Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Нека желаещите да си напишат user name и character code, за да ги добавя в огроооомния списък :D

 

Username-a ми е ясен, ама този character code откъде се взима не мога да разбера?

Link to comment
Share on other sites

Зенио го надигра тактически, а сигурно и психически. Мога да си представя как би ми подействала тактиката в първия сет. Идра можеше да позиционира хидрите по-добре, прибърза с втория експанд, въпреки че имаше видимост в базата на Зенио и знаеше какво става. Очаквах подобен резултат. Това е и "чарът" на турнирите - трябва да си бетон във всички MU.

 

От 22:30 днес очаквайте шоумач между Ret и qxc!

Link to comment
Share on other sites

Не само това - при първата атака какво правеха кралиците и другите единици отзад, а не на рампата? Като видя, че не може да държи атаките, да беше жертвал един дрон за спайн, после двата ги мести долу и защитават новото експо (с безкраен трансфюз) и от там с по-добро макро му разказва играта. През цялото време можеше да види какво прави Зенио и какво праща към него.

Втората игра също - като видя хлебарките да излизат веднага можеше да сложи 2 спайна близо до рампата, а той сложи един(май) и то чак когато бяха вече в базата му. Спайновете щяха да са готови - таргетва бейнлингите и с останалото прегазва хлебарките.

На теория знам, че е лесно, но е неприсъщо за него да не е над нещата по този начин.

 

Също така -

лол :д
Link to comment
Share on other sites

Ето какво сътворих. Не се колебайте да давате предложения, допълнения или корекции!

 

Правилник за провеждане на турнира по StarCraft2 – BulforumCup

 

1. Форматът на турнира е „двойна елиминация”. Това означава, че всеки играч трябва да загуби два пъти, за да бъде отстранен от турнира. Съответно на големия финал победителят от долния бракет трябва да спечели два пъти срещу победителя от горния бракет.

2. Бракетите се оформят с помощта на сайта Challonge.

3. Всички мачове до финала са Bo3, а финалът е Bo5.

4. Няма фиксирани дати и часове за провеждане на мачовете – играчите сами се свързват с противника си и определят време, което е удобно и за двамата. Желателно е да не се отлага много, за да може целият турнир да се впише в една седмица, но в крайна сметка не е фатално, ако нещата се проточат. Ако някой прецени, че в рамките на една седмица няма да има никаква възможност да играе, нека оповести това, за да може турнирът да продължи без него.

5. По време на игра може да има наблюдатели, но само ако и двамата играчи нямат против. Важното е да се гарантира игра без лаг. Липсата на парична награда би трябвало да предотврати всякакви опити за мамене и подсказване.

6. Началната карта за всички мачове е Metalopolis. Загубилият избира следващата от стандартния списък с карти на Blizzard за ладера. Всяка карта може да се използва само веднъж в даден мач.

7. Победителят трябва да оповести резултата във форума. Ако загубилият оспори този резултат, трябва да се представи риплей, който ще бъде разгледан от съдията (the one, the only – PSYCHOSIS). Умишлено оповестяване на грешен резултат или неоснователно оспорване на резултат ще доведе до публично освиркване и мъмрене на виновния. Отново, липсата на парична награда би трябвало да предотврати това.

8. При прекъсване на игра по вина на Blizzard, спиране на интернет или ток, мачът се преиграва на същата карта. Автоматична победа може да се даде, ако единият играч е в процес на изораване на базите на другия. Предимство с една база или 20-30 съплай не е повод за автоматична победа – всички сме виждали и по-шокиращи обрати.

9. Играчите не са задължени да си пожелават gl&hf, или да се поздравяват с gg, но е желателно да оставят лошите маниери в лобито на играта. Хленчене по отношение на баланса се приема.

10. Победителят в турнира ще има правото да сложи в подписа си банер с надпис „I rape Bulforum noobs!” до края на следващия турнир. При спечелване на 5 последователни турнира съответният играч има правото да сложи в подписа си банер с надпис “Starcraft Grandmaster”. Приемат се всякакви предложения за текста на банерите!

