Jump to content
BulForum.com

Как да разбера какво съм записал на NERO


djdoubled

Recommended Posts

Имам крещяща нужда да разбера какъв ДВД диск съм записал с Nero 9 под Windows 7.

Записана е папка с ДВД видео файлове,но не съм запазил проекта.Искам да разбера как мога да видя,че съм записал точно тази папка,а не някоя друга.Дискът не е в мен,така че не мога да разгледам съдържанието.

Възможно ли е и как?

Link to comment
Share on other sites

А не може ли просто да отвориш диска и да го разгледаш?

 

(Може и да задавам тъп въпрос, но наистина не разбирам какъв е проблема).

Link to comment
Share on other sites

Ами слагаш записаното DVD, отваряш го с Windows Explorer да се виждат файловете и отваряш въпросната папка пак с Windows Explorer и сравняваш едно по едно дали съвпадат.

Link to comment
Share on other sites

Охх,да това е проблема,дисковете не са в мен,няма как да сравня съдържанието :(

Проблемът е,че човекът на който съм дал диска твърди,че съм му дал грешен диск.Как да разбера дали той се бърка/или ме лъже/ или аз наистина съм записал грешен диск.

Link to comment
Share on other sites

Не може ли по телефона/скайпа/мейла и т.н. да го накараш да ти продиктува 2-3 файла от тази директория, като съобщи големината на всеки файл? Ако и при теб големините на файловете съвпадат, значи се бърка.

Link to comment
Share on other sites

Не може ли по телефона/скайпа/мейла и т.н. да го накараш да ти продиктува 2-3 файла от тази директория, като съобщи големината на всеки файл? Ако и при теб големините на файловете съвпадат, значи се бърка.

Да ако ми беше приятел,но при положение че това е шефът ми,който ми оряза заплатата вероятно заради това не мисля,че ще е много удачно,особено след като не съм сигурен на 100% дали съм прав или не...

Link to comment
Share on other sites

Как очакваш да разбереш дали си му записал правилния диск след като нито ти имаш достъп до диска, нито той ще ти даде инфо какво има на диска?! :blink: :confused

Съзнаваш ли колко абсурдна стана темата...

И за да съм малко онтопик препоръчвам курсове по медиум или с взлом да влезеш в дома му и да провериш диска.

Link to comment
Share on other sites

Как очакваш да разбереш дали си му записал правилния диск след като нито ти имаш достъп до диска, нито той ще ти даде инфо какво има на диска?! :blink: :confused

Съзнаваш ли колко абсурдна стана темата...

И за да съм малко онтопик препоръчвам курсове по медиум или с взлом да влезеш в дома му и да провериш диска.

Колега много ще ме извиняваш,но съм достатъчно на "ТИ" с компютрите за да знам,че това е възможно,просто никога досега не ми се беше налагало и затова не знам как да го направя сам и понеже решението ми е спешно затова пускам тази тема,ако някой знае как става да ми каже...А иначе,докато чаках отговори сам си намерих решението и за да ти докажа,че не е нужно нито да съм медиум нито да влизам с взлом ето ти отговора на въпроса ми,с което да приключим и "абсурдната" според теб тема.

Под Windows 7 Nero пази лог файл в C:\Users\мое акаунт име\AppData\Roaming\Nero\Nero 9\Nero Burning ROM\NeroHistory.txt

Съответно след малко ровене в иначе безбройните редове и цифри може да се открие на коя дата и в колко часа колко MB информация са записани - именно мен това ме интересуваше.

Убеди се сам :)

Link to comment
Share on other sites

Колега много ще ме извиняваш,но съм достатъчно на "ТИ" с компютрите за да знам,че това е възможно,просто никога досега не ми се беше налагало и затова не знам как да го направя сам и понеже решението ми е спешно затова пускам тази тема,ако някой знае как става да ми каже...А иначе,докато чаках отговори сам си намерих решението и за да ти докажа,че не е нужно нито да съм медиум нито да влизам с взлом ето ти отговора на въпроса ми,с което да приключим и "абсурдната" според теб тема.

Под Windows 7 Nero пази лог файл в C:\Users\мое акаунт име\AppData\Roaming\Nero\Nero 9\Nero Burning ROM\NeroHistory.txt

Съответно след малко ровене в иначе безбройните редове и цифри може да се открие на коя дата и в колко часа колко MB информация са записани - именно мен това ме интересуваше.

Убеди се сам :)

То не, че и самото Неро си няма бутонче за Предишни проекти, ама карай...

