Jump to content
BulForum.com

6ofiori


Psihara^^

Recommended Posts

Psihara^^, много съжалявам, че ти се е случила такава беда. То на когото и да се случи, няма да ми е по-малко гадно. Ти да си здрав, пък всичко се връща, да знаеш!

Имаше една мисъл на Линкълн, нещо от рода на "Белите не ще разберат черните и черните - белите, докато едните не станат черни, а другите - бели".

Мъдър е бил човека.

Аз от 5 годишен съм на 2 колела, и около 25 години така. Яко озъртане и ослушване падна.

Сега шофирам, а още са се запазили тия навици, щото понявга забравям огледалата и се оглеждам и ослушвам в колата, моля ви се! Пък съм шофирал сигурно 80 000 км на четири колела. С две думи бил съм и едното и другото.

Всичките тия неща ми дават основание да твърдя, че има за е**не както много шофьори, така и много пешеходци и велосипедисти.

Класически пример 1: Пешеходеца първо стъпва на платното, след това се оглежда, като вече е решил да тръгне (Застанете на някоя улица и наблюдавайте точно 1 минута. Ще се учудите колко е вярно).

Класически пример 2: Автомобил на ляв(десен) завой изобщо не изчаква пешеходците.

Изобщо не съм безгрешен, даже имам няколко случая аха-аха ПТП (слава Богу, без пешеходци и колоездачи).

Не можем с вълшебна пръчка да оправим нещата. Няма скоро да се промени и манталитета на българина на пътя.

Извода е един: Повече внимание, независимо дали управляваш 2 крака, 2 или 4 колела. И не е нужно много бързане, особено в града (това за водачите на МПС).

 

Айде, че направо се олях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Така е ама и пешеходците напоследък започнаха да стават прекалено нагли.Аз спирам да го изчакам да мине той ми се влачи като марсол.. ми много ясно че другия път изобщо няма да правя път.Само на малки хлапета и на майки с деца спирам, другите ще чакат.Пък някой ако реши да се прави на нинджа ще яде стоп патрони и тва е.

Ако съм на пешеходна пътека ще чакаш, то може да си има причина, че се влача. Тази държава си има закони, ама са останали само олигофрени и от двете страни, които са много нервни и си правят каквото искат. В Щатите за половин година ме изпревариха 2-пъти!? Там спазването на закона е издигнато в култ! Какво е това на място с знак за инвалид да спират всички или пък да си качиш колата на тротоара и да трябва да слеза на пътя с риск друг кретен да ме блъсне за да мина, а?? Толкова са се заоблили всички, че нямам думи!

Link to comment
Share on other sites

Ако съм на пешеходна пътека ще чакаш, то може да си има причина, че се влача

 

Mi az ot skoro ima knijka no iksam da si kaja mnenieto.Karam ve4e ot 6 meseca i mnogo pati mi se e slu4vamo da 4akam tam nqkav si deto stapil na pe6ehodnata pateka.Ama ne moga da 4akam nqkav deto stapil i si gleda pticite.Kakvo 6te go 4akam takav toi moje da re6i utre da presi4a ili moje prosto da si gleda ne6to.Za kavo trqbva da 4akam takiva zabludeni individi? :punk

Link to comment
Share on other sites

Ако има причина в повечето случаи си личи.И наистина ще изчакам.

Но разни нахалници, където нарочно се влачат, само и само за да ядосват водачите ще ги чакам другия път!Има си закони, и аз се старая да ги спазвам, но не успявам, като виждам че от другата страна си правят каквото си искат.

Че пешеходците даже не знаят правилата, които трябва да спазват.Как да стане?

Link to comment
Share on other sites

Най-голямото шоу в Пловдив в момента е на кръговото на

SPS! B) От няколко дни са променили правилата за предимство

и сега на всеки пет минути се чуват зверски спирачки,не липсват

и ударени коли! Болшинството шофьри не гледат знаците и си

карат по навик! Да не говорим за горките пешоходци,които самоотвержено

се придвижват на прибежки и припълзявания! :)

Link to comment
Share on other sites

Най-голямото шоу в Пловдив в момента е на кръговото на

SPS!  B)  От няколко дни са променили правилата за предимство

и сега на всеки пет минути се чуват зверски спирачки,не липсват

и ударени коли! Болшинството шофьри не гледат знаците и си

карат по навик! Да не говорим за горките пешоходци,които самоотвержено

се придвижват на прибежки и припълзявания! :)

Днес се бяха надънили 2-ма яката.....все си мисля, че всички карат като хуни в Пловдив, колкото и странно да звучи в София забелязвам толерантност между шофьорите. Просто в нямам думи за движението в Пловдив, нещо като "прееби другарче" е станало......

