Jump to content
BulForum.com

Ревнувате ли?


Ревниви ли сте?  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

добре де и аз съм ревнива ама само когато не съм сигурна в гаджето си,иначе ревността е пълна загуба на нерви.Трябва да се гледа по-повърхнотстно на нещата щото в противен случай е много кофти. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

повърхностно?!!?? еее, това ме уби! какво искаш да кажеш? да не ни пука? да не се интересуваме от човека до нас? да не ни пука, какво прави и с кого го прави. може да не съм те разбрал, но не ми звучи нормално.

аз съм мноого ревнив. кофти е, но понякога може да предотврати някои неприятности.

Link to comment
Share on other sites

Pfuuu ne sam ochakval takova menine ot F ,chestno kazano !

 

I az sam dosta revniv - naistina chuvstvoto e mnogo gadno , no zavisi i ot momicheto !

Link to comment
Share on other sites

revnostta e edno ot nai-gadnite 4uvstva, za syjalenie trudno moje da byde izbegnata , tq e seberazruha i izrazqva kolebanie i nesigurnost. Za syjalenie ,revnostta ne podminava nikogo, v tova 4islo i moq milost, no az li4no ne prekalqvam v symneniqta si, osven kogato sa osnovatelni ili pyk sym provokiran (4est nomer na jenite e da draznqt tezi, koito haresvat-prou4vane pokazva, 4e i te ne znaqt za6to go pravqt :punk )

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от човека до тебе.Ако не ме провокира,не се сещам вобще за ревност.

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от теб самия... Мен никога не ме е провокирала жената ама аз съм убийствено ревнив. Има тема за ревността вече та няма да се изказвам дълго. Просто ще си призная че и аз страдам от тая гадост и то много. Гледам максимално да го крия защото проблемът е вътрешно мой а не общ породен от реални неща... Не знам как става не питайте.

Link to comment
Share on other sites

Хора има ревност и ревност. Не можеш да кажеш че е гадно чувство, когато се изразява само в интерес с кого се среща другия когато не е с вас.

И в същото време ако тръгнеш да го следиш , да го заплашваш и такива глупости според мен тва вече е психично отклонение и си е за болница.

Link to comment
Share on other sites

Дам...И аз сум убийствено ревнива личност. Това не е много прияно чуство но доста често се поражда в мен... Може да ме държи доста продължително или за кратко но го има и то в огромни количества... Не е въпроса каква е ревноста... винаги я има... ако няма примерно от каде ще сме сигорни че обичаме???

Може би е по-добре да не испитваш толкова голяма ревност... Или ако е като при мен добре е да знаеш как да я криеш защото не е приятно да я показваш... Мене не ме питайте как го правя... Не мога да го обесня... Макар огномната си ревност... се стремя достататъчно добре да прикривам това чуство. Ала в някой моменти се налага да не го прикривам... но това е друго вече:)

Link to comment
Share on other sites

аз съм мноого ревнив. кофти е, но понякога може да предотврати някои неприятности.

Kakvo mozhe da predotvrati revnostta vikash? Zashtoto az nishto dobro ot revnost ne sum vidqla - samo da ti skape vruzkata mozhe. I kakvo - kato izrevnuvash i kato durzhish gadzheto si nadalech ot drugite momcheta - mislish, che izbqgvash nepriqtnosti? Tova, che si vnushavash, che shte si imash nepriqtnosti, ako ne revnuvash, e drug vupros. Horata sa kazali - "Ako obichash neshto, pusni go na svoboda. Ako se vurne pri teb, shte bude zavinagi tvoe, ako li ne - nikoga ne e bilo".

Lichno za men revnostta vinagi e imala obraten efekt - vmesto da me zadurzhi, me otbluskva ot choveka. Taka che vuobshte zabravete tezi gluposti za tova kolko polezno e da revnuvash - prosto si tursite opravdanie.

Link to comment
Share on other sites

След като прочетох и препрочетох мненията ви не знам как да се чувствам - като изрод или като богопомазан. Защото ще се окаже, че аз съм единствения, който не е ревнив. Все повече започвам да се съмнявам, че проблемът не е във вас и всички останали ревниви хора, а в мен. Ама не...аз съм си наред, поне в това отношение.

Смея да твърдя, че съм се издигнал над ревността. Подписал съм мирен договор с нея, заключил съм я, запушил съм и устата - както искате го наречете. Но аз ревност не изпитвам. Нито капка.

Ще се опитам да обясня мнението си по въпроса за ревността. Не очаквам да ме разберете.

Според мен най-важното нещо в една връзка е свободата. Ако един от двамата се почувства по някакъв начин ограничен, то това няма да доведе до нищо хубаво. Не трябва да се поставят никакви граници! Това, че обичаш някого, не ти дава правото да контролираш живота му, да избираш с кой да се среща и с кой не. Още повече да държиш сметка за това или да назначаваш твои хора за "пазачи" на любимия. Това е нечовешко!

