Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

У нас мойто момче е важно кога е старта - не колко е часа - не бой се

Ще ти се обадя някой път... като се върна. Сега почна семестъра... баси. Няма начин трябва да се учи. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мили ми смехурковци! Наближава старта на новия шампионат. Жорето ми доказа че е хубаво момче и разбран фен, макар и на грешния отбор :devil Той ще ми гостува. Чефо, Смит - вие готови ли сте да присъствате на първия старт с домакин РаптоР? И по-скоро достойни ли сте да присъствате ОБЕКТИВНО на първия старт?

 

Виденчо, спомняш ли какво ти казах за гостуването?Ако не да ти напомня на П.М. или може да ме признаеш за врачка :lol: :lol: :lol:

 

Иначе аз съм у вас обещах ти :) Ти ще викаш за Кими, аз за Рено и най-много да падна от 7-мия етаж доколкото си спомням :D

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Най-якоо е да се гледа Ф1 сам. Така мога да си викам и псувам на воля. За псуването по-тихичко де :):)

Напротив...Ф1 е като футболен мач и е най-добре да я споделиш с приятели,с които да коментирате и спорите,с и хубава бира естествено :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Напротив...Ф1 е като футболен мач и е най-добре да я споделиш с приятели,с които да коментирате и спорите,с и хубава бира естествено :bgrin:

 

Нямат бищо общо. Ф1 е светлинни години пред футбола. За култура по пистите да не говорим. Изключваме ексцесиите с Луис, които аз виждам за сефте от как гледам.

 

Бих дошъл да гледам стига да знам къде отивам

Link to comment
Share on other sites

Не искам да влизам в излишни спорове но ще разясниш ли с какво точко Ф1 превъзхожда футбола като спорт!?Да ни бе да е по-масов, да носи повече приходи или да събира повече зрители :blink:

Link to comment
Share on other sites

Виденчо, спомняш ли какво ти казах за гостуването?Ако не да ти напомня на П.М. или може да ме признаеш за врачка :lol: :lol: :lol:

 

Иначе аз съм у вас обещах ти :) Ти ще викаш за Кими, аз за Рено и най-много да падна от 7-мия етаж доколкото си спомням :D

 

Жоре с теб си спомням се разбрахме че ще точим от машината и ще се кефим. Няма да падаш от никъде, не говори глупости. Помниш че бях в джаза, джозо, хахахах. Каквото и да е - пускай където и да е - искам те на старта. Чефо ми пада в очите тука с тия приказки ама той си избира - дали течаща бира и фенове ИЛИ кукувица - той си знае. Гледам и Сашко мое се джойнне. Смит като се прибере и той ще дойде...

 

 

Напротив...Ф1 е като футболен мач и е най-добре да я споделиш с приятели,с които да коментирате и спорите,с и хубава бира естествено :bgrin:

 

Помните ли оня виц - един дето жена му я ебяли наред и се бъзикали със съпруга й... И той казал на колегите си, след като един от тях много го ядосал - По-добре да споделиш една вкусна торта с приятели, отколкото цял живот да дъвчеш едно говно...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Не искам да влизам в излишни спорове но ще разясниш ли с какво точко Ф1 превъзхожда футбола като спорт!?Да ни бе да е по-масов, да носи повече приходи или да събира повече зрители :blink:

Eдно ГП неможе да го сравняваш с един мач...

През 2006-та само световното по футбол е наблюдавано от повече зрители в сравнение с Ф1.

Да не говорим че на пистата се събират най-малко около 150 хил. души, докато това е максимум за стадиона на Барса ако не се лъжа. Бюджетите на най-големите отбори в Ф1 достигат до 500 мил. евро за година, докато рекордния бюджет на Челси е 222,3 милиона лири или около 300 мил. евро. Едно състезание се наблюдава дирекнто от около поне 700 мил. души (нищо чудно като се има в предвид че в средата на миналия сезон 1/4 от немците са гледали всяко от състезанията)...

