Jump to content
BulForum.com

qBittorrent


tedy

Recommended Posts

На мен ми върши работа. Моята връзка е 100 мбит и ги достига. По-важното е, че вече не изразходва паметта. 

 

Сега обнових до последната версия и за няколко минути започна да гълта паметта. За сега си оставам със старата. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Занимава ли ти се да репортнеш проблема във форума им или там където е съпорта?

Дори така, това е доста стара версия и аз бих се занимал. Щото то по-добре уторент 2.2.1 да сложиш ако е така. Старите qbittorrent-и имаха някои проблеми като бях пробвал преди година-две.

Link to comment
Share on other sites

Утре, ако не забравя може да се занимая с тях. Днес не съм забелязал проблеми със старата версия. Скоростите са като с последната. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тъкмо щях да ъпдейтвам към 4.1.6 докато не видях отзиви за критични бъгове в тази нова версия и се отказах.

Все пак, някой да е ъпдейтнал на 4.1.6 и да му работи нормално след примерно няколко дни да е следил повече време програмата?

Link to comment
Share on other sites

Аз ъпдейтнах преди месец. Не съм следил програмата, но не виждам проблеми.

Дори проблемът, при който всичките торенти спираха да се сийдват, изчезна.

Link to comment
Share on other sites

w00x, колко голям буфер си настроил, че само 100МБ ти е заел (макар че не се знае коя точно memory стойност показваш, а те са 3-4)?

За Danzki, ако е настроил адекватно програмата и е изключил Windows cache, предполагам става въпрос за нещо "омазано" по Windows-a му, може да е някоя дреболия, за която да няма други проявления, но в случая..

Във форума им има оплаквания за нисък ъплоуд до нула при някои.

Аз лично ще изчакам следваща версия. 4.1.5 засега ми е Ок за 5-10 торента средно и то рядко. Чейнджлога гледах, не ми се видя нещо кой знае какво критично да са оправили, но явно са повредили друго.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

При мен стойността в Task Manager е само 1. И в Processes и в Details табовете.

Кой буфер те интересува?

Моят OS Cache е включен.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

В Task manager има поне 4 полета за памет, които могат да се включат (working set, private memory, shared memory, commit size..), като при различни процеси при различни полета могат да лъснат големи обеми памет.

 

Иначе ти си изключил кеша на програмата и явно ползваш този на OS - нещо което всички избягват, и не знам защо си изключил кеша на програмата, защото кеша на OS е далеч по-добре да не се бара особено при торенти, при копиране на огромни файлове и т.н. Във втория случай се случва т.нар. cache thrashing, и за мен (и не само) е непонятно защо М$ не са оправили тоя проблем толкова години. За щастие за копиране/местене ползвам програма, която поддържа изключване на кеша при тези ситуации (unbuffered copy), което за мен се оказа почти животоспасяващо! В редките случаи когато се объркам да копирам нещо голямо през Explorer, после псувам като каруцар! Особено между две машини, при което и на двете кеша се трашва и после дори от SSD се усеща забавяне на повечето следващи действия.

Та вероятно qbittorrent новата версия може да има проблем ако е включен нейния кеш в такъв случай, не знам. Ще чакам 4.1.7.

Link to comment
Share on other sites

Кеша не помня дали съм го сменял, но ако съм го направил, е било защото преди с utorrent имах проблем, при който с по-големи торенти, скоростта се качваше до максимум, а после слизаше до 0 на всеки 10-15 секунди.

Не съм забелязал проблеми с тази настройка.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

В твоя случай с нула кеш, да, около 100-тина МБ е нормално да заема.

Проблемът за мен с OS cache е (поне до последно беше, отдавна не го ползвам с торент клиентите) че полезния работен кеш при останалите програми се губи, защото торент клиента (или копиране на огромни файлове с Explorer) чете и пише много и все големи файлове и постоянно, и тях ги вкарва в системния кеш - последното нещо, от което се нуждая тези неща от торентите да се намърдат в целия системен кеш. Докато бях с HDD това причиняваше трагични последствия. Дори с SSD ме нервира, защото RAM има около 50-60GB/s бандуит, за голяма разлика от кое да е SSD.

Въпросния проблем с падането до нула съм го изпитвал с Bitcomet като я бях пробвал преди 1-2г., но при него и максималната скорост ми беше 30-40МБ/с, и оттогава си казах, че повече никога няма да го пробвам отново.

 

Edit: Пробвах 4.1.6 във виртуалка, като първо инсталирах 4.1.5 и после деинстал и инстал на 4.1.6. На пръв поглед няма проблема дето някои казват, че постоянно програмата казвала, че не е up to date, казва ми че съм с последната. Пуснах торент и на пръв поглед всичко е Ок, свали го бързо и сийдва вече 1 час.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Свалих си този клиент. И започнах едни тестове с Мтел 1000 на международните тракери скоростите са брутални. Там е пълно със сийдбоксове и свалям със 100МБ/сек, но докато свалям ъплоуд винаги е 0 мб/сек и не мога да направя положителен рейтинг, а се хващам за нов торент с 1 сийдър и 20 лийчъра. Някой има ли идея това защо е така. Свалям 47GB торент и съм с 0 МБ ъплоуд. А преди много години, когато ползвах сийдбокс почти винаги приключвах свалянето с  0.6 рейтинг до 1+ разликата е че ползвах RSS за да хващам макс бързо торента, но въпреки това... 

BTW намерих нещо, което го няма в БГ тракерите, а е готино, ако някой проявява интерес да пише...

 

https://gyazo.com/ec0c1739590149c88a0df323046376e9

 

 

 

 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...