Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Браво на Фетел и най-вече браво на Кубица! Тази грешка в завоя ако я нямаше щеше да е първи...

 

Какво се случи с колата на Кими пак никой не каза, защо race control не позволиха да продължи - пак не казаха - голям късмет в началото няма що... А аз така се надявах да е първи в Австралия.

 

Статистиката показва, че през последните 10 години, 7 от световните шампиони са победили на тази писта...

 

Много интересно 12-то място за Алонсо - не можа да влезе в последна фаза...

 

Въобще странно начало на сезона... Едно е хубаво - ще има изненади...

 

Разбира се циганина си взе неговото... Лягам си разочарован... Освен за Кими много ме е яд за Кубица...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз съм бесен. Обратно на логиката е тая квалификация, НО ние и миналия сезон започнахме така, а Рапторе в един или два пъти от тази статистика печели пилот на МКЛ и НЕ СТАВА световен шампион ;). Нивата е все още дълга. Тия детски болести по нашия болид хич не ми харесват

Link to comment
Share on other sites

Kimi Raikkonen, Ferrari (16th, Q1 - 1m 26.140s):

"Clearly I am disappointed. A few corners from the end of my in-lap, I had a problem with the electronic fuel pump which forced me to stop near the pit lane and so it was impossible for me to get back to the garage to try and fix the problem. These things happen, but it's definitely not the best way to start the season. Now we must try to do our best to pick up some points tomorrow, because it is important to score something in every race."

 

Изненадан съм, честно казано. Единствено за Кубица се кефя. Според мен проблемът при Кими не беше "детска болест", просто... малшанс... Ще видим тази нощ какво ще става. Михаел е правел 22->3 в Малайзия, дано и Кими да покаже малко умения ;].

Link to comment
Share on other sites

За мен тази квалификация беше доста интересна, не съм изненадан от пилота на първо място, но пък е тъпо, че няма да има интрига от началото. Кубица, момчето, много добре се представи - 2 място. Да се надяваме, утре всичко ще е наред с черните кончета, че днес едното беше "недохранено" :lol: .

 

 

П.С. Май познах, че Ферарто ще се развали, само не познах кога :). Надявам се на победа за Люис утре :punk

Link to comment
Share on other sites

Този сезон най-важното нещо което НЕ искам да става е циганинът да става шампион. Особено пък евентуално с разни тиканици. Кими утре трябва да внимава много и да вземе точки. Маса както винаги се показа като СТЪЛБ в отбора и нищо съществено не направи. Още беснея за излизането на Кубица в оня завой - инче щеше да е пръв и да ми напълни душата. Жалко и за Уебър... Но пък както се и знаеше - сега без ТК ще видим кой може да кара.

 

На можах да спя и съм мазало. Още една нещастна случка променя схемата за довечера. Поради някакви странни причини моите хора са изпуснали самолета от Лондон. Сега има два варианта - изобщо да не ходя до София или да ходя до София по нощите да посрещам друг полет. Ще информирам групата по въпроса.

 

ЕДИТ: Гено ще си сменяме шапките с тебе :devil

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

За мен тази квалификация беше доста интересна, не съм изненадан от пилота на първо място, но пък е тъпо, че няма да има интрига от началото. Кубица, момчето, много добре се представи - 2 място. Да се надяваме, утре всичко ще е наред с черните кончета, че днес едното беше "недохранено" :lol: .

П.С. Май познах, че Ферарто ще се развали, само не познах кога :). Надявам се на победа за Люис утре :punk

 

Марио Тайсен е казал, че Кубица е лек. Ще видим де. ;). Само не отписвайте от рано Ферари, щото миналия сезон много народ рева, а шамара беше толкова голям и звучен, че още ехтииииииии ;)

Link to comment
Share on other sites

Много интересна квалификация се получи.Интересно е обаче какво ще стане в състезанието.Очевидно Ферари не са чак толкова по-бързи колкото всички си мислеха или по-скоро феновете им.Нещо такива проблеми с колата не е на добре.

 

Алонсо съвсем искрено си е казвал че Реното е бая бавно и на този етап да не се очаква много от него.Явно ще е тежък сезон за нас............. Не се знае какво ще е количеството гориво все пак........

