Jump to content
BulForum.com

Ot Windows kum Linux


JDFU

Recommended Posts

Reshih da napisha taq tema s cel da 'zariba' poveche hora pone da probvat linux. Moje da kajete che si ima mnogo statii po taq tema i edin forum ne e nai-podhodqshtoto mqsto za takova neshto obache zamislete se kolko hora biha trygnali da chetat statii i kolko biha shtraknali tuk prosto ei taka da vidat za kvo stava vypros.

 

Shte pomolq da nqma 'fanatichni' postingi (i ot liubitelite na Linux i ot tezi na MS) i da se nadqvam che shte spomogna za vyztyrjestvuvaneto na svobodata!!!

 

Smqtam da zapochna s tova kakvo trqbva da napravi chovek v momenta v koito se reshi na pyrvata stypka.

 

1. Trqbva da se sdobiesh sys distribuciq (na wareza ima mnogo)

2. Da napravish nova particiq na harddiska si i da q formatirash v linuxka FS (ext2,ext3, reiserFS ..)

3. Da pusnesh kompiutyra prez disk1 (v obshtiq sluchei) na distribuciqta

4. Ako chetesh vnimatelno kakvo pishe po ekrana edva li shte imash nqkakvi problemi s instalaciqta....

 

Kato za nachalo smqtam che tova stiga. Nadqvam se oshte hora da se vkliuchat i da obogatqt kazanoto ot men shtoto kakto se vijda to zasega e mnogo malko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Абе стига сте зарибявали хората с този Линукс. Има и други ОС ;)

 

Моят съвет е - отделен диск и да се избират от биос. Иначе стават големи бози с линукс боотлоадерите при деинсталиране. Най добре отделен компютър :)

Link to comment
Share on other sites

tova v purvia post savsem ne e dostatu4no....ne samo sum 4el kakvo pishe na ekrana no sum 4el i ot kniga..taka i ne mojah da go sloja kakto trqbva vse neshto se precakvashe..samo nervite mi diga toa linux i dokato ne vidq osnovatelna pri4ina ili pone da imam nujda ot nego nqma da probvam pak da minavam ..windows savsem zadovolqva nujdite mi koito hi4 ne sa mnogo taka 4e..

Link to comment
Share on other sites

Estestveno che ne e dostatychno. Prosto trqashe da pochna s neshto i tyi kato mnogo hora sa me pitali kvo trqa da napravqt za da si instalirat linux i za tova taka reshih. Osven tova ne pretendiram tova da stane rykovodstvo za instalirane i polzvane na linux, a da oshertae samo osnovnite neshta, zashtoto mnogo po-lesno e da pitash 'kak da razdelq harddiska si?' otkolkoto 'kakvo da pravqkato nqmam predstava ot kade da pochna' :( . liqiud vqrno e che linux-a moje da ti digne nervite dokato go instalirash za pyrvi (vtori) pyt, no windows-a gi vdiga dokato rabotish s nego!

 

Otnosno boot managerite bih preporychal da se instalirat v mbr-to. Ne znam zashto no vypreki che pishe che e 'unsecure' se dyrji nai-dobre. Osven tova preporychvam pri instalirane na lilo da se polzva expert mode shtoto e po lesno:)

 

Iskam da prodylja s tova kakvo predstavlqvat particiite i da kaja dve dumi za 'mount': V linux nama neshta kato "C:\ , D:\", vypreki che ima diskovi dqlove, dyrvoto na fs-a e edno. Prosto 2-q diskov dql predstavlqva edna direktoriq ot dyrvoto. Predstavete si naprimer che imate disk 'c:' na koito se namira direktoriqta 'my documents' no ste zadali vse pak tq da e na drug diskov dql. Taka pri format na 'c:' nqma da se izgubi sydyrjanieto na 'my documents', vypreki che izglejda che vse edno ednoto e chast ot drugoto. Syshtestvuva komanda 'mount', koqto vi pozvolqva da slagate sadyrjanieto na diskovi dqlove v opredelena ot vashite jelaniq direktoriq.

Link to comment
Share on other sites

Estestveno che ne e dostatychno. Prosto trqashe da pochna s neshto i tyi kato mnogo hora sa me pitali kvo trqa da napravqt za da si instalirat linux i za tova taka reshih. Osven tova ne pretendiram tova da stane rykovodstvo za instalirane i polzvane na linux, a da oshertae samo osnovnite neshta, zashtoto mnogo po-lesno e da pitash 'kak da razdelq harddiska si?' otkolkoto 'kakvo da pravqkato nqmam predstava ot kade da pochna' :( . liqiud vqrno e che linux-a moje da ti digne nervite dokato go instalirash za pyrvi (vtori) pyt, no windows-a gi vdiga dokato rabotish s nego!

