Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Имам голям проблем. По няколко пъти на ден ме обгазяват комшиите през аспиратора... Просто не е истина какви неща готвят. Уж е нов блок, но явно не е направена както трябва системата. Търся препоръка какви клапани мога да сложа за да си реша този проблем. Обмислям от тези които са като "пеперура". Монтират се над самият аспиратор. Това ще го направя, но според мненията които четох, не са много ефективни. Някакви други решения има ли? Да уточня, че съм под наем и нямам намерение да правя някакви ремонти и големи промени.

Link to comment
Share on other sites

Че то всеки аспиратор има такъв клапан фабрично бе, Ванка. Но отсега ти казвам, няма да те спаси Трябв ада видиш защо става обратна тяга или ще се дебнете да пускаш твоя като работи техния. Виж и най-отгоре какво се случва. Ако не излиза добре в атмосферата решение няма. Аз откак изведох всичко през покрива както си му е реда тоя проблем изчезна. 

Link to comment
Share on other sites

Моят няма такъв клапан... Предполагам се намира точно над самият аспиратор. От там където започва гъвкавата алуминиева тръба. Няма такъв клапан там. Търсих в Босна и никъде няма... На повечето места дори не бяха чували за такова нещо. Намерих един който беше чувал, но не беше виждал(това в официален сервиз). Както и да е. Скоро ще се прибирам до Бг и ще си взема, но дали ще реши проблема? Силно се съмнявам. В момента съм точно на дебнене с комшиите. Когато те пуснат и аз пуска. Не мога обаче винаги да уцеля. Редовно готвят някакви неща с лук. Онзи ден пък някакъв пържеше със стара, гранясала мазнина. Дори на най - силната степен не смогваше да върне всичко... Обмислям варианта да надуя балон в тръбата точно под моят отвор. Това е другият момент. Директно дупка в тръбата към всеки апартамент. Гледах схеми, че трябва да се направи с тръба която да се включва поне на метър над моят апартамент в основната тръба. Тук не е направено така. Няма как да правя и генерални промени понеже съм под наем все пак. А не знам колко време ще остана. Може да е 5 месеца, може години.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, netrootbg said:

Моят няма такъв клапан... Предполагам се намира точно над самият аспиратор. От там където започва гъвкавата алуминиева тръба. Няма такъв клапан там. Търсих в Босна и никъде няма... На повечето места дори не бяха чували за такова нещо. Намерих един който беше чувал, но не беше виждал(това в официален сервиз). Както и да е. Скоро ще се прибирам до Бг и ще си взема, но дали ще реши проблема? Силно се съмнявам. В момента съм точно на дебнене с комшиите. Когато те пуснат и аз пуска. Не мога обаче винаги да уцеля. Редовно готвят някакви неща с лук. Онзи ден пък някакъв пържеше със стара, гранясала мазнина. Дори на най - силната степен не смогваше да върне всичко... Обмислям варианта да надуя балон в тръбата точно под моят отвор. Това е другият момент. Директно дупка в тръбата към всеки апартамент. Гледах схеми, че трябва да се направи с тръба която да се включва поне на метър над моят апартамент в основната тръба. Тук не е направено така. Няма как да правя и генерални промени понеже съм под наем все пак. А не знам колко време ще остана. Може да е 5 месеца, може години.


Ти ме фРЪлИ в оркестъра! ВСЕКИ аспиратор (дори моя стар дет беше на 20 години) го има фабрично... Може естествено да не се сложи, но нЪли... И да, намира се точно горе дето се събира трапеца. Няма да ти реши проблема, само ще го намали. Сега като се замисля какви загуби си имал през тоя аспиратор ако дърпа как требе... 
Иначе тая с дебненето съм я играл над 15 години. Пак повтарям - убеди се, че аспирацията излиза до покрива и свободно диша. При мен имаше феномен с тръбите зарязани във въздушното пространство над апартамента ми. И куненските и кенефните. Не само знаех какво готвят, знаех и кой кога е срал. КОШМАР. Миналата година вече пробих плочата, изкарах всичко нагоре и оттогава грам миризма никъде. Ако излиза добре навън, той си тегли и не връща при тебе. Клапани би трябвало да има, поне тук съм почти сигурен, че има. Ако не може да се адаптира някой - не е невъзможно. Ако ти не ползваш тая аспираци верно я затвори с една тапа 110 и чао...   

