Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Да добавя че за мен по-излишно нещо от диспенсър за вода вграден в хладилника не съществува. За офис е задължително, но за в къщи по-добре шишета. Това майка ми го научи по трудния начин след като ѝ се наложи да бърше близо 15 литра вода от пода забравяйки за около 5 минути малкия в стаята с диспенсъра (и почти пълна 19 литрова бутилка на него). Отдолу беше паркет - истински а не ламинат... успя някак да го спаси но после цяла вечер бълва жаби и гущери каква я надробил моя и колко работа ѝ бил отворил...

Link to comment
Share on other sites

Лично аз бих казал точно обратното. Диспенсъра е отлична придобивка, единственият му проблем е филтъра, който слава богу може да се сменя доста след като светне предупредителната лампа (в Пловдив имам огромен проблем с твърдата вода и е още по-лошо). Намира се достатъчно високо, че да не го достига дете, поне не и преди да има възможност да научи, че там не се пипа. Изобщо причината с детето е totally irrelevant. С диспенсър човек винаги има студена вода, което е огромно предимство.

 

Държа да спомена обаче, че малък хладилник с диспенсър може и да бъде проблемен заради загубата на място в уреда. Но при голям хладилник е просто задължително да го има заедно с ледогенератора. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Намира се достатъчно високо, че да не го достига дете, поне не и преди да има възможност да научи, че там не се пипа.

 

Пак ще си говорим :)

 

Е то след първото каране обикновено разбира.

 

Освен това студена вода винаги имам в хладилника на бутилки от по 0.5л, а да слагам вода от чешмата - ей тук не позна

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка взехме това:

 

http://www.technomarket.bg/products/09105356/samsung-rl-41hcih1-eur

 

Отзиви..... какво да ви кажа. Хладилник.

Честито! Не е лоша придобивката, но за толкова базов модел, само заради иноксовия корпус... парите са му малко множко...

 

П.п. Имам предвид, като за машина за домашно ползване..., а не знам дали ти е известно, но инокса се поддържа доста трудно с обикновените домакински препарати..., но това вече е една друга тема...

Link to comment
Share on other sites

П.п. Имам предвид, като за машина за домашно ползване..., а не знам дали ти е известно, но инокса се поддържа доста трудно с обикновените домакински препарати..., но това вече е една друга тема...

Защо пък точно инокса да се поддържа трудно

Link to comment
Share on other sites

Защо пък точно инокса да се поддържа трудно

Виж ся..., не всеки знае и може да си позволи специализираните препарати които се използват за индустриални цели! За мен не е проблем за отрицателно време да накарам нещо от инокс да изглежда безупречно, ама няма да споменавам препаратите колко пари са... :wacko:

А за що да е трудно в домашни условия, винаги можеш да попиташ Виден за епопеята с аспирационния чадър. Като както се сещаш, дори не става въпрос за нещо което непрекъснато се пипа с ръце или се напръсква с вода. Другият тънък момент е, че както сам знаеш, има инокс, има и инокс ;) Този който се използва за относително евтината ширпотреба съвсем не е оня с който работите във вашата фабрика, примерно...

Link to comment
Share on other sites

Честито! Не е лоша придобивката, но за толкова базов модел, само заради иноксовия корпус... парите са му малко множко...

 

П.п. Имам предвид, като за машина за домашно ползване..., а не знам дали ти е известно, но инокса се поддържа доста трудно с обикновените домакински препарати..., но това вече е една друга тема...

 

Мерси. Ами майка ми този си хареса, пък бял не се предлагаше. Иначе и тя искаше бял. Общо взето, всичко е станало иноксово вече... Или още по-зле. Розово с камъни.

Link to comment
Share on other sites

Освен това студена вода винаги имам в хладилника на бутилки от по 0.5л, а да слагам вода от чешмата - ей тук не позна

 

Тя минава през два филтъра преди да стигне до чучура. Тук водата ни е отврат откъм твърдост, но примерно в Банкя чешмяната ни вода е по-хубава от тази, която ти си купуваш в бутилки. Лошото й е само, че трудна измива сапуна laughing.gif

 

-------------------------------

 

За инокса - както каза Галин, има инокс и инокс... Матиран инокс е кошмар за поддръжка, особено пък на хладилник, който се пипа постоянно... Препарати има и не са чак толкова скъпи, но самата занимавка е безкрайно досадна...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

добре де а някакви общи препоръки няма ли да се дадат, като коя технология е полезна и коя не точно толкова?

аз например си търся хладилник с долен фризер възможно най-нисък енергиен клас, бюджет не съм си определил и засега на първо четене не искам да е но-фрост, но може би няма да ми навреди да е с вентилатор. предпочитам да си дам парите за качество на материали/сглобка/технологии, а не за финтифлюшки, които едва ли ще ползвам повече от 20 пъти за срока на екзплоатация.

къпят ме с некви истории за електроклапани на 1 компресор, но никой производител не споменава марката и модела на компресора на конкретните си модели.

та по какво да си избера хладилник?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...