Ne sum suglasen s teb za tova koe,koga i kolko diga nervite..windowsa da mi zacepi ot vreme na vreme i me nervi,no se restartira i se opravq..kvo da go praish? linux sum probval da instaliram mnogo puti ne samo 1,2,3...moje da se kaje 10,20 puti...vse neshto iznikva. Neznam kakvo e, zashtoto nikade ne moga da procheta za nego...daje,kogato go instaliram direktno po stupkite ot knigi pak ne stava..i prosto tolkova mi e digal nervite, che ne mojesh da si predstavish..windows nikoga ne me e qdosval taka..i zavisi kak rabotish s windowsa..na men mnogo rqdko mi zabiva naposleduk. Ne instaliram postoqnno igri ili da gi uninstaliram,nito go pulnq s sumati programi kato photoshop,maya t.n. prosto zashtoto ne moga da gi polzvam kakto trqbva..kogato mi trqbva photoshop go instaliram i posle si go maham...vsichko opira do nachina na exploataciq...a i da ne govorim che windowsa (osobeno XP) mi zasicha vsichko bez zvuka...linux nishto takova ne pravi :) daje poslednia put kato probvah da mina na linux( ne go instalirah az) imashe kakvi li ne problemi s LILO-to, posle s monitora li imashe "no screens found" a imashe add-nat screen...kolkoto i 'friendly' da pravqt linux nikoga nqma da stane dostupen kato windows prosto, nai0-malkoto zaradi instalaciata...

Link to comment
Share on other sites

Ne sum suglasen s teb za tova koe,koga i kolko diga nervite..windowsa da mi zacepi ot vreme na vreme i me nervi,no se restartira i se opravq..kvo da go praish? linux sum probval da instaliram mnogo puti ne samo 1,2,3...moje da se kaje 10,20 puti...vse neshto iznikva. Neznam kakvo e, zashtoto nikade ne moga da procheta za nego...daje,kogato go instaliram direktno po stupkite ot knigi pak ne stava..i prosto tolkova mi e digal nervite, che ne mojesh da si predstavish..windows nikoga ne me e qdosval taka..i zavisi kak rabotish s windowsa..na men mnogo rqdko mi zabiva naposleduk. Ne instaliram postoqnno igri ili da gi uninstaliram,nito go pulnq s sumati programi kato photoshop,maya t.n. prosto zashtoto ne moga da gi polzvam kakto trqbva..kogato mi trqbva photoshop go instaliram i posle si go maham...vsichko opira do nachina na exploataciq...a i da ne govorim che windowsa (osobeno XP) mi zasicha vsichko bez zvuka...linux nishto takova ne pravi :) daje poslednia put kato probvah da mina na linux( ne go instalirah az) imashe kakvi li ne problemi s LILO-to, posle s monitora li imashe "no screens found" a imashe add-nat screen...kolkoto i 'friendly' da pravqt linux nikoga nqma da stane dostupen kato windows prosto, nai0-malkoto zaradi instalaciata...

 

1. Neznam dali si zabelqzal no tuk ima dosta signaturi na koito pishe uptime na vsqkakvi mashini...obryshtal li si im vnimanie. Edna linux mashina dyrji pochti bezkraino bez problem dokato edna windows (za XP govorq shtoto za sega to e nai-dobroto za desktop) opredeleno sled 1-2 dena pochva da izdyhva otkym vsqkakvi resursi i stava nestabilna.

 

2. Otnosno konfiguraciqta iskam da kaja che ne sym syglasen s tova che linux ne razpoznava hardware. Do skoro bqh instaliral linux-a si na otdelen harddisk i go slagah na dva kompiutyra kato i na dvata raboteshe s full poddryjka na hardware bez nikakvi nastroiki, sedeshe si v chekmedjeto i go slagah tu na ediniq tu na drugiq. Vsichko beshe perfektno.

 

3. Pak povtarqm, che tova che instalaciqta na linux iziskva poveche vreme i sysredotochavane syvsem ne znachi che rabotata s nego posle e po-trudna!