Link to comment
Share on other sites

По-добре наново, на чисто. Доколкото знам, Антарес още я няма играта, Килеринчо не я харесва, Инфестед не съм го виждал отдавна. Засега сме четирима, айде още няколко да се присъединят и да започване якото бичене! :)

Даже може да доведете и приятели, ще ги регистрираме набързо във форума и готово! Само да не е Zeerax! :D

Link to comment
Share on other sites

А що, нека дойде и Zeerax, обаче искам един да му върже едната ръка зад гърба и с превръзка на едното око за да уравновесим силите. Чудя се това или да му се скрие половината екран :lol:

 

 

PS: Помощ! IQ-то ми пада след всяка игра... не мога да играя срещу такива противници... системата ми дава "slightly favored" като единия от противниците е в бронза... и аз успявам да направя 2ри експанд (пълен с около 20 работника) преди да помислят за атака. Чак тогава почвам да вадя сериозно юнити а те не ме нападата изобщо (обзървър вижда 3 кули и умира). В момента в кото тръгнат вече имам към 10 зийлота, на темпларите съм им ъпгрейднал да правят сторм и енергията, пльосвам 6 темплара и докато дойдат още 3ма + 3 сталкъра и помитат всичките марини които не успяват да стрелнат повече от 3 пъти като задните се НАВИРАТ в сторма и дори не трябва да стормя на различни места просто пускам на същото отново.... мъка мъка... А бях 12ти в лигата преди "злополучния ден" когато на бургия загубих 1 камара игри по семейни причини...

Link to comment
Share on other sites

Чудесна вечер за StarCraft! Ret и qxc направиха страхотни 7 игри (последната беше 50 минути!!!), Lalush и Naama изиграха 5. Общ резултат зерг vs теран - 6:6! Ето на това му викам баланс!

 

Резултати:

 

Naama vs Lalush - 3:2

Ret vs qxc - 4:3

 

Link to comment
Share on other sites

Чудесна вечер за StarCraft! Ret и qxc направиха страхотни 7 игри (последната беше 50 минути!!!), Lalush и Naama изиграха 5. Общ резултат зерг vs теран - 6:6! Ето на това му викам баланс!

 

Резултати:

 

Naama vs Lalush - 3:2

Ret vs qxc - 4:3

 

 

PSY аз незнам как изобщо взима игри qxc. Гледах последната игра, точно като опълченец на Шипка беше. Никакви атаки, нищо, само защита. Не му достига нещо и то доста съществено.

В 5 -тата игра на Скрап стейшън, ами qxc сигруно загуби 100 медивака по един и същ начин. Излизат медиваците пред двете бази на терана, минават мутите и ги отнасят. И така поне 10 пъти. Колко трябва да си зле незнам

 

А гледам и в момента днешните срещи от ГСЛ. И като сравня с qxc Ret е все едно да гледам мач между два отбора в махалата. А ГСЛ е все едно гледам Манчестър Юнайтед срещу Барселона.

Огромна разлика. В момента гледам двата мача на ХТ от днес. А изобщо днешния ГСЛ ден беше много интересен.

Link to comment
Share on other sites

Ret и qxc направиха страхотни 7 игри (последната беше 50 минути!!!)

 

Иб**х тя***та мама... това са сигурно над 4 часа чисто игри сигурно... аз след една игра над 30 мин се чуствам размазан та след 7...

Link to comment
Share on other sites

И като сравня с qxc Ret е все едно да гледам мач между два отбора в махалата.

:D Аликас, май си поставил летвата прекалено нависоко. Честно казано в момента в главата ми е пълна супа от вчера и не мога да се сетя за никакви подробности, но помня, че битките бяха доста завързани и интересни. Особено в последната игра - как да напада qxc, когато беше подложен на такъв зверски натиск. А мръдне, а брудовете са отнесли половината му сгради. И въпреки това успя да изнесе два експанда, преди да му свършат ресурсите. Получи се нещо като патово положение - мощна танкова композиция с маса викинги и рейвъни за ПДД срещу брудлордове, коруптори и ултралиски. Нито qxc можеше да разпъне и да тръгне в атака, нито ret можеше да напредне с цялата си армия - 4 ПДД и всичко по въздуха ще рухне за нула време. И пак qxc издържа дълго - все пак беше с 4 бази срещу 98. Съжалявам, че не ти е било интересно, аз останах напълно задоволен :)

 

В арената започват да качват HD клипове от Ro64 на GSL2!

