Jump to content
BulForum.com

S.T.A.L.K.E.R.


Divaka

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

Znaete li ne6to za tazi igra az ve4e lydnah po neq.S netyrpenie 4akam da izleze.

http://www.stalker-game.com/index_eng.html - tova e link ot koito moje da si izteglite nqkolko demo film4eta i da vidite za kakvo stava vypros.Li4no az sym vpe4atlen ot nqkolko ne6ta:

1/ Na4i tva si e obiknovena 1st person pycalka ama q si predstavete 4e igraete v 4ernobil kato syzdatelite tvyrdqha ako ne me lyje pametta 4e okolo 85% ot obstanovkata 6te otgovarq na istinata. Li4no az ot film4etata vidqh strahotni ne6ta-na koi ot nas ne my se e iskalo da igrae iz panelni blokove i izpotro6eni ky6ti? kazvam vi obstanovkata e to4no takava/vse edno sme si v bg/

2/o6te otna4alo 6te moje da hodite navsqkade t.e. imate edno golqmo nivo na razpolojenie bez nikakvi ograni4eniq, kato sy6to taka 6te ima podzemni bazi i kakvo li o6te ne...

3/vmyknati sa rolevi elementi-zna4i ne sym sre6tnal da se spomenava za osnovna cel v geimkata ama znam 4e celta na stalkera e da vliza v zabranenata zona okolo 4ernobil i da sybira predmeti/koito posle prodava i razmenq sre6ty oryjiq a na ednoto demo film4e vidqh da dava predmet na dryg stalker/. Sy6to 6te ima i klanove ot stalkeri kym koito moje da se prisyedinite.Kazvam vi, ako multiplayera e realiziran dobre moje bi edinstvenoto koeto 6te popre4i da smaje konkyrenciata e visokite iziskvaniq kym ma6inata.

4/ To e i hubavo, i lo6o-na4i geimkata e ryska i izpolzva direct x 9.0/ako drypnete demotata 6te razberete za kakvo stava na vypros/. Na4i men li4no mi e interesno da vidq dali naistina braty6kite 6te se spravqt tolkova dobre kolkoto se vijda na movietata.A lo6oto e, 4e taq geimka pri tova polojenie sigyrno 6te iska seriozni ma6ini, koeto si e dosta trydni4ko v bg/kato se setq za farcry i mi prizlqva-e gati iziskvaniqta/.

i taka ako nqkoi si napravi truda da pro4ete tova info 4akam da mi pratite i vie vpe4atleniq a za6to ne i linkove.

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявайте, изискванията ще са по-високи отколкото на FarCry :D

Link to comment
Share on other sites

да да-ще са по високи и ще се разхождам до чернобил да чупя чайсите на програмистите.стига бе,на трейларчетата графиката не беше нищо особено :music

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявайте, изискванията ще са по-високи отколкото на FarCry :D

Дано да не си прав, че иначе не знам кой ще я играе. Това ми напомня на добрите стари времена където всички имахме 8 битови игри, а само единици имаха плейстейшъни и компютри и ние гледахме на тях като на богове.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще я играя и ще ви разкажа :lol: майтап си правя. Far Cry има толкова големи изисквания защото ... я се загледайте в сянките. това е единственото по-различно което създава страхотния ефект. по простата причина че са изключително много. забелязах нещо докато играех демото. застанете в гората.. под палма. на сянка. и се вгледайте. тревата се мести, сянката която пада от палмата също! в коя друга игра го има това? в никоя! аз застанах под палмата и слънце падаше точно върху оръжието ми. стоях и не мърдах и сянката се местеше.. имах чувството че съм в джунглата. застанете и се загледайте в природата от някоя скала. всичко се мести се едно е истинско. даже и водата !! която е на кой знае колко разстояние от теб. можеби даже не може да се стигне до нея. затова играта затормозява толкова и затова върви по-добре на игри който потдържат по-добре Pixel Shaders, защото сенките са това което прави играта уникална. за бога.. има даже сенки във водата! пречупване на светлината... аз просто останах изумен. видях какво може да е предимството на хубавата видеокарта. никога преди не съм вярвал че може да има някаква чак такава разлика. 20 минути съм обикалял из джунглата. любувах се на сенките. как бяха по-тъмни там където имаше повече дървета и как на някой места имах чувството че наистина съм там. това безцелно обикаляне съм го правил само в GTA.