 

Уилямс обаче също според мен не са това което показваха на тестовете.Там май само дигаха шум около тях.

 

Видене, добре че сбирката остана за 4.30 сабахлян, че и аз не спах тази вечер.Бях на рожден ден и пих до 3, в 5 се сабудих да гледам квалификацията, а в 9 заминах за село.Сега лягам да се накъртя и в 4.30 идвам на уреченото място.Хайде лека и мека! :D

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Много интересна квалификация се получи.Интересно е обаче какво ще стане в състезанието.Очевидно Ферари не са чак толкова по-бързи колкото всички си мислеха или по-скоро феновете им.Нещо такива проблеми с колата не е на добре.

 

Алонсо съвсем искрено си е казвал че Реното е бая бавно и на този етап да не се очаква много от него.Явно ще е тежък сезон за нас............. Не се знае какво ще е количеството гориво все пак........

 

Уилямс обаче също според мен не са това което показваха на тестовете.Там май само дигаха шум около тях.

 

Видене, добре че сбирката остана за 4.30 сабахлян, че и аз не спах тази вечер.Бях на рожден ден и пих до 3, в 5 се сабудих да гледам квалификацията, а в 9 заминах за село.Сега лягам да се накъртя и в 4.30 идвам на уреченото място.Хайде лека и мека! :D

 

Как разбра, че Ферари не са бързли, след като Фелипе НЕ направи последната си обиколка, а Кими не бе допуснат до таква ;). Сезон 2007 почнахме по същия начин и накрая имахме НАЙ-много точки при пилотите и при конструкторите. Дори и МКЛ да не бяха наказани. Така, че ...... ;)

 

Много искам да видя как Кими ще прескочи Алосно.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Как разбра, че Ферари не са бързли, след като Фелипен НЕ направи последната си обиколка, а Кими не бе допуснат до таква ;) . Сезон 2007 почнахме по същия начин и накрая имахме НАЙ-много точки при пилотите и при конструкторите. Дори и МКЛ да не бяха наказани. Така, че ...... ;)

 

Много искам да видя как Кими ще прескочи Алосно.

 

Ех почна се сезона и пак почнаха сънищата Фераристки .............. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Ами да не е направи щото явно е бил много бавен.Ти искаш да ми кажеш че ако можеше да земе пола Маса щеше да си кара бавничко да му е по-интересно утре?Хайде стига "вафлички и пасти".

 

Сезон 2007 е история като 2005 и 2006 ако ме разбираш ;)

 

Колкото и да не ми се ще да го казвам един колега хубаво го беше написал: "Америка ще има негър президент и Формула 1 ще има мангал шампион"

 

П.П. Ами само да не стане като когато прескачаше Хейки в Япония :P

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Изненадан съм, честно казано. Единствено за Кубица се кефя. Според мен проблемът при Кими не беше "детска болест", просто... малшанс... Ще видим тази нощ какво ще става. Михаел е правел 22->3 в Малайзия, дано и Кими да покаже малко умения ;].

Кими е правел 17-1 на Сузука....

 

Маса е с повече гориво. Интересно ще е.

 

 

Сезон 2007 е история като 2005 и 2006 ако ме разбираш ;)

Жоре, ще отметнем и 2008 след 7 месеца... обаче вериатността Ферари да са с титлата тогава е 100-тина пъти по-голяма от тази на Рено. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ех почна се сезона и пак почнаха сънищата Фераристки .............. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Ами да не е направи щото явно е бил много бавен.Ти искаш да ми кажеш че ако можеше да земе пола Маса щеше да си кара бавничко да му е по-интересно утре?Хайде стига "вафлички и пасти".

 

Сезон 2007 е история като 2005 и 2006 ако ме разбираш ;)

 

Колкото и да не ми се ще да го казвам един колега хубаво го беше написал: "Америка ще има негър президент и Формула 1 ще има мангал шампион"

 

Явно не си бил изтрезнял :):):). Последната обиколка не я направи заради трафика..... А Кими го спряха НОВИТЕ ПРАВИЛА ;)

 

Миналата година май бяхте дали титлата на Луис......е какво стана. Сънищата са сините, че с Алонсо ще направят нещо. Квтото взехте от баницата взехте ;). Нелогично е да сме бавни и НЯМА да сме бавни ;)

Link to comment
Share on other sites

Миналата година по-скоро отнеха титлата на Люис и я подариха на Ферари...