Link to comment
Share on other sites

PSY то за интересното, мелетата бяха интересни. Нивото обаче е мноооого по-ниско от това на корейците и това което виждаме по ГСЛ. Там всеки теран е наясно, че като се окопае безнадеждно срещу зерг както qxc пак е гг, ама доста повече се мъчи.

Заради ГСЛ-а сигурно е така летвата. В последните дни само извънземни мачове, където и най-малките грешки се оказват фатални и играта прикючва бързо. За разлика от мача qxc Ret, където qxc прави една и съща грешка, например тази с медиваците на скрапа, през цялата 30 40 минутна игра, а накрая чак и би.

От тия работи ми се получава махленско ниво. А и като цяло личи една мудност и в двамата на фона на корейците.

Link to comment
Share on other sites

Ами хайде тогава да направим списък. След това ще може да се състави бракет, а аз през това време ще изготвя нещо като Правилник на турнира - и да речем от понеделник да започнем с игрите :)

Не мисля, че е нужно да правим нова тема, всичко може да се пише тук.

 

Колкото до последния турнир - изиграха се няколко мача, аз лично имах една победа и трябваше да се бия с Антарес в следващия кръг, ама бетата взе, че свърши :)

 

Нека желаещите да си напишат user name и character code, за да ги добавя в огроооомния списък :D

 

1. PSYCHOSIS (Psyclon.462)

2. Светлия (?????)

3. djadomraz (djadomraz.838)

4. liquid (liquid.161)

 

И аз съм вътре! Малко съм зает тия дни, но от вторник съм отпуск цял месец и ще съм на линия.

 

shadowy.306

Link to comment
Share on other sites

ro16banner.png

 

DAY 2

 

bannervc.png

 

Вторият ден на осминафиналите предлага още по-завързани мачове. За загрявка има ZvZ, което поне за мен не съдържа никакъв заряд. Струва ми се, че за разлика от Идра и Зенио вчера, тези двамата ще се впуснат в стандартните линг/блинг недоразумения. След това обаче започва интересното и непредсказуемото. Фейк Боксер срещу СангХо. Боксер досега разчиства само зерги, докато СангХо вече е вкусил теранска кръв. И двамата са агресивни играчи и ще се впуснат в битка още от първия мародер/стокър. Съвсем наслуки прогнозирам победа за Боксер. Третият двубой е протоски мирър, който може да завърши в полза на всеки един от двамата играчи. Инка като че ли е по-голям майстор в PvP – в предишния GSL отстрани три протоса, преди да бъде спрян от Дилъра. Джиниъс също е в страхотна форма и маже наред. Заради брилянтното представяне на Blizzcon му давам леко предимство. Кулминацията на вечерта (ранния следобед) ще бъде титанично TvT между Императора и Лоунър. В Китай се очаква глад – никой няма да вари ориз, всички ще подкрепят своя сънародник! Учудващо за мен корейските букмейкъри дават огромно предимство на Лоунър за победата – почти 75%. Но Боксер си е Боксер и не трябва да бъде подценяван. Нада вече се класира, ред е на другата легенда от BW да пристъпи към четвъртфиналите.

 

Game 1: Nestea (Zerg) vs TheWind (Zerg)

Set 1: Blistering Sands: Уинд първи пуска пул и газ, Нестий избира ФЕ. 6 зерглинга и супер бърз бейнлинг нест за Уинд. Роуч уорън за Нестий, но бейнлингите влизат в базата му и избиват доста дрони. 4 хлебарки излизат, спасяват положението за момента, но икономиката на Нестий е в плачевно състояние. Уинд разбива скалите на задния вход, опитва се да заобиколи роучовете, но Нестий е блокирал рампата с Кралица и спира атаката. Маса спийдлинги и експо за Уинд, успява да разбие скалите. Една група кучета минава отпред, друга отзад - Нестий няма как да се защити. Експо хачерито на Нестий е на път да падне, но солидна група роучове го спасяват. Уинд също преминава на роуч тек, през това време разиграва Нестий с група спийдлинги. Нестий опитва тайминг пуш с роуч/линг, нанася учудващо големи щети! Уинд дърпа дрони! ОМГ - Нестий обърна играта, невероятно добро решение за атака - още малко и Уинд щеше да има повече хлебарки. Фактът, че успя да запази второто си хачери, се оказа решаващ. ГГ!