 

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Не искам да влизам в излишни спорове но ще разясниш ли с какво точко Ф1 превъзхожда футбола като спорт!?Да ни бе да е по-масов, да носи повече приходи или да събира повече зрители :blink:

 

Само ще кажа, че Мкл бяха глобени със сума, която се равнява на бюджета за цял сезон на отборите от половината източна Европа. Почваме със заплати. Ако не се лъжа Рони взимаше 10 млн евро суха пара от Барса. Е Кими и Шуми правят по 50 млн евро всеки. Ако във Футбола има една дузпа, която може да промени всичко, то във Ф1 няма нищо сигурно докато не преминеш карирания флаг. Може да подпалиш съединител във финалната обиколка - Мика в Испания 2001. Може да не тръгнеш на старта два пъти и да спукаш гума, което да ти коства сигурна световна титла - Шуми Япония 1998-ма. Може да се окопаеш като аграр на входа на питлейна - Луис - Китай 07. Може пък да се блъснеш на самия вход - Култард - Австралия 1995-та. И още КУП други странични фактори като време, лунатик излезнал по някакъв начин на пистата, грешна стратегия, отказване на машината за зареждане в бокса и т.н и т.н Почваме да говорим за приходи и разходи. Още преди много години една гума струваше 3000 долара. Защо долари ли защото още нямаше евро. Смятай кога е било това. Kaкто казах и за културата. На състезание от Ф1 няма да видиш оная агитка да се сбие с другата агитка нито в Англия, нито в Италия, нито където и да е по света.

 

Жоре с теб си спомням се разбрахме че ще точим от машината и ще се кефим. Няма да падаш от никъде, не говори глупости. Помниш че бях в джаза, джозо, хахахах. Каквото и да е - пускай където и да е - искам те на старта. Чефо ми пада в очите тука с тия приказки ама той си избира - дали течаща бира и фенове ИЛИ кукувица - той си знае. Гледам и Сашко мое се джойнне. Смит като се прибере и той ще дойде...

Помните ли оня виц - един дето жена му я ебяли наред и се бъзикали със съпруга й... И той казал на колегите си, след като един от тях много го ядосал - По-добре да споделиш една вкусна торта с приятели, отколкото цял живот да дъвчеш едно говно...

 

Казах, че ще дойда ама няма да пия защото ще карам. И ще дойда 10 мин преди старта. ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Жоре с теб си спомням се разбрахме че ще точим от машината и ще се кефим. Няма да падаш от никъде, не говори глупости. Помниш че бях в джаза, джозо, хахахах. Каквото и да е - пускай където и да е - искам те на старта. Чефо ми пада в очите тука с тия приказки ама той си избира - дали течаща бира и фенове ИЛИ кукувица - той си знае. Гледам и Сашко мое се джойнне. Смит като се прибере и той ще дойде...

 

Да точно така се разбрахме и знам че няма да ме хврълиш.Само неискам много да се каня за да не ми мине котка пътя и да се оплескат нещата.Помня бая беше вкарал ама беше весело.Особенно къртеше физиономията с висналият език :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eдно ГП неможе да го сравняваш с един мач...

През 2006-та само световното по футбол е наблюдавано от повече зрители в сравнение с Ф1.

Да не говорим че на пистата се събират най-малко около 150 хил. души, докато това е максимум за стадиона на Барса ако не се лъжа. Бюджетите на най-големите отбори в Ф1 достигат до 500 мил. евро за година, докато рекордния бюджет на Челси е 222,3 милиона лири или около 300 мил. евро. Едно състезание се наблюдава дирекнто от около поне 700 мил. души (нищо чудно като се има в предвид че в средата на миналия сезон 1/4 от немците са гледали всяко от състезанията)...

 

Това са глупости...

Само 1 от кръг от висшата лига се гледа от над милиард. Да не говорим, че след това имаш Примера, Бундеслигата и т.н. И ти хубаво обявяваш колко им е буджета... ама защо не обявиш печалбите, където макларън (един от най-силните и богати отбори) вече 2ри сезон са на загуба.

 

Don_chefo, ако приемем, че Ман Юнайтед или Милан или Реал Мадрид му бъде отнета титлата по подобен начин загубите ще са в пъти повече. Отделно както знаеш маларън не платиха 100 милиона, а бяха приспаднaти пропуснати ползи и разни глупости други. А това кой колко прави ми изглежда като мерене на пишки... а защо примерно не се замислиш, че в един тим от Ф1 има само 2ма топ пилоти, а в един отбор като Челси, Барса и т.н. има най-малко 22ма такива. А това със сигурността във футбола и Ф1, не знам дали осъзнаваш каква глупости си казал. Гледай Арсенал - Нюкясъл 97ма мисля, когато до 89та артилеристите падаха с 2 - 0 и до края на мача вкараха 3 гола. Ти ако на това му казваш сигурност... а случаи като този дори не са рядкост.

А отделно искам да питам аз - защо според вас Бърни иска да направи състезанията в градски условия. Отг: Защото така ще станат по-атрактивни и ще върнат зрителите, чийто отлик се наблюдава от известно време. Особено след като Шумахер се отказа. Да не споменавам, че и правилата смениха като отново обявиха, че така състезанията щяли да бъдат по-атрактивни. Е как пък за толкова години във футбола нищо не промениха, а той продължава да е най-гледаният и практикуван спорт.

