Jump to content
BulForum.com

isteglih si Mac OS X 10.2 i ne moga da si go instaliram


city90

Recommended Posts

isteglih si Mac OS X 10.2 i ne moga da si go instaliram bootvam go ot cd to no ne mi ispiska Press any key i taka na tatuk a napravo mi startira windowsa pomognete i daite informacia za tva Mac OS X 10.2

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да инсталираш MAC OSX на PC толкова лесно, колкото можеш да инсталираш Windows и linux. Трябва ти специална дистрибуция, пригодена за PC. Трябва да поддържа твоите компоненти или поне част от тях, за да можеш да буутнеш операционната система след като я