 

 

Vse pak da kaja nai-chesto sreshtanata replika za kogato stava nqkav podoben spor - "Za vseki vlak si ima pytnici"! S tozi post prosto iskah da pomogna na hora kato teb liquid, koito sa liubopitni da vidat kvo e tva linux i da si izgradat sobstveno mnenie (kade polojitelno, kade otricatelno).

 

Peace :inqn

Link to comment
Share on other sites

Аз бях на Уиндоус ...

Уча в математическа гимназия и съм заобиколен от доста хора, които мога да кажат че поразбирват по нещичко. Миналогодишният ЗЛАТЕН медалист от МЕЖДУНАРОДНАТА олимпиада по информатика и тразгодишният СРЕБЪРЕН медалист от същата олимпиада са ми познати. Както сами се досещате доста често сме обсъждали компютрите. Ставало е тема за средата, за мултимедията, за интернета, за стабилността, за красотата и кажи речи за всичко на операционната система. Те дватама са хора, които са бачкали доста с Уиндоус и от няколко години са на линукс. Подробно са ми обяснявали в детайли всички предимства и недостатъци на най-дребните неща по линукса и уиндоуса. Познайте какво успяха да ме убедят ...

Минах на линукс ...

ДОКАТО ЧОВЕК НЕ ОПИТА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СИГУРЕН!

Кръвното ми налягане падна доста ако разбирате какво искам да кажа. Неща от тип сини екрани или изчезване на курсори или на system tray-ове или прозорци, на които пише End Now или като излезнеш от няква игра или нещо такова и гледаш резолюция 640х480 или или или или или ... или още мнооого много подобни (гледах наскоро такъв списък ... много е дълъг, вервайте ми) ... та такива неща тук няма. Просто е много по-приятно да си гледаш добреработещата машина.

Освен това, искам да кажа нещо, което много хора мислят за вярно. Че линуксът е грозен. Ми тва са пълни простотии. KDE-то специално е мнооого, много по-красиво от който и Уиндоус да фанеш.

А мултимедията е най-интересната част. Новите линукси вече си фащат звуковата карта идеално. Нямате никакви грижи. Драйверите за видео картата ги свалям, слагам ги без нииикакви проблеми и пак сичко 6. А как гледам филми ... Свалям си един MPlayer, който забележете е 4MB и се оказва, че в него има сички кодеци от сякакъф тип. Нямал съм проблем до сега с филм, никога (гледам кажи речи всички филми, които излизат по кината). И не съм инсталирал никакви допълнителни кодеци.

Това е една мнооого малка Заст от преимуществата на линукса. НО ЗА ДА СЕ ДЪРЖИ КОМПЮТЪРЪТ ТАКА, КАКТО ИСКАШ, ТРЯБВА ДА ГО ПОЗНАВАШ. Значи не можеш да си инсталираш ей така линукс и да чакаш сичко да върви както искаш. ТРЯБВА ДА СЕ ЧЕТЕ! Да се чете, да се пита и да се опорства. Ето имаме форум тука, има си канал #linuxhelp в UniBG.

Аз колкото хора с линукс познавам, ВСИЧКИ, КОИТО СА СИ СЛОЖИЛИ ЛИНУКС И СА СИ ГО КОНФИГУРИРАЛИ КАКТО ИМ ХАРЕСВА НЕ СА СЕ ОТКАЗАЛИ ОТ НЕГО.

 

Специално по темата: според мен, за да се мине от уиндоус към линукс трябва или много да се чете или да имаш някой познат да ти обяснява. НО СИ ЗАСЛУЖАВА, ВЕРВАЙТЕ!

Link to comment
Share on other sites

Emi ot opitite koito pravih az si izgradih otricatelno mnenie za linux..a mnogo iskah da mina na proslovutia OS...a kolkoto do uptime..az karah 6dena na XP uptime i se narushi zashtoto kato uninstalirah edna programa tq direktno mi restartira PCto...sushto za uptime imashe predi (v momenta ne e sushtoto) uptime-project.de ..da purvia beshe s 800+ dni i beshe na windows 2000...vtoria beshe na FreeBSD i tretia i pove4eto nadolu s linux-i..nai-mnogo si zavisi ot exploataciata na OSa...

Link to comment
Share on other sites

liqiud moje bi napravih malka greshka (s primera) s toq uptime deto ti kazah . Vse pak az govorq za desktop systemi, a ne za serveri. Serverite vodqt 'monotonno ejednevie', dokato na domashnite kopmiutri chovek puska mnogo razlichni programi, igri i t.n. vsqka ot koito se dyrji po razlichen nachin. Greshkata mi se systoi v tova che naistina neznam koi ot kompiutrite, koito se pokazvat tuk kato signaturi za kakvo se polzva.