Отделно я ми кажи като си толкова за културата какво пееха е Херес феновете... а и не само там. Пък като изключим тифозите на Ферари не знам някой друг отбор да може да се похвали с някаква по-сериозна публика. А ти и за бой м/у публики говориш (което между другото е пълна простотия).

И да питам кой спорт според теб се практикува по-лесно, без значение дали си беден или не, кой спорт разчита на играта в отбор, а не зависи само от индивидуалните качества на някой. Изобщо това е спор с предварително ясен край... има една песен по въпроса... tha name of the game - football.

Гледам както всяко състезание по Ф1 така и поне 2 мача всеки уикенд. И 2те ми харесват и 2те си имат своите плюсове и минуси, но да излезнеш и да кажеш такова нещо е просто смешно. Още повече, когато доводите са грешни още в основата си.

 

PS: Оборотът на 20-те с най-големи приходи е 3.7 млрд. евро - Реал Мадрид.

Докато за Ф1: "Формула мъни" изчислява, че "Ферари" продължава да бъде най-добре спонсорирания отбор с приходи от 183 милиона долара. Най-добрите резултати на отбора в това отношение са от 2001 и 2002 г, когато приходите от реклама нараснаха от 196.9 милиона до 21.2 милиона долара – увеличение със 7.3%. В този период отборът постигна и най-добрите си резултати по приходи, като сумата нарасна с 18.7% до 1.2 милиарда долара през 2001 г.

Това е специално за Don_Cheffo и evil_smith

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Във един отбор има 22-ма футболисти. В тим като Ферари има хиляди ИНЖЕНЕРИ не киртаци. Те също взимат пари. Аеро тунела, супер компютрите, симулатори за по 50 млн ЕВРО. 5 години заплатата на Рони ;).

Футбол може да играе всеки. Не всеки може ДОРИ ДА ТРЪГНЕ с болид от Ф1. Натоварването в Ф1 е много пъти по-голямо. Рекордоното отслабване е 7 кила след състезание - около 2 часа, което води до дисквалификация после защото болида става под позволения минимум заедно с пилота ;) Не знам футбалерите да изпитват до 5 ЖЕ натоварвания.

 

Хич не ми пука кое е по-практикувано. ;)

 

За отнемането на титлата - това е САМО глобата. Последствията ще тежат тоя и следващия сезон а може и повече ;). То вече се започна - МКЛ са на загуба, искат главата на Ронзо и те такива хубаво работи

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Хаха... ферари не плащат и стотинка за развитието на даден пилот. Те просто го вземат наготово от някоя друга серия за състезания . Във футбола за развитието на всеки един играч се плаща... без значение дали той ще стане звезда или не. Стадиона - поддръжката му всяка седмица. В клуба също има физиотерапевти, тренъори на младежите, големите. Има и звено занимаващо се с така наречената бюрократична система. Във Ферари само 2ма могат да карат всички останали са киртаци дето карат по-бавно и от теб. Повечето от тези, които участват в екипите за създаване на булидите не са учили за това, но знанията им без проблем се прилагат в тази област.

И какво го интересува зрителя, че някой си отслабнал с еди колко си кила? Или пък какво е натоварването. Че то това е професията му. Все едно да кажеш, че счупването на крак, ръка и т.н. в мач е нещо невероятно... а това всъщност може да стане без дори да има извърше фал (зашото тези неща могат да се случат във Ф1 ако пилота прояви некадърност и катастрофира).

Теб може да не ти пука кое е по-практикувано. Ама факта си е факт!

Рон Денис искаха да го махнат още когато закупиха първият си пакет акции. Мерцедес още тогава изявиха желание да купят целият отбор. Това естествено може да стане само ако Денис не е част от отбора. Глобата е само предпоставка. МКЛ бяха на загуба и миналият сезон, когато не им беше отнета титлата.

Момче, ти като говориш поне мислиш ли какво говориш... проверяваш ли си доводите изобщо?

Аз до тук не виждам нито едно от нещата които да си казал в подкрепа на твоята теза да са верни или да имат някаква тежаст по евентуалното и затвърждаване.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Колкото и да им се иска на някои РОН не е МКЛ вече. Той има 15%. Мерца имат 40. Друг е въпроса дали им СТИСКА да купят тия още 11%. Че знае ли се. Може като Хонда и Тойота да станат.

