Jump to content
BulForum.com

Такситата вдигат цените от понеделник


Barmana

Recommended Posts

Е,имаше едни такива преди известно време,но бяха големи копелета.Веднъж бях на купон и трябваше да се придвижа до един друг и си викнах точно такова и не ми даде отстъпка и му взех на тоя простак очилата и му ги праснах в главата.Мразя да ме лъжат на дребно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
.Веднъж бях на купон и трябваше да се придвижа до един друг и си викнах точно такова и не ми даде отстъпка и му взех на тоя простак очилата и му ги праснах в главата.

Ха-ха,много смешно ми стана като го прочетох това!Как си му ги праснал в главата?Ха-хаха :woot :P

Link to comment
Share on other sites

То е мизерия с тия, защото ако примерно се обадя и кажа, че ще пътувам от тракиа за кършака или някой друг по-далечен квартал винаги казват,че нямат свободни коли.

Link to comment
Share on other sites

men taxitata ne me interesuvat ,no gi gledam po pati6tatat , ami 4e pove4e ot polovinata sa palni brakmi imam 4ustvoto 4e 6te se razpadnat taka 4e spored men i tzenite trqbva da sa razli4ni ,naprier - razdrankano tiko -1 lv ot to4ka do to4ka :P izgnil opel 1,20 za nqkolko to4ki a ve4e po luksoznite i novi avtomobili da vzimat kolkoto si pretzenqt ,za6toto tova koeto te 6te predlojat si struva .

dano ne qdosam nqkoi sobstvenik na po star avtomobil.

tova si e li4no moe mnenie :)

Link to comment
Share on other sites

винаги казват,че нямат свободни коли.

Мдаам! Аз живея на една забутана задънена уличка близо до стария град и само веднъж ми пратиха кола...Трябва да им кажа да я пратят на булеварда, който ми е на 5 минути и да спринтирам, за да не изпусна таксито :angry1

Link to comment
Share on other sites

Абе тука такситата са евтини в сравнение с Варна примерно.. В София не съм съгласен, че са по-скъпи.. Там проблема е в разтоянията. Преди месец от хотел "Плиска" до летището ми взеха 3 и 20... Стига да знаеш какво такси да хванеш там няма да се набуташ.

А това, че от точка до точка няма да има вече ми е все тая - и без това се возя само на короните...

Link to comment
Share on other sites

Който не е наясно-да му се изясни!ТАКСИТО Е ЛУКСОЗНА УСЛУГА!Никой таксиметров шофьор не те дърпа зорлен да му се качиш в колата!Изобщо не може да се сравняват цените на автобусите и маршрутките с тези на такситата,това е все едно да сравняваш цените в кварталното кафене с тези на "Dreams" примерно :excl:

Link to comment
Share on other sites

ми то човека точно тва казва до колкото виждам. че тия промоции няма да ги има и ще си плащаш колкото си пише. а и 6665 вече не са до 2.50 - 1.50, а са до 2.20 - 1.50.

yes!!!!!!!!!!!!Благодаря,чеме разбра - за това ми е думата - отпадат всички отстъпки!

Link to comment
Share on other sites

Не мен рядко ми се случва да ползвам такси. Кои са най-евтините в момента - кажете ми тарифите им и номерата и аз ще се обадя на всички да ги питам как ще се променят нещата, за да е ясно какво ще се бойкотира. Ако вдигнат с 5-10 ст / км - повечето разстояния в Пловдив са под 10 км, така че...

Link to comment
Share on other sites

Az se vozia pone po 3-4 pati na den s TAXI... i kogato oednakviavaneto na cenite stane tova nema da e nai strashnoto, togava shte se poiaviat fantomi/taxita/ pove4e otkolkoto sega s golemi POMPI... i tova pak ne e nai- strashnoto. nai loshoto e che shte produljavame da si se vozim na "BAKSHISHITE"

Link to comment
Share on other sites

Parvo du6o ba6ta mi e taxi driver ot 10 godini.

I taka da se kaze vinagi kazva koga 6te ima namalenie ili oveli4enie na cenite.Za 10 godini ne e propusnal da otbelezi.

Tova deto go kazva6 ne znam ot kad si go 4ul no opredeleno niama da vazi za plovdiv.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne mojete da si go pozvolite ne go polzvaite.