Link to comment
Share on other sites

@ Shiro

цялото ти мнение е бла-бла-бла. Това че познваш някой, не те прави автоматично като него. А това да ми разправяш, че Х е по добра от У си е..... айде.

Всяка ОС си има приложение. Аз лично не смея да твърдя, че Вин е скапан. На Вин си върша работата, защото това, което пиша е за Вин. Не ми създава проблеми. Когато трябва да си правя кефа си го правя на познай :)

Link to comment
Share on other sites

Az puk ne moga da razbera ako tova s koeto se zanimavash go vurshish pod win i si vurshish rabotata dobre ili win prosto zadovolqva nujdite ti...zakvo mi e linux?! nqmal sum da imam sin ekran..nqmalo da ima END NOW...XP me ustroiva daje v pove4e ot kolkoto imam nujda..ako mi potrqbva neshto da pravq(a kakvo li bi bilo tova?!?!?!) pod linux..togava shte ida do GIGA zalata v trakiq koito sa na linuxi i tam shte im kaja da mi installnat...makar 4e tova nqma da stane v blizkite 5 godini

ta moq savet e ako Windows vi ustroiva..ne si habete nervite v izlishni i bezmisleni opiti da minavate na kakavto i da bilo drug OS..

Link to comment
Share on other sites

Абе стига сте зарибявали хората с този Линукс. Има и други ОС ;)

 

Моят съвет е - отделен диск и да се избират от биос. Иначе стават големи бози с линукс боотлоадерите при деинсталиране. Най добре отделен компютър :)

 

Нищо им няма на боотлоадарите. За "новобранци" :) правите си бакъп дискета с боотлоадарите. Ако ли не влизате под дос със системна дискета на MS и пишете "fdisk /mbr" за да спасите поне Widoz дяла.Тази команда ще върне майкрософтския боотлоадър. Когато имате вече инсталирана някоя от дистрибуцийте и ви се скапе боотлоадъра също може да пуснете инсталацията на Linux на ново. Така тя ще засече,че имате вече инсталирана същата версия на Linux-а и ще погледне какво има за ъпдейтване. Когато приключи си ъпдейтването ще качи на ново боотлоадъра ;)

 

liquid никои не ти е казал "Веднага да минаваш на линукс!!!". И аз първия път когато инсталирах линукс си омазах дяловете.Само трябва да му хванеш цаката веднъж и оттам нататък всичко е наред ;) Линукса няма абсолютно никакви проблеми откъм хардуера. Лошото е само, че не можеш да включиш кабелен модем с USB. Това не се поддържа от линукс.

Link to comment
Share on other sites

  Специално по темата: според мен, за да се мине от уиндоус към линукс трябва или много да се чете или да имаш някой познат да ти обяснява. НО СИ ЗАСЛУЖАВА, ВЕРВАЙТЕ!

 

Ще ти кажа аз как минах на линукс...Една вечер както си рових из известната търсачка Google и ми излезна един сайт който ми изглеждаше интересен. Та реших да "кликна" върху него та да видя за какво става въпрос всъщност. Това беше така известния сайт http://www.mandrakesoft.com .Видях, че става въпрос за операционна система. Погледнах в секция Pictures за да видя как изглежда тази операционна система и...МНОГО МИ ХАРЕСА! Това беше Mandrake Linux 9.0 една изключително стабилна и красива OS. По-късно останових, че те всичките изглеждали еднакво :) Ехх това KDE... в коя дистрибуция не са го включили? :)

Та мисълта ми беше, че никога не съм отворил книга за да се уча на линукс нито някои ми е казвал "какво да правя"...

Link to comment
Share on other sites

Az puk ne moga da razbera ako tova s koeto se zanimavash go vurshish pod win i si vurshish rabotata dobre ili win prosto zadovolqva nujdite ti...zakvo mi e linux?! nqmal sum da imam sin ekran..nqmalo da ima END NOW...XP me ustroiva daje v pove4e ot kolkoto imam nujda..ako mi potrqbva neshto da pravq(a kakvo li bi bilo tova?!?!?!) pod linux..togava shte ida do GIGA zalata v trakiq koito sa na linuxi i tam shte im kaja da mi installnat...makar 4e tova nqma da stane v blizkite 5 godini

ta moq savet e ako Windows vi ustroiva..ne si habete nervite v izlishni i bezmisleni opiti da minavate na kakavto i da bilo drug OS..