Link to comment
Share on other sites

taka pro4etoh kakwo ste napisali i blagodarq za sa4ustvieto.. varnah se ot lekar i mi kazaha 4e osven muskulna treska i psihi4esko sutresenie mi nqa ni6to seriozno osven 1 OGROMNA rana na badjaka :)

kolelo pove4e nqma da vidq.. ili pone ne dokat ne spra da se paniram

i sq po vajnoto - ZNAM NOMERA I CVETA I VSI4KO NA TAQ KU4KA!

NAMERIH KOLATA [vidqh na kude zaviha sled kat me blasnaha]

I IZLEPKAH EDNO OGROMNO PSIHARA SUS SREBRISTO NA VSI4KI STAKLA!!! utre 6te ida da gi 4upq a posle 6te ida da gi osadq

 

sq idwa i po interesnata 4ast... sled kat otidoh v RPU-to mi kazaha 4e oniq mojeli da me osadqt men za6tot na6to zakonodatelstvo e tolokz cvetu6o 4e mojeli da me izkarat 4e az tqh sum gi blasnal i da kazaj 4e lujesvidetelstvam za det nqam 18 god i takia gomna mi nagovoriha 4e..

 

ako nqkoi iska da se vkliu4i v akciq DESTROY da kaje

[izvinqvam se na moderatorite za det predizvikvam nasilie v foruma]

Link to comment
Share on other sites

По-добре щеше да е да отидеш да си извадиш едно медицинско и да я съдиш ,но щом си решил пиши ми ПМ да ти кажа няколко трика, които ще я довършат.

Но пак ти казвам, по-добре е да си потърсиш правата, не ги слушай полицаите.

Тъкмо ще вземеш и някой друг лев.А така най-много да си изядеш боя, не забравяй, че тая лелка ще си има и съпруг, който спокоино може да те поутрепе.Има и друго - ако те хванат, може те да те осъдят, така че добре си помисли кое от двете ще предприемеш, въпреки че първото вече си го започнал.С чупене и трошене няма да спечелиш много.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, прежали 10 лева и иди при някой адвокат, той ще ти обясни как стоят нещата.Тоя полицай направо си е за уволнение че ти го е казал това.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви разкажа и за моето ПТП.На 16 години съм и както всеки знае нямам книжка.Но на Нова Година аз и едно приятелче решихме(след като се напихме здраво) че тая нощ трябва да караме,и впоследвтвие взех колата на баща ми(ВАЗ 2101 "Червената Фурия")и покарахме известно време ... след което отидохме да караме на околовръстното(живея в Тракия) и със репликата : " Ай да видим колко може тая кошница" аз я опънах колкот мой .... 140 км/ч. После "без да искам"(заради алкохола) забравих да завия и .... бум тряс в бордюра с 140 :) Оцеляхме :P Единственото по колата беше че се отчупи едно малко парче от предната забележете "Лята Алуминиева Джанта".

 

П.С : От тогава не съм карал в града. И дай Боже по-малко такива като мен. И извода ми беше че НИКОГА ама НИКОГА не трябва да шофирате употребили каквото и да е!

Link to comment
Share on other sites

Psihara^^, priqtel v zakona decata se polzvat s predimstvo...osven tova na nqkolko mesta v zakona pishe (po spomen) - decata, velosepedistite i t.n. sa sposobni po vsqko vreme da si smenqt posokata, zatova pokrai tqh da se kara s niska skorost s vazmojnost za spirane. Ne gi slushai policaite...sudi q, shte spe4elish.

Link to comment
Share on other sites

Не се давай на няква дърта лелка ! Съди я до девето коляно ! Баси жените ....карат все едно кон с капаци.

 

П.С: Аз съм по-зле ама ....

Link to comment
Share on other sites

Днес се бяха надънили 2-ма яката.....все си мисля, че всички карат като хуни в Пловдив, колкото и странно да звучи в София забелязвам толерантност между шофьорите. Просто в нямам думи за движението в Пловдив, нещо като "прееби другарче" е станало......

Mi v sofiq moje da si karat kakto trqbva ma kato izleznat izvan grada po6turqvat mamata im 6opska.Avtobus s normalna skorost za naseleno mqsto(40-50 kph)i ba6tata goisprevarva.V sa6tiq moment mercedes s cofiiski nomer minava prez banketa i se razminavame na sm.A da ne govorq za pati6tata za moreto.

