Jump to content
BulForum.com

Такситата вдигат цените от понеделник


Barmana

Recommended Posts

От понеделник такситата спират да возят от точка до точка и от това следва:

ГОЛЕМИТЕ ИЗЯЖДАТ МАЛКИТЕ С ТЪПА МАНИПУЛАЦИЯ , А ИМЕНО-

1.Всички ще предпочетат големите и по-луксозни коли ,а малките тика и др. ще останат без работа

2.Малките не се усещат ,че са манипулирани,под предтекст,че това е ценова солидарност

3.Телефоните ще им млъкнат и масово диспечерките ще бъдат съкращавани

 

Ако ги бойкотираме една седмица?????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

1. Не ми се вярва, че като си хващаш такси гледаш дали е малко или голямо, луксозно или не.

 

3.Едва ли тук от форума, които ще бойкотираме ще има някакъв ефект.Да бойкотират най-много 20 човека.А такситата едва ли ще го усетят.На мен от центъра до нас ми излиза 2-2.20 лв.Ся за 50 стинки няма да ми се отрази кой знае колко.А и които може да си позволи такси си го ползва.Останалите ще си правят сметката и ще чакат последните маршрутка.А и като си с някой авер винаги мое да си делката сметката :)

Link to comment
Share on other sites

От понеделник такситата спират да возят от точка до точка

е то и аз не ги ползвам ама това знaчи ли че няма да могат да се викат таксита по телефона? неприятно, все пак понякога се налага :confused

Link to comment
Share on other sites

От понеделник такситата спират да возят от точка до точка и от това следва:

ГОЛЕМИТЕ ИЗЯЖДАТ МАЛКИТЕ С ТЪПА МАНИПУЛАЦИЯ , А ИМЕНО-

1.Всички ще предпочетат големите и по-луксозни коли ,а малките тика и др. ще останат без работа

2.Малките не се усещат ,че са манипулирани,под предтекст,че това е ценова солидарност

3.Телефоните ще им млъкнат и масово диспечерките ще бъдат съкращавани

 

Ако ги бойкотираме една седмица?????

Еми крайно време беше!

Хоратя трябва да осъзнаят, че има разлика между такси и автобус/тролей!

Link to comment
Share on other sites

От понеделник такситата спират да возят от точка до точка и от това следва:

ГОЛЕМИТЕ ИЗЯЖДАТ МАЛКИТЕ С ТЪПА МАНИПУЛАЦИЯ , А ИМЕНО-

1.Всички ще предпочетат големите и по-луксозни коли ,а малките тика и др. ще останат без работа

2.Малките не се усещат ,че са манипулирани,под предтекст,че това е ценова солидарност

3.Телефоните ще им млъкнат и масово диспечерките ще бъдат съкращавани

 

Ако ги бойкотираме една седмица?????

Таксита рядко ползвам, така че това не ме бърка. По-скоро адски тъпо е да те вози някаква 15-20 годишна трошка (пък и да е по-нова те 3-4 години са чао)и да плащам като за нова с климатик. Освен това такситата не са нещо от първа необходимост. Човек ползва таксита обикновенно когато е на зор , така че просто не виждам как може някой да е солидарен в това начинание.

Все пак успех!

Link to comment
Share on other sites

1. Не ми се вярва, че като си хващаш такси гледаш дали е малко или голямо, луксозно или не.

 

3.Едва ли тук от форума, които ще бойкотираме ще има някакъв ефект.Да бойкотират най-много 20 човека.А такситата едва ли ще го усетят.На мен от центъра до нас ми излиза 2-2.20 лв.Ся за 50 стинки няма да ми се отрази кой знае колко.А и които може да си позволи такси си го ползва.Останалите ще си правят сметката и ще чакат последните маршрутка.А и като си с някой авер винаги мое да си делката сметката :)

Тва ясно ,но като свършваш работа в 1.00,а в града транспорта е спрял??

Link to comment
Share on other sites

1. Не ми се вярва, че като си хващаш такси гледаш дали е малко или голямо, луксозно или не.

 

3.Едва ли тук от форума, които ще бойкотираме ще има някакъв ефект.Да бойкотират най-много 20 човека.А такситата едва ли ще го усетят.На мен от центъра до нас ми излиза 2-2.20 лв.Ся за 50 стинки няма да ми се отрази кой знае колко.А и които може да си позволи такси си го ползва.Останалите ще си правят сметката и ще чакат последните маршрутка.А и като си с някой авер винаги мое да си делката сметката :)

Ей не си прав този форум го вижда половин пловдив и после от уста на уста .............!Не трябва човек да се поддава на каквито и да е монополни решения!

Link to comment
Share on other sites

Neznam na kakvi taxita se vozite , ama na mene dosega pove4e ot 1.50-2lv ne sa mi vzimali.. prosto se OBAJDATE PO TELEFONA i si PORU4VATE taxi a ne si go hva6tate ot ulicata. Naprimer az polzvam 6665 i 9199 pri tqh promociata pri poru4ka e:

Do 2.50 pla6ta6 1.50

Do 3.00 pla6ta6 2.00

Nad 3.00 - 20% otstupka

ot smirnenski do trakia mi izliza 2lv :P

Nevijdam nikakuv smisal v tova da izbira6 da se ka4va6 vav golqma kola ili vav tico.. Vse edno da ne se ka4i6 vav 4-ka ot starite i da 4aka6 cql den da mine avtobus ot novite :P

Sega mojebi 6te ka4at cenite na km , oba4e gornite promocii si stoqt..