Link to comment
Share on other sites

Кими е правел 17-1 на Сузука....

 

Маса е с повече гориво. Интересно ще е.

 

 

 

Жоре, ще отметнем и 2008 след 7 месеца... обаче вериатността Ферари да са с титлата тогава е 100-тина пъти по-голяма от тази на Рено. :bgrin:

 

В това няма спор че шансовете на Ферари са много по-добри за титлата от тези на Рено.ФИА обаче миналата година изпуснаха да направят мангала шампион ама тая определено "шанса" му е 2:1ако ме разбираш ;)

 

Явно не си бил изтрезнял :) :) :) . Последната обиколка не я направи заради трафика..... А Кими го спряха НОВИТЕ ПРАВИЛА ;)

 

Миналата година май бяхте дали титлата на Луис......е какво стана. Сънищата са сините, че с Алонсо ще направят нещо. Квтото взехте от баницата взехте ;) . Нелогично е да сме бавни и НЯМА да сме бавни ;)

 

Еми това е Формула 1.Има трафик, правила и т.н.Както казах обаче в квалификациите ясно се видя че Ферари не са толкова бързи колкото си мислихте.В състезанието ще видим ама в квалификацията определено не беше добре.

 

Абе както казах и 2006 и 2005 даваха титлите на любимият ти ама друг ги взе ;) Сънища няма защото на мен ми е пределно ясно че сега Рено влезнаха в труден период.Всеки тим го е имал.И Макларън няколко години поред,Ферари първо 20 години после друг спад за година и половина.Така че нищо не се знае.

 

Това какво сме взели от баницата нито ти знаеш нито някой друг.Както казах може да се хванем на 1 количка на бас че тая година мангала ще е шампион.

 

Миналата година по-скоро отнеха титлата на Люис и я подариха на Ферари...

 

Ами прав си донякъде.Много очебийно щеше да стане ако е бяха дали на Луис.Да не говорим че ако не бяха наказали Алонсо в Унгария заради църният друг щеше да е шампиона ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Миналата година по-скоро отнеха титлата на Люис и я подариха на Ферари...

 

Защо. Би ли дал ЛОГИЧЕН отговор. Значи може да си ПРИЗНАЕШ, че имаш разпределението на масите, вида(точния) на газа в гумите на Ферари и това как болида работи с тях. Да ДОКАЖАТ, че СИ ВИНОВЕН и да не те накажат. Мда определено му я взеха. А Хамилтън, че се направи на аграр и в Китай се имаше за Бог. Добре, че и там нямаше кран. Ами в Бразилия.......... ПС3-ката е различна от реалността. Дори днес направи две грешки. Втората за малко щеше да му коства квалификацията, щото щеше да се размаже там където Шуми и Монти не можаха да минат през 2006-та ;)

 

В това няма спор че шансовете на Ферари са много по-добри за титлата от тези на Рено.ФИА обаче миналата година изпуснаха да направят мангала шампион ама тая определено "шанса" му е 2:1ако ме разбираш ;)

Еми това е Формула 1.Има трафик, правила и т.н.Както казах обаче в квалификациите ясно се видя че Ферари не са толкова бързи колкото си мислихте.В състезанието ще видим ама в квалификацията определено не беше добре.

 

Абе както казах и 2006 и 2005 даваха титлите на любимият ти ама друг ги взе ;) Сънища няма защото на мен ми е пределно ясно че сега Рено влезнаха в труден период.Всеки тим го е имал.И Макларън няколко години поред,Ферари първо 20 години после друг спад за година и половина.Така че нищо не се знае.

 

Това какво сме взели от баницата нито ти знаеш нито някой друг.Както казах може да се хванем на 1 количка на бас че тая година мангала ще е шампион.

Ами прав си донякъде.Много очебийно щеше да стане ако е бяха дали на Луис.Да не говорим че ако не бяха наказали Алонсо в Унгария заради църният друг щеше да е шампиона ;)

 

Ми в дълга серия се надявам както миналия сезон да пазим гумите повече ;).