 

Двама били карали, а другите не били умни и за нищо не ставали. Всичко приключи с тия слова да знаеш ;). Начи дай само двама пилоти да си наемем и да ходим във Ф1. За кво ние аеродинамик, за кво ни е двигателист, за кво ни е другия персонал. Взимаме си киртаци и готово. Айде по-сериозно ;)

 

Освен това ФУТБОЛА не ме вълнува вече ама грам. Ако ще пред входа да ми играе БГ национала - ще си пусна да гледам Ф1. Защо ли? Защото повече ми харесва ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стиска им и ще го направят в скоро време... поне данните са такива.

Приключи много отдавна още с твоите слова... това беше просто ирония на твоите думи погледнато от призмата на футболен фен. И го казах нарочно, за да можеш и ти да видиш колко позъорски и глупаво звучиш.

 

Това, че на теб Ф1 ти харесва повече, не значи, че тя е по-харесвания спорт и че била кралицата на спорта. Хубаво ще е да се научиш, че твоето мнение не обобщава това и на другите.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Ще видим ще видим дали ще ги купят. От одавна точат лиги, ама залъка и СРАМА след него може да са огромни.

 

Тва, че в Б-я всеки втори се има за футболист и всеки е футболен разбирач дали ме засяга. Освен това, ДА Ф1 е кралицата на моторните спортове.

Само не разбрах кое е глупавото.

 

Преди бая време един двигател струваше половин милион долара, една скоростна кутия 250 хиляди долара. Ами другото. Ами това е за 1 кола. А за другата, а за резервната, а ако се удари. Освен това преди това безумно правило за двигателите - те се сменяха като топъл хляб след квалифа и след всяко състезание. Дори и сега обаче се твърди, че двигателите може да карат по два уикенда ама са вкарани повече кинти за разработка. Иначе си говори де ;)

 

Освен това Ф1 е през седмица и има 22 тима, а ти тръгна да я сравняваш с футбола по целия свят. Световното е 1 път на години, а Ф1 е всяка година.

 

Една таблица за похарчените пари от тимовете през сезон 2006 и колко струва 1 спечелена точка във Формула 1

 

CODE

Тим Разходи Точки Стойност на точка

Toyota $418.50 млн 35 $11.96 млн

Ferrari $406.50 млн 201 $2.02 млн

McLaren $402.00 млн 110 $3.65 млн

Honda $380.50 млн 86 $4.42 млн

BMW-Sauber $355.00 млн 36 $9.86 млн

Renault $342.00 млн 206 $1.57 млн

Red Bull $252.00 млн 16 $15.75 млн

Williams $195.50 млн 11 $17.77 млн

Spyker MF1 $120.00 млн 0 -

Toro Rosso $75.00 млн 1 $75.00 млн

Super Aguri $57.00 млн 0 -

 

Уж промяната на правилата трябваше да доведе до намаляване на разходите, но според BusinessF1, половината тимове са увеличили бюджетите си за 2007-ма

 

Mclaren 493.1 = 23%

Honda 420.9 = 11%

Ferrari 401.25 = -1%

Toyota 392.7 = -6 %

BMW 388.4 = 9%

Renault 312.7 = -9%

Red Bull 283.6 = 13%

Williams 192.85 = -1%

Super Aguri 91.5 = 61%

Toro Rosso 90 = 20%

Spyker 71.95 = -40%

 

Ето и сравнение между заплатите през 2006-та и 2007-ма според Ф1 Рейсинг

2006-та

М.Шумахер 62,4

Р.Шумахер 20,4

Райконен 14,4

Монтоя 13,2

Барикело 12,0

Трули 9,6

Алонсо 7,2

Уебър 7,2

Култард 7,2

Бътън 7,2

 

2007-ма

Райконен 51,0

Р.Шумахер 25,0

Алонсо 22,0

Бътън 18,0

Барикело 12,0

Трули 10,0

Маса 8,0

Физикела 7,0

Уебър 5,0

Сато 4,5

 

Противно на тезата за голямото разточителство на Тойота, оказва се че японският автомобилен гигант е едва на 4-то място по обем на вложени средства. Лидерството е на нефтените гиганти ExxonMobil и Shell

 

КОД

1. ExxonMobil $335 млн

2. Shell $319 млн

3. Daimler-Chrysler $200 млн

4. Toyota $179 млн

5. Total/Elf $175 млн

6. ING Group $153 млн

7. Allianz $125 млн

8. Sinoptec $99 млн

9. Honda $84 млн

10. RBS $77 млн

 

Дали може да си харесаме 11-те най-богати тимове във футбола и да ги сложим като цифра до тия от Ф1 ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Чефо ако отречеш че футболът е доказан като безспорен лидер сред всички спортове по Земното кълбо,значи диагнозата ти е доста сериозна.Накъдето е да се обрънеш,каквото и сравнение да направиш,Цар Футбол е начело.