 

liquid, не мислиш ли, че мнението ти за това колко безсмислено е да се слага Линукс в тази тема и в тази секция е малко висящо във вакуума?

 

 

... Линукса няма абсолютно никакви проблеми откъм хардуера. Лошото е само, че не можеш да включиш кабелен модем с USB. Това не се поддържа от линукс.

 

Alien®, няма такова нещо, кой ти е казал, че кабелен модем на USB не се поддържа? Това е доста смешно.

В момента ядрата от серията 2.6.х поддържат такова нвероятно количество хардуер, че сравнението с други ОС е просто жалко (имам в предвид вградена поддръжка на ядрото, а не CD-та с драйвери на производителя).

Всичко зависи от услугата на съответната дистрибуция за пробването на хардуера по време на инсталация. Най-показателен пример е Anaconda на Redhat и въоще цялата инсталация, която преминава в пъти по-гладко от инсталацията на която и да била друга ОС.

 

Искам да обърна внимание на постващите по тези теми. Коато става въпрос за сериозни неща, опитвайте се да премисляте повече и да си зададете въпроса: какъв е моя опит в това отношение и достатъчен ли е като база за да правя генерални изводи?

Защото с подобни постове, които са меко казано заблуждаващи, обърквате представата на хора, които наистина имат интерес по тази тема и искат да се научат и да придобият необходимия опит.

 

По въпроса за преминаването от виндовс към линукс. На този етап има достатъчно добър избор от дистрибуции с достатъчно лесен инсталационен процес. Забелязал съм, че основните проблеми при потребители в този форум идват първо от неподходящия избор на дистрибуция и второ от усложнената обстановка по хардуера (най-вече с разделянето на диска). Не може начинаещ да се опитва да слага дистрибуция като Slackware на диск, в който на всичкото отгоре има N на брой NTFS/FAT дялове :wacko:

Не знам за кой път ще го повторя вече, но най-важното при успеха за начинаещия е избора между две дистрибуции: Fedora или SuSe и инсталирането върху диск с не повече от един съществуващ NTFS/FAT дял с windows.

В този случай гарантирано процеса на инсталация ще премине доста по-лесно от тази на windows XP и вариантите за неразпознат хардуер ще са абсолютно минимални.

Link to comment
Share on other sites

dobre che ne go instalirah az mi choveka razbirashe

 

daje si jertvah C:-to za da ima mqsto za vsichki paketi

 

1. Vyobshte ne e nujno da si jertvash C-to , nito kakvoto i da bilo

2. Kaji go toya deto razbira dali razlichava disk ot disketa

3. Chudno kak oshte imash komp sled namesata na takiva razbirachi

 

Moga da ti kaja che az nishto (e , pochti) ne razbiram ot konzola , ama nyamam nikakvi problemi s Linux-a , kato si polzvam udobni distribucii.

Link to comment
Share on other sites

Samo pregledah postovete shtoto sq opraam edin komp deto mu e e**n windowsa. Pusnah Slax v momenta hvana vsichko (vkliuchitelno modema) i sq svalqm driver za SATA za XP za da moga da go preinstaliram! :sick

Link to comment
Share on other sites

ne ne mislq. izkazah mnenie bazirano na opit. defakto, linux ne mi trqbva.prosto iskah da opitam neshto novo, tui kato mnogo se hvali. a i spomenah 4e e bezmisleno da se slaga linux PRI uslovie 4e windows zadovolqva nujdite koito usera ima.

@Nibelung- jertvah C:-to za da moga da imam mqsto za vsichki paketi. sled problema s lilo si bootvah linuxa ot disketa no bez x..i dobre 4e pone bitchx-a vurveshe ta da go pitam postoqnno choveka v IRC kak koe da pravq..a puk krainata to4ka beshe kato mi vlqzoha 4 4oveka na private..poburkah se  :wacko: :) ..1 den i malko karah samo na konzola v opiti po nqkakav nachin da se podkara X i ne stana..sled tova svalih Knoppix.. oshte predi da e zaredil za instalacia "kernel panic" ili neshto podobno..probvah vsi4ki vazmojni resolucii no vse sushtoto..i nakraq si pusnah boot XP cd(koeto otnovo tozi, koito mi slagashe linuxa burn-na remotely ..polu4i se windows zapisan pod linux ama nqma nishto :P ) i si go pusnah i si trugna ot raz...a za pravilni distribucii...opitval sum Slackware 9.1(poslednata),Knoppix,Mandrake(7 i 10),redhat(2 versii ot koito ednata mnogo stara no ne pomnq koi to4no),OpenLinux...trugvaha samo redhat starata versia 5 mislq i mandrake 7..no ot tam natatak nito mojeh resolution da opravq nito mi zasi4aha kato horata q CD q neshto drugo..a CDto beshe mount-nato taka 4e..neznam..kakto kaza nqkoi - trqbva da imash nqkoi koito gi razbira da ti visi na glavata...pone v moq slu4ai :)