Link to comment
Share on other sites

Защо. Би ли дал ЛОГИЧЕН отговор. Значи може да си ПРИЗНАЕШ, че имаш разпределението на масите, вида(точния) на газа в гумите на Ферари и това как болида работи с тях. Да ДОКАЖАТ, че СИ ВИНОВЕН и да не те накажат. Мда определено му я взеха. А Хамилтън, че се направи на аграр и в Китай се имаше за Бог. Добре, че и там нямаше кран. Ами в Бразилия.......... ПС3-ката е различна от реалността. Дори днес направи две грешки. Втората за малко щеше да му коства квалификацията, щото щеше да се размаже там където Шуми и Монти не можаха да минат през 2006-та ;)

 

За вината още е спорен казуса, поне за мен. Титлата точно ви беше подарена, защото ако решението беше взето след края на сезона, да се отнемат точките, нямаше да има неразбирателсва в отбора, всичко щеше да тече като по вода и логично Хамилтън щеше да стане шампион. Така че трябва, да целувате краката на ФИА, че 3 година без титла, щяхте да останете с пръст в уста.

Link to comment
Share on other sites

За вината още е спорен казуса, поне за мен. Титлата точно ви беше подарена, защото ако решението беше взето след края на сезона, да се отнемат точките, нямаше да има неразбирателсва в отбора, всичко щеше да тече като по вода и логично Хамилтън щеше да стане шампион. Така че трябва, да целувате краката на ФИА, че 3 година без титла, щяхте да останете с пръст в уста.

 

Краката на Бърни трябва да целувате ВИЕ, че ви пощади. А трябваше миналия и ТОЗИ сезон да няма тим МКЛ-Мерцедес. РАзбираш ли за какво иде реч. Вие дори не бяхте наказани а ПОМИЛВАНИ.

Със и БЕЗ отнемането на точките все тая - 1 точка имаме повече ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ. Аз виновен ли съм, че Алонсо и Лу пискат като госпожички, като на Алонсо му беше за 2-ри път. Кими също имаше точка над Хамилтън. Така, че какво негодуваш не знам. Радвай се, че ви има...... ;). А и защо ФИА даде бокс номер 5 на МКЛ. Заради заслуги към спорта от миналия сезон ли?. По ПРАВИЛО посления тим отива в ПОСЛЕДНИЯ бокс. Без да ме е еня колко техника имата сивите &*^%(*& ;)

Link to comment
Share on other sites

Кошмар за Ферари... ужас :huh:

сега пък Баричело удари механик... всички без Макларън ги е ударил каръка :blink:

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Кошмар за Ферари... ужас :huh:

сега пък Баричело удари механик... всички без Макларън ги е ударил каръка :blink:

По-скоро всички без Хамилтън. Хейки, когато можеше да трупа пред Люис, дойде SC и му попречи...
Link to comment
Share on other sites

Поне Кими взе точка ;].

Наистина, днес беше баси погрома... От много време не сме оставали с 6 коли в състезанието, преди години, пак в Австралия, бяхме останли със 7, ама тогава състезанието пък беше скучно.

Просто... състезанието за Кими се обезсмисли след грешката при изпреварването на Хейки. Не разбрах с Маса какво е станало, ама здраве да е. Дано в Малайзия да покажем на 100% какво може колата :].

Link to comment
Share on other sites

Аз не помня такъв лош старт на сезон - тогава когато се имаме за фаворити. Колата има скорост. Кими е имал около и над 100 литра тунджа, а кара с меки гуми.......което е само един наш голям +

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Чефо казах ти - не унивай - гледай голямата картинка. Днес Кими имаше малшанс. Но от 15-ти стигна до втори, а ако не беше тая беля щеше спокойно да сдъвче и черния. Горе главите - по-добри сме от тях. Между другото без ТК свиквайте малко коли да звършват

Link to comment
Share on other sites

Според мен - едно лошо стечение на обстоятелствата... :sick Пистата е точно тип Жил Вилньов в Канада, в смисъл малки зони за сигурност (там където ги има) и другото са стени...

Лошо начало, но сега започва шоуто.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...