Jump to content
BulForum.com

Diving


netrootbg

Recommended Posts

Реших да отворя тема относно моето хоби а именно гмуркането. Първите няколко мнения са копирани от няколко други теми. Прецених, че ще е по - добре да са тук в темата. Мога да отговоря и на доста технически и сложни въпроси по тематиката. Ако някой има въпроси да не се притеснява да пита.

 

 

 

===========================================

 

 

 

 

Ще правим нова версия на този сайт:

http://www.dive-sredetz.org/

Някой може ли да ми препоръча подходящ темплейт за wordpress или joomla. Не е проблем ако е платен. Приемат се и всякакви идеи разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Ще правим нова версия на този сайт:

http://www.dive-sredetz.org/

Някой може ли да ми препоръча подходящ темплейт за wordpress или joomla. Не е проблем ако е платен. Приемат се и всякакви идеи разбира се.

Ванка, поради някаква странна причина, този домейн се е озовал в blacklist-а на корпоративното ми прокси в графата "BLOCK-MALWARE". :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ванка, поради някаква странна причина, този домейн се е озовал в blacklist-а на корпоративното ми прокси в графата "BLOCK-MALWARE". :bgrin:

Странно защо. От къде взимате листа със сайтовете? По принцип е информационен сайт за услугите които се предлагат и малко снимки има. Чудим се с какво да го сменим в момента.

Link to comment
Share on other sites

Странно защо. От къде взимате листа със сайтовете? По принцип е информационен сайт за услугите които се предлагат и малко снимки има. Чудим се с какво да го сменим в момента.

Листа е стандартната конфигурация на IronPort на Cisco. Не, че нямат false positives в дългия списък, но интересното е как сайта ви е попаднал там.

Link to comment
Share on other sites

Ще правим нова версия на този сайт:

http://www.dive-sredetz.org/

Някой може ли да ми препоръча подходящ темплейт за wordpress или joomla. Не е проблем ако е платен. Приемат се и всякакви идеи разбира се.

 

Ами то темплейт най-лесно се избира. Защо просто не седнете със останалите собственици и не си изберете някой от някой сайт, в който има хиляди?

 

Един конкретен надали ще може да покаже някой, а още повече пък да ви хареса на всичките, които ще отговаряте за редизайна.

 

http://www.templatemonster.com/wordpress-themes.php

Link to comment
Share on other sites

Листа е стандартната конфигурация на IronPort на Cisco. Не, че нямат false positives в дългия списък, но интересното е как сайта ви е попаднал там.

Заради хостинга е. Проверих и един друг сайт който хоствам там. Той също е в блеклист-а им. Да се надяваме, че ще го оправят в скоро време. Едва ли обаче ще имам други потребители които да използват такива филтрирания. В бг не съм чул някой да ползва. При мен в офиса са блокирани също, но ние все пак сме пословични на тема блокиране на сайтове.

 

 

Ами то темплейт най-лесно се избира. Защо просто не седнете със останалите собственици и не си изберете някой от някой сайт, в който има хиляди?

 

Един конкретен надали ще може да покаже някой, а още повече пък да ви хареса на всичките, които ще отговаряте за редизайна.

 

http://www.templatemonster.com/wordpress-themes.php

Ще разгледам какво предлагат там. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Ванка - направо заедно в комплект ще ни прекараш :)

Когато решите само трябва да видим как ще са датите. По принцип най - доброто време за курс и забавление е извън сезона с туристите. Най - доброто време е месец септември. Водата е топла, времето е супер и морето още повече. Няма и туристи. Другият вариант е преди сезона което ще рече след средата на май до края на юни. Юни обаче започват да идват хора. Недостатък е и по - студената вода. Ако обаче се направи септември месец се губи целият сезон. Няма идеален вариант за започване :(.

 

Ванка, я ми обясни сумирането на цените...За курса е ясно(за Scuba), но това за учебните пособия не го схващам...

 

Ред. И мацката на някои от снимките Ани Новичкова ли е или се бъркам? 