 

 

Това не е никакъв опит, приятелю - не се обиждай, но е така. На практика нито си имал подход нито си знаел какво искаш, а за "избор" на подходяща дистрибуция въобще не може да става и дума. През ръцете ми са минали стотици (може би дори хиляди) инсталации на windows, linux, *bsd, solaris и какво ли не още, но въпреки това винаги премислям преди да кажа публично нещо.

Ако всеки, който се е опитвал два-три пъти да инсталира някаква ОС почне да дава "мъдри" съвети - горките юзъри, не искам да съм на тяхно място.

Не мисля, че е обидно, но в твоята ситуация е по-разумно и достойно, вместо да правиш генерални изводи, да четеш написаното от хората с доста повече опит. Дори може да попиташ: кажете ми къде сгреших и защо така се получи?

 

Хайде да не разводняваме повече темата с безсмислени постове. Ако някой има нещо сериозно и конкретно да казва, да го направи и то по темата, която е преминаване от windows към linux.

Link to comment
Share on other sites

Понеже на всички им се налага да си преинсталираt Уиндоус-ите (понеже са изключително добри ОС :D ) и Уиндовс-ите унищожават бутлоудъра (понеже Майкрософт са изключително коректни и добронамерени :P ), точно това плаши хората , които пробват Линукс.

Разбира се , той може да се оправи под Линукс (чрез същия диск от който сте инсталирали Линукса например :D ), но е трудно за хора , които не владеят команден ред.

Аз лично ползвам 1 такава програмка , зареждам компа от флопи или СД-РОМ и записвам (възстановявам) МБР , ЕМБР и ФАТ във (от) файлове. Казва се MBRtool .

Например копираш програмката на ДОС бут-дискетата , бутваш от нея , пишеш mbr , вади ти хелпа , избираш каквото трябва и сейвваш каквото искаш след като си инсталирал Линукс. После ако (по-скоро когато :D ) (пре)инсталираш Уиндоус , зареждаш от дискетата , и възстановяваш това , което Уиндоус-а е скапал. Много е лесно.

Ама ако някой не иска да научи НИЩО , ами само си лае , хич да не пише тук :angry1

 

Имам предложение:

Нека някой , който иска и може , да преработи тази програмка така , че да стане съвсем за леймъри. Да напишеш mbr /s и да сейвне само МБР-а върху дискетата. Да напишеш mbr /r и да го възстанови пак оттам.

 

П.П. На дискетата е достатъчно да има само command.com мисля , другите файлове могат да се изтрият да има място за mbrtool.exe i zapisania MBR.

Така мисля че много хора ще спрат да се страхуват :)

Link to comment
Share on other sites

В момента ядрата от серията 2.6.х поддържат такова нвероятно количество хардуер, че сравнението с други ОС е просто жалко (имам в предвид вградена поддръжка на ядрото, а не CD-та с драйвери на производителя).

Всичко зависи от услугата на съответната дистрибуция за пробването на хардуера по време на инсталация. Най-показателен пример е Anaconda на Redhat и въоще цялата инсталация, която преминава в пъти по-гладко от инсталацията на която и да била друга ОС.

 

Искам да обърна внимание на постващите по тези теми. Коато става въпрос за сериозни неща, опитвайте се да премисляте повече и да си зададете въпроса: какъв е моя опит в това отношение и достатъчен ли е като база за да правя генерални изводи?

Защото с подобни постове, които са меко казано заблуждаващи, обърквате представата на хора, които наистина имат интерес по тази тема и искат да се научат и да придобият необходимия опит.

 

Не знам за 2.6.x но преди като беше 2.4.x толкова го мъчих този кабелен модем да тръгне с USB на линук, разпитвах, четох по форуми, но навсякъде пишеше, че кабелни модеми не могат да тръгнат чрез USB под линукс...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...