Set 2: Delta Quadrant: близки позиции. Същият билд за Уинд, Нестий закъснява съвсем малко със своя пул. Уинд вече има бейнлинг нест, Нестий има спайн пред минералите и роуч уорън. Уви, Уинд се отказва от бейнлингите и преминава на роучове, освен това има 5 работника повече. Група спийдлинги на Уинд нахълтва в базата на Нестий, десетина роуча ги посрещат. Отново тайминг пуш на Нестий! Уинд има 2 спайна, но не са достатъчни. ГГ! Този път нямаше никаква драма - Нестий прегази Уинд.

И в двата сета Уинд пробва изключително агресивни ранни атаки - в първия успя да нанесе големи щети и това удължи битката. Във втория сет обаче Нестий беше готов, спря първите бейнлинги, масира роуч за сметка на дрони и нанесе смъртоносен удар.

 

Game 1: BoxeR (Terran) vs BabyByeBye (Protoss) Намерих доста интересна информация за SangHo - http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=131156.

Set 1: Delta Quadrant: крос позиции. Прокси ракс малко извън главната база. Зелът, сентри и уорп тек за протоса. Боксер опитва атака с 4 марини, мародер и няколко сцв. ФФ на рампата, второ...ааа, голяма грешка, пропуска третия ФФ, Боксер влиза с 5 марини и 3 мародера, пуска бункер, убива 2 гейта. Излиза 1 имортал, но сам нищо не може да направи. Пристигат подкрепления, иморталът умира, СангХо дърпа всички проби, но напразно - ГГ! Боксер се хили под качулката си - имитира HuK! :) СангХо оплеска ФФ, можеше да блокира рампата цялата игра с 4 сентрита.

Set 2: Xel'Naga Caverns: Този път Боксер блокира рампата, скаутващата проба не успява да влезе. 1 ракс -> експанд. 1 гейт -> робо, после още 2 гейт. 3 ракс + стимпак. Експо за протоса, уорпгейт тек е готов. Обс в експото на Боксер, вижда много био и реагира с колоси. Тайминг пуп с марини и мародери, вижда много сентрита и зелъти и се отказва. Събира още мародери и атакува, чудесни ФФ, разделя армията и спира атаката. Първият колос е вече крачи около експото + още стокъри. Боксер веднага слага реактор на старпорта, вече има 5 ракс, подготвя златно експо. 5 гейт, + 1 атака. Огромна био армия за терана, 30 съплай повече. 3 колоса, чардж за колосите. Боксер разделя армията си, влиза от две страни, СангХо няма енергия за толкова ФФ, колосите падат, нексусът пада! 10 бараки в центъра на картата! Боксер пикае върху СангХо! :D Джииии Джииииии!

Малкият Боксер направо скри шапката на протоса. Приложи силен натиск и в двата сета, в първия СангХо му помогна с изпуснатия ФФ, но във втория си пролича майсторството - дори за миг теранът не изпусна предимството в мача.

 

Game 1: Inca (Protoss) vs Genius (Protoss)

Set 1: Lost Temple: крос позиции. 2 гейт за Инка, гейт, газ и кор за Джиниъс. Инка продължава с два асимилатора и кор. И двамата пропускат зелъти, минават направо на стокъри и окупират съответните кули в центъра. Експо и робо за Инка, Джиниъс малко закъснява със своя втори нексус. Още 2 гейт за Джи, обс на Инка вижда всичко. Колос за Инка, Джи чак сега стартира робо. Засега има само една умряла проба, и двамата се развиват спокойно и чакат ключовата битка. Инка вече има 2 колоса + рейндж, Джи довършва своя роботикс бей. Инка натиска - много стокъри от страна на Джи, но Инка ги разделя с чудесни ФФ. 3 колоса за инка, 2 за Джи, но без рейндж - ГГ! Инка търпеливо изчака да натрупа колоси и нападна в идеалния момент. Няколко добри ФФ му помогнаха да преодолее армията от стокъри.

