Jump to content
BulForum.com

qBittorrent


tedy

Recommended Posts

Интересно, този торент клиент си няма тема.

След като смених рутера оня ден и вече той не е ботълнек, пак се "заех" с торент клиентите, че ми беше сърбеж да видя трицифрени скорости в торент :P .

След "подсказка от приятел" отново обърнах внимание на qBittorrent, уж последните версии били ъпдейтнали библиотеки, и се оказа, че наистина с него най-добре са нещата, бях с uTorrent 2.2.1 като поне дотогава той се справяше най-добре.

ЦЪК 5 торента (110МБ/с). Скоростите играят, но средно се въртяха около 103-108. В рутера интерфейсите също показваха стабилни ~900-930 МБит.

Засега оставам с него. Пробвах и последния Tixati, той пък явно се влошава, 70-80МБ/с макс на същите торенти. уТорент около 90-95.

Процесора почти всички ядра се товареха почти поравно, общо около 10-15%.

Link to comment
Share on other sites

Аз също ползвам qBit от доста време. uTorrent просто ме подлуди с тъпите си реклами, а и ми правеше проблем с определени торенти.
qBit също си има бъгове обаче. Един много досаден бъг, с който се сблъсках е следния.

Слагаш лимит на торентите, примерно като стигнат 100 коефициент да спират да се сийдват. Всичко си вървеше окей. В един момент обаче след ъпдейт, настройката за автоматичното лимитиране нещо се прецака и всичките торенти просто спираха да се сийдват, без значение дали бяха на 100 коефициент. Пускаш го и точно след 10-15 секунди - изписва COMPLETE, сякаш си е стигнал лимита или изобщо не си го пуснал да се сийдва.
Има предложения за решаване на проблема, но нито едно от тях не работи при мен. Единственият начин е да FORCE START-на торенти, които са за сийд. Тогава си вървят. Пробвах да им сложа "No limit" на всичките ръчно и уж става, но пак спират малко след като ги пусна.

Много досадно. И става при смяна на версиите.
Та ако слагаш лимит за сийд на торентите, моето предложение е да го махаш преди ъпдейт, за да се запише настройката и после след ъпдейта, да си го пускаш пак. Така не ми трябвало да има проблем.

Link to comment
Share on other sites

Аз също го ползвам от известно време, но и той както uTorrent заема почти цялата рам след няколко часа сийд. 

Link to comment
Share on other sites

w00x, кофти, но пък аз никога не съм активирал подобна опция в клиентите, сийдва се всичко свалено, просто по някое време като реша, спирам и екситвам програмата. Или просто стандартните опции, които ограничават бройката едновременно сийдвани торенти, там upload slots и т.н. А и последните години съм повече hit-and-run, достя рядко свалям, натрупал съм големи позитивни коефициенти отпреди години навсякъде по наште тракери и така :) . Сийдвам по няколко часа и спирам.

 

Гледам, че опциите се пазят в обикновен ini файл в профилната директория, сигурен ли си, че там е проблема, и че не може просто в тоя файл да се бръкне ако нещо не мине както трябва при ъпдейта..

Аз ъпдейтнах като преди това деинсталирах старата версия, някъде четох, че е по-добре така. Но ще имам предвид.

Даже може би няма да ъпдейтвам дълго време докато работи, и само ако има фикснато нещо критично.

 

Danzki, изключил ли си опцията Enable OS cache? Може да пробвам някой торент да сийдва 1-2 дена да видя дали ще има проблем с рама.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tedy said:

 

 

Danzki, изключил ли си опцията Enable OS cache? Може да пробвам някой торент да сийдва 1-2 дена да видя дали ще има проблем с рама.

 

Всичко е изключено. Пробвах какво ли не, но изяжда брутално рамта. Без значение с колко ГБ разполагаш. Единственияте плюсове, който виждам е, че постигам по-добри скорости на даунлоуд и намира пиъри доста по-бързо в сравнение с uTorrent.

Link to comment
Share on other sites

Горе каза "както уторент".... - уТорент никога не ми е изяждал рам памет, т.е. не съм имал проблеми с него и ram.

Определено ще заредя 2-3 торента в qBit-a и ще го оставя няколко часа да видя.

 

EDIT: Вече 2 часа сийдва, не е мръднало от 647МБ рам :) . Диск кешът е 512МБ. Не знам кои показания точно гледаш и какви опции са включени, но според мен е нещо от кеш в Windows или подобно.

Link to comment
Share on other sites

Кеширането в ОС е изключено още след инсталацията. Може да ми пратиш скрийн с настройките при теб, когато ти е удобно. 

Link to comment
Share on other sites

Интересно, че и при мен показва около 600 мб използвана рам. В task manager-a показва, че използваната памет е над 90 %. След като изключа торент клиента, всичко се нормализира. 

Link to comment
Share on other sites

Точно там. При мен запълва наличната свободна памет. В Processes показва, че използва 630 мб. Изключа ли го, веднага паметта се освобождава. 

 

Преди време се бях зачел из разни форуми извън бг и явно е доста често срещан проблем. 

Link to comment
Share on other sites

Еми не знам, освен да е проблем от друго естество, нещо покрай видео драйвери и акселерация и да няма общо с кешове. Вероятно си под Вин10. Аз съм с Server 2016, може да има връзка.

Но щом и с uTorrent си имал същия проблем, значи е от друго. Някакво кеширане. В task manager можеш да пуснеш всичките 3-4 колони за паметта и да се види, там трябва да лъсне къде се губи паметта.

Или с Process Explorer. Аз бих инвестигирал тоя казус, щото си е кофти.

Link to comment
Share on other sites

Process Explorer показва, че заема 640 мб, а като го спрях се освободиха почти 2 гб. Това е след 10 минути сийд. 

Link to comment
Share on other sites

Да, по принцип се гледа Available, но ако и графиката отгоре му се пълни, нещо няма да е наред. Някой кеш на Виндовс обикновено пълни когато няма "обяснение" от памет-стойностите на процесите.

При мен се вижда, че имам близо 10ГБ кеширани.

 

Едит: ако си с SSD и ти е пуснат сървиза Superfetch, направо го спирай.

Link to comment
Share on other sites

Superfetch съм го спрял още с инсталацията на Уин-а. Бях оставил няколко часа да сийдва и паметта беше заета на 94%. Сега спрях торентите и падна на 30. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нямам допълнително инсталирани антивирусни. 

 

Пробвал съм различни настройки и дори с изключен Defender, но няма никаква разлика.

Link to comment
Share on other sites

Е, щом и при уторент се случва, явно е Виндовс проблем някакъв. 

Пробвай и с други клиенти, Tixati и др., но е вероятно ако си ръчкал нещо в миналото или си пускал някакви оптимизатори или подобни, нещо да се омазало. 

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах по-стара версия (3.3.15). От няколко часа сийдва, а паметта е свободна. Ще следя няколко дни дали ще се задържи така.

Link to comment
Share on other sites

Това е странно, пък и в последните версии са вкарали разните там оптимизации уж, не бих държал толкова стара версия, особено пък ако не може да развие добри скорости. То аз щях да стоя с uTorrent 2.2.1 до безкрай ако бях на до 100-500 мбит интернет, дотолкова се справяше.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...