Link to comment
Share on other sites

Mi v sofiq moje da si karat kakto trqbva ma kato izleznat izvan grada po6turqvat mamata im 6opska.Avtobus s normalna skorost za naseleno mqsto(40-50 kph)i ba6tata goisprevarva.V sa6tiq moment mercedes s cofiiski nomer minava prez banketa i se razminavame na sm.A da ne govorq za pati6tata za moreto.

 

Az sam saglasen napolno s tvoeto vijdane!Teq 6opi kato izleznat izvan Sofiq si mislqt 4e moje da pravqt kakvoto si iskat!!Te si kazvat 4e sa v provinciqta a pak te sa ot stolicata(kakvo ot tova) i za tva mogat da si karat kakto namerqt za dobre.Takiva ne6ta kato znaci,markirovka i t.n. stavat izliz6ni za tqh.A pak za moreto kato tragnat da izprevarvat ne se interesuvat koi e na sre6ta.Te izprevarvat pak ti im pravi pat a pak ako si malko po nahelen trqbva da se blasne6 v tqh za6toto te ne otstapvat!!!

Link to comment
Share on other sites

Макар,че доста излязоха нещата от от темата,не мисля,че софиянци са по-толерантни помежду си.Който е карал повече време в София ще го потвърди.Там всеки се бори да си хване място,все пак е доста натоварено движението.НО всичко си опира до шофьора,какъв му е манталитета и колко добре може да кара.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнение,че софиянци са по-добри шофьори от пловдивчани-по-добри реакции имат и някакси карат по-готино.Може би тяхното пословично нахалство е причината...

Link to comment
Share on other sites

...не знам софиянци какви шофьори са, но на мен единствено там ми се случва кола да спре за да си пресека на пешеходната пътека без да има светофар

...а в Пловдив, сутрин на път за работа пуша по половин цигара, докато успея да премина бул.Руски ...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнение,че софиянци са по-добри шофьори от пловдивчани-по-добри реакции имат и някакси карат по-готино.Може би тяхното пословично нахалство е причината...

Напълно съм съгласен. Освен това трафика в София е някъкъв ад, за разлика от този в Пловдив. При софииското движение нямаш друг избор освен да си добър шофьор, а в Пловдив си е лесничко.

Link to comment
Share on other sites

Psihara^^,

Като начало в Закона за движение по пътищата изрично е записано, че велосипедистите и пешеходците са пълноправни участници в движението. Тва че шофьорите си мислят, че не е нужно да ги забелязват е въпрос на малоумие. Не знам обаче в твоя случай дали ти не си нарушил правилата за движение, като си се движил в еднопосочна улица срещу посоката за движение например - това че нямаш книжка и не познаваш правилата не те оправдава задължително.

По закон на велосипедистите се полага да се движат отдясно по посока на движението като другите превозни средства. Условно се приема да се отдалечават от бордюра на 1,00-1,50 метра за да не затрудняват движението. Мисля, че това разстояние не е регламентирано точно в закона или правилника - не ми се проверява в момента. Но важното в случая е, че си пълноправен участник в пътното движение и си имаш и ПРАВА и ЗАДЪЛЖЕНИЯ.

Карам от повече от 15 години колело по улиците - с него още не са ме блъскали, макар че ми се е налагало силово да наливам акъл на малоумни шофьори. Карам и кола от 7 години и ти обещавам, че и на мен да ми изскочиш от път без предимство или да ми караш насреща по средата в моята лента или някаква подобна простотия, само леко ще натисна спирачките. няма да те пазя - трябва ти да го правиш.

А за съдебната система правилно са те предупредили. Аз от 3 години не съм минал през първа инстанция да взема парите от застраховката на един тираджия който мина през мойта кола. Смятай сам за ква разправия става фума при положение че оня е очевадно виновен.

И се стягай - малък си още след година няма и да помниш кво ти се е случило. Аз от инвалиден стол съм станал и пак карам, та не се оплаквай.

Ае че взех много да се обяснявам все едно си брат ми.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен. Освен това трафика в София е някъкъв ад, за разлика от този в Пловдив. При софииското движение нямаш друг избор освен да си добър шофьор, а в Пловдив си е лесничко.

Gamen ти шофиор ли си, че казваш, че е лесничко. Я излез в 15:30 до към 18 часа да видиш за какво движение става на въпрос после пак кажи, че е лесно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...