Ще кажете "щом не ревнуваш, значи не те е грижа за човека до теб!". И няма да сте първите, които са го казали. И естествено, няма да сте първите, които грешат. Защото има огромна разлика между "не ме е грижа" и "нямам против". Разбира се, че съм загрижен за любимата си! Бих направил всичко, за да е щастлива и бих обезкостил всеки, който се опита да й навреди по някакъв начин.Но ако тя иска да отиде с приятелки на мъжки стриптийз, нямам против. Ако иска да отиде на купон с компанията си без мен, нямам против. Като цяло нямам против тя да прави това, което поиска. Защото й имам доверие, че знае какво прави. Защото й имам доверие, че никога няма да скрие нещо от мен. И най-вече защото вярвам, че ме обича и не би направила нещо, с което да ме нарани.

Наречете ме наивник, наречете ме глупак, но това е начинът, по който аз мисля. Сигурен съм, че някои от вас дори няма да направят опит да вникнат в думите ми. Но това е живота - все някой остава неразбран

Link to comment
Share on other sites

госпожице chicatillo, права сте! народът си го е казал. но аз съм такъв човек. казах, че е гадно. наясно съм с това че ревността само може да скапе отношенията. не искам да бъда такъв, просължавам да се стремя към живот без ревност. дано го постигна. но в момента съм ужасно ревнив и съм на мнението, че това наистина може да помогне в някои случаи и разбира се ако не се прекалява. не съм казал напълно да се забранява контакта с други хора, но те "другите хора" трябва да разберат, че не могат да прекаляват с близостта си към моят любим:)

Боре, ашкулсун!:)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм зверски ревнив.Не знам за вас,ама е ебати отровното чувство :sick

 

 

Да вее и аз съм ужасно ревнив майна...и за най-малкото бих ревнувал мойта приятелка :(

Link to comment
Share on other sites

Имате право общо взето всички но да допълня само нещо - когато аз ревнувам това не означава ограничение на жената. Не се е случвало а и няма да се случи да й казвам с кого, как и кога да се вижда или да прави други неща. Проблемът е че аз се чувствам зле. Това няма общо с двамата като двойка а само с мен. Така че това за отблъскването и задържането нямаше място според мен. Ревността не е възспиране на чуждата а по-скоро на личната свобода.

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK, molq te, ne izkarvai revnivcite kato zhertvi! Tova, che ogranichavate sobstvenata si svoboda si e vash problem, proiztichasht ot revnostta, no da ogranichavate svobodata na drugiq, kato mu pokazvate, che ne vi e priqtno da se vizhda s tozi i onzi si e prosto prestuplenie. Samo kato chuq kak nqkoq priqtelka ne iska da izleze s kompaniq, zashtoto "gadzheto shte q revnuva" i prosto mi prizlqva. Kato ne i kazhesh v prav text "ne iskam da hodish s tozi", vie ne q ogranichavate? Nai-malkite zhestove, repliki, vsichko dava priznaci za revnostta. Estestveno, che tq shte predpochete da ne izleze s nqkoi, otkolkoto da vi nakara da revnuvate.

Link to comment
Share on other sites

Prekaleno mnogo kato obichash chovek niama nachin da ne go revnuvash.Az v momenta mnogo obicham edin chovek .Ne biax takuv s drugite momicheta predi iavno istinski e obicham.Niama chovek koito e vluben pone malko da revnuva ako ne revnuvash ne go obichash dostatuchno.Spored men e taka.Mnogo e vajno doverieto tia mi kazva che me obicha no se kolebaia a ne triabva naistina mislia che me obicha.

Link to comment
Share on other sites

Az mnogo revnuvam biva6at si priqtelka!Neznam po edno vreme si mislih 4e ne q obi4am no posledno vreme si promenih re6enieto i se 4udq v seki moment s koi e na kafe! :(

Link to comment
Share on other sites

По повод подобната тема:Може ли любов без ревност

 

QUOTE(HEKTIK @ Jul 5 2004, 13:51 PM)

Естествено,че може.Така и трябва да е.Ревността няма нищо общо с любовта.Защото ревността е признак на егоизъм,а не на любов.Който обича истински,има доверие на другия =не го ревнува.За мен ревността е признак на елементарност и винаги като чуя ревност си предствям някви диви селяни,дето бият жените си,защото си казали две думи със съседа.

Link to comment
Share on other sites

Много,ама много!И то като ме погледне човек мен,разбира защо.Мисля,че имам нещо общо с аватара си.Просто не разбирам как задържам единственото момиче в моя живот до себе си.Не разбирам!

Link to comment
Share on other sites

По повод подобната тема:Може ли любов без ревност

 

QUOTE(HEKTIK @ Jul 5 2004, 13:51 PM)

Естествено,че може.Така и трябва да е.Ревността няма нищо общо с любовта.Защото ревността е признак на егоизъм,а не на любов.Който обича истински,има доверие на другия =не го ревнува.За мен ревността е признак на елементарност и винаги като чуя ревност си предствям някви диви селяни,дето бият жените си,защото си казали две думи със съседа.

Хубаво го каза, ама ако става въпрос за нежната половинка, която е доста интелигентна, а мноого ревнива??? И защо разглеждаш въпроса като мъжки проблем? Да имаш ревнива приятелка е много сериозен проблем и трябва да имаш много здрави нерви.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...