Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

OptiLan :

 

http://www.optilan.cc/

 

Доставката на всички услуги се осъществява чрез опорната оптична мрежа с изведена точка за достъп в максимална близост до абоната. Тази технология се използва също така от „OptiLan” и се нарича „FTTB” (fiber to the building) - „оптика до сградата”. Тя е свързана с организиране на преноса на интернет, телефония, телевизия и видео (тройна услуга) до устройства на клиента посредством оптично влакно в непосредствена близост до абоната.

 

Още повече, че за да бъде възможно предлагането на услугите чрез “triple play” е необходима високоскоростна инфраструктура. По този начин потребителите получават възможност за използване на високоскоростна оптична интернет среда - широколентова Интернет връзка (broadband) и то с най-късия възможен път до абоната.

 

За да гарантира качеството на услугата и за разлика от повечето конкуренти „OptiLan” ползва *легално* подземни канални мрежи. Попитайте Вашия доставчик на какво разстояние сте от оптичната му точка. Отговорът на този въпрос е определящ за сигурността и надежността на връзката Ви, както и за безпроблемната Ви работа при всякакви метеорологични условия. В крайна сметка това допринася и спомага за предлагане на наистина качествени и непрекъснати услуги.

 

Всички технически съоръжения и окабеляване се изграждат според законовите изисквания за тази дейност на Република България и Европейският Съюз. Нашите клиенти се радват на по-стабилната и непрекъсната работа в Интернет. Спиранията при LAN доставчиците, които са Ви до болка познати при нас са рядкост.

 

 

Някакви мнения за този нет доставчик?

Скоро ще имам мнение и за този доставчик, понеже сестрата сигурно ще минава на тях.

Тя е в съдияския, където в момента всички доставчици разкопават за да си вкарат кабеляците под земятаи чака само да

приключат работа.

 

Няма да е лошо, ако някой знае нещо за тях да сподели де.

Link to comment
Share on other sites

OPTILAN.CC - Domain Information

 

 

 

OPTILAN.CC - Domain Information
Домейн	OPTILAN.CC
Регистър	DIRECTI INTERNET SOLUTIONS PVT. LTD. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.COM
Регистър URL	http://www.PublicDomainRegistry.com
Whois сървър	whois.PublicDomainRegistry.com
Регистриран на	28-apr-2010
Актуализиран на	05-may-2010
Запазен до	28-apr-2011
Статус	CLIENT-XFER-PROHIBITED
DNS сървъри	NS.OPTILAN.CC   91.206.139.2
OPTILAN.CC - Geo Information
ИП адрес	212.73.150.3  
Хост	optilan.cc
Местоположение	 BG, Bulgaria
Град	Plovdiv, 51 -
Организация	IP address space for LinkPlus-Plovdiv
Доставчик	Neterra Ltd.
AS номер	AS47624 Link Plus Ltd.
Ширина	42°15'00" North
Дължина	24°75'00" East
Разстояние	131.75 km (81.87 miles)
Карта	
OPTILAN.CC - Whois Lookup Information
Registration Service Provided By: NETGUARD LTD.
Contact: +359.32510115

Domain Name: OPTILAN.CC

Registrant:
   NETGUARD Ltd.
   DNS Register        (DSNRegister@NETGUARD.bg)
   69 Maria Luiza Bldv.
   Plovdiv
   Plovdiv,4000
   BG
   Tel. +359.32510115

Creation Date: 28-Apr-2010
Expiration Date: 28-Apr-2011

Domain servers in listed order:
   ns.optilan.cc


Administrative Contact:
   NETGUARD Ltd.
   DNS Register        (DSNRegister@NETGUARD.bg)
   69 Maria Luiza Bldv.
   Plovdiv
   Plovdiv,4000
   BG
   Tel. +359.32510115

Technical Contact:
   NETGUARD Ltd.
   DNS Register        (DSNRegister@NETGUARD.bg)
   69 Maria Luiza Bldv.
   Plovdiv
   Plovdiv,4000
   BG
   Tel. +359.32510115

Billing Contact:
   NETGUARD Ltd.
   DNS Register        (DSNRegister@NETGUARD.bg)
   69 Maria Luiza Bldv.
   Plovdiv
   Plovdiv,4000
   BG
   Tel. +359.32510115

 

 

 

OPTILAN.CC - 212.73.150.3 - Geo Information

 

 

 