 

Prav si karaman. Ima hora, za koito i gradskija transport ne e evtin i takiva, koito si jurkat naljavo-nadjasno posleden model BMW ili Mercedes. Vinagi 6te e taka. Prosto vseki da kara spored djoba si. A obiknoveno horata, za koito 4esto e nalojitelno da burzat si imat pari za taksi. V krajna smetka ne e mnogo fatalno dali 6te se vidi6 s njakoj prijatel na po6tata 15-20 minuti po-kusno. Puk ako taksito ti trjabva po rabota njama kude da izbjaga6 - vse 6te trjabva da go polzva6. A i razmerite na Plovdiv sa takiva, 4e i bez namalenijata taksito e gore-dolu ponosimo (za edin rabote6t 4ovek). V krajna smetka ako ima6 sobstvena kola i kara6 na benzin njama da ti izleze po-malko ot 2-3lv. edno otivane i vru6tane ot kraen kvartal do centura. Da ne govorim za platenite parkingi. Taka 4e idejata za bojkota, makar i nelo6a, prosto njama kak da se osu6testvi. Az rjadko polzvam taksi, no edva li njakoj ot redovnite klienti 6te se otkaje. Kojto svur6va rabota v 1 prez no6ta pe6 li 6te se pribira, za da u4astva v tozi bojkot?

Link to comment
Share on other sites

Barmana, тогава повиши заплатите на народа и поправи градския транспорт! Силата е в твои ръце!

Няма нищо по-лесно от това да се оплакваш!

Link to comment
Share on other sites

A we kak taka digat zenite.....V 21 vek jiveem.Vseki koito se zanimava s biznes znae che parite ne se vadqt lesno.Ima konkurenziq i zenite bivat svalqni 4esto do tolkova che se "raboti na 0".I EK moje da iska da ti predlaga D+ za 50 lv no ne go pravi.Ami da gi digat....samo 4e v biznesa pari ne se pravqt kato se digat zeni nito puk kato se svalqt(vsi4ko trqbva da e umereno) a sus strategiq...

Link to comment
Share on other sites

Много е криво да се возиш в някво тико иля някъв Матиз,та то в тези "коли" няма място за краката и просто не е комвортно и трудно една от гореспоменатите "коли" може да се движи с повече от 80-90,по завоите хич не са стабилни и тракат и чукат ... да те е страх да се качиш.По-добре да дам същите пари за да се воза в някой стар но удобен мерцедес(надявам се тук и вие мислите така) а не в тази кутийка.

 

Не че нещо ама не би трябвало да ти пука дали гореспоменатите коли се движат с 80 или 150 просто щото лимита в градски условия е 50. Тва че никой не го спазва е друг въпрос. На мен не ми пука дали ще се возя в Тико или в каквото и да е друго.

Link to comment
Share on other sites

Абе дори да се дигнат цените на такситата,после пак ще паднат.Вчера цената на пропан-бутан скочи с около 0,10лв. на литър и е 0.90лв.А и все някоя фирма ще бутне цените под другите.Винаги така става и тя започва да се ползва масово.

Link to comment
Share on other sites

Barmana, тогава повиши заплатите на народа и поправи градския транспорт! Силата е в твои ръце!

Няма нищо по-лесно от това да се оплакваш!

Еееееех,искам да съм Тодор Живков или поне негър в щата Алабама !

Link to comment
Share on other sites

Vuobshte goliama glupost kaza. Taksito e neobhodimost za horata, koito burzat i niamat sobstven/slujeben prevoz.

 

Мдааа...Ще трябва да го обясня по-прости4ко,за да ме разберат и хората като теб-дето все закъсняват,пък таксито им идва скъпичко.

Казах "луксозна" услуга,защото няма друг вид превоз,организиран по такъв начин,че да те чака в определен от теб час пред вратата ти,за да те закара на точно посоченото от теб място!

 

Na den pone 1-2 chasa mi otivat za pridvijvane napred nazada, koeto e mnogo,

 

Отиди да живееш на село или си намери работа в твоя квартал,така 6те пе4елиш време!

Link to comment
Share on other sites

Тук спора да се пренася това как еди какво си било уредено по един начин , а пък тук е по друг едва ли има смисъл. Въпроса е друг, когато искаш да извисиш високо глас и да покажеш протест в една или друга насока е какъв да е начина, по който да се направи. Що то май ефекта от писане по форуми пък бил той и един от най-посещаваните в Пловдив едва ли е най-подходящия начин.

Гласа народен се чува когато излезне по улиците , зад него седят синдикални искания и т.н. и т.н. абе сложна работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...