Jump to content
BulForum.com

Барбекю на терасата


Recommended Posts

Понеже сме на последен етаж искам да направя барбекю на терасата и вече съм определил място. Въпросът ми е какъв материал(лепило) се използва при изграждането на самата пещ? и изобщо, ако някой се е занимавал с такова нещо моля да даде съвети при самото изграждане - колко висок комин, големина на пещта и т.н. Благодаря предварително за отделеното време.

Link to comment
Share on other sites

Понеже сме на последен етаж искам да направя барбекю на терасата и вече съм определил място. Въпросът ми е какъв материал(лепило) се използва при изграждането на самата пещ? и изобщо, ако някой се е занимавал с такова нещо моля да даде съвети при самото изграждане - колко висок комин, големина на пещта и т.н. Благодаря предварително за отделеното време.

 

Не съм много на ясно с тия неща,но се поразрових в нета и намерих тази статия My link ,вижя и дано ти свърши работа,има за лепилата и снимков материал.

Link to comment
Share on other sites

Това не е ли незаконно или най-малкото неетично към съседи ти. Не вярвам някой да ти се радва на облаците миризми и пушеци.

 

Ако случайно направиш това безумие, пусни една снимка в сеир.бг и дай линк тук темата да му се порадваме и ние :D

Link to comment
Share on other sites

Последен етаж??? И кой ще има напреки и как би могъл?

 

Все едно аз да имам против комшиите ми да си палят печките през зимата защото все пак въглищата и нафтовите печки миришат. Ти можеш ли да заставиш твоите компшии да се отопляват на ток?

Link to comment
Share on other sites

Понеже сме на последен етаж искам да направя барбекю на терасата и вече съм определил място. Въпросът ми е какъв материал(лепило) се използва при изграждането на самата пещ? и изобщо, ако някой се е занимавал с такова нещо моля да даде съвети при самото изграждане - колко висок комин, големина на пещта и т.н. Благодаря предварително за отделеното време.

 

за лепилото мога да ти помогна - Теракол tº Зидарска смес за камини /Термоустойчива зидарска смес за външни и вътрешни камини. Запазва качествата си до температура 1200° С./

ако ще питаш от къде да го купиш - м-н "рила" или "фтб"

Link to comment
Share on other sites

Ти можеш ли да заставиш твоите компшии да се отопляват на ток?

 

Никой от моите комшии не се отоплява нито на нафта, нито на дърва, нито на електричество.

 

То така или иначе си е регламентирано какво може и не може да се гори в камината :)

Link to comment
Share on other sites

Никой от моите комшии не се отоплява нито на нафта, нито на дърва, нито на електричество.

 

То така или иначе си е регламентирано какво може и не може да се гори в камината :)

 

Аз имам приятели чиито комшии никога на нищо не се отопляват просто защото там най-ниската температура е 22 градуса. Но се сети какво имах предвид надявам се.

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем човекът да си направи барбекю, след като е на последен етаж и има възможност да изведе дима високо и да си иззида такова. В сравнение с келешите, които димят с разни тенекиени скари по ниските етажи и одимяват всичко нагоре, включително и прането на хората, той си е направо желан съсед. Аз също ще правя такова барбекю, но на покрива. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Идеята е много добра. Ако имах възможност и аз бих направил такова нещо. Колега ако успееш да го направиш пусни някоя друга снимка и малко за инфо за изпълнението.

 

Няма никакъв проблем човекът да си направи барбекю, след като е на последен етаж и има възможност да изведе дима високо и да си иззида такова. В сравнение с келешите, които димят с разни тенекиени скари по ниските етажи и одимяват всичко нагоре, включително и прането на хората, той си е направо желан съсед. Аз също ще правя такова барбекю, но на покрива. devil.gif

А ти избра ли скара за село или и ти мина директно на варианта зидария?

Link to comment
Share on other sites

Тъй ката несмятам,че идеята на колегата black ice e незаконна или безумна реших да пиша,какво лошо или безумно, в това човека да си направи барбикю на терасата.При условие,че е на последния етаж и няма никой над него не би трябвало да пречи на някой,ще се радвам като го направи да сложи снимки да го видя ако има желание естествено.И още нещо мисля в България има доста по-безумни неща,но тъи като тук не е подходящата тема няма да ги обсъждам.Лека вечер и успех на black ice с начинанието.

Link to comment
Share on other sites

За хората, които незнаят има Закон за етжаната собственост. И като ме опъши 3 пъти ще му спря барбекютото. Да не сме някакви диваци. Просто обеснявам, нищо лично.

Link to comment
Share on other sites

За хората, които незнаят има Закон за етжаната собственост. И като ме опъши 3 пъти ще му спря барбекютото. Да не сме някакви диваци. Просто обеснявам, нищо лично.

 

Любопитствам - говориш си по принцип ей така без да има връзка със случая или?