Дай линк да видя за кои снимки говориш. Иначе учебни пособия не ти трябват. В смисъл дават ти се на диск и си ги четеш и гледаш на компютъра. Ако искаш все пак оригинален диск и книжка трябва да се заплатят отделно. Някой неща не са обяснение добре в сайта и затова искам да му направя нов. Иначе цената на курс си включва всичко което е необходимо. Екипировка и т.н. си е в цената. Това с допълнителната екипировка и газове е само при технически курсове. За да се кара такъв се иска доста опит и курсове преди това.

Гмуркането е до обяд. После малко теория и почивка. След 17 часа започват запоят и така до кой когато може. Доста е забавно понеже всяка вечер минава някой.

Аз все пак да уточня, че нямам участие във водолазният център освен, че сме много добри приятели със собственика и помагам когато и с каквото мога. При някой курсове помагам повече поради естеството им.

Link to comment
Share on other sites

Не е тя, питах я :) Абе имах предвид - неопрен някаква сума, регулатор някаква сума, форма N1 някаква сума....Или това е за туристите?

 

Ред. Това --> http://www.dive.bg/cat_30.html

Link to comment
Share on other sites

Не е тя, питах я :) Абе имах предвид - неопрен някаква сума, регулатор някаква сума, форма N1 някаква сума....Или това е за туристите?

 

Ред. Това --> http://www.dive.bg/cat_30.html

Това е за туристи. Всичко ти е включено в цената на курса.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз от началото на март излизам бащинство. Останалото е въпрос на уговорка.

 

Ние сме цял живот в бащинство вече, не бой се. Избери си всеки един уикенд, а мен и другите дни не ме притесняват. Просто ми дай поне 48 часа предварение. 

 

Как може да живееш на улица МЪТЕНИЦА? хахахахахахах

Link to comment
Share on other sites

И да четеш не можеш. Мътница ма :) Ок, скоро очаквай обаждане :D

 

Ванка, ясно :)

Забравих да добавя и за мястото. Центъра разполага с доста голям двор и подходящо място за опъване на палатка. Ако имаш желание... Има си баня и тоалетна все пак. Преди 2 години имаше един приятел изкара почти 3 месеца там. Доста сериозна палатка беше разпънал. Ако искаш със семейството има подходящ хотел за хора с малки деца. Спазват хигиена каквато не съм виждал на друго място.

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми хотела.

http://southbeachbg.com/

На живо е много по - добре отколкото на снимките. Аз там прекарвам по почти 2 месеца всяка година. Вено и Вели и те там отсядат. Изобщо тези които спим по хотели сме там.

Link to comment
Share on other sites

Тук вече грижа има жената, нали е в тоя бизнес :D

За редовни клиенти цените са по - различни ;). На второ посещение вече се прави отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

http://southbeachbg.com/

На живо е много по - добре отколкото на снимките. Аз там прекарвам по почти 2 месеца всяка година. Вено и Вели и те там отсядат. Изобщо тези които спим по хотели сме там.

 

Малко кудупски номерца вкарват тия. Като например допълнителните 5 лв на ден за паркинг. 

 

Септемврийската цена обаче е много прилична! Тези 20 лв за двойна стая са си класика. А климатик в тоя период не е нужен. Всъщност като се замисля досега климатик в хотелска стая работа не ми е вършил по черноморието...

Link to comment
Share on other sites

Малко кудупски номерца вкарват тия. Като например допълнителните 5 лв на ден за паркинг. 

 

Септемврийската цена обаче е много прилична! Тези 20 лв за двойна стая са си класика. А климатик в тоя период не е нужен. Всъщност като се замисля досега климатик в хотелска стая работа не ми е вършил по черноморието...

Паркирането е голям проблем в Китен. Лятно време е борба за място. Хотела разполага само с 3-4 места. Всичките са в двора. Можеш да си паркираш отпред безплатно разбира се, но си е риск. Водолазите обаче си паркират в центъра. На 100 метра от хотела е.

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде е така. Ще дадем 5 лева бре, не е за умиране. Добре, че е споменато в хитлистата. А за чий чеп би паркирал някой на 100 метра - честно не разбирам :)

 

Да се върнем на тема цици с една класика:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3OsI79uyUAQ

 

ЕДИТ: Оле-мале, Ванка - сега видях терасата... ми то няма слизане оттам бе!!! 

