Jump to content
BulForum.com

64битови АМД машини


Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply
Споко засега съм на 32бита. Но за коледа смятам да си подаря нещо 64битово, а защо не и 128 :)

 

Za6to ti ne6to 64bit, sled kato niama da moje6 da si pusne6 winamp i pro4ie????

Samo na win-a li 6a kara6, a

Link to comment
Share on other sites

Za6to ti ne6to 64bit, sled kato niama da moje6 da si pusne6 winamp i pro4ie????

Samo na win-a li 6a kara6, a

Това беше идеята на темата.

Такива като теб да разберат че на Athlon64 може да си пуснеш 32битов winXP заедно с дъртия winamp :)

Дано да съм бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Това беше идеята на темата.

Такива като теб да разберат че на Athlon64 може да си пуснеш 32битов winXP заедно с дъртия winamp :)

 

da tova go znam, no mi iznikna v posledstvie. Ia mi nazovi pone edna programa, koiato da se vuzpolzva ot 64bit adresirane, osven OS?

Link to comment
Share on other sites

da tova go znam, no mi iznikna v posledstvie. Ia mi nazovi pone edna programa, koiato da se vuzpolzva ot 64bit adresirane, osven OS?

 

А я ми кажи ти на Р2 ли ще караш следващите 5 години

Искам да кажа само че на потенциала все някога ще му доиде времето да бъде използван

Link to comment
Share on other sites

da tova go znam, no mi iznikna v posledstvie. Ia mi nazovi pone edna programa, koiato da se vuzpolzva ot 64bit adresirane, osven OS?

Немога да дам,

Но според твойта логика, дай да не купуваме 64 битови, а да си взимаме бързи P4 :)

Link to comment
Share on other sites

А я ми кажи ти на Р2 ли ще караш следващите 5 години

Искам да кажа само че потенциала все някога ще му доиде времето да бъде използван

 

Ve4e spomenax, 4e CPU-to mi ne e P2, no e dostatu4en za nujdite mi i ne mislia da vlagam pari v ne6to, koeto da mi dava samo du6evno spokoistvie, 4e imam poslednia vik na modata. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ve4e spomenax, 4e CPU-to mi ne e P2, no e dostatu4en za nujdite mi i ne mislia da vlagam pari v ne6to, koeto da mi dava samo du6evno spokoistvie, 4e imam poslednia vik na modata. ;)

Не забравяй правилото:

На всеки 18 месеца паметта и честотата се удвояват ( защо не и битовете на шината :) )!

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй правилото:

На всеки 18 месеца паметта и честотата се удвояват ( защо не и битовете на шината :) )!

 

Niamam ni6to protiv, ako ednovremenno s tova se pravi i 64bit software. Ina4e izliza 4e ima6 ferari, koeto ti se nalaga da go kara6 bavno, zaradi lo6ite puti6ta.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй правилото:

На всеки 18 месеца паметта и честотата се удвояват ( защо не и битовете на шината :) )!

Това правило ли е или по-скоро тенденция?

Защото относно честотата то важи повече за Intel отколкото за AMD. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това правило ли е или по-скоро тенденция?

Защото относно честотата то важи повече за Intel отколкото за AMD. ;)

Не е тенденция.

А правило забелязано още през 70те години.

Наистина си прав че важи само за интел :)

Link to comment
Share on other sites

Abe k'vo se ambicirate edin drug...ja uspokojte topkata :P Na vaprosa "s kakvi procesori rabotjat v NASA" naj-dobre e da se otgovori - "Na kogo mu puka?". Onija sa debeli i imat mnogo pari - svarzvat v klasteri mnogo procesori i polzvat za izchislenia i simulatori super moshtni i super skapi komputri. A predi godina-dve bjah prochel njakade, che NASA izkupuvala(dori i ot potrebiteli) stari 8086(maj takiva bjaha) poneje parvite im sateliti, izstreljani predi dosta godini i oshte funkcionirashti, raboteli s takiva chipove i im trjabvalo za remont. Taka, che NASA znae 2 i 200 shtoto e pochnala otdavna. A ot novi CPU-ta i tehnologii vseki ima nujda i ne vijdam koj shte se otkaje, osven ako ne e na principa "za lisicata i grozdeto". :)