 

Ще ти дам един прост пример.Виж в нашия форум как стоят нещата.Има си цял отделен раздел за ФУТБОЛ,в която ежедневно пишат фенове на играта,а за Ф1 май има отделена само една мизерна тема,в която се джавкате 4-5-6 пича. ;)

 

Не ме разбирай погрешно!И аз като теб харесвам Ф1, но да се сравнява и съпоставя с Футбола е пълно безумие,просто защото има ясни и точни факти, които нито ти, нито аз сме в състояние да оборим :)

Link to comment
Share on other sites

Само тук да вметна, че най-популярният и практикуван спорт е риболовът :]. Невероятно, но факт.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм тръгнал да сравнявам футбола като игра с Ф1... просто са несравними. Ти и евил го направихте това. Сами си вкарахте гола.

Извинявам се, че не си ми разбрал мнението... може би съм се изказал на прекалено високо ниво. Както и да е...

 

Това какви са разходите във Ф1 дали ме интересува мен като фен / зяпач? Също така не ме интересува какви са те във футбола. Аз ти дадох онези цифри, за да ти покажа как говориш глупости, а не за да ти доказвам нещо друго.

 

Иначе на въпроса ти дали можеш... можеш 2та най-богати отбора в света правят над 3,5 миларда приходи годишно всеки. Това е повече от всички отбори взети заедно във Ф1.

 

Само тук да вметна, че най-популярният и практикуван спорт е риболовът :]. Невероятно, но факт.

Това за повечето по света не е спорт, а начин за прижевяване... така че моля не бъркай нещата. Спорт е нещо, в което има надпревара.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Чефо ако отречеш че футболът е доказан като безспорен лидер сред всички спортове по Земното кълбо,значи диагнозата ти е доста сериозна.Накъдето е да се обрънеш,каквото и сравнение да направиш,Цар Футбол е начело.

 

Ще ти дам един прост пример.Виж в нашия форум как стоят нещата.Има си цял отделен раздел за ФУТБОЛ,в която ежедневно пишат фенове на играта,а за Ф1 май има отделена само една мизерна тема,в която се джавкате 4-5-6 пича. ;)

Не ме разбирай погрешно!И аз като теб харесвам Ф1, но да се сравнява и съпоставя с Футбола е пълно безумие,просто защото има ясни и точни факти, които нито ти, нито аз сме в състояние да оборим :)

 

В предишния пост го казах същото ;). Защо обаче в нашия мил форум никога не е как да кажа не се е претоварвал от пишещи когато да кажем Италия взе световната титла........до като атлас и всеки голям форум за Ф1 просто издаде багажа след титлата на Кими и по време на решенията около наказанието на МКЛ.

 

Ф1 сравнена с футбола(в цял свят) губи, но срещу 11 тима....... ;). А и тия дето гледат Ф1 - винаги ще си я гледат. Гадно не гадно тва е. Все едно някой Ботевист да спре да гледа ако Ботев иде пак в Б група. ;)

Link to comment
Share on other sites

PS: Оборотът на 20-те с най-големи приходи е 3.7 млрд. евро - Реал Мадрид.

Докато за Ф1: "Формула мъни" изчислява, че "Ферари" продължава да бъде най-добре спонсорирания отбор с приходи от 183 милиона долара. Най-добрите резултати на отбора в това отношение са от 2001 и 2002 г, когато приходите от реклама нараснаха от 196.9 милиона до 21.2 милиона долара – увеличение със 7.3%. В този период отборът постигна и най-добрите си резултати по приходи, като сумата нарасна с 18.7% до 1.2 милиарда долара през 2001 г.

Това е специално за Don_Cheffo и evil_smith

196.9 взимат само от реклами. Да говорим ли за парите получени от спечелени титли, парите (вече) получавани от правата закупувани от телевизиите (само RTL плащат по 500 мил. (данните са от 2004) за излъчване на Ф1) като сложим и това което марката Ферари отделя за спортния си отдел (най-голямото звено е за Ф1) се получават суми от на 700 мил. на година. Ако искаш още статистики в евро или долърчета - http://www.businessf1.com/

Ако трябва да говорим за най-практикуван спорт - да това е футбола. Всеки може да си вземе една топка за 10 кинта, да сложи 4 камъка и да разцъква... Да, това е невъзможно в Ф1. Неможе да си купиш болид и да го караш... За това не е толкова практикуван.

