Jump to content
BulForum.com

Single click проблем


iVAAN

Recommended Posts

От няколко дни се появи странен проблем. От време на време при еднократно натискане на левия бутон на мишката, windows-a го възприема като двукратно. Отначало помислих, че проблема е в мишката, но при проба с друга проблема пак е на лице. Поразцъках опциите за настройка на мишката, но резултат никакъв и чичо Гугъл не ми казва нищо конкретно. :( Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

Каква ти е мишката? Logitech? И пак ли със същата марка си пробвал? Безжична ли е?

Това е много досаден проблем на доста мишки, аз предимно с Logitech-ци, от скъпите, съм го експириънсвал. Даже с текущата ми мишка, и отворих цъкалото, позастъргах го, поразместих, и така за 4-5 месеца се оправя.

За мен 99.5% е от мишката, или освен да е някакво лудо съвпадение, защото съм пробвал с други мишки като почне да го прави по-често, и затова съм стигнал до този извод.

Има някаква дребна вероятност да е от wifi интерференция, но дори като почне, е на някакви периоди, преди години и с MX Revolution го виждах това и почна около 1.5 години след купуването на мишката.

Изобщо наистина понякога си мисля че е мистерия. Понякога се появява, и след 1 или 2 дни поизчезва, а на моменти като почне и почти полудява, всеки 2-ри клик в рамките на час-два е като двоен и направо сменях мишката, че иначе не може да се работи. Същата мишка при нов собственик (Дядомраз) той вика че не усеща да прави така, в същото време аз с друга (макар и жична) мишка пак логитецх, също не виждам проблем, а тази като я бях закачил за лаптопа, и там го правеше. Явно е от мишката, и има някаква вероятност да е от безжичната връзка, интерференция или нещо такова, не знам вече. Макар че като застържа цъкалото на левия бутон, се оправя за месеци. Go figure.

Link to comment
Share on other sites

Дали случайно не си пуснал опцията за one-click в Windows и иконките да се активират с едно цъкане, вместо с две?

 

Лесно можеш да разбереш. Ако си я пуснал, имената под иконите ще са подчертани като линк в интернет.

Link to comment
Share on other sites

Човека е казал "от време на време". Очевидно това е някакъв бъг с неизяснен произход. Може да е съвпадение при него, и да е от мишките. Особено ако са стари и двете.

При мен две мишки вече го правиха това, и двете скъпи логитеци. И двете почнаха да го правят след около година и половина откакто ги купих. На сегашната като отворя и поразмърдам пластинката, за 3-4 месеца спира, наскоро пак почна, след същата процедура пак спря, и вече месец, отново няма проблем. Явно нещо омроните им сдават багажа. Иначе всичко друго е пушка.

Link to comment
Share on other sites

Дали случайно не си пуснал опцията за one-click в Windows и иконките да се активират с едно цъкане, вместо с две?

 

Лесно можеш да разбереш. Ако си я пуснал, имената под иконите ще са подчертани като линк в интернет.

 

Като изключим факта, че лично за мен тази опция ми е по-удобна, отколкото всеки път на всяка икона да цъкам по 2 пъти, няма как да я е активирал, тъй като веднага ще го забележи по появяващата се ръчичка, когато стрелката попадне върху икона.

 

А иначе и аз имам 2 мишки, които чисто механически (от зацапване или просто от времето...) третират еднократното цъкване като двукратно.

Ако няма трета мишка за проба, може временно да обърне софтуерно бутоните (лявдесен) и да види дали пак ще му прави същата мизерия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...