Link to comment
Share on other sites

Abe k'vo se ambicirate edin drug...ja uspokojte topkata :P  Na vaprosa "s kakvi procesori rabotjat v NASA" naj-dobre e da se otgovori - "Na kogo mu puka?". Onija sa debeli i imat mnogo pari - svarzvat v klasteri mnogo procesori i polzvat za izchislenia i simulatori super moshtni i super skapi komputri. A predi godina-dve bjah prochel njakade, che NASA izkupuvala(dori i ot potrebiteli) stari 8086(maj takiva bjaha) poneje parvite im sateliti, izstreljani predi dosta godini i oshte funkcionirashti, raboteli s takiva chipove i im trjabvalo za remont. Taka, che NASA znae 2 i 200 shtoto e pochnala otdavna. A ot novi CPU-ta i tehnologii vseki ima nujda i ne vijdam koj shte se otkaje, osven ako ne e na principa "za lisicata i grozdeto". :)

Много си прав.

Препоръчвам ви тази тема:

http://warezru.veno.biz/invision/index.php...=0entry151584

Link to comment
Share on other sites

Ve4e spomenax, 4e CPU-to mi ne e P2, no e dostatu4en za nujdite mi i ne mislia da vlagam pari v ne6to, koeto da mi dava samo du6evno spokoistvie, 4e imam poslednia vik na modata. ;)

 

Една 64 битова машина излиза на цената на една П4 или малко по скъпа(~70-80$) от селерон или AMD Barton, а сравнявайки цената с П4 екстриим даже е и по евтина така, че не виждам за какво изишно влагане на пари става въпрос :) а колкото до софтоер и игри на пазара вече има оптимизирани такива и ще има все повече, но дори и да няма след като цената е без особенна разлика защо да не си вземеш 64 битова машина и в момента, в който излезе достатачно оптимизиран софтоер и игри да не се налага да си продаваш новата 32 битовата машина, която си закупил само преди 2-3 месеца на 50% загуба а просто да минеш само с преинсталация на ОС :)

Link to comment
Share on other sites

Не е тенденция.

А правило забелязано още през 70те години.

Наистина си прав че важи само за интел :)

 

Spored men e pazarna politika. Nikoi proizvoditel niama da pusne na pazara maximuma otvednu6, tova zna4i zaguba na mnogo pari. V momenta su6testvuvat 6GHz processori, koito se izpolzvat za meteorologi4na simulacia. No takiva na pazara za doma6na upotreba niama, niama i da ima skoro. Xitur na4in ot strana na proizvoditelite da pe4eliat pari ot produkt, 4iito parametri rastat bavno. Ina4e kakvo bi stanalo, ako sega, naprimer pusnat 6GHz processor, te 6te zagubiat pari ot grubo kazano 4GHz-te, ot 5GHz i t.n.

Link to comment
Share on other sites

Демек дай да си вземем CeleronD щото са по добри от Barton :)

Фен на Pentium, ама чак пък толкова ;)

Sempron-ите на еднаква честота с Celeron-D са по-добри от тях, да не говорим за пълноценния Barton, koйто е сравним с пълноценен P 4 :D

Link to comment
Share on other sites

Фен на Pentium, ама чак пък толкова ;)

Sempron-ите на еднаква честота с Celeron-D са по-добри от тях, да не говорим за пълноценния Barton, koйто е сравним с пълноценен P 4 :D

Не пазбрах кой е фен на интел , ти или аз :)

Щото за мен знам че не съм!

Link to comment
Share on other sites

Nyama da sedna da pisha kakvo e K8 , obache:

1. Raboti mnogo byrzo s 32-bitovi programi za Windows. Nyakyde e po-baven , a nyakyde po-byrz ot P4EE (koyto e 3-4 pyti po-skyp).

2. Ima veche i 64-bitovi igri (Unreal) , na koito razmazva vsichki drugi CPU.

3. 64-bitov Linux ima otdavna (i programi za nego).

