Jump to content
BulForum.com

Какво по-дяволите е това?


Recommended Posts

ако машината се използва наистина за превозване каде се слага товара нещо не ми се варзва а й как и до къде ще пренася товар след като не се движи по пътищата?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
ако машината се използва наистина за превозване каде се слага товара нещо не ми се варзва а й как и до къде ще пренася товар след като не се движи по пътищата?

Е, всеедно да попиташ как камион без ремарке превозва товар.

Link to comment
Share on other sites

Отговорът на как и къде ще превозва товар е прост-в открити рудници.А не знам дали е самосвал.Защото съм виждал в рудник огромните самосвали и не приличат на това.Може би е багерче

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да е, става за ходене на даскало!

"Опааа, спирачките отказаха....ех, жалко, хубава сграда беше...я да дам на задна..а, ма това не била задната...простете, г-н Директор..." :D

Link to comment
Share on other sites

twa mi mqza na KRAS (ne znam kak to4no se pi6e moje da e i KRAZ) :)

i dokolkoto si spomnqm go izpolzwaha w rudnicite(ama w gramadnite) za prewoz

ako zabelejete na snimkata mu lipswa otzad karoseriqta i mqza na ogromen bager

no wse pak se izpolzwa za prewoz

i mejdu drugoto toi ne e naparawen da se dwiji to4no po asfalt( skiwaite mu razmera i graiferite na gumite)

Link to comment
Share on other sites

Tva ne6to sas sigurnost si e samosval a ne bager!!Prosto mu nqma karoseriqta i se izpolzva to4no v otkritite rudnici kakto kazaha nqkoi hora! :)

Link to comment
Share on other sites

Това чудовище се използва за извозване на камъни от откритите рудници. Гумите му са толкова големи, защото склонът е трудно проходим, а товарът е тежък :wacko: . За едно нещо съм съгласен: наистина няма да го видите по улиците, особено в Капана :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше такива по улиците, вече щяхме да сме събрали един отряд от даскалата за да си вземем едно "на заем" и след това "Kill Frenzy" или "Rampage" :evil :evil :evil

Link to comment
Share on other sites

Това нещо се нарича кариерен самосвал и служи за превозване на насипни товари с висока плътност и тегло.Най-често това е руда която се превозва от рудника до мястото за обработка.Кошът (това в което се превозва материалът) се транспортира отделно.В България съм виждал съветски с марка "БелАЗ" с товароподемност около 50-60 тона.Този на снимката е около 100-тонен (товароподемност),тоест среден,преди 10 години най-големият беше ц 250 тона,сега не знам.

Задвижва се от дизелов двигател (в дясно от едноместната кабина на водача)който върти генератор,напрежението се подава до електродвигатели , по един на всяко колело. Възможността за движение се определя от налягането на колелата (веригите)върху терена,в този случай мисля че е равно на това на другите камиони,няма опасност за асфалта.

Такива машини са демонстрирани нееднократно на Пловдивския Панаир.

КрАЗ (Кремчуговский Автомобилний Завод) такива машини не произвежда.

 

Фотографии на БелАЗ :

http://avtomash.ru/pred/belaz/belaz_istori.htm

 

http://www.specserver.com/rus/catalog.asp?...talogGroupID=64

 

http://www.automobili.ru/magazine/09%2D99/...to/comauto2.htm

 

— Мы готовим к производству самосвалы грузоподъемностью 300, 340 и даже 400 т. Это будут двухосные автомобили совершенно необычной компоновки

Link to comment
Share on other sites

Абе Насо много ги разбираш тея работи случайно да знаеш от къде мога да си наема едно такова щото догодина съм абитуриент и нямам превоз :D

Link to comment
Share on other sites

Абе Насо много ги разбираш тея работи случайно да знаеш от къде мога да си наема едно такова щото догодина съм абитуриент и нямам превоз  :D

 

Ами 10 годи бях автомонтьор,ремонтирах камиони и ремаркета,щом след 5 години много бивши клиенти ме поздравяват сигурно не съм бил лош. ;)

Има ги в Пирдоп,не съм много сигурен.

Аз лично съм ги виждал през 1989 ,когато бях войник,натоварени по вагони и на Пловдивския Панаир.

Link to comment
Share on other sites

Абе Насо много ги разбираш тея работи случайно да знаеш от къде мога да си наема едно такова щото догодина съм абитуриент и нямам превоз  :D

 

Идеята не е лоша, но само си представи колко ще е "наема" на това животинче, щом цената му (без ДДС) е $1 015 000 :woot

Link to comment
Share on other sites

Sq se se6tam 4e gledah za podoben kamion po Discovery.Samo4e mislq 4e kazaha za tovarimosta e kum 200 Tona . Neznam dali e bil su6tiq kamion.No ako e su6tiq na4i e visok 7m i 6irok 8m dizeloviq dvigatel ima mo6tnost 2000k.s. i kakto kazva Naso zahranva 4 el motora na 4te kolela po edin na koito neznam to4no mo6tnosta im v KW-ti :)

Link to comment
Share on other sites

This new mining truck can carry about 360 tonnes (400 tons) at 64 km/h. It has a 2723-kilowatt diesel engine which powers two electric motors, making the T 282 B the biggest AC drive truck.

Empty it weighs in at 224 tons (203 tonnes), it's 24 foot 3 inches (7.4 metres) tall over the canopy, 47 feet 6 inches (14.5 metres) long with a wheelbase of 21 foot 6 inches (6.6 metres). And it can carry loads of 400 tons (365 tonnes). So that's an overall weight when loaded of 624 tons (568 tonnes).

For a start there isn't one huge engine powering the wheels, as you would get in a regular truck. Instead, a 3650-horsepower (2723-kilowatt) diesel engine generates power for two electric motors in the rear axles. So it's more like a huge electric railroad locomotive than a conventional truck. Older giant trucks used a DC electrical drive system but this one uses AC, which is more efficient.

We have electric retarding, we can generate up to 6000 horsepower of retarding effort using the electric motors. And that's a primary speed control going down hill. In an emergency we have this brake, similar to what you have on your car, only bigger. And you can overheat them and destroy them in a hurry.

t282b.jpg

 

Съдържа информация от производителя и част от интервю с главния конструктор.

Link to comment
Share on other sites

Tva ima bahti texni4eskite harakteristiki!! :woot Ako moje iskam da go pokaram!! ;)

хехехе че то кой ли не иска да седне в туй чудо. Веднъж на Панаира имаше такова нещоточно над него имаше дърво.И като запали двигателите и от ауспусите задуха една яка струя още се чудя ка не прекърши някой клон.

каква ли категория книжка се иска за да караш такова камьонче :confused

Link to comment
Share on other sites

каква ли категория книжка се иска за да караш такова камьонче

 

Ми за тва камионче сигурно ще се иска категория С+С+С+С+С+С.... ;) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

И защо АджибЪ не се движи само ?!?!  :lol:  :lol:  :lol:

Едва ли има нещо общо с това че Асфалта не може да издържи онази "играчка"? :allien

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...