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде е така. Ще дадем 5 лева бре, не е за умиране. Добре, че е споменато в хитлистата. А за чий чеп би паркирал някой на 100 метра - честно не разбирам 

ЕДИТ: Оле-мале, Ванка - сега видях терасата... ми то няма слизане оттам бе!!! 

Защото на 100 метра от хотела е водолазният център. Има огромен двор който се използва и за платен паркинг. Това е при положение, че има свободни места. Водолазите са с предимство. При положение, че в хотела единствено се спи няма смисъл там да се държи колата. Отделно е малко сложно паркирането.

 

Терасата в момента е променена малко. За съжаление по начин по който на мен не ми харесва. Има нещо като покрив върху който са разположение соларни панели :(. Настрани гледката си е все същата. По принцип не остава време да се събираме там. Всяка вечер до късно се събираме в центъра. За целта си има подготвена кухня и барбекю. Честно да ти кажа ме е страх да те водя там с мен ;). Всяка вечер е.... Не знам дали ще можеш да станеш на следващият ден. Иначе сега ще потърся да ви кача клипче как се разпалва барбекю.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, дай подробности за курса - продължителност, сума, сезон. Имай предвид, че аз досега съм се гмуркал само на апнея, а и то беше отдавна, останалата теория ми е най-малко с 3 години назад от съвремието.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, дай подробности за курса - продължителност, сума, сезон. Имай предвид, че аз досега съм се гмуркал само на апнея, а и то беше отдавна, останалата теория ми е най-малко с 3 години назад от съвремието.

Като време ще отнеме около седмица. По принцип може и в по - малко дни да се вмести, но най - добре е седмица. Черно море е малко непредвидимо и може някой от дните да не може да се влиза. Не е проблем и на части да са кара курсът ако не може да се отдели една седмица плътно. Това е за първото ниво. По системата на CMAS се води една звезда. По другите стандарти се води Open Water Diver. Можеш да се гмуркаш до 18-20 метра. До такава дълбочина и се провежда обучението. Първоначално разбира се е на 4-5-10 метра. Постепенно се слиза по - надълбоко. Основно е да се свикне да се работи с екипировката и някои базови умения които трябва да има всеки един водолаз. До обяд се провеждат 2 гмуркания по 30-40 минути. След това обяд и малко теория. Цената можеш да я видиш в сайта по - горе. 500-550 лева е. Това ти включва курсът, но не включва спане и храна. Храната не е голяма сума понеже имаме отстъпки в доста ресторанти. Голяма част от времето и сами си приготвяме. Честно казано на мен ми е по - евтино да стоя по морето отколкото в Пловдив. Най - добре е да избегнеш туристическите месеци - юли и август. По принцип и сега може да се проведе курс, но не и първоначалният. От май месец нататък по всяко време може. Ние ще правим откриване на водолазният сезон на 16-19 май. Май месец обаче водата е студена. Никой не може да ти каже колко точно. Аз лично карах курс точно тогава. На повърхността беше 17 градуса. Преди 2 години по същото време беше 8. Под 8 градуса едва ли ще видиш на дълбочините на които се слиза при този курс. 8 обаче под вода си е ебати и студа. Няма нищо общо с 8 над водата. А не е като да не държа на студ. Даже в базата ми викат пингвина... Миналата година един приятел кара курс юни месец и след 10-тия метър водата беше 11 градуса. Колкото по - топла толкова по приятно е. Затова препоръчах и по - горе септември месец. Така обаче губиш целият сезон и това което научиш ще можеш едва на следващата година да го пробваш. Това е извън ваканцията де. Ако си направиш двуседмична в която първата да е курсът и втората за удоволствие е най - добре. То и самите гмуркания по време на курса са готини. Не е само упражнения. Прави се подводна разходка 20-30 минути и накрая 10-15 минути упражнения.

 

edit:

Познанията по апнея не вършат много работа. Изравняването е най - полезната част и това, че си под вода. Всичко друго е различно.

Link to comment
Share on other sites

Питам, щото трябва все пак да съгласувам с отпуската на жената, все някой трябва да наглежда звяра, докато далдисваме.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...