jump to content
BulForum.com

DVD Rip


Dragonfly^

Recommended Posts

Guest InTeRgAlAcTiC

Накратко как стоят нещата:

Пъхаш DVD, после ти трябва програма за rip, като DVD Decrypter.

Тя автоматично селектира нужните файлове. На тебе ще ти трябва да избереш директория, и да натиснеш RIP. После е ред и на субтитрите. SubRip е най-добрата програма която можеш да използваш. Interface-а е супер-лесен. Ще го научиш за нула време. След като екстрактнеп субтитрите най-добре е да са в MicroDVD формат. После идва време на самото encode-ване. Нужен ти е DivX, който можеш да намериш в win_appz. После идва ред и на някой DivX bitrate calculator. С него смяташ колко трябва да ти е bitrate-а на филма. След това качваш и некой mp3 codec кат radium. пукаш FlaskMPEG. Избираш за аудио кодек там мp3 кодека, а за видео DivX, като избираш калкулирания bitrate. Накратко е това. Повечето неща ти сам ще си ги усетиш как стават, ако ли не питай още.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ако разбираш английски - http://www.doom9.org/

а ръководство на български има тука, но не знам дали е добро.

 

Препоръчвам ти също да погледнеш правилата, към които се придържат релийз групите.

Link to comment
Share on other sites

Както каза k-otixxx, Auto Gordian Knot би ти свършила чудесна работа. Откакто се появи и зарязах всички сложни процедури по рипването. А качеството става чудесно. Също така ти трябва и DVD decripter за да свалиш диска в IFO mode.

Link to comment
Share on other sites

A ima li nachin .avi - tata, koito sa v warez-a da se burnnat na DVD, taka che da mogat da se gledat sled tova na DVD-player (ne computaren, a ot onezi videoobraznite deto se prikachvat kym televizorite... :lol: ). Stot imam DVD RW i nenam kvo da go praa :(

Link to comment
Share on other sites

A ima li nachin .avi - tata, koito sa v warez-a da se burnnat na DVD, taka che da mogat da se gledat sled tova na DVD-player (ne computaren, a ot onezi videoobraznite deto se prikachvat kym televizorite... :lol: ). Stot imam DVD RW i nenam kvo da go praa :(

Конверт в VideoCD. Смесваш го с субтитрите и записваш.

Не ме питай как става. Има теми как се прави, а пък и лично не съм се занимавал с това.

Link to comment
Share on other sites

Конверт в VideoCD. Смесваш го с субтитрите и записваш.

Не ме питай как става. Има теми как се прави, а пък и лично не съм се занимавал с това.

А още по-добре във SVCD (Super Video CD), защото VCD е стар формат със много лошо качество (е, на телевизора не се забелязва толкова много).

Ако повечето плеъри, на които ще пускаш филмите поддържат SVCD (по-новите - да), прави ги на SVCD.

Но като гледам искаш да направиш конвенционално DVD, т.е. да ресторе-неш един вид ави-тата на обикновено 4.7ГБ ДВД. Има и теми, и програми за това,

опитай програмата TMPGEnc, тя може да прави както S/VCD, така и DVD-та.

А специално за субтитрите, прочети vcdhelper.hit.bg, там е обяснено как чрез Virtual Dub да ги вградиш в картината и едновременно с това тмпгенк да кодира изхода на виртуал дъб в какъвто искаш формат.

А, много хвалят Mainconcept MPEG Encoder като по-бърз енкодер, което е истина, но ако искаш по-качествен резултат, и не правиш денонощно такива операции, виж горния адрес. А има и начин субтитрите да си заминат в черната лента отдолу, а не върху филма, както става в повечето случаи.

Link to comment
Share on other sites

A ima li nachin .avi - tata, koito sa v warez-a da se burnnat na DVD, taka che da mogat da se gledat sled tova na DVD-player (ne computaren, a ot onezi videoobraznite deto se prikachvat kym televizorite... :lol: ). Stot imam DVD RW i nenam kvo da go praa :(

 

Най-добре за конвертирането от avi в dvd използвай adobe premiere pro 1.5(подържа и dolby digital 5.1) ulead dvd factory 3 или други от подобен клас.

А някой знае ли програма за копиране на защитени dvd

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-добрата програма за правене на DVD oт .avi е Win Avi Video Converter.Най-упростен интерфейс има, а за субтитрите си инсталираш ffdshow и то само ти ги качва.Единственото условие е да са във .sub формат и да имат едно и също име с видео файла.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре за конвертирането от avi в dvd използвай adobe premiere pro 1.5(подържа и dolby digital 5.1) ulead dvd factory 3 или други от подобен клас.

А някой знае ли програма за копиране на защитени dvd

Mislya che CLONE DVD shte ti svarshi rabota,stiga dvd-to koeto iska6 da kopirash da ne e pove4e ot 4,7 gb ... ne sam vijdal po golemi podlojki da se prodavat :cry

Link to comment
Share on other sites

DVDDecrypter.

А що се отнася до Adobe Premiere 1.5, според мен не си струва, тази програма е твърде тежка и обемиста и е по-скоро за професионалисти, ориентирай се към по-дружелюбна и ефективна програма.

Някои сайтове ще ти дадат прекрасна информация:

http://www.doom9.org

http://www.videohelp.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В какъв смисал дали записва? :confused  Аз попринцип си записвам ДВД-та. :unsure:

Ами търся си някой да ми записва филми. Естествено срещу заплащане ;) Просто уточних, че ми трябва ДВД филм, а не Avi направено на ДВД :)

Link to comment
Share on other sites

Ами търся си някой да ми записва филми. Естествено срещу заплащане ;) Просто уточних, че ми трябва ДВД филм, а не Avi направено на ДВД :)

Аз по принцип мога да ти запиша ДВД-та. ;) Но зависи какви и колко пари даваш. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdraveite niakoi moje li da mi kaje dali ima software koito da redaktira(otriazva momenti i gi saediniava sas drugi momenti ot filma) napravo vav DVD format?Ili da go obra6ta vav drug format za da se napravi redakciata i posle da go varne vav DVD? Imam DVD sas semeini zapisi koito iskam da grupiram za6toto sega sa mnogo razhvarliani.Blagodaria.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

пфф ... тея тема все едно е от миналия век :D

отдавна не съм се занимавал с такива програми( ... а едно време компа беше пълен с такъв софтуер), но сега ми трябва да рипна едно двд ... въпроса е, че е "парчетосано" на много отделни части/файлове(vob) и всяка програма, с която пробвам, просто не намирам опция за обединяване на всичките тези файлове в един ... дава ми ги да ги рипва по отделно, а на мен това не ми трябва.

пробвам главно с dvdfab .. .ако имате някоя програма, която сте ползвали наскоро(то като цяло двд формата май умря), ще съм благодарен ако споделите малко опит :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...