Направиха ми впечатление думите на БАСТЕН: "двама пилота и другите критикуват" само за сведение - Супер Агури е най-малкият тим в кервана. Целия персонал е над 110 души. Големите отбори използват персонали по над 1000 човека. Доста смях ме напуши за болднатата изцепка. :)

Киану Рийвс, в Бразилия - Виктория и Дейвид Бекъм...

Личното ми мнение е, че във Ф1 се влагат в пъти повече пари отколкото във футбола, и то най-вече защото победата във това състезание е най-добрата реклама в света за определения производител... на двигатели, на шасита, спирачки, масло, или квото и да било. Друг факт:

През 2006-та по време на световното се проведе и ГП на Великобритания (страната на футбола). По същото време в което се провеждаше квалификацията Англия играха с някой... не помня кого, та организаторите на Ф1 бяха се притеснили, че пистата ще остане пуста, но се напълни догоре. Пускаха на голям екран срещата и всички бяха доволни.

Още нещо - хич не е уместно да сравняваме Ф1 с футбола. Нека сравним моторния спорт със футбола... Американците незнаят кво е Сокър... но знаят НАСКАР, Индикар, Карт (последните две вече се сляха). Като цяло футбола е по-практикуван защото 5 годишни пишлигарчета вече могат да ритат, но не и да карат каквото и да било.

Ако тръгнем да говорим за травмите... тук вече футбола е лидер... смъртните случаи на терена са в пъти по-малко, отколкото в моторните спортове.

За гледаността. "всеки кръг от премиършип се гледал от над млрд." ами гледа се. На един стадион има колко??? 20, 30 камери? По пистата достигат 100. Само в боксовете има 15 екипа които следят питстоповете. Камерите по болидите? А тези които предават състезанието? Ама разбира се, това е Ф1... един кръг в който обикалят 22-ма загубеняци... ами Рали шампионата... Цялата дистанция на завършилото вчера Рали Мексико е Мениджърите на пилотите взимат някъде към 10-15% от заплатата на пилотите които представляват (това си е по договор). Ако трябва да сравняваме известните личности които ходят по състезанията и по стадионите, пак е в полза на Ф1. Само миналата година в Монако се събраха толкова личности колкото да напълнят Олд Трафорд... ами Австралия - сестрите Миноуг, отбора по ръгби.... Китай - 830.83km колко камери трябва да се разположат по етапите (най-дългия е 29.9 км) за да се следи състезанието. Трудно... нали? А Дакар? 3 седмици 10 000 км? Опитват се организаторите да компенсират с хеликоптери, но става изключително трудно. За това няма толкова зрители...

Като цяло футбола се практикува повече само и единствено защото е по-евтин от Ф1.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

196.9 взимат само от реклами. Да говорим ли за парите получени от спечелени титли, парите (вече) получавани от правата закупувани от телевизиите (само RTL плащат по 500 мил. (данните са от 2004) за излъчване на Ф1) като сложим и това което марката Ферари отделя за спортния си отдел (най-голямото звено е за Ф1) се получават суми от на 700 мил. на година. Ако искаш още статистики в евро или долърчета - http://www.businessf1.com/

Ако трябва да говорим за най-практикуван спорт - да това е футбола. Всеки може да си вземе една топка за 10 кинта, да сложи 4 камъка и да разцъква... Да, това е невъзможно в Ф1. Неможе да си купиш болид и да го караш... За това не е толкова практикуван.

Направиха ми впечатление думите на БАСТЕН: "двама пилота и другите критикуват" само за сведение - Супер Агури е най-малкият тим в кервана. Целия персонал е над 110 души. Големите отбори използват персонали по над 1000 човека. Доста смях ме напуши за болднатата изцепка. :)

Киану Рийвс, в Бразилия - Виктория и Дейвид Бекъм...

Личното ми мнение е, че във Ф1 се влагат в пъти повече пари отколкото във футбола, и то най-вече защото победата във това състезание е най-добрата реклама в света за определения производител... на двигатели, на шасита, спирачки, масло, или квото и да било. Друг факт:

През 2006-та по време на световното се проведе и ГП на Великобритания (страната на футбола). По същото време в което се провеждаше квалификацията Англия играха с някой... не помня кого, та организаторите на Ф1 бяха се притеснили, че пистата ще остане пуста, но се напълни догоре. Пускаха на голям екран срещата и всички бяха доволни.

