Jump to content
BulForum.com

Кой е на диета???


MuFFi

Recommended Posts

Предлагам всеки от форума да напише по една диета. Ето от мен: Сутрин стажате след закуска,обяда пропускате и си лягате преди вечеря. :music :music :music

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Аз на диета за отслабване не съм бил никога/68 кила съм и няма накъде да отслабна/.А иначе другата диета ми е яж колкото искаш когато ти се яде....и си ям.Ходя пеш понякога по няколко километра или обикалям баирите из балкана,

Link to comment
Share on other sites

Ми диетата не яжте хляб и сладко, или се хранете разделно. Тва според мен е най-яката диета ;) Да спреш да ядеш напълно е много опасно. Както каза някой по горе можеш да се разболееш и т.н.

Link to comment
Share on other sites

диета за какво по-точно?

диета за отслабване, за качване, с тренировки, без тренировки..

това "диета" май е всеобщо схващане, че е начин на хранене за отслабване, а :-)

Link to comment
Share on other sites

диета за какво по-точно?

диета за отслабване, за качване, с тренировки, без тренировки..

това "диета" май е всеобщо схващане, че е начин на хранене за отслабване, а :-)

мисля ,че повечето юзъри в форума мислят ,че диетите са за отслабване само :) няма какво да им обясняваш :D

Link to comment
Share on other sites

мисля ,че повечето юзъри в форума мислят ,че диетите са за отслабване само :) няма какво да им обясняваш  :D

Ми аз разбрах, че за отслабване се пита все пак е написала

Сутрин стажате след закуска,обяда пропускате и си лягате преди вечеря.

ако искате за качване веднага ще ви напиша 2 диети, че и за релеф знам една :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moita lubima dieta e ot kufteta/kebap4eta s kartofi i bira.

И моята любима е такава :lol:

@ShitHappen не съм спец просто се занимавам с фитнес чета списания и т.н.

Значи тази диета се води за супер повишаваща теглото:

 

 

Закуска - 7:30 3 яйца, около 200гр баница с говеждо месo, 2 филии препечен хляб с масло, 2 водни чаши мляко.

Втора закуска - 10:00 Сандвич с месо, 1 твърдно сварено яйце, 1 чаша мляко

Обяд - 12:30 Сандвич с месо, сандвич със сирене, 2 чаши мляко, плодове

Следобедна закуска - 15:00 1 твъдо сварено яйце, 3 резена сирене, 2 чаши мляко

Вечеря - 18:00 Около 200гр говеждо мляно печено месо, картофи с масло, салта зеленчуци, 2 чаши мляко

Втора лека вечеря - 21:00 2 чаши мляко, 2 яйца, 1/2 чаша сладолед!

 

А за диетата за релеф сега нямам време да я пиша, и най вероятно ще я напиша като се прибера в другата тема понеже тя се прилага с тренировките и е повече за фитнес и култоризъм от колкото за тук :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де.

Ето едно мое старо мнение по въпроса, когато ходих да блъскам :-)

Цитирам го от друг форум, който няма да спомена.

 

[цитат]

 

Ето мойте възгледи и правила, в които вярвам, че са ефикасни, когато искаме да отслабваме и в тренировките ни всичко е ок, а в храненето работата куца..

 

Мазнините, всички от животински произход, с изключение тези на рибата ги избягвам.

Мазнините от растителен произход са полезни.

Пия много вода и се храня по-често, 5-6 пъти на ден, по малко.

Някои хора казват че от водата се пълнее, и е така, когато се приема в малки количества. Защото всичко, което организма си го набавя в малки количества и има нужда от него, тои си го складира.

Затова, когато пием често и по много вода, организма не само се възползва от нея по най-добрия начин, ами и я изхвърля.

Така е и с храненето. Когато се храним рядко и по много, тялото пази в резерв голяма част от приетата храна, като приемаме голямото количество храна от 2-3 хранения на ден, разпределена на 5-6, тогава тялото успява да я усвои както трябва.

Прието е, когато искаме да отслабваме, след 18 часа някаде, да не приемаме никакви въглехидрати, било проси или сложни с различен източник като плодове и зеленчуци.

Въглехидратите след този час са вредни за теглото ни, понеже до лягане, няма да можем да ги изразходим и вечерта ще се превърнат в мазнини. Така става с неизразходената енергия, а точно това са въглехидратите.

 

Тези, които тренират по това време, така или иначе не бива да ядат тежки храни 1-2 часа преди тренировки. Допустимо е само бързосмилаема храна, като плодовете. Преди тренировка трябва да се консумира храна, богата на сложни въглехидрати. Така ще държи енергийното ни ново високо за по-дълго време, точно каквото ни трябва по време на тренировка.

Ако консумираме храна, богата на прости въглехидрати, енергийния ни пик, ще е за кратко време, и организма няма да може да се възползва от хранта по време на тренировките.

След тренировките, тялото се нуждае спешно от енергия. Затова идеалната храна след тренировка е някой сок. 30-60 мин. след това е добре да дойде храната, богата на белтъчини, материала за строежа на тялото ни. Такива храни са:

пиле, риба, телешко, яйца, мляко, бобови храни и др.

Добре е, когато се яде месо, да се комбинира със зеленчукова салата, за да може месото да се смила и възприема от тялото по-добре.

 

Макар да говорим тук основно за храненето, ще споменя няколко момента в тренировките, които са важни за отслабването.