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

 

Това с проверката на системата трябва да го свърши някой местен. Не съм единственият който дебне на аспиратора. Чувам как редовно и комшиите пускат със същата цел като мен. Проблемът е, че и аз ползвам аспиратора. Не е много и не за някакви големи неща, но се налага. Ако не го ползвах, отдавна щях да съм запушил тръбата. Иначе ще снимам после въпросното място, но клапа няма :(.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Това с проверката на системата трябва да го свърши някой местен. Не съм единственият който дебне на аспиратора. Чувам как редовно и комшиите пускат със същата цел като мен. Проблемът е, че и аз ползвам аспиратора. Не е много и не за някакви големи неща, но се налага. Ако не го ползвах, отдавна щях да съм запушил тръбата. Иначе ще снимам после въпросното място, но клапа няма :(.

 

Проверката е качваш се на покрива ако имаш как и се убеждаваш, че целият тоя въздуховод завършва горе и излиза всичко от него свободно в атмосферата. Ако това е наред (подозирам не е) ще мислим нататък  

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, netrootbg said:

Нямам такъв достъп...

Да уточня, че съм на 4-ти жилищен от 8.


Е не може горе да няма капандура! Разпитай съседите, няма начин да няма ключ ако изобщо е заключена... 

Link to comment
Share on other sites

Аз въпреки, че имам клапи над аспиратора, гадни миризмички чат-пат се промъкват. 

Наложи се да го побългаря:

Монтирах допълнително копче отстрани на аспиратора, което включва/изключва единия мотор, сложих  и dimer. Така с един мотор и допълнително намаляне на оборотите успявам хем да прогоня миризмите, хем да не ми шуми.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobi said:

Аз въпреки, че имам клапи над аспиратора, гадни миризмички чат-пат се промъкват. 

Наложи се да го побългаря:

Монтирах допълнително копче отстрани на аспиратора, което включва/изключва единия мотор, сложих  и dimer. Така с един мотор и допълнително намаляне на оборотите успявам хем да прогоня миризмите, хем да не ми шуми.


Единия мотор? И при това положение хем имаш разход на енергия (дори да е минимален), хем имаш загуби, изпомпвайки затоплен или охладен въздух от помещенията в зависимост от сезона... Това побългаряване нещо не го одобрявам :laughing1: Па е и сложно!

Link to comment
Share on other sites

Разходът на енергия е не повече от лев на месец, за загубата на топъл/охладен въздух е нищо, в сравнение, когато всяка вечер се отваря широко за проветрение за около 10 мин.

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg с подобен проблем се сблъска един приятел скоро. При него връщаше миризма на цигари и трева. Купи за 5лв от тук http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=9&c=16&n=1 . Този се монтира след аспиратора има и други варианти горе накрая на тръбата. Мисля, че са ти и близо намират се срещу Рилон центъра. 
 

Link to comment
Share on other sites

Точно това е клапата - от 5 лв. Аз продължавам да не доумявам как е възможно някой да ти продаде аспиратор без такава или пък що за идиот трябва да си да не си я сложиш...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mobi said:

Аз въпреки, че имам клапи над аспиратора, гадни миризмички чат-пат се промъкват. 

Наложи се да го побългаря:

Монтирах допълнително копче отстрани на аспиратора, което включва/изключва единия мотор, сложих  и dimer. Така с един мотор и допълнително намаляне на оборотите успявам хем да прогоня миризмите, хем да не ми шуми.

Това е интересно решение, но пак ще се чува. Доста ме дразни когато работи.

 

 

8 hours ago, UzITo said:

@netrootbg с подобен проблем се сблъска един приятел скоро. При него връщаше миризма на цигари и трева. Купи за 5лв от тук http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=9&c=16&n=1 . Този се монтира след аспиратора има и други варианти горе накрая на тръбата. Мисля, че са ти и близо намират се срещу Рилон центъра. 
 

Аз точно за такива кали говорих в началото. Ще пробвам с такъв и ще видим какво ще стане.

 

14 minutes ago, RaptoR said:

Точно това е клапата - от 5 лв. Аз продължавам да не доумявам как е възможно някой да ти продаде аспиратор без такава или пък що за идиот трябва да си да не си я сложиш...

