Jump to content
BulForum.com

Такситата вдигат цените от понеделник


Barmana

Recommended Posts

Баси проблема.

Който много пътува с таксита значи е платежоспособен. Да си купи кола или да си плаща за леко завишената услуга. В случая не виждам какво е завишението - не съм си поръчвал такси от точка до точка от години или по-точно откакто Милениум спяра да предлагат услугата. Не виждам от какво се оплаквате. При тези цени на бензина е нормално да се вдигнат малко цените на такситата, няма да работят на загуба я. Тези, които прегръщат поредния "протест" - какво искате - ако може за 1.50 от изгрев до прослав като минем през кичука??? За къси и средни разстояния Такси 1 са идеални, 6665 и 9199 правят отстъпка около 30 процента - какво искате още?

 

Предлагам да се вдигнем на граждански бунт, че са вдигнали цената на роялите - все пак те влизаха по Виденово време в потребителската кошница и са стока от първа необходимост. Срамота е да им вдигат цените гадните му там капиталисти и империалисти! Да живее всенародната социалистическа революция!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
Предлагам да се вдигнем на граждански бунт, че са вдигнали цената на роялите - все пак те влизаха по Виденово време в потребителската кошница и са стока от първа необходимост. Срамота е да им вдигат цените гадните му там капиталисти и империалисти! Да живее всенародната социалистическа революция!

Aми ако трябва,що да не претостираме и за роялите.

Ало-о-о-о,снобче гадно,ти чувал ли си за гражданско общество,бе??!

Мижитурка! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Е дано го махнат това "от точка до точка", че ми писна от селските им номера на тези. Все нямат коли, все с претенции, пък защо сме 4-ма (нали таксито поема до 4 души) и т.н. Да си бъде на фиксирана тарифа на километър, че поне да знаеш, че получаваш качество. А за Тико-тата не говорим, там и 4лв/км да е пак е мизерия. Никога не се качвам на такова. Милениум и Интер рулират, според мен. Има една диспечерка на Милениум, която дори не ме оставя да си кажа адреса, ами направо ми казва след 3 мин, примерно. Кеф е да си с цифров телефон :P

Link to comment
Share on other sites

освен 6124 който споменаха по горе и 6610 също возят от точка до точка ;)

и малко любопитни факти относно такситата:

Пловдив е на първо място в света по брой таксита на глава от населението :punk след нас са Ню Йорк и Лондон :) и друго което също е интересно имайки предвид съотношението в размерите и населението на Пловдив и Париж което според мен никак не е малко :wacko: а именно, че и в двата града има по 4000 таксита :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Все пак да ти кажа, че в Ню Йорк не е особено лесно да си хванеш такси. Незнам как е в Париж. А за цената не бих искал да ти споменавам....

Link to comment
Share on other sites

ostavete gi tip4etata sega uveli4iha cenata na gasta i benzina s 2%,as nqma problem za6toto siimam kola,da mu mislqt gazetata deto seki den se vozqt po taxita:)) i pi4ovete koito vozqt mackite si do tqh:))) :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявайте бързо ще ги свалят, защото работата доста е паднала. Снощи пътувах с 6162 и оня само се оплакваше и ми каза, че ако пръдлжава да няма работа не могат да си плащат лизинга и ще бутнат тарифите.

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявайте бързо ще ги свалят, защото работата доста е паднала. Снощи пътувах с 6162 и оня само се оплакваше и ми каза, че ако пръдлжава да няма работа не могат да си плащат лизинга и ще бутнат тарифите.

За това ми беше думата,че обикновения шофьор страда от това,щом в п-в има най-много таксита,значи че те все още имат работа.Кебичейки на стоянката обаче не се издържа на лизинг и други такси - а и няма какво да умуваме как е в другите страни - ние живеем вБЪЛГАРИЯ/за съжаление в крайно окаяно състояние/

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажете по въпроса, че такситата са ни много. Няма ли да е по-добре да изхвърлят таратайките и да останат само коли не по-стари от 7 години?

Каквото и да казвате това вероятно ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Все пак да ти кажа, че в Ню Йорк не е особено лесно да си хванеш такси. Незнам как е в Париж. А за цената не бих искал да ти споменавам....

Цената си доста дебела(за нас) :cry примерно в Париж първоначалната такса е 2,50 евро, а ако седнеш отпред до шофъора автоматично ти се прибавят още 2,50 евро(м/у другото това да се сяда отпред го има само при нас)

 

Не се притеснявайте бързо ще ги свалят, защото работата доста е паднала. Снощи пътувах с 6162 и оня само се оплакваше и ми каза, че ако пръдлжава да няма работа не могат да си плащат лизинга и ще бутнат тарифите.

Да бе да нямат работа и не могат да си плащат лизинга, те се това разправят от 10 години(и все едни и същи шофъори са тези които мрънкат) и щото няма работа сме с най много таксита в света :)

 

А какво ще кажете по въпроса, че такситата са ни много. Няма ли да е по-добре да изхвърлят таратайките и да останат само коли не по-стари от 7 години?

Каквото и да казвате това вероятно ще стане.

То това вече май е прието и до една две години ще стане ;)и лично аз подкрепям тази идея :punk а не като се качиш в някое такси да се притесняваш дали няма да се разпадне на следващия завой :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...