Jump to content
BulForum.com

64битови АМД машини


Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

iskam samo da dobavq 4e za parvi pat pro4itam tzql topic sas vsi4kite komentari i se smqh ot sartze :D sega ve4e sam siguren 4e balgarin e otkril komputara ;) :) :lol:

 

 

 

hahaha pak tziganin amd-to- :P :woot dokato se rovil iz boklutzite

Link to comment
Share on other sites

За всички фенове на АМД и по специално за АМД 64 и nForce 3 ето ви линкче да се забавлявате....що ли ми изглежда познато....една фирма за чипсети имаше, VIA май се казваше ама дали я има още ;) 64 битов Уиндоус ще има когато Интел кажат. ТОЧКА! Абе историята се повтаря ама много малко от присъсстващите я помнят. Там където работя имаше може би първия Пентиум в рекламния бизнес в града. Всички ни се смееха че е по-бавен с Уин 3.11 .... докато не излезе 95..тогава се обърнаха нещата. Лошото е че сега Интел се нагласят спрямо пазара и Уин 64 ще се забави заради тях. "Поживьом, увидим!' Както е казал руснака :-)

edit: Чак сега прочетох цялата тема....ейй мноо глупости бе!

Дайте цена за дъно, памет, процесор, охлаждане с аналогично бързодействие да видим кое колко ще излезе като пари.

Link to comment
Share on other sites

Хмм, аз пък си мислех, че имам WIN64 на другия дял :unsure:

Да бе. Де ги шумните реклами на Майкрософт за новото им "супер, хипер и т.н." отроче? Де я поддръжката за хардуер? Нема. Говоря за пълноценна операционна система в завършен вид, а не Линукс подобно нещо си, дето трябва да му търсиш драйвери от не знам си къде.

Link to comment
Share on other sites

NTEL Pentium 4 3.4C GHz (Socket 478) Extreme 1 092,29 €

INTEL Pentium 4 3.4C GHz (Socket 478) Extreme BOX 1 119,00 €

 

Намерих това на едно от линкчетата. Изглежда ми странно.

Link to comment
Share on other sites

NTEL Pentium 4 3.4C GHz (Socket 478) Extreme  1 092,29 €

INTEL Pentium 4 3.4C GHz (Socket 478) Extreme BOX  1 119,00 €

 

Намерих това на едно от линкчетата. Изглежда ми странно.

Няма нищо странно това е Extreme Edition(EE) в Мост ги имаше по 1000$

Както и Амд имат процесор който струва 900$ ФХ-53.Тея процесори не са за нас,все пак това си ½ Голф 3 :)

Link to comment
Share on other sites

Tova go kazah az, a az samiq sum informiran ot sigurno iztochnici - no i da ne bqh v internet ima baq temi po tozi vupros s 64 bitovite platformi. Tova sa sistemi predimno za serveri i naistina ako nqkoi e reshil da se nabuta s takova neshto v kushti mnogo shte suzhalqva. Aide ot wareza shte si drupnesh edno XP za 64 bit CPU, no nqma da ti vurvat edna kamara drugi prilozheniq. Vse oshte povecheto programisti si pravqt neshta optimizirani za 32 bitovi sistemi, ako gresha popravete me. No az samiq bqh se navil da kupuvam Opteron nad 3 Ghz s 2 MB cash !!! No niskata cena ot 150 $ vupreki che izkushava, ne biva chovek da se hvurli ei taka.

 

64 Bitovi sistemi u doma....sled 2 godini mozhe bi :)

 

Ами искам да ти кажа, че малко глупости си понаписал.

Хубаво е като четеш ........ама айде.

Утре някой ще вземе и теб да те помисли за сигурен източник.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега да си изясним кво има и кво няма АМД64 и да си го купуваме ли сега или да го чакаме да падне под 100$. И има ли 64битов Интелец за масова употреба и кой кво може и как го прави.

 

Няма 64 битов "Интелец" за масова употреба. Итаниум 2 не е за масова употреба.

