Jump to content
BulForum.com

КРУШКИ


RaptoR

Recommended Posts

Уважаеми другари, смятам да минавам изцяло на диодни крушки. Засега нещо тежки ми идват нови фарове за над 600 лева, та ще започна от по-дребните - габарити, мигачи, стопове и т.н. Имам два въпроса за начало - доживяхме ли да има качествени и същевременно достъпни диодни крушки? Гледам луди цени между 20-35 лева за брой, като туй е за просто габаритче - ПРИМЕР. Понеже в Ибей виждам далеч по-приемливи цени, някой купувал ли е? Питам, защото изпатих с китайски диодни крушки G9 и всичките изгоряха за няма 2 месеца. Има ли нещо читаво и струва ли си риска? 

Link to comment
Share on other sites

Грешките които генерират ледовете са малко досадни.  На алфата даже за осветлението на задният номер си поиграх да намеря такива които да не тригърват грешката. И това ме отказа да си играя повече. 

Иначе лед фаровете са чудесно нещо, не искам да карам на други вече. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Грешките които генерират ледовете са малко досадни.  На алфата даже за осветлението на задният номер си поиграх да намеря такива които да не тригърват грешката. И това ме отказа да си играя повече. 

Иначе лед фаровете са чудесно нещо, не искам да карам на други вече. 


Не съм сигурен дали при мен го има това с грешката. Мисля че не. Има и крушки уж дето не задействат грешка... 

Link to comment
Share on other sites

Да де, и аз така тръгнах, че уж трябва да са ОК. Но не знам, аз ли имах лош късмет, или просто има бая лоши такива. Но това ме отказа да сменям другите :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз просто се чудя дали да се занимавам с китайци и да треперя или да си платя тук ама да знам, че ако нещо стане им ги фраскам в главите... 

Link to comment
Share on other sites

На какъв автомобил смяташ да ги слагаш тия лед крушки?Моя опит с рефлекторни фарове е трагичен.Светят по-силно от стандартна крушка но по-слабо от ксенон,нямат фокус и тн.Говорим за скъпи лампи...За момента нищо не свети по-добре от ксенон в прожектор с леща.Има афтърмаркет решения но цената няма да ти хареса...

Link to comment
Share on other sites

Има и друг момент - охлаждащ радиатор със значителни размери. За мойта баба няма друг начин, освен модинг на капака на фара, за което не можах да се реша. Иначе да, светят по-силно от нажежаемите жички а за фокусирането опира до дизайн на самата крушка. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alchemy said:

Има и друг момент - охлаждащ радиатор със значителни размери. За мойта баба няма друг начин, освен модинг на капака на фара, за което не можах да се реша. Иначе да, светят по-силно от нажежаемите жички а за фокусирането опира до дизайн на самата крушка. 

Има вариант без радиатор ами с едни алуминиеви гъвкави охладители,нещо като плетени плоски ленти...огъват се и се наместват във фара без рязане на капака.Проблема с фокусирането си е сериозната част.светят на всякъде но не и там където трябва...

Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2020 at 9:44 AM, HEMO said:

На какъв автомобил смяташ да ги слагаш тия лед крушки?Моя опит с рефлекторни фарове е трагичен.Светят по-силно от стандартна крушка но по-слабо от ксенон,нямат фокус и тн.Говорим за скъпи лампи...За момента нищо не свети по-добре от ксенон в прожектор с леща.Има афтърмаркет решения но цената няма да ти хареса...


На моята Октавия. Ксенон не сме докарали да купуваме... Няма начин да дам такива пари, при все че ме чакат и три коли за реставрация.. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


На моята Октавия. Ксенон не сме докарали да купуваме... Няма начин да дам такива пари, при все че ме чакат и три коли за реставрация.. 

Щом не ти се дават много пари-сваляне,почистване и полиране на стъклата със защитно фолио после отгоре.Слагаш едни хубави стандартни крушки осрам или Филипс и газ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

Щом не ти се дават много пари-сваляне,почистване и полиране на стъклата със защитно фолио после отгоре.Слагаш едни хубави стандартни крушки осрам или Филипс и газ.


Е то и сега съм си с Осрам. Профилактиката разбира се е предвидена, даже примерно мигачите ще ги сменя направо, ама над 600 лева няма как да дам за разни ПОДОБНИ екстри... Бахти, фар Хела, дори нормалния обикновен е над 500 лева бройката... 

Я кажете кактво струва това полиране и т.н., че има фарове по 150 лева броя - може направо да ги сменя ако не са боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, HEMO said:

Щом не ти се дават много пари-сваляне,почистване и полиране на стъклата със защитно фолио после отгоре.Слагаш едни хубави стандартни крушки осрам или Филипс и газ.

 

Така и така го споменахте, може ли някой да препоръча проверено място в региона, където рециклират фарове и където на място да си ги демонтират и съответно после монтират обратно и регулират?

Предстои ми подобна операция, но всички искат да си сваля сам фаровете, да им ги пратя по Еконт те да ги рециклират и след това да ми ги върнат да се оправям сам. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 8:57 AM, RaptoR said:


Е то и сега съм си с Осрам. Профилактиката разбира се е предвидена, даже примерно мигачите ще ги сменя направо, ама над 600 лева няма как да дам за разни ПОДОБНИ екстри... Бахти, фар Хела, дори нормалния обикновен е над 500 лева бройката... 

Я кажете кактво струва това полиране и т.н., че има фарове по 150 лева броя - може направо да ги сменя ако не са боклуци. 

 

Аз над 5лв. за крушка не давам, ако ще турско да стане, ти някакви 600лв. ми говориш... Я си пий чая и не мисли глупости. Бах тея коли, фарове и тра-ла-ла. На Шефкет му изгоря единият габарит преди 6 месеца, сещаш ли се дали е сменен... Днес ме спряха, гледаха гуми /почти нови летни/, гледаха фарове, направи опит да се захапе за габарита. Казах му, че имам гедоре в багажника и ако иска да го смени, но след като аз за 6 месеца /направи си му казах, че от толкова е изгорял/, не съм го направил, надали той ще успее. На тея коли се сваля целия фар, което няма как да направя, освен ако не остана тотално без фарове. За да сваля фара, трябваше още нещо да се сваля, което пак няма как да стане, 'щот си се знаем...

 

@RaptoR Оправи си Вайбъра, бот!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...