212.73.150.3 - Geo Information
ИП адрес	212.73.150.3
Хост	mail.g9lan.com
Местоположение	 BG, Bulgaria
Град	Plovdiv, 51 -
Организация	IP address space for LinkPlus-Plovdiv
Доставчик	Neterra Ltd.
AS номер	AS47624 Link Plus Ltd.
Ширина	42°15'00" North
Дължина	24°75'00" East
Разстояние	131.75 km (81.87 miles)
Карта	
212.73.150.3 - Whois Lookup Information
% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
%       To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '212.73.150.0 - 212.73.150.255'

inetnum:        212.73.150.0 - 212.73.150.255
netname:        LinkPlus-NET
descr:          IP address space for LinkPlus-Plovdiv
country:        BG
admin-c:        IK1320-RIPE
tech-c:         IK1320-RIPE
status:         ASSIGNED PA
mnt-by:         MNT-NETERRA
mnt-lower:      MNT-LINKPLUS
mnt-lower:      MNT-NETERRA
mnt-domains:    MNT-LINKPLUS
mnt-routes:     MNT-LINKPLUS
mnt-routes:     MNT-NETERRA
source:         RIPE # Filtered

person:         Ivan Kukov
address:        Plovdiv, Bulgaria
address:        4 Praga Str.
phone:          +359 32 510 111
e-mail:         i.kukov@viscomp.eu
nic-hdl:        IK1320-RIPE
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

% Information related to '212.73.128.0/19AS34224'

route:          212.73.128.0/19
descr:          Neterra IP Block
origin:         AS34224
mnt-by:         MNT-NETERRA
source:         RIPE # Filtered

% Information related to '212.73.150.0/24AS47624'

route:          212.73.150.0/24
descr:          Link Plus Networks
origin:         AS47624
mnt-by:         MNT-NETERRA
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

 

 

 

NS.OPTILAN.CC - 91.206.139.2 - Geo Information

 

 

 

91.206.139.2 - Geo Information
ИП адрес	91.206.139.2
Хост	91.206.139.2
Местоположение	 BG, Bulgaria
Град	Plovdiv, 51 -
Организация	Linkplus LTD
Доставчик	Linkplus LTD
AS номер	AS47624 Link Plus Ltd.
Ширина	42°15'00" North
Дължина	24°75'00" East
Разстояние	131.75 km (81.87 miles)
Карта	
91.206.139.2 - Whois Lookup Information
% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
%       To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '91.206.138.0 - 91.206.139.255'

inetnum:        91.206.138.0 - 91.206.139.255
netname:        NETERRA-LINKPLUS-NET
descr:          Linkplus LTD
country:        BG
org:            ORG-LPL1-RIPE
admin-c:        IK1320-RIPE
tech-c:         IK1320-RIPE
status:         ASSIGNED PI
mnt-by:         RIPE-NCC-HM-PI-MNT
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
mnt-lower:      RIPE-NCC-HM-PI-MNT
mnt-routes:     MNT-LINKPLUS
mnt-domains:    MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

organisation:   ORG-LPL1-RIPE
org-name:       Link Plus Ltd.
org-type:       OTHER
address:        Plovdiv, Bulgaria
address:        4 Praga Str.
e-mail:         i.kukov@viscomp.eu
mnt-ref:        MNT-LINKPLUS
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

person:         Ivan Kukov
address:        Plovdiv, Bulgaria
address:        4 Praga Str.
phone:          +359 32 510 111
e-mail:         i.kukov@viscomp.eu
nic-hdl:        IK1320-RIPE
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

% Information related to '91.206.138.0/23AS47624'

route:          91.206.138.0/23
descr:          Link Ppus PI Networks
origin:         AS47624
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

% Information related to '91.206.139.0/24AS47624'

route:          91.206.139.0/24
descr:          Link Ppus PI Networks
origin:         AS47624
mnt-by:         MNT-LINKPLUS
source:         RIPE # Filtered

 

 

Link to comment
Share on other sites

Иван Куков имаше една зала навремето - Елитнет, ако не се лъжа. Беше преди 15 години някъде... Залата беше на Отец Паисий, а после се премести след подлеза на Понеделник пазара. Иначе са като повечето LAN доставчици - оптика и след нея суич. Мрежата им е по въздух и дървета като Кулбокс, Wi-Net и Visio. Предлагат 1 месец безплатно за тест или нещо такова. Работят и в Марково под имато FlashNet или нещо такова. В Марково се конкурират с Гаров, който там се представлява от M-Net или нещо такова.