 

Да бе. Де ги шумните реклами на Майкрософт за новото им "супер, хипер и т.н."  отроче? Де я поддръжката за хардуер? Нема. Говоря за пълноценна операционна система в завършен вид, а не Линукс подобно нещо си, дето трябва да му търсиш драйвери от не знам си къде.

 

Е Lubo1972 пак се изказа ама карай да върви.

Link to comment
Share on other sites

Няма 64 битов "Интелец" за масова употреба. Итаниум 2 не е за масова употреба.

Е Lubo1972 пак се изказа ама карай да върви.

Ти пък колко 'умности' каза направо не е истина. А за 64 битовите инструкции в новите Прескоти? Или са само 'слухове' из мрежата?

Аре стига толкоз, затваряйте темата, обърна се на лафче...

Link to comment
Share on other sites

Ти пък колко 'умности' каза направо не е истина. А за 64 битовите инструкции в новите Прескоти? Или са само 'слухове' из мрежата?

Аре стига толкоз, затваряйте темата, обърна се на лафче...

 

Добре де ама къде ги?

Пуснал съм ти на ICQ-то няколко линка вземи ги виж :-)

Link to comment
Share on other sites

Intela e po stabilen no e po baven. Za igri i multimedia -> AMD, za 3D, Corel i takiva sturotii -> Intel. No kakto gledam AMD napredvat po materiala s 3D-to.

 

Nali mnogo testvate SUPER PI.

AMD64 2800+ 1800 Mhz (1M -> 49 sek) Prescott 3.00 Ghz BOX (1M -> 47 sek).

 

P.S. Prescott BOX startira PC-to s 50 gradusa, Tray s 65 i stiga do 7x.

CELERON D i toi otide na 55 gradusa. I ne mi kazvaite che tova e zaradi dunoto stoto smenihme 5 duna.

AMD-to v momenta mi e 44 gradusa na 100% v zatvorena kutia s BOX ventilator,

a v Idle zapochva da mi raboti na 800 Mhz i smakva do 30, a ne mi se misli na kolko ste otide s edin Zalman

 

CyberHill: Zemi si 1 Prescot. Super lud e. Daze i Palominoto ne moze da go bie po parzene na iaica.

 

No Comment

Link to comment
Share on other sites

P.S. Prescott BOX startira PC-to s 50 gradusa, Tray s 65 i stiga do 7x.

CELERON D i toi otide na 55 gradusa. I ne mi kazvaite che tova e zaradi dunoto stoto smenihme 5 duna.

AMD-to v momenta mi e 44 gradusa na 100% v zatvorena kutia s BOX ventilator,

a v Idle zapochva da mi raboti na 800 Mhz i smakva do 30, a ne mi se misli na kolko ste otide s edin Zalman

 

CyberHill: Zemi si 1 Prescot. Super lud e. Daze i Palominoto ne moze da go bie po parzene na iaica.

 

No Comment

 

Тука вече се оля. Аз съм със прескот на 3гхз и си почвам от 35-38 и стигам до 44-46 ,каде ги видя тия 70 градуса ,тва да не ти е по фаренхайт. Бахти ламерите всеки плямпа на изуст ,сменил 5 дъна ... аре вече затваряйте темата че троша само нерви в тоя форум.

Link to comment
Share on other sites

За информация на хората които твърдят че в скоро време че видим 64bit Windows. Помните ли колко месеца по-рано започна рекламната кампания за ХР-то? Ако не се бъркам беше поне 2! Е на InfoExpo-to в Солун още се рекламираше ХР....нищо, никъде не пише за 64 битови 'джамове'....

PC-Killer, бъркаш нещо с градусите...Prescott 2,8HT с пуснати Prime95 и SuperPI /мдам, някой хора и по две такива може да си пускат ;-)/ и отворен Corel /работа с него/, температурата стигна 51-52 градуса...с box cooler-a!

Link to comment
Share on other sites

.S. Prescott BOX startira PC-to s 50 gradusa, Tray s 65 i stiga do 7x.

Стига...щот' си му спрял вентилатора и си го грял със запалката за по-сигурно. Не се излагай с тези писания, ами влез в някой сайт на умни хора (като чичко Том напр.) да видиш какво пишат и ако забележиш разлики - оплачи се на Интел. :woot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...