1. Тренировка вечер, ако не друго, то бягане. Така изразходваме неизгорената енергия и не й позволяваме да се превръща в мазнини.

2. Бягане след ставане от сън. По това време, нивото на кръвната захар е ниско, и пъврия източник на енергия, към който посяга тялото ни е мазнините - право в целта. Затова, ако искате да отслабвате, не пропускайте сутришния крос на гладно.

3. Тренировките през останалото време.

Когато тренираме, тялото изразходва първо въглехидратите, чак след това идва ред на мазнините. Затова с кратки тренировки, мазнини няма да горим. Реда на мазнините идва някъде след час и половина от една интензивна тренировка.

Този ред на горене може да се промени, с използването на разни препарати, които предизвикват тялото ни да гори основно мазнините по време на тренировки.

 

Искам да кажа нещо и за една основна заблуда основно отслабването.

Всички искат да смъвкат корем, и съответно правят една камара коремни преси, точно с тази идея.

Да, ама не.

Мазнините се топят равномерно от цялото тяло, като се почва от раменете, гърдите, ръцете, гърба, и чак тогава идва реда на корема и задника.

Затова, избирайте тип тренировки, които ви карат да горите повече енергия. С коремните преси, чак толкова енергия не хабите. Правите основно мускули на горемите си, които не се виждат заради слоя подкожна мазнина над тях.

Човека си е устроен така, последните му запаси от енергия са точно мазнините в областта на корема.

 

[/цитат]

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам разделното хранене. Не ми са приятни хората, които сипват супата, основното и десерта в една купа - разбъркват, дробят хляба вътре и плюскат. B)

 

Иначе смятам диетите за абсолютно ненужни. Единствено оправдавам по лекарско предписание - за да се избягват храни с които болния организъм не може да се справи.

Link to comment
Share on other sites

Абе,единствената диета,която мисля да започна е Диета За Намаляване Количеството На Бира Каменица И Бира Шуменско!

Link to comment
Share on other sites

3. Тренировките през останалото време.

Когато тренираме, тялото изразходва първо въглехидратите, чак след това идва ред на мазнините. Затова с кратки тренировки, мазнини няма да горим. Реда на мазнините идва някъде след час и половина от една интензивна тренировка.

Този ред на горене може да се промени, с използването на разни препарати, които предизвикват тялото ни да гори основно мазнините по време на тренировки.

само да не забравяме ,че тренировки над 1:30 часа са вредни за мускулатурата

@^Virgo^ спец .. сега и ако ми кажеш ,че я спазваш тази диета ... ?

Link to comment
Share on other sites

само да не забравяме ,че тренировки над 1:30 часа са вредни за мускулатурата

@^Virgo^ спец .. сега и ако ми кажеш ,че я спазваш тази диета ... ?

хайде да поспорим за вредността,а ?

да си чувал за кардио тренировки? за увеличаване на издържливостта? или пък си поглеждал как тренират хамериканските войници (просто техните видео материали са най-често срещани)? ама то военните нищо не разбират от тренировки.

над 1 час е вредно за "културните" мускули състоящи се предимно от вода и протеини, с удебелени влакна. а иначе според мен Всяка тренировка си е полезна....

Link to comment
Share on other sites

ShitHappen просто искаше да каже, че трябва да се пазим от "претренирване", с което да обърнем желания от нас ефект с главата надолу.

 

Иначе е добре наистина чат-пат да си правиш тренировки, с които да се каляваш отвътре, ако мога така да се изразя :-)

Link to comment
Share on other sites

само да не забравяме ,че тренировки над 1:30 часа са вредни за мускулатурата

@^Virgo^ спец .. сега и ако ми кажеш ,че я спазваш тази диета ... ?

Ами 1-во нямам нужда да си повишавам теглото. Ама и да имаха това количество няма как да го погълна. Невъзможно ми се струва :blink: Иначе основното за покачване на теглото е честото хранене :)

Edit: Аз съм правил ето тази:

Закуска: 3 варени яйца, 200гр месо, 1 чаша сок от грейпфрут, 1 чаша кафе

Обяд: 300гр месо, 50гр сирене, чаша вода

Вечеря: 300гр риба или птица, салата от домати и краставици, чай.

Тази се прави 6 седмици ама аз издържах само една. Няма парички за толкова много мръвки :( Иначе се чуствах много добре тренировките ми вървяха сичко беше ок :) А да добавя ако някой се реши да я прави трябва през следващите 2 седмици да махне сиренето и сокът от грейпфрут :D

Link to comment
Share on other sites

@mobo по-добре не можех да се изразя. :)

Зависи от вида на тренировката и от натоварваните части на тялото. Но мисля, че много устремено насочваме темата към друга, вече съществуваща. Затова давайте по същество :D

Link to comment
Share on other sites

@mobo по-добре не можех да се изразя. :)

Зависи от вида на тренировката и от натоварваните части на тялото. Но мисля, че много устремено насочваме темата към друга, вече съществуваща. Затова давайте по същество :D

приемам забележката. наистина бях оффтопик.

 

та затуй сега малко онтопик:

аз пък съм на щастлива диета. хапвам квото ми скимне в произволни количества. но си знам вместимостта на стомаха и не прекалявам много, асъщо и избягвам да ям "боклуци" (баси на БГ що си нямаме junkfood :confused ). а когато съм на "сваляща" диета ставам прекалено нервен и агресивен което си е минус при работа с хора, а с качването не съм имал проблеми никога. затова предпочитам да съм тежичък, но щастлив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...