Link to comment
Share on other sites

То не, че и самото Неро си няма бутонче за Предишни проекти, ама карай...

Има,ако са запазени,само че както съм писал,не съм ги запазвал :)

 

От нездраво любопитство да питам какво излезе в крайна сметка - правилните файлове ли си бил записал или не?

да правилните съм записал,а шефа реши да ме цака с 200 кинта :@

Link to comment
Share on other sites

Ок, а какво правим ако по това време сме записали още няколко диска? Дори още един да е. Или поне приблизително по това време. Или по което и да е време.

Но да приемем, че не съм се сетил да се търси хистори на записващата програма :) . Но и ти така зададе въпроса - прочети си го още веднъж. Записал си някога си някакъв диск.. :rolleyes: . И ние не сме много на "Вие" с компютрите, но при така зададен въпрос е нормално почти никой да не се сети за това решение.

Link to comment
Share on other sites

Ок, а какво правим ако по това време сме записали още няколко диска? Дори още един да е. Или поне приблизително по това време. Или по което и да е време.

Но да приемем, че не съм се сетил да се търси хистори на записващата програма :) . Но и ти така зададе въпроса - прочети си го още веднъж. Записал си някога си някакъв диск.. :rolleyes: . И ние не сме много на "Вие" с компютрите, но при така зададен въпрос е нормално почти никой да не се сети за това решение.

Ами в лога е записано в колко часа и сек какво прави програмата и е малко вероятно съдържанието на 2 диска да съвпадне с точност до 1 МБ.

Примерно в 22:00 записваш 3245МБ, след 12 мин програмата започва нов диск с размер 3155МБ и т.н

Аз по това се ориентирах.И като имам съдържанието на всяко ДВД на компа,сравнявам записаните МБ.

Хубаво щеше да е ако в лога се записваха и записаните директории/файлове,но това сигурно е възможно само ако се запази проекта,което аз не бях направил.

Именно заради това сравняването на записаните МБ и часа ме ориентираха :)

Link to comment
Share on other sites

Ако шефа ти си е търсил причина да ти намали заплатата - ще си я намери. независимо дали ще е защото си му записал грешния диск или защото са ти къси краката.

 

Може просто той да не може да работи правилно с компютри и да не пуска диска както трябва? Може един файл да се е прецакал при записа? Тогава размера на диска ще е същия до мегабайт в лога, но няма да се чете правилно.

Link to comment
Share on other sites

Ама виж. Ако тогава си бил записал само един диск, то трябва да си сигурен, че си дал точно него, а не някой от твоята колекция (което би направило невъзможно определенято какво изобщо си дал на шефа). Следователно си записал и други дискове наблизко време. Това че в лога пише в 22:00 си записал 1234МБ диск (примерно въпросния), а в 22:12 си записал следващ, в 22:20 трети, изобщо не може да ти подскаже кой физически от трите записани диска си дал на шефа, нали така B) . Щото ти така или иначе предполагаш горе долу поне в кой ден си записал дадения диск, единствено не помниш, че е било точно в 22:00, но и това не ти върши работа. Това ми беше мисълта.

Link to comment
Share on other sites

Ама виж. Ако тогава си бил записал само един диск, то трябва да си сигурен, че си дал точно него, а не някой от твоята колекция (което би направило невъзможно определенято какво изобщо си дал на шефа). Следователно си записал и други дискове наблизко време. Това че в лога пише в 22:00 си записал 1234МБ диск (примерно въпросния), а в 22:12 си записал следващ, в 22:20 трети, изобщо не може да ти подскаже кой физически от трите записани диска си дал на шефа, нали така B) . Щото ти така или иначе предполагаш горе долу поне в кой ден си записал дадения диск, единствено не помниш, че е било точно в 22:00, но и това не ти върши работа. Това ми беше мисълта.

Ами аз всеки ден записвам по няколко диска с едно и също съдържание,примерно днес записвам 10 диска между 14 и 16 ч. с размер 2000МБ и те стоят в папка 09.08.11

На следващия ден записвам примерно 7 диска между примерно 12 и 13 ч. да кажем 2300МБ и папката се казва 10.08.11 и т.н всеки ден...

И така като видя в колко часа и на коя дата колко МБ са записани си ги следя.Няма как да стане объркване,аз други дискове не записвам,имам си огромен хард да си записвам нещата.

Link to comment
Share on other sites

Ако шефа ти си е търсил причина да ти намали заплатата - ще си я намери. независимо дали ще е защото си му записал грешния диск или защото са ти къси краката.

Така е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...