Jump to content
BulForum.com

Не мийте колата си в автомивка West!


Bamboocha

Recommended Posts

Не знам дали темата е за този раздел, но трябва да я публикувам за вашето добро и най-вече за доброто на вашата кола, а ако модераторите преценят, нека я преместят или изтрият, ако сметнат, че целя да навредя или правя антиреклама. Става въпрос за наскоро откритата автомивка West, която се намира в подземния гараж на новият търговски център или по-скоро на новата Била в кв. Смирненски (бившият магазин “Направи си сам“ до аптечното). Няма да крия, че за вътрешно и външно миене на лек автомобил взимат само 6 лв. и почти сигурен съм, че това е най-ниската цена в цял Пловдив, но той народа го е казал, че понякога евтиното излиза доста по-скъпо. Така стана и в моя случай. Естествено съблазнен от ниската цена отидох именно там да измия колата си и вече нямам никакво намерение да правя тази грешка отново. Първият път, в който реших да я измия там, останах без емблема. Нищо не им казах на момчетата, реших че просто ѝ е дошло времето и от водоструйката се е счупила. Винаги мия колата си в автомивки и никъде другаде не съм имал този проблем, но е факт, че се случи точно там. Купих си "нова" от моргата, защото беше безбожно скъпа в магазина. Мина се известно време и както се предполага колата отново се изцапа. Без нищо да подозирам, отидох си аз в същата мивчица и отново проблем на главата. На няколко места по колата, лака беше буквално свален от боята. Вярно, че колата ми не е в първа младост, но не знам какъв мияч трябва да си за да смъкнеш лака от боята. Опитах се да им потърся сметка, но едва ли не изкараха, че така си била колата и че сам съм си виновен, защото те били сложили табела, че не носят отговорност за нанесени щети по колата. Странна табела! По тази логика могат да я тряснат с чук,защото нещо не ги кефи в теб, да ти счупят фара или някое стъкло примерно, а после да ти кажат: "има табела,ние не носим отговорност". Не стига, че на два пъти се осраха (с извинение), ами чак се държаха повече от нагло, вместо видят колко са некадърни и немърливи. Имаше изказвания от сорта : „Аз к’во да направя” и "...да не очакваш да ти платим..."! Та аз дори едно разбиране и "извинявай" не получих, камо ли пък да ми платят щетите. За капак, не ти издават и касова бележка, само ако си я поискаш, тогава евентуално може да я получиш. Успях да разпитам приятели, познати и колеги и се оказа, че не съм единствения потърпевш, който е имал проблеми. И други емблеми са били прецаквани, драскани са коли,падали са лайсни и дори букви от името на колата. Мога да се примиря с факта, че не мият хубаво, защото не можеш да очакваш качествено измиване за 6 лв., но не мога да се примиря с наглото поведение, както на миячите, така и на „уж” шефовете, които така и не казаха дали са шефове или някакви пионки. Вие си преценете къде ще си миете колата, аз само споделям мнение,но имайте едно на ум!

Link to comment
Share on other sites

Това е и една от причините, поради които си мия колите сам! Уважавам единствено мивките от типа "Измий си сам" срещу 1 левче, макар че и там могат да се получат фалове - скоро видях сериозни поражения по боята и ламарината на една кола заради блокирал спусък на пистолета. Пускаш левчето и той почва сам да пръска, мятайки се неудържимо във всички посоки, като единственото нещо, което можеш да направиш, е да стоиш по-далеч от маркуча и да чакаш да изтече минутката, щото изтряска ли те, може и да ти е за последно. Лекарството в случая е да ти е пистолета в ръцете преди да пуснеш монетата в касичката и не може да има изненади.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Това е и една от причините, поради които си мия колите сам! Уважавам единствено мивките от типа "Измий си сам" срещу 1 левче, макар че и там могат да се получат фалове - скоро видях сериозни поражения по боята и ламарината на една кола заради блокирал спусък на пистолета. Пускаш левчето и той почва сам да пръска, мятайки се неудържимо във всички посоки, като единственото нещо, което можеш да направиш, е да стоиш по-далеч от маркуча и да чакаш да изтече минутката, щото изтряска ли те, може и да ти е за последно. Лекарството в случая е да ти е пистолета в ръцете преди да пуснеш монетата в касичката и не може да има изненади.

Напълно подкрепям колегата .... донякаде сам като я миеш го правиш наи добре и става най хубаво ...

а другото е че като бързам само и пускам една вода и бягам че нямам мн време ...

 

 

... пък и да не забравяме че сме във финансовата криза ..... и остават парички за :beer:

Link to comment
Share on other sites

Това е и една от причините, поради които си мия колите сам! Уважавам единствено мивките от типа "Измий си сам" срещу 1 левче, макар че и там могат да се получат фалове - скоро видях сериозни поражения по боята и ламарината на една кола заради блокирал спусък на пистолета. Пускаш левчето и той почва сам да пръска, мятайки се неудържимо във всички посоки, като единственото нещо, което можеш да направиш, е да стоиш по-далеч от маркуча и да чакаш да изтече минутката, щото изтряска ли те, може и да ти е за последно. Лекарството в случая е да ти е пистолета в ръцете преди да пуснеш монетата в касичката и не може да има изненади.

Извинявайте, че се намесвам ама къде има такива автомивки в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Извинявайте, че се намесвам ама къде има такива автомивки в Пловдив?

Тук някъде

 

Мисля тук се пада ''5min''

 

Тук също , където е бензиностанцията

 

Тук е OMW , също има

 

Да мисля ли още или тези Ви стигат ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да споделя и моя опит от тази автомивка (макар и не с моята кола).

Майка ми бе ходила там да и измият колата и бе сравнително доволна - имаше ароматизатор, прозорците бяха добре забърсани, отвън - нормално добре, но аз намерих 2-3 нови драскотини на предния капак. Не зная с какво забърсват колите но като нищо може да е някоя мръсна и кална кърпа с камъчета, които правят безумни щети.

 

Един път и аз реших да се мия там, но като отидох ми казаха цена 10 лева и съответно им теглих една и си отидох при "моите" хора които ми мият колата от когато съм я купил.

Въпросната автомивка от която съм много доволен се намира на кръстовището преди кат. Координатите са и следните - 42.163968, 24.726529 (потърсете ги в Google и ще видите картата).

Link to comment
Share on other sites

Наистина това е малко тъпо с тия табелки, ами ако ти откраднат колата какво става?

 

Офтопик:

 

Аз също си мия сам колата и нямам никакви грижи.

 

А за падането на лака - много е лесно, аз си свалих лака на кола, която беше на 2 години :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Запомнете нещо важно - не са виновни миещите. освен ако умишлено не ви увредят автомобила...

 

Падането на лак се дължи ЕДИНСТВЕНО И САМО на лоша основа. Без значение годините на колата.

Link to comment
Share on other sites

Запомнете нещо важно - не са виновни миещите. освен ако умишлено не ви увредят автомобила...

 

Падането на лак се дължи ЕДИНСТВЕНО И САМО на лоша основа. Без значение годините на колата.

Абсолютно вярно.Наред ли е лака,няма мърдане.Има ли тръгнало,люспи от камъчета и т.н.,процеса на люпене е необратим.А много зависи и от качеството на материалите и труда на бояджията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...