Set 2: Metalopolis: Отново крос позиции. Идентични билдове - Инка избира дефанзивен 2 гейт. Туайлайт каунсъл за Джиниъс, робо за Инка. Няма да има ДТ - вместо тях блинк. Инка експандва, Джиниъс напада с няколко стокъра. Блинк е готов, още няколко стокъра се уорпват и Джиниъс влиза в главната на Инка. ГГ! Страхотен пуш!

Set 3: Xel'Naga Caverns: Решаващ сет! И двамата откриват с гейт, газ, кор, газ. Туайлайт каунсъл и за двамата! Двоен ДТ ръш??? Не, блинк и за двамата. Джиниъс обаче има един гейт в повече! Инка все пак решава да мине на ДТ + още 2 гейт. Напразно - Джиниъс блинква с 10+ стокъра. Всички проби измират! Но в главната на Джиниъс има ДТ. Джиниъс няма детектор, пуска прокси робо! Инка кълве по нексуса с 1 ДТ, обс излиза, всичко приключи! Джиниъс губи нексуса си, но има огромна армия и детектор, започва спокойно да разбива базата на Инка. ГГ!

Очаквано добър мач! Двамата се поздравяват и се покланят на публиката! Респект! Джиниъс направи по-добрите избори по отношение на билдове и обърна мача в своя полза.

 

Game 1: SlayerSBoxer (Terran) vs Loner (Terran)

Set 1: Metalopolis: близки позиции по въздух. Ръш с марини и хелион за Лоунър, Боксер спира с повече марини и контрира с тях + 1 танк. Отказва се по средата, прибира се, сийджа на ръба и експандва. Лоунър скаутва със самотна маринка, рисърчва стим и сийдж. Лоунър дропва 4 марини и танк в средата на базата на Боксер, губи всичко за секунди. Боксер кацва три викинга зад минералите, убива доста сцв. Лоунър чак сега пуска експо, много е назад в икономиката. Боксер има повече единици, сиджва встрани от базата на Лоунър и с викинги дава видимост на танковете. Лоунър дърпа сцвта и се опитва да заобиколи танковете - неуспешно. Боксер добавя бункер до танковете, след това се премества до експото, сийджва първи и отнася танковете на Лоунър. ГГ! Боксер през цялото време беше една крачка пред Лоунър.

Set 2: Steppes of War: Отново натиск с марини и хелион от страна на Лоунър, Боксер приготвя сцв на рампата, успява да убие хелиона! Втори пуш с марини и 2 танка, Боксер е готов със своя сийдж. И двамата разпъват танкове в центъра, Боксер има хем повече танкове, хем повече викинги. Натиск по експото, Лоунър дърпа всички сцв и 2 мародера в защита - никакъв шанс! ГГ!

Императорът унищожи Лоунър - какво повече може да се каже?

 

RESULTS:

Nestea > TheWind

BoxeR > BabyByeBye

NEXGenius > Inca

SlayerS_BoxeR > Loner

 

Link to comment
Share on other sites

Д нес май няма да мога нищо да гледам, и ПСАЙ ми е еднствената радост.

Ама то и много миръри, та незнам дали ми се и гледа. Само Боксер искам да видя истинския.

А браво на фейк Боксера тамън исках да го видя как ще се справи в следващия кръг.

 

Голямо ошамарване ще падне със зерга Кайрикс.

 

Страхотна първа игра на Боксер Лоунер.

 

Very High Level. Минимална грешка и си гг.

 

Четвърт финалите се очертават monstrous

Link to comment
Share on other sites

От 18:00 ще има шоумач между Германия и Швеция!

 

GoOdy vs. jimpo

iVoRy vs. merz

inuh vs. LaLuSh

DarK.FoRcE vs. Bischu

Socke vs. MorroW

 

Последните три двойки изглеждат доста интересни. Стрийм: http://tv.esl.eu/de/esltv_stream/stream/55-flv-proxy

 

Иначе се търсят още поне трима ентусиасти за форумно разбиване! Не се крийте! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...