Kvi sa tiq taxita ot to4ka do to4ka!??

Teq deto mi tvardqt 4e taxitata ne sa neobhodimost i im e vse taq mi e mnogo stranno kvo pravqt kato e 4 sutrinta i trugvat da se pribirat ...

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно, че като си хващам такси не си избирам, какво да е! Избирам си, и още как! По- ми е кеф да се возя в голямо, ново и луксозно. Странно, не мислите ли? И, като си давам двете левчета, предпочитам да е за луксозно возило, а не за Жигули, Москвич, Кадет или Тико! А, и по телефона, като съм си поръчвал, в доста от случаите съм завършвал с " и да не е Тико!". И изобщо не ме боли за тарикатите с малките колички, от малките фирмички, които, де факто, печелят много повече, от шофьорите на прилични автомобили! Като не им отърва, да возят по-евтино!

Link to comment
Share on other sites

Много е криво да се возиш в някво тико иля някъв Матиз,та то в тези "коли" няма място за краката и просто не е комвортно и трудно една от гореспоменатите "коли" може да се движи с повече от 80-90,по завоите хич не са стабилни и тракат и чукат ... да те е страх да се качиш.По-добре да дам същите пари за да се воза в някой стар но удобен мерцедес(надявам се тук и вие мислите така) а не в тази кутийка.

Link to comment
Share on other sites

Е хубаво де, какво толкова е станало? Все едно е дошъл края на света като няма от точка до точка....

Аз ползвам Корона, които возят с 30 процента отстъпка и от единия край на града до другия ще ти вземат най-много 3 лева, което си е много прилично даже.

Другите големи фирми също возят с отстъпка, така че не виждам къде е проблема. От точка до точка е гадно , защото ако спреш някъде и пак си плащаш отгоре...

Честно казано изобщо не ме боли за малките и големите, това са си техни проблеми- да си ги решават.И естествено,че хората ще предпочетат големите и нови автомобили , никой не иска да се вози в някакви допотопни трошки.До колкото знам от 1 януари 2005 година всички таксита, които са на повече от 10 години ще трябва да спрат работа.От 2006 ще останат само 4 годишни и по-нови.

Което е само в полза на потребителите.

Link to comment
Share on other sites

Бойкот на такситата-е няма да стане тая хава,който се вози по необходимост на такси,ще продължи да го прави,независимо,че няма да плати 2 лева примерно,а 2и50.Това е положението.А аз лично си избирам такси,като се обаждам по телефона обикновено звъня на фирми,чиито таксита са големи коли и не са трошки и от улицата като хващам пак дебна.Заради едното удобство,поне като плащам да не се чувствам като в каруца.

Link to comment
Share on other sites

Абе какво значи , че няма да карат от точка до точка :)

Ами замислете се, те винаги това правят - от точката, в която се качваш, до точката, в която слизаш ;)

Друг е въпросът за отстъпките, които ти се полагат като си викнеш такси по телефона. По принцип 50-60 стотинки отгоре не е кой знае какъв проблем, но ако ти се налага редовно да ползваш такси, тогава вече е кофти. Решение - вземете си колело :P

Link to comment
Share on other sites

Това е кофти вест...аз много ползвам таксита...и не мога да се откажа от тях.Жалко...Ама то не е нормално-таксита ти е около 1,50,а рейса 50ст.-нормално е да се вдигат цените пропорционално. :( :wacko:

Link to comment
Share on other sites

awe tuka pak sme dobre s cenite

Plovdiv

taxi 1.50-2.00

Mar6rutka 0.60

Sofia

taxi 3.00-4.00++ (cenite sa su6tite raztoqniata sa drugi)

Mar6rutka 1.00 (!!!)

 

samo deto v Sf ne mi se e slu4valo da 4akam reis pove4e ot 5-10 min a tuka mi se slu4va redovno.. to zatva i vse s taxita se dvija :/

V sf oba4e biletite moje da se kaje 4e sa po-evtini za6toto ima promocia 5bileta za 2lv +tva rqdko ti se slu4va da dup4i6

Siguren sum 4e skoro i tuka mar6rutkite 6te stanat 1lv :(

Link to comment
Share on other sites

Neznam na kakvi taxita se vozite , ama na mene dosega pove4e ot 1.50-2lv ne sa mi vzimali.. prosto se OBAJDATE PO TELEFONA i si PORU4VATE taxi a ne si go hva6tate ot ulicata.  Naprimer az polzvam 6665 i 9199 pri tqh promociata pri poru4ka e:

Do 2.50 pla6ta6 1.50

Do 3.00 pla6ta6 2.00

Nad 3.00 - 20% otstupka

ot smirnenski do trakia mi izliza 2lv :P

Nevijdam nikakuv smisal v tova da izbira6 da se ka4va6 vav golqma kola ili vav tico.. Vse edno da ne se ka4i6 vav 4-ka ot starite i da 4aka6 cql den  da mine avtobus ot novite :P

Sega mojebi 6te ka4at cenite na km , oba4e gornite promocii si stoqt..

Kvi sa tiq taxita ot to4ka do to4ka!??

Teq deto mi tvardqt 4e taxitata ne sa neobhodimost i im e vse taq mi e mnogo stranno kvo pravqt kato e 4 sutrinta i trugvat da se pribirat ...

 

ми то човека точно тва казва до колкото виждам. че тия промоции няма да ги има и ще си плащаш колкото си пише. а и 6665 вече не са до 2.50 - 1.50, а са до 2.20 - 1.50.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...