 

За STALKER съм виждал само филмчета. може да я пробвам, но нещо започнаха да ми омръзват тези игри. днес изтрих Painkiller която ми направи такова голямо впечетление, а бях само в Операта. тва че обикалях безцелно на последния етаж и нищо не се случваше (като изключим ужасяващите звуци който ме караха да се оглеждам в стаята (можеби съраунда спомогна за това)) можеби спомогна за решението ми.

Link to comment
Share on other sites

veseo dano ne si prav za sistemnite iziskvaniq,za6toto mn 6te me e qd 4e  ne moga da q igraq a pak mn me kefi taq igra.

 

май никой не чете какво пиша. или ви е много дълго? няма да са такива големи изискванията. просто няма какво толкова да се обработва в тая игра. затова дадох и дългия и убедителен пример с Far Cry.

Link to comment
Share on other sites

Ne samo film4eta ima kam igrata.

O6te predi pove4e ot polovin godina byaxa pusnati 3 pre-alfa niva na STALKER, v koito moje6e da se puca na volya po gadovete.

Verno 4e imaxa baya bagove, no vse pak davaxa, makar i begla predstava, za kakvo stava vapros.

Byaxme gi ka4ili na warez-a, ama po neznaini pri4ini otdavna gi nyama.

Lo6oto e 4e i tam ot kadeto gi darpaxme sa6to gi nyama :(.

Link to comment
Share on other sites

май никой не чете какво пиша. или ви е много дълго? няма да са такива големи изискванията. просто няма какво толкова да се обработва в тая игра. затова дадох и дългия и убедителен пример с Far Cry.

 

Oba4e pi4 mai samo az sam ti pro4el tova deto napisa i naistia sam saglasen s tebe kato gledah film4eto neostanah mnoo vpe4atleni senkite nebqha koi znae kakvi.Igrata 6a e mnoo qka , no nqma da ima mnoo golemi iziskvaniq.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Кофти е, че е отложиха за Май 2005, но дано е за добро.

Изискванията още не са ясни, но поне за видеокартата едно е ясно:"The engine does not support software rendering and requires a DirectX® 8 or higher compatible accelerator."

А за процесора...

http://www.amd.com/us-en/Processors/Comput...0~90394,00.html

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Кофти е, че е отложиха за Май 2005, но дано е за добро.

Изискванията още не са ясни, но поне за видеокартата едно е ясно:"The engine does not support software rendering and requires a DirectX® 8 or higher compatible accelerator."

А за процесора...

http://www.amd.com/us-en/Processors/Comput...0~90394,00.html

:wacko:

 

:D :D :laughing: :laughing: . скромно изискване за процесор :) не ми се мисли другите изисквания какви ще са.

Link to comment
Share on other sites

:D  :D  :laughing:  :laughing: . скромно изискване за процесор :) не ми се мисли другите изисквания какви ще са.

2x6800Ultra минимално за видео :devil така ще върви долу горе сносно на Low на 640х480 с 20 кадъра :P като гледам какви рефлекции ще имат предметите и съществата със сигурност ще трябва и доста рамец за това нещо .. иначе играта изглежда невероятно !

Link to comment
Share on other sites

2x6800Ultra минимално за видео  :devil така ще върви долу горе сносно на Low на 640х480 с 20 кадъра  :P като гледам какви рефлекции ще имат предметите и съществата със сигурност ще трябва и доста рамец за това нещо .. иначе играта изглежда невероятно !

 

винаги може да се направи невероятна игра.. кой може да играе е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Абе малко да up-на темата... След година и половина още нямаме информация кога ще излиза играта. Вече ме съмнява дали изобщо ще го доживеем този ден. Някой да има информация по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...