Jump to content
BulForum.com

EVN пак ни заклаха


victory

Recommended Posts

Сметките за февруари за с 15-20% по-високи от януарските. Интересно как става фокуса. За януари, който е по-дълъг като дни и по-студен... сметките са по-ниски.

 

Честито на печелившите.

Link to comment
Share on other sites

Моята е с 4лв по-малко... Иначе те си дерат всеки месец. Февруари не прави изкл. Ако прочетеш бележките ще видиш и сумати таксички/квтч.

Link to comment
Share on other sites

Всяка година се случва това. При непроменена цена на тока, единственото обяснение е нерегуларното засичане около празници. Иначе допреди 1-2г. редовно през ден си следях електромера, няма как да ни излъжат с киловатите.

Link to comment
Share on other sites

Сметките за февруари за с 15-20% по-високи от януарските. Интересно как става фокуса. За януари, който е по-дълъг като дни и по-студен... сметките са по-ниски.

При мен обяснението на фокуса е много просто:

 

Отчетен период: 06.01.2011 - 03.02.2011

Отчетен период: 04.02.2011 - 09.03.2011

Link to comment
Share on other sites

... няма как да ни излъжат с киловатите.

Има. Електронните електромери за битори абинати трябва да отчитат само активната енергия. Но, според мен не е така. Отчитат и реактивната. Защото след като смених всички крушки с енергоспестяващи... сметката ми се вдигна, а би трябвало да се намали. А крушките са 10 на брой. Старите бяха по 100W, енергоспестяващите са по 20W. Това може да се случи само когато се сумират активната и реактивната съставки.

Обаче... никой не може да ги задължи да се извърши проверка каква енергия отчитат реално. Защото няма сносен закон. Тези, които са с конвенционалните електромери са добре защото там няма как да се отчита реактивната съставка, но с електронните е въпрос на софтуер.

Иначе е ясно, че другия месец ще се изравнят показанията, но не е коректно да се надписват сметки.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми обясниш какво общо имат енергоспестяващите крушки с реактивната енергия.

И как го прявят софтуерно, електромера смята косинус фи?

 

Не че защитавам електроразпределителните дружества, ама в 5-6 реда да напишеш толкова глупости.

Уж си интелегентен човек.

Link to comment
Share on other sites

Най-малкото - енергоспестяващите (за кратко ЕСК че дълго) като ги сложите, греят несравнимо по-малко, а светят като около 5 пъти по-гълтащите жични.

Имах предвид, че с числата няма как да ни излъжат, защото си ги виждаме по таблата. (Нашия електромер още е от дисковите). Електронните могат ли централно да го манипулират (дистанционно)?

Иначе новите да, отчитат и най-малкото.

За вдигането на сметката надали крушките са виновни (не може да се говори месец за месец че абс. същите киловати се потребяват, още повече отчитането от контрольорите не е абсолютно на същите дати), 5 крушки по средно 50 вата = 250 вата, ако светят 24/7, => 4 часа 1 киловат, 180 киловата на месец (~20 лв), но те не светят. Ако светят по средно 5 часа, значи 24/5 = около 5, значи делим на 5, = 20/5 = 4 лв на месец, айде 5 да са . Трудно се усещат при база около 150 лв.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми обясниш какво общо имат енергоспестяващите крушки с реактивната енергия.

И как го прявят софтуерно, електромера смята косинус фи?

 

Не че защитавам електроразпределителните дружества, ама в 5-6 реда да напишеш толкова глупости.

Уж си интелегентен човек.

Прочети малко обща електротехника преди да пишеш откровени глупости.

 

Електронните могат ли централно да го манипулират (дистанционно)?

Принципно може, но едва ли го правят. Централно няма как да стане защото не са свързани в мрежа... следователно няма достъп до устройството, но локално е напълно възможно - стига да е оставена софтуерна вратичка.

 

едит:

В мрежа са. Ползва се който и да е промишлен двупроводен протокол. Така може да се свържат паралелно "n" на брой устройства, като на всяко едно се задава ID за разпознаване и комуникация, при това по захранващата шина (220V - фазов и нулев проводник).

Link to comment
Share on other sites

....но локално е напълно възможно - стига да е оставена софтуерна вратичка.

Оставена е..., можеш да бъдеш сигурен!

Link to comment
Share on other sites

Прочети малко обща електротехника преди да пишеш откровени глупости.

 

 

Принципно може, но едва ли го правят. Централно няма как да стане защото не са свързани в мрежа... следователно няма достъп до устройството, но локално е напълно възможно - стига да е оставена софтуерна вратичка.

 

едит:

В мрежа са. Ползва се който и да е промишлен двупроводен протокол. Така може да се свържат паралелно "n" на брой устройства, като на всяко едно се задава ID за разпознаване и комуникация, при това по захранващата шина (220V - фазов и нулев проводник).

 

Не отговори на въпроса ми. Какво общо имат крушките с реактивната енергия, едва ли един дросел прави много реакривна енергия.

 

Иначе с обща електротехника не смятам да се захващам, особено щом съм чел (пък и изпитите съм си взел в университета) теоретична електротехника 1 и 2.

Електронните електромери честно нямам идея как работят, но минават през сертифициране и контрол преди да бъдат монтирани (ЕОН май по едно време слагаха електромери дето не бяха минали проверки ама не се разшумя много), та надали ни лъжат чрез тях.

Link to comment
Share on other sites

едва ли един дросел прави много реакривна енергия.

 

Иначе с обща електротехника не смятам да се захващам, особено щом съм чел (пък и изпитите съм си взел в университета) теоретична електротехника 1 и 2.

Как си си взел изпитите... не знам. Вероятно с пари. И в кой университет ги взе, бе чадо? В шекермахленския ли?

Айде не се напрягай много. Явно електротехниката не ти е силна страна.

Link to comment
Share on other sites

Как си си взел изпитите... не знам. Вероятно с пари. И в кой университет ги взе, бе чадо? В шекермахленския ли?

Айде не се напрягай много. Явно електротехниката не ти е силна страна.

 

 

Айде обясни ми колко реактивна енергия прави една, 5, 10 крушки. У вас да не си вкючил няколко двигателя та да те товарят с реактивна енергия.

А как съм си зел изпитите, ми с учене. Но понеже ти си мега, ултра разбирач очаквам отговор на въпроса, как няколко крушки ще ти дигнат реактивната част.

Link to comment
Share on other sites

Как си си взел изпитите... не знам. Вероятно с пари. И в кой университет ги взе, бе чадо? В шекермахленския ли?

Айде не се напрягай много. Явно електротехниката не ти е силна страна.

И къде го обяснението за ЕСК, дроселите в тях и как по-точно ЕСК гълтат повече ток за електронните електромери от обикновена круша за същата осветеност, като изключим сарказма. Предлагам да преброим колко поста с дразги ще последват преди някой да обясни и да се свърши :) .

Link to comment
Share on other sites

Аз да обясня от ЕВН, чрез медиуми и проверка на всеки абонат, следят кой колко енергоспетяващи крушки си е купил, за да знаят колко отгоре да му дигнат сметката.

 

Не работя в нито едно електроразпределително дружество, нито мой роднина работи там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...