Jump to content
BulForum.com

Елда


Recommended Posts

Ъмммм, кво беше тва, фураж? Аз днес по препоръки вкарах една доза HUSK - Псилиум + Инулин... Петко е изключително доволен и заяви, че още на втория ден има отлични резултати за стомаха. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Husk не го знам какво е.

Елдата обаче й викат и гречка някои.


Ми нали ти казах какво е - най-общо казано фибри. 

https://www.husk.bg/

Индийски живовляк и незнамсиквоси там... Не знам дали си въобразявам, но стомахът ми спокоен днес. 

Та не знам ти защо си харесал тоя фураж, но ако е за стомашни, чревни и прочее проблеми това е вариант.... Само споменавам. 

Link to comment
Share on other sites

Ааа, зацепих.

Но не, не съм особено задръстен и като цяло доста трудно се задръствам. Даже по-скоро съм на обратния край на спектъра, така да се каже. :lol:

Самата елда искам да я ям, защото е полезна и за разнообразие.

Имам си и нещо като правило, всяка седмица да има по една тенджера постно в хладилника, а вече ми втръсна да въртя боб и леща - та елдата и тя е вариант. Но е по-особена на вкус и иска повече внимание при приготвянето.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще е нещо постно, може да пробваш нахут с къри и басмати ориз. Тия дни ще го пробвам и ще дам отзиви.

 

Хуск-а и Елдата имат доста фибри. 

 

Като цяло може да пробваш със спанак и домати да си направиш салата. Или с бейби моркови за гарнитура, вместо ориз.  

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Ъмммм, кво беше тва, фураж? Аз днес по препоръки вкарах една доза HUSK - Псилиум + Инулин... Петко е изключително доволен и заяви, че още на втория ден има отлични резултати за стомаха. 

Прах или апове? Че се чудя и аз дали да си поръчам….

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mockingbird said:

Прах или апове? Че се чудя и аз дали да си поръчам….

 

За да не си играеш да купуваш двата вида талаш отделно, па да миксираш бла бла бла HUSK псилиум със инулин - кутия с пакетчета готова смес - има го в Лекси. После слагаш в кисело мляко например и мааш като не обръщаш внимание на чувството, че ядеш пясък и/или натрошени стъкла :rofl:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, RaptoR said:

После слагаш в кисело мляко например и мааш като не обръщаш внимание на чувството, че ядеш пясък и/или натрошени стъкла 

Оставяш ли го 30-на минути да поеме от млякото? Може да поомекне. Аз така, чат пат овесения ядки, но ги оставям 30-на минути.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

Оставяш ли го 30-на минути да поеме от млякото? Може да поомекне. Аз така, чат пат овесения ядки, но ги оставям 30-на минути.


Не, защото ще издърпа малкото вода в млякото и става грис. Мисля си дали да не го консумирам с питиета, но не съм пробвал още - нещо сок, чай...  

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Husk си е направо САМО фибри.... Ти па кога стана веган бе, бастун??? :laughing1:

Не съм, чакам другата седмица да вземем 1/2 йегне :D 

 

Аз сутрин ям кисело мляко с трици и банан. Пак има фибри. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kotora said:

Аз сутрин ям кисело мляко с трици и банан. Пак има фибри. 

Николчо, взел си ми рецептата за закуска. Аз обикновено слагам и малко берита в триците, например боровинки, малини и кранбери (това не знам как се превежда на български). :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Godfather said:

Николчо, взел си ми рецептата за закуска. Аз обикновено слагам и малко берита в триците, например боровинки, малини и кранбери (това не знам как се превежда на български). :lol:

Отиде у Канада, забрави български :D Нарича се червена боровинка... 

 

@earache е тва вече е много странно :D Значи от хуска ще се посереш мощно 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Godfather said:

кранбери (това не знам как се превежда на български). :lol:


Николчо вече ме е преварил, мисир... Отвсякъде си личи що си фен на дементния :rofl:
Тоя талаш е опасна работа, но как ме дразни докато го ям не е истина... Ако пък ви кажа какви разговори водим с Петко ще изпопадате. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kotora said:

Нека предположа, говорили сте си за консистенцията на нещото, след като сте яли от талаша ? 


Само консистенцията да беше.... :rofl:
Ей ся пак се смеем със сълзи, че трезвен човек - съдран чувал :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

Отиде у Канада, забрави български :D Нарича се червена боровинка...

 

2 hours ago, RaptoR said:


Николчо вече ме е преварил, мисир... Отвсякъде си личи що си фен на дементния :rofl:

Големи мисири сте и двамата. Червената боровинка е lingonberry (Vaccinium vitis), докато cranberry e Vaccinium macrocarpon. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Големи мисири сте и двамата. Червената боровинка е lingonberry (Vaccinium vitis), докато cranberry e Vaccinium macrocarpon. :lol:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
 

Мегамисир!!! 

https://translate.translation-services-usa.com/cranberry/bulgarian/
https://en.pons.com/translate/english-bulgarian/cranberry
https://www.deepl.com/translator/l/en/bg?utm_source=lingueecom&utm_medium=linguee&utm_content=banner_translator&il=en#en/bg/Cranberry
https://glosbe.com/en/bg/cranberry
https://www.definitions.net/translate/CRANBERRY/bg

Всички екипи на Илон Мъск не могат да измислят уред, който да измери мисирщината ти... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
 

Мегамисир!!! 

Всички екипи на Илон Мъск не могат да измислят уред, който да измери мисирщината ти... :rofl:

Мегамисирина си ти с тия "преводи" от интернет. Става въпрос за различни видове, Мисирино! Това, че всеки лепи етикета "червена боровинка", щото е червено, не означава, че е правилно.

 

Ето ти червена боровинка:

Lingonberry plants for sale - Erntesegen

 

Ето ти и cranberry:

Cranberry Facts - Muskoka Lakes Farm & Winery

 

Дори МИСИР като теб би трябвало да види и схване ОГРОМНАТА разлика между двата вида. Освен това кранберито има много твърда люспа, нещо което изобщо го няма при червената боровинка. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

На български език cranberry е червена боровинка. 
Оттам нататък в лафа е казано - аз ще те еба един час, ти си ги дели на колкото тека искаш. Мисир. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, RaptoR said:

На български език cranberry е червена боровинка. 
Оттам нататък в лафа е казано - аз ще те еба един час, ти си ги дели на колкото тека искаш. Мисир. 

Глупости на търкалета. Такава дума "червена боровинка" дори не съществува в официалния речник на българския език на БАН. Мисир с мисира ти. Това, дето ти никога не си виждал и опитвал, но бързаш да му лепиш етикети е толкова боровинка, колкото мисира е летяща граблива птица. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...