Още нещо - хич не е уместно да сравняваме Ф1 с футбола. Нека сравним моторния спорт със футбола... Американците незнаят кво е Сокър... но знаят НАСКАР, Индикар, Карт (последните две вече се сляха). Като цяло футбола е по-практикуван защото 5 годишни пишлигарчета вече могат да ритат, но не и да карат каквото и да било.

Ако тръгнем да говорим за травмите... тук вече футбола е лидер... смъртните случаи на терена са в пъти по-малко, отколкото в моторните спортове.

За гледаността. "всеки кръг от премиършип се гледал от над млрд." ами гледа се. На един стадион има колко??? 20, 30 камери? По пистата достигат 100. Само в боксовете има 15 екипа които следят питстоповете. Камерите по болидите? А тези които предават състезанието? Ама разбира се, това е Ф1... един кръг в който обикалят 22-ма загубеняци... ами Рали шампионата... Цялата дистанция на завършилото вчера Рали Мексико е Мениджърите на пилотите взимат някъде към 10-15% от заплатата на пилотите които представляват (това си е по договор). Ако трябва да сравняваме известните личности които ходят по състезанията и по стадионите, пак е в полза на Ф1. Само миналата година в Монако се събраха толкова личности колкото да напълнят Олд Трафорд... ами Австралия - сестрите Миноуг, отбора по ръгби.... Китай - 830.83km колко камери трябва да се разположат по етапите (най-дългия е 29.9 км) за да се следи състезанието. Трудно... нали? А Дакар? 3 седмици 10 000 км? Опитват се организаторите да компенсират с хеликоптери, но става изключително трудно. За това няма толкова зрители...

Като цяло футбола се практикува повече само и единствено защото е по-евтин от Ф1.

Абе ти чел ли си изобщо какво и защо съм го казал. Вземи надрастни пубертетските изпълнения или се опитай да проумееш какво значи ирония. Първо колкото и да ги събираш сумите за приходи няма как да изкараш повече от това, което съм писал, защото то е смятано от професионалисти, а не от зяпачи като теб. И то е 1,2 милиарда за ферари срещу 3,7 за Реал Мадрид. Ти можеш ли да сметнеш колко пъти разлика е това? Какво ми повтаряш едно и също? Да не говорим, че това, което повтаряш не виждам защо го правиш? Aaa разбрах.. едно си баба знае, едно си баба бае... като в поговрката. Като не знаеш нищо друго и това е нещо.

За това в болда ти - НАПИСАЛ СЪМ ГО НАРОЧНО ТАКА. А защо съм казал вече, не смятам да се повтарям.

А моляти се, само недей ми казвай, че в щатите не знаят какво е сокър. Продължаваш да се излагаш като кифладжия. Това е най-проспериращият спорт в щатите. Face it, your knowledge about this game suck.

А това колко камери има по терена какво трябва да значи? Може би, че писта, която се простира на няколко квадратни километра има по-малко камери на метър спрямо тези на стадиона ли? Другото също не знам защо ми го казваш... мен не ме интересуват нито дакар нито ръгбито. Защо намесваш други спортове, когато ние водим съвсем различна полемика? Може би, защото си се изчерпал?

И какво като се били събрали разни сноби, които могат да напълнят Олд Трафорд? Мен това по какъв начин би ме развалнувало като зрител. Те карат булидите ли какво? Ако това е някакъв намек за това в кой спорт се събират по известни личности.. Ами вземи Дейвид Бекъм... сложи до него, която искаш известна личност посетила състезание на Ф1 и ще видиш, че Бекъм ще спечели. Трагично е, но списание People узакони това... Д. Бекъм е най-известният мъж на нашата планета. Няма презедент, принц, цар или какъвто и да е, който дори да е близко до него.

Това, че 1 спорт е евтин, не значи, че е лош.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера как може да сравнявате 2 напълно, напълно различни спорта? Единия е с коли, другия с топка. Във Ф1 има 2(макс) 3 състезания на месец. Във футбола се играят хиляди мачове на месец... защо ги сравнявате като нямат нищо общо ?

Иначе за известни личности посещавайки събития - на Реал М - Майорка (последния кръг на миналия сезон) на трибуните бяха Том Круз със жена си, Рафаел Надал, Краля на Испания, всички важни и не важни хора в Мадрид (+ майка ми :P ) ... изобщо не знам за какво сравнявате тези различни неща... но вие си знаете де...