 

@NetZombie - има ги и в нашия квартал, даже ми предложиха да ме включат да тествам, но трябваше да ми пускат въздушки от другия край на улицата и им отказах. Скоро беше минал някакъв висок влекач и беше свалил всичко що имаше от другия край улицата - да видиш как си помагат всички доставчици да сплайсват и кримпват - голям цирк бяха, но всички реагираха едновременно и наистина много бързо.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мненията!

 

А като качество как са?!

Като съпорт?

Много им е оскъдна информацията на сайта.

Дадени са някакви скорости, но не е описано нета им симетричен ли е?

 

Явно няма никой във форума, който да е към тях и да сподели впечатленията си.

Не познавам и такива хора, за да добия впечатление от тях.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че имаше тема за Group 9 / Link Plus / Trix - все са те, може да попрочетеш мнения :)

Правят някакви опити да постигнат стабилно работещи ланове, мятат повечко оптики, но в крайна сметка си е лан хвърчащ по дървета и стълбове :)

Link to comment
Share on other sites

Все едно казвате западната/японската кола е най-смешното нещо. И какво трабантчета ли да караме, или може би талиги ;) Не питай, направо пускай снимки, обаче такива обективни :P

Link to comment
Share on other sites

Ще пусна няколко снимки или всъщност - я се разходи и разгледай, защото си облъчен от "светлината в твоя дом" и няма да повярваш и пак ще бълваш глупости.

Жокер - ул. Георги Кирков /почти цялата/, ул. Полтава /по която всичко виси по стълбовете, включително и кутии с лепенки на Кулбокс, че дори и единични влакна, които пресичат улицата/, ул. Михалаки Георгиев и т.н.

И на други места има, но не съм си правил труда да ги запомня.

 

Edit: А и сега се сещам, че скоро в темата за твоя доставчик имаше поуст, в който човекът обясняваше как EVN си махали стари стълбове, на които била изградената мрежата на Кулбокс и нямал нет 2 дни, докато "светлината си намери нов път" :D

 

Ако имаше, щях да съм го споменал. Надявам се юни да има един, но няма да говоря повече, защото докато не се тества, няма как да се каже.

И са смешен доставчик - да, защото толкова сили хвърлят да борят абонати, които пишат по форумите, че услугата им на някои места в града не е читава, че ако бяха впрегнали половината от тези сили да се заемат сериозно с проблема, досега да са го решили и всички да са доволни.

Много интересно приключи моя тикет, защото мисля, че вече е затворен. Преди около месец и половина ми се обаждат една вечер да питат как е положението и аз им отговарям, че има подобрение, но пак на моменти кляка, макар и не всяка вечер. Казах им, че в момента не съм пред PC и няма как да тестваме, но ако искат да ми звъннат след 30мин. и да тестваме. Отсреща ми отговориха:"Да, добре, но има подобрение на услугата, НАЛИ?", на което аз отговорих:"Подобрение има в това, че не се проявява всяка вечер, но проблемът не е изчистен нацяло и пак се появява", след което ми отговориха:"Добре, ще се чуем след 30мин." и дотам. От тогава никой не се е обаждал, нито тогава се обадиха, което ме кара да си мисля, че тикета е затворен въпреки, че сък казал, че има само подобрение, но не всичко е наред и пак се появява, само че не всяка вечер като преди това и човекът отсреща ми потвърди, че след 30мин, ще звънне. Може да си чуят записите ;)

Иначе проблемът си остава и преди няколко вечери пак се прояви много осезаемо - отварях си двата мейла около 5 минути, а за международния да не говорим - cnn.com беше мираж, както и някои други сайтове, което разбира се след 23ч. се оправи :D

Link to comment
Share on other sites

Да и аз го прочетох това :P Обаче не са ми богове. Аз съм православен християнин и Бог е само един :P Не съм облъчен, нито заслепен. Просто реалността е такава.

 

Може ли да те помоля да дадеш пример за НЕсмешен доставчик в Пловдив или по-малко смешен, след като си оставил това твърдение за подпис :) Благодаря :)

 

Не ми споменавай мегалан, те ще стават все по-зле. Още не са стъпили тук де.

Link to comment
Share on other sites

Не ми споменавай мегалан, те ще стават все по-зле. Още не са стъпили тук де.