Е не забравяй в коя държава съм. Трябва да има и някой по - зле от нас. Тук никой не беше чувал за такова нещо. Само един техник спомена, че бил чувал, но не беше виждал на живо. То да е само това... Мога с часове да говоря за куриозни ситунации по какви ли не теми.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alchemy said:

Такава клапа съм купувал от Бриколажа. В Босна не присъства ли тая верига? 


Саше, в Босна такива клапи не присъстват, ти за верига Бриколаж говориш :laughing1::laughing1::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RaptoR said:


Саше, в Босна такива клапи не присъстват, ти за верига Бриколаж говориш :laughing1::laughing1::laughing1:

Много добър отговор.

Няма Метро, Била, Лидл, Практикер, ОМВ, Шел и всичко друго за което се сетиш. Аз като влезна в Лекси и съм като циганче което за първи път влиза в такъв магазин. Постоянно повтарям какви неща има :). На теб може да не ти прави впечатление понеже ги виждаш редовно. Първият си МакДоналдс го отвориха преди няколко години. Беше си събитие и беше модерно да ходят хората там... А по отношение на храната са много добри. Всъщност са добри в техните си неща. Ако трябва някаква западна кухня и хич ги няма.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Аз пък защо ли си мисля, че тия хора добре си живеят? 

Не живеят зле. Много неща обаче не са като хората. В магазините няма разнообразие, няма хубави зеленчуци. Нямат никакви хубави мезета. В сравнение с Лексито до вас, тук в магазин с размерите на метро има поне 10 пъти по - малко стоки като вид.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, RaptoR said:

Точно това е клапата - от 5 лв. Аз продължавам да не доумявам как е възможно някой да ти продаде аспиратор без такава или пък що за идиот трябва да си да не си я сложиш...

Колкото и да е странно,факт.Доста модели аспиратори нямат такава клапа.Моя е някакъв Фабер,с два вентилатора,уж хубав и като го монтирах преди години купувах допълнително клапа,защото при мен влизаше на обратно пушек от комина.

В студентската квартирата  един приятел със същия проблем практикуване друго.Аспиратора беше закачен на шкаф,отваря шкафа и измъква гъвкава тръба от стената,и в отвора пъха гладка детска гумена топка.Тя влиза плътно в отвора и спира миризмите,като му трябва аспиратора просто я маха и връща тръбата,за 30сек. и така,евтино студентско работещо решение.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Godfather said:

Защото си Мисир! :lol:

 


О, не! И тука ли полази тоя мисир!!! :laughing1:
 

4 hours ago, HEMO said:

Колкото и да е странно,факт.Доста модели аспиратори нямат такава клапа.Моя е някакъв Фабер,с два вентилатора,уж хубав и като го монтирах преди години купувах допълнително клапа,защото при мен влизаше на обратно пушек от комина.

В студентската квартирата  един приятел със същия проблем практикуване друго.Аспиратора беше закачен на шкаф,отваря шкафа и измъква гъвкава тръба от стената,и в отвора пъха гладка детска гумена топка.Тя влиза плътно в отвора и спира миризмите,като му трябва аспиратора просто я маха и връща тръбата,за 30сек. и така,евтино студентско работещо решение.


Това с топката не искам да си го представям... Предвид каква мазнотия е по принцип в тия въздуховоди - турбо удобно и хигиенично... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

 


Това с топката не искам да си го представям... Предвид каква мазнотия е по принцип в тия въздуховоди - турбо удобно и хигиенично... :bgrin:

И аз така реагирах ама не е толкова зле,като за квартира бива,готвят веднъж седмично,аз предложих да затапим отвора към комин-а и да пробием един отвор в панела,ама хазяйката нещо не беше много развълнувана от идеята :-))

 

Иначе има и херметични ръчни решения ама на финансово неприятна цена:https://www.cairox.bg/BG/documentation/C01.070.4-AKH-Клапи-уплътнени/?cf=071468173a95a20dc789e5

Link to comment
Share on other sites

Това е интересно, защото мже реално да регулираш дебита с него... Ама не е за аспиратор - преставям с схема как си пуснал аспиратора, но си забравил да го отвориш :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Това е интересно, защото мже реално да регулираш дебита с него... Ама не е за аспиратор - преставям с схема как си пуснал аспиратора, но си забравил да го отвориш :laughing1:

Е ще разбереш веднага...Не е за аспиратор,но няма причина да не стане...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...