Jump to content
BulForum.com

Контролират ми Рс-то :(


Zrockbg

Recommended Posts

Приятели, огромен проблем...

значи от снощи ми излиза 1 прозорче при рестартиране на рс-то ... на няколко пъти го махнах но днес

се е появило докато не съм бил на рс-то и явно се е "инсталирало" и някакъв измекяр се свърза с рс-то ми

и го контролираше...

ето снимка на прозорчето :

2s6ucyf.jpg

 

 

файла се намира в "C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\install" и се казва svchost.exe

след като се беше свързал тип-а с мен, влезнах в Task Manager, изтрих svchost.exe от Processes и той изчезна...

след малко пак ми се появи прозорчето и след като пак го махнах от Task-a не е влизал ...

сканирах с Nod32 - нищо не намира... който може да помага :(

 

Mallware Ми намира :

e99emc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Просто влез в папката и изтрий въпросните файлове или направо цялата папка /install. И другия път не приемай файлове от хора, които може да ти мислят злото или искат да си играят с теб. Било то и JPG.

Link to comment
Share on other sites

За" чудото" svchost.exe може да прочетеш тук - клик

 

ето и много точен цитат, който е и стартов на тази много добре описана и подробна статийка:

You are no doubt reading this article because you are wondering why on earth there are nearly a dozen processes running with the name svchost.exe. You can’t kill them, and you don’t remember starting them… so what are they?

 

Хубаво е, ако можеш - да се запознаеш със съдържанието - описано в линка, полезна информация. А иначе - както и w00x ти написа - "другия път бъди по-внимателен"

Link to comment
Share on other sites

На тоя svchost изобщо не му е в Documents and Settings мястото. Затова направо го трий. През Task Manager ще спреш някой от нормалните и ще си забиеш компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Изтриването на активен процес няма да е толкова лесно. Това според Anti-Malware-то е троянец и най вероятно е само една малка част от комлекс паразитни програми които се пазят взаимно. По разумното е да натисне "Премахни избраните" на самото Anti-Malware и да се изпълнят указанията.

Link to comment
Share on other sites

Също така отвори контрол панела, влез в Administrative tools->Services и виж кои и какви програми се стартират автоматично при първоначално зареждане. Провери за всеки случай и в 'Start up' папката да няма нещо, въпреки, че надали ще е толкова елементарно, че да натикат гадинката там.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Имам съмнения, че влязоха в компютъра ми по някакъв начин. Свалих един архив със снимки, като отворих една снимка за една секунда се отвори нещо като биос-прозорче и изчезна, опитах се да изтрия архива, но ми изписа, че се използва от друга програма. Веднага върнах систем рестор от предния ден, без да рестартирам, след което успях да изтрия архива и разархивираната папка. Имам ли основания за притеснения и какво мога да направя ?

 

П.С. После ръннах скан на нод32 и изтрих 4 троянеца, които бяха в C:\Users\Име\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\***

 

Мога ли да разчитам, че интервенциите ми са достатъчни ? :?

 

Предварително благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да кажа, по дефолт фолдерите са ми на лардж айконс и се виждаха тъмбнейл привюта на всички снимки. Самият архив се разархивира в един фолдър със 20тина снимки и още един субфолдър с 6-7 снимки, снимките в първия фолдър бяха нормални, но тези в субфолдъра... не знам дали са били с разширение .ехе но снимка не се отвори, вместо това както написах изкочи едно биос-прозорче за секунда и изчезна. Файъруолът ми обаче не ме попита дали да разреши на нова програма достъп ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Имам съмнения, че влязоха в компютъра ми по някакъв начин. Свалих един архив със снимки, като отворих една снимка за една секунда се отвори нещо като биос-прозорче и изчезна, опитах се да изтрия архива, но ми изписа, че се използва от друга програма. Веднага върнах систем рестор от предния ден, без да рестартирам, след което успях да изтрия архива и разархивираната папка. Имам ли основания за притеснения и какво мога да направя ?

 

П.С. После ръннах скан на нод32 и изтрих 4 троянеца, които бяха в C:\Users\Име\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\***

 

Мога ли да разчитам, че интервенциите ми са достатъчни ? :?

 

Предварително благодаря.

 

 

Никой не може да ти даде гаранция , че тези мерки са били достатъчни , но можеш да си следиш машината : активни процеси , входящ и изходящ трафик , отворени портове ( немога в момента да ти пусна списък с портовете : кой " за какво " се използва , но мисля че можеш да си ги провериш и сам ). Разбира се , не разчитай много на вграденият firewall на Windows-a .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...