Няма значение кой ще е. Още един стабилен доставчик ще увеличи конкуренцията, което ще е добре за нас крайните потребителиbeer.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорa :) Все пак и аз съм клиент и търся най-доброто за момента. И никой от нас не иска да се натресе на говнарски оператор, като някои до болка познати ни които все още виреят.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, пратих мейл на NET1 със запитване дали ще идват в Пловдив, но ми казаха, че на този етап нищо не знаят .

Попитах ги директно дали е вярно, че ще идват в Пловдив.Казаха ми, че нямат такава информация и засега ще се разширяват само в София!

Единствено Мегалан ми писаха, че наистина имат намерения да идват в Пловдив, но не искат да се ангажират със срок.

Два пъти ги попитах Мегалан, кога ще идват в Пловдив, и дали е възможно да се направи нещо, така че да дойдат по-скоро, но ми казват, че със срок не могат да се ангажират.Само споделиха, че Пловдив ще бъде един от следващите градове, кдето ще започнат да разширяват мрежите си.

 

Имам идея, как да ускоря идването на Мегалан в Пловдив, но засега усилието ми е насочено да се разбера с Кууулбокс по някакъв начин да си оправят мрежите в Кючука, където, колкото и да отричат проблем - ИМА!

Link to comment
Share on other sites

Megalan наистина ще идват в Пловдив и аз съм от малкото, които могат да кажат кога - скоро ;) Очаквайте доста изненади и вълнения.

 

Скоро, скоро, колко да е скоро? Около година?

Link to comment
Share on other sites

Изненади като 4 в 1 телевизия нет дом. и моб. телефон от Мтел. Не не вече далеч от тези тарикати :P Даже и продължават да тарикатстват.

Link to comment
Share on other sites

Иван Куков имаше една зала навремето - Елитнет, ако не се лъжа. Беше преди 15 години някъде... Залата беше на Отец Паисий, а после се премести след подлеза на Понеделник пазара. Иначе са като повечето LAN доставчици - оптика и след нея суич. Мрежата им е по въздух и дървета като Кулбокс, Wi-Net и Visio. Предлагат 1 месец безплатно за тест или нещо такова. Работят и в Марково под имато FlashNet или нещо такова. В Марково се конкурират с Гаров, който там се представлява от M-Net или нещо такова.

 

@NetZombie - има ги и в нашия квартал, даже ми предложиха да ме включат да тествам, но трябваше да ми пускат въздушки от другия край на улицата и им отказах. Скоро беше минал някакъв висок влекач и беше свалил всичко що имаше от другия край улицата - да видиш как си помагат всички доставчици да сплайсват и кримпват - голям цирк бяха, но всички реагираха едновременно и наистина много бързо.

Хех, Иван Куков е син на мой бивш колега. Не знаех, че е станал доставчик на нет :unsure:

Та, какви са ти впечатленията от нет-а му?

 

П.П.

иначе и аз чакам с нетърпение Мегалан. Ако не друго поне съпорта им е на ниво (имам директни впечатления от Дианабад преди няколко години). Предполагам, че въпреки покупката им от Мтел... хората са останали същите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

П.П.

иначе и аз чакам с нетърпение Мегалан. Ако не друго поне съпорта им е на ниво (имам директни впечатления от Дианабад преди няколко години). Предполагам, че въпреки покупката им от Мтел... хората са останали същите.

 

Мегалан смятат за момента да покрият Тракия(до края на лятото), след това район Южен и накрая, може би, центъра, което ще отнеме 1-2г, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Я кажете има ли някой на Opti LAN и знаете ли какви са скоростите на интернета, в сайта пише 40Mbps, ни какви са тия мегабитове - и международен, и български ли, сумарните мегабитове на двете и кое колко мегабита е? И ако някой знае дали имат покритие в Стария град до Античния театър, ул.Зора? В сайта им уж е оцветена тази област, ама знае ли се...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Я кажете има ли някой на Opti LAN и знаете ли какви са скоростите на интернета, в сайта пише 40Mbps, ни какви са тия мегабитове - и международен, и български ли, сумарните мегабитове на двете и кое колко мегабита е? И ако някой знае дали имат покритие в Стария град до Античния театър, ул.Зора? В сайта им уж е оцветена тази област, ама знае ли се...

 

За покритието им се обади на телефоните, а иначе скоростите - пускаш, тестваш, нали имат трай&бай?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...