Link to comment
Share on other sites

1. Абе ти чел ли си изобщо какво и защо съм го казал. Вземи надрастни пубертетските изпълнения или се опитай да проумееш какво значи ирония. Първо колкото и да ги събираш сумите за приходи няма как да изкараш повече от това, което съм писал,

2. защото то е смятано от професионалисти, а не от зяпачи като теб. И то е 1,2 милиарда за ферари срещу 3,7 за Реал Мадрид. Ти можеш ли да сметнеш колко пъти разлика е това? Какво ми повтаряш едно и също? Да не говорим, че това, което повтаряш не виждам защо го правиш?

3. Aaa разбрах.. едно си баба знае, едно си баба бае... като в поговрката. Като не знаеш нищо друго и това е нещо.

4. За това в болда ти - НАПИСАЛ СЪМ ГО НАРОЧНО ТАКА. А защо съм казал вече, не смятам да се повтарям.

5. А моляти се, само недей ми казвай, че в щатите не знаят какво е сокър. Продължаваш да се излагаш като кифладжия. Това е най-проспериращият спорт в щатите. Face it, your knowledge about this game suck.

6. А това колко камери има по терена какво трябва да значи? Може би, че писта, която се простира на няколко квадратни километра има по-малко камери на метър спрямо тези на стадиона ли? Другото също не знам защо ми го казваш... мен не ме интересуват нито дакар нито ръгбито.

7. Защо намесваш други спортове, когато ние водим съвсем различна полемика? Може би, защото си се изчерпал?

8. И какво като се били събрали разни сноби, които могат да напълнят Олд Трафорд? Мен това по какъв начин би ме развалнувало като зрител. Те карат булидите ли какво? Ако това е някакъв намек за това в кой спорт се събират по известни личности.. Ами вземи Дейвид Бекъм... сложи до него, която искаш известна личност посетила състезание на Ф1 и ще видиш, че Бекъм ще спечели. Трагично е, но списание People узакони това... Д. Бекъм е най-известният мъж на нашата планета. Няма презедент, принц, цар или какъвто и да е, който дори да е близко до него.

Това, че 1 спорт е евтин, не значи, че е лош.

1. Да четох. Шитни много. Щом си мислиш че Реал са по-богати от Тойота, МакЛарън... Оки. Така и не даде точен линк за тези пари на Мадрид.

2. Ако в businessf1.com пишат само дзяпачи като мен... мерси, лъскаеш ме.

3. Знам много неща, но просто не смятам да отделям време за онази тъпня наречена футбол...

4. Може и да не крещиш. Това показва само колко дребнава душица си, и че неможе да водиш нормален разговор.

5. Всеки който каже "football" в САЩ има впредвид американския футбол - някаква разновидност на ръгбито, но понежи "онези" са "мъже" играят с протектори.

6. Какво трябва да значи? - Горе ти го написах, не пречи да ти повторя. Това, че моторния спорт се гледа по-малко е главно заради проблемите със прякото излъчване на събитията. Кое е по-лесно:

Да сложиш на един зелен терен 22-ма глупаци да гонят едно кожено кълбо и да ги снима, или да покриеш 800 км. площ...

7. Ами говорим за Футбол... Футбола не е само в Англия... Та моторния спорт не е само Ф1 ако не схванеш пак ще ти го нарисувам.

8. Ами какво те интересували снобите... еми щом присъстват на ГП, а не на Арсенал - Ман. Юнайтед - значи са избрали по-стойностното.

 

Рафаел Надал, Краля на Испания, всички важни и не важни хора в Мадрид (+ майка ми :P ) ... изобщо не знам за какво сравнявате тези различни неща... но вие си знаете де...

Надал и Хуан Карлос са си фенове на Реал. Нормално е... Той (последния) често го виждам и във випзоната на Каталуня... Алонсист. :)

 

Дюна... незнам кой го почна, но щом ще си мерим пишките...

 

И за да не остана в нечии очи като някакъв футболомразец, ще кажа, че от световни и европейски (от 94-та насам) не съм изпускал мач. Но за мен Ф1 е най-великия спорт и състезание няма да изпусна.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Дюна... незнам кой го почна, но щом ще си мерим пишките...

 

И за да не остана в нечии очи като някакъв футболомразец, ще кажа, че от световни и европейски (от 94-та насам) не съм изпускал мач. Но за мен Ф1 е най-великия спорт и състезание няма да изпусна.

Пиши го 'duna/ta' моля :). Нещо като jozo с произношението, когато се регистрирвах не бях особено запознат с шльокавицата и ...

По темата - мисля, че няма нужда да спорите повече. Просто сравнявате несравнимото...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...