Jump to content
BulForum.com

Въпрос за зъболекар


warezBG

Recommended Posts

Интересува ме дали в Пловдив някой е чувал за зъболекарски кабинет който извършва лечение под пълна упойка. Имам дентофобия и е ужас :)

Знам че има в София и много добра клиника във Варна. Ако препоръчате и добър специалист зъболекар пак е добре :) Мерси !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

По принцип едва ли ще намериш такъв. 

Доколкото знам, в Пловдив няма. Проблемът е, че за пълна упойка, трябва да имат и зала за реанимация, както и оборудване за спешни състояния, които могат да възникнат при пълна упойка.

 

Това, което мога да ти препоръчам е клиника Amaya. Аз ходя само там и болка не знам какво е. Това са някакви стари практики от едно време. Местните упойки, с които работят там са много добри. Ще те боцнат няколко пъти, ако трябва, докато нямаш болка. Пробвай! 

Link to comment
Share on other sites

Има кабинет в Пловдив в който ползват пълна упойка.На братовчед ми на детето трябваше да му правят 5-6 кариеса и беше под пълна упойка,защото е на 5 години.Ще проверя как се казваше и ще пиша пак ;) 

Link to comment
Share on other sites

Определено препоръчвам да НЕ си правиш пълна упойка за такова нещо. Рискът не си заслужава!

 

+1

 

Местната според мен е повече от достатъчна.

На мен са ми правили операция (счупен корен на преден зъб, който започва да "работи"  и разяжда костта) с местна и нищо не се усеща даже и докато те шият, поне докато не те пусне упойката :D

Link to comment
Share on other sites

Именно, просто някои зъболекари ползват кофти упойки/кофти машини/просто не са достатъчно добри в това, което правят.

Link to comment
Share on other sites

Просто масово не умеят да поставят упойки, Жоро.

Преди две години моята зъбарка ми извади мъдрец и преден горен в рамките на петнадесетина минути (като се мъчи повече с предния*), с по-малко от половин доза упойка при това. Ако беше решила да ми отскубне и цялата глава, предполагам, че пак нямаше да усетя нищо.

 

*бамааму, не вярвах, че човешки зъб може да има толкова огромен корен :blink:

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме дали в Пловдив някой е чувал за зъболекарски кабинет който извършва лечение под пълна упойка. Имам дентофобия и е ужас :)

Знам че има в София и много добра клиника във Варна. Ако препоръчате и добър специалист зъболекар пак е добре :) Мерси !

С направление се отива в Хирургиите на Пещерско,на 4 етаж има отделение по лицево-челюстна хирургия,там непрекъснато извършват всякакви операции и интервенции, добри са и са внимателни. Аз самата бях в ужас,като се спомене за зъболекар, имам и свръхчувствителност на емайла, какво ли не съм търпяла, но болките при зъболекар не мога, но не заменям д-р Румен Патриков за никой друг стоматолог, уникално добър е!!! Той има кабинет до Здравната каса...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Една местна упойка не би действала единствено, ако има инфекция, аз не бих препоръчала пълна също, не си струва. Човек трябва да се изправи срещу страха, за да го преодолее :)

Link to comment
Share on other sites

 Човек трябва да се изправи срещу страха, за да го преодолее :)

Мнем, не става. Пробвал съм

Link to comment
Share on other sites

Аз също мога да ти препоръчам зъболекар, може би на-добрия в Пловдив.
Преди 2 години имах проблем с един заден зъб, 3 пъти са ми го "оправяли", но все некачествено явно и се чупеше, накрая се получи и пулпит (мисля така се казваше). Един мой колега ми разказа "легенди" за този зъболекар, но ме предупреди че не работи със здравната каса и че взима "малко" скъпичко :) Една седмица се дрогирах с аулин, докато си запиша час при него! Вярно че ми одра кожата като цена, но го направи вечен зъба! Аз също като теб имам фобия от зъболекари а и ми се гади като ми човъркат в устата. Упойката му НЕ беше инжекция във венеца, а беше някакво пръскало, много странно, но нищо не усещах през цялото време.
А докато работи, слушате рок и си тананика :)
Ако се интересуваш пиши.

Link to comment
Share on other sites

Кифла!

Говоря за страховете по принцип, не конкретно от зъболекар. От зъболекар не ме е страх, шубе ме е.

Аз примерно имам страх от височини и не може да си го избия(и не знам от къде ми е) - пробвал съм. Поставял съм се в различни ситуации, привиквам към ситуацията, но страха не изчезва. Може да свикна да седя накъде на 20 метра високо без нищо за опора и да съм ОК, а като се кача на нещо ново на 2 метра и....

Даже на няой 3д шутъри, като съм бил в ситуации да скачам насам натам по разни ръбчета и пак ми се изпотяват ръцете от виртуалната височина.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл такъв - кифла.

 

Серозно казано обаче тези работи не са шега и трябва да се проявява разбиране към подобни проблеми. Навремето щях да докарам инфаркт на една наша близка с един скакалец... Между другото хора с такива странни и особени страхове е редно да ги споделят навреме. Страхът от височина не е нещо необичайно, нито пък този от зъболекар. Винаги ми е бло интересно откъде се пораждат тези страхове и дали имат конкретна причина или са първосигнални... Много интересен е и следният феномен - седиш на ръба на бездната и тя сякаш те "дърпа". Ама не му е мястото тук да се задълбаваме. Просто исках да кажа, че е редно да се проявява разбиране към хорските страхове, колкото и кифленски да са те. :grin:  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Общата анестезия е сериозно нещо, дори само при една невролептаналгезия или наркоза рисковете са доста! Като стоматолог не препоръчвам освен при много редки случаи (предимно при пациенти с вродени психични заболявания). 

 

П.П. Цената за обща анестезия би изненадала хора ;)

Link to comment
Share on other sites

Те дори секциото не го правят под пълна упойка. :) Като малка си мислех, че местна упойка идва от това, че се бие "на месо" , т.е- месна.:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...