 

Пак да попитам - ако е на последния етаж и се направи като камина с комин, как би могъл да имаш претенции след като същия ефект би имала запалена камина вътре в апартамента му?

Link to comment
Share on other sites

Любопитствам - говориш си по принцип ей така без да има връзка със случая или?

 

Пак да попитам - ако е на последния етаж и се направи като камина с комин, как би могъл да имаш претенции след като същия ефект би имала запалена камина вътре в апартамента му?

 

По принцип говоря, ако иска да е бетон да се допита до съседите си, защото разваля фасадата на блока.

Link to comment
Share on other sites

По принцип говоря, ако иска да е бетон да се допита до съседите си, защото разваля фасадата на блока.

 

Бързате да се изказвате неподготвени. Понеже съм се интересувал от тия казуси и съм чел по въпроса, ето какво казва закона:

 

ostykTerasa2.jpg

 

 

И това е за цяла тераса. Барбекюто е вътре в терасата и не касае нито комшиите, нито фасадата на сградата, дори тя да гледа към т.нар. "първостепенна улична мрежа". И тъй като е на последен етаж и човека ще си изида и димоотвод, а аз не помня дима да е слизал надолу някога, то никой нищо не може да му каже. Така че стига толкова с разсъжденията на изуст. Ако някой може да му помогне с информация - да помага. Другото са излишни приказки.

Link to comment
Share on other sites

Колега ще го обесня още веднъж. В спореве няма да влизам.

 

Ако ще слагаш барбекю без да нарушаваш целостта на фасадата, няма проблем. Ако ще нарушаваш се иска разрешение! Това е положението. Ти утре можеш да се скъсаш да ме опушваш примерно.

Link to comment
Share on other sites

Колега ще го обесня още веднъж. В спореве няма да влизам.

 

Ако ще слагаш барбекю без да нарушаваш целостта на фасадата, няма проблем. Ако ще нарушаваш се иска разрешение! Това е положението. Ти утре можеш да се скъсаш да ме опушваш примерно.

 

Аз ще ти го обясня само веднъж за последно - НЯМА ТАКОВА НЕЩО като искане на разрешение - ТОВА е положението, показал съм ти законовия текст. На теб какво ти се иска е друга работа. Ако някой отнякъде те опушва имаш право да пуснеш жалба в общината по въпроса. А ако се случи някой да те опуши от 8-я последен етаж, ти бидейки на 6-я примерно, може да пренапишеш законите на физиката. Сега ясно ли е вече?

Link to comment
Share on other sites

Колега ще го обесня още веднъж. В спореве няма да влизам.

 

Ако ще слагаш барбекю без да нарушаваш целостта на фасадата, няма проблем. Ако ще нарушаваш се иска разрешение! Това е положението. Ти утре можеш да се скъсаш да ме опушваш примерно.

 

Аз мога и със скара от 12лв. да те опушвам по цял ден, но честно казано не виждам начин да ме спреш да го правя.

 

Към младежа дето ще гради барбекюто. Не е лошо да помислиш за теглото на барбекюто, защото тухли, бетон и т.н., не са лекички и тази тежест ще е съсредоточена на една сравнително малка площ. Да не стане да си събираш терасата от съседите под тебе, щото не е ясно колко ще издържи. Моя съвет е да попиташ специалист все пак, но не от типа специалист:"Абе прави го не се шашкай, ще държи!!". Иначе както ти бяха показали по-горе, най-лесния вариант е да се отлее бетонена основа, върху нея градиш вече с огнеупорни тухли. Едно кофражче, наливаш, зидаш, слагаш скарата и мръвките и терасата пада :) Майтапа настрана, едно такова барбекю може да тежи доста и няма да тежи за 5мин примерно ами ще тежи непрекъснато.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли терасата му не е армирана. Все пак наистина е добре да се премисли. Аз например обичам винаги да е по-здраво, отколкото трябва. В тази връзка като се излива основата е добре да се армира и към стената - разпробива отзад момъка, набива шпилки или арматура в бетона (добре е да се ползва шприц лепило) и тогава блока може да падне - барбекюто не laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем човекът да си направи барбекю, след като е на последен етаж и има възможност да изведе дима високо и да си иззида такова. В сравнение с келешите, които димят с разни тенекиени скари по ниските етажи и одимяват всичко нагоре, включително и прането на хората, той си е направо желан съсед. Аз също ще правя такова барбекю, но на покрива. devil.gif

 

Да тез индивиди са абослютно неграмотни селски простаци. Такива да ги лупаш с тенжера по главата ще им е малко :laughing: Те са просто идиоти, нищо не става от тях.

 

Аз мога и със скара от 12лв. да те опушвам по цял ден, но честно казано не виждам начин да ме спреш да го правя.

 

Има има и глобата е към 50 - 60 лева :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колега , ако още не си го направил барбекюто , ще взема да снимам едни съседи до нашия блок , те са на последния етаж. Станало е върхът , и има страшен вид отвън ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...