4. Po 64-bitovia DESKTOP !!! CPU plyue 1 firma , koyato otdavna ne uspyava da napravi takyv.

4. MS bavyat 64-bitovata si OS zaradi gorespomenatata firma.

5. Zasega izchakay da go pusnat za socket 939. I az tova chakam.

6. Ako ti se davat 150 $ za CPU , pone gi day gi za Athlon64. Na men ne mi se davat tolkova pari.

 

http://ixbt.com

http://ihttp://ixbt.com/cpu/athlon64-3800plus-s939.shtml

http://ixbt.com/cpu/lowend-cpus-aug2k4.shtml

Link to comment
Share on other sites

Spored men e pazarna politika. Nikoi proizvoditel niama da pusne na pazara maximuma otvednu6, tova zna4i zaguba na mnogo pari. V momenta su6testvuvat 6GHz processori, koito se izpolzvat za meteorologi4na simulacia. No takiva na pazara za doma6na upotreba niama, niama i da ima skoro. Xitur na4in ot strana na proizvoditelite da pe4eliat pari ot produkt, 4iito parametri rastat bavno. Ina4e kakvo bi stanalo, ako sega, naprimer pusnat 6GHz processor, te 6te zagubiat pari ot grubo kazano 4GHz-te, ot 5GHz i t.n.

 

Гигахерците изобщо не са единствения параметър, по който се определя колко е бърз даден процесор.Точно те са маркетинговия трик.

В метеорологичните симулации и други дейности, изискващи много мощности се използват многопроцесорни системи, където процесорите са с къси конвейери, много кеш или пък няколко ядра,а не с много гигахерци.

Мисля, че гледаш прекалено много филми, тука не пасем трева.

Link to comment
Share on other sites

Една 64 битова машина излиза на цената на една П4 или малко по скъпа(~70-80$) от селерон или AMD Barton, а сравнявайки цената с П4 екстриим даже е и по евтина  така, че не виждам за какво изишно влагане на пари става въпрос :) ....а колкото до софтоер и игри на пазара вече има оптимизирани такива и ще има все повече, но дори и да няма след като цената е без особенна разлика защо да не си вземеш 64 битова машина и в момента, в който излезе достатачно оптимизиран софтоер и игри да не се налага да си продаваш новата 32 битовата машина, която си закупил само преди 2-3 месеца на 50% загуба а просто да минеш само с преинсталация на ОС :)

Да, можеш да дадеш сега 100 или повече $ отгоре за 64 битова машина и след една или две или повече години (защото ми се струва невъзможно до 1 година повечето софтуер да се появи в 64-битови версии) да почнеш да използваш потенциала й на максимум когато вече машината ти ще е антика спрямо новите 64b машини и пак ще я продадеш (с не по-малко от 50% загуба), не е ли така. Докато сегашната 32-битова платформа я използваш на максимум в МОМЕНТА. Ако имаш пари за даване и искаш с много пари да постигнеш малък напредък (просто си маниак) взимай максималното днес. Всеки сам си прави сметката.

 

ЕДИТ: Да, и съм съгласен с genecatcher за политиката в световен мащаб. Ако хвърлиш веднага най-високата технология на масовия потребител, ще последва обезценяване, което е почти като да се открие бързо алтернативен източник на енергия и всички петролни компании по света изведнъж да останат "на сухо". ;) Сори за не много уместното сравнение, но който иска, ще ме разбере какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Гигахерците изобщо не са единствения параметър, по който се определя колко е бърз даден процесор.Точно те са маркетинговия трик.

В метеорологичните симулации и други дейности, изискващи много мощности се използват многопроцесорни системи, където процесорите са с къси конвейери, много кеш или пък няколко ядра,а не с много гигахерци.

Мисля, че гледаш прекалено много филми, тука не пасем трева.

 

Ne gledam mnogo filmi, a 4eta nau4na literatura i gledam Disckovery ;)

Ako zabeliazva6 v posta si nikude ne sum spomenal, 4e izpolzvat samo edin 6GHz processor :D :D :D

Davam ti prost fact, a ti se xva6ta6 za dumite...

Link to comment
Share on other sites

6to se otnasq do NASA verno e 4e nikoi to4no ne znae s kakvi kompove ba4kat tam. A edin put po discovery kazaha 4e kompiutrite v sovalkite raboteli s 128 bitovi procesori razraboteni prez 80te!!!! I tozi angliiski jurnalist tvurde6e 4e procesorite ne sa smenqni ot 85 do 97 godina !!!! Tova ne sa moi dumi a i nqkude moje bi v saita na NASA moje da se izkormi malko info mai be6e nasa.org ama koito go interesuva da tursi :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...