Jump to content
BulForum.com

Expense/budget trackers


earache

Recommended Posts

Търся си софтуер тип бележник за разходи. Може и платен, но изискванията са много:

- да има уеб UI

- да има мобилна версия на уеба или android app

- да има подкатегории и те да се визуализират по някакъв начин в отчетите

- да може 2ма или повече потребители да въвеждат в един и същи портфейл (това е за семейства)

- да има опция за импорт на стари данни.

До момента съм пробвал няколко и всичките са от кол и въ́же:

- BudgetPulse: няма подкатегории, няма мобилен интерфейс (даже съм си писал android app, че да мога да въведа през телефона :D), не може да споделяш портфейл

- Spendee: подкатегориите всъщност са етикетчета и не се отразяват в отчетите, уеб интерфейсът често е в режим само четене, споделянето на портфейл не работи (а е част от платената версия :D), импортът е дебилен и не отразява структурата на категориите

- Wallet by budgetbakers: категории и подкатегории са статични и не могат да се променят, импортът е дебилен и не отразява структурата на категориите.

Избавете ме от отчаянието ми! :P

Link to comment
Share on other sites

До преди месец и нещо, щях да ти препоръчам Spendee. За съжаление с новата версия положението е трагично. Страшно лагава и гадна. Уеб-а кажи речи не работи. Някакъв кошмар е. До преди това работеше много добре. Проблемът е, че го ползвам от години. Трябва да потърся дали не мога да направя някакъв импорт в друг софтуер, но не съм харесал такъв.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Нещо с Google Sheets не можеш ли да си приспособиш?

А за въвеждане от телефон? Google forms? То има ли някаква интеграция с Google sheets изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Аха, благодаря. Успях.

Но не виждам как може да се ползва в България, като на всяка стъпка те кара да си вържеш банкова карта, а в списъка има само американски и канадски...

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е с мобилното приложение, но в уеб-версията се прескача и работиш само cash. После тръгва и app-а

Синхронизирането не е най-бързото, което съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах още:

Alzex Finance Pro - за настолен компютър се използва програмка, вместо уеб (малко е неудобно това) и не работи както трябва визуализацията на отчетите за подкатегориите (стоят празни), не работи синхронизацията на мобилното приложение по време на trial периода :O (аз как да съм сигурен, че като платя ще заработи?). Като за 36 лв за програмата + 2*13 за мобилното приложение си е щета. Освен това гледах репортнати проблеми към съпорта им, отговорът обикновено беше "не го ползваш както е замислено", "кой би въвел текст, ако му искат число" и тн., който е добре известния Assumption Driven Programming (ADP) от Principles, Patterns, and Practices of Mediocre Programming.

YNAB - импорта на данни не може да чете категориите от файла, съответно всички трансакции остават не-категоризирани. Обяснението на съпорта е, че не искали клиентите да се фокусират в/у миналото, а в/у бъдещето. Ако беше така, изобщо нямаше да има импорт функционалност. Това на цена 80 долара / година. Трябваха ми точно 7-8 минути trial period, вместо 34-те им дни.

Май накрая ще се самообуча на Google Sheets и ще им...

Link to comment
Share on other sites

Аз сложих Wallet да го пробвам. Реших с новата година отново да си водя бюджет.

Нямам обаче стара информация, която да се налага да въвеждам, затова не се сблъсквам с проблемите, които ти имаш.
На пръв поглед ми изглежда като да има всичката функционалност, която ще ми е нужна. Категории, трансфери от една сметка в друга, лесно записване на разходи.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid4you.application.wallet

 

Сега видях, че си го споменал в първия си пост...

 

Инсталирал съм си и Monefy като бекъп.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monefy.app.lite&hl=en_US&gl=US

Link to comment
Share on other sites

Ако всички плащания са по-електронен път през карта, то е по-добре да се поглдне към услугите и статистикитв, които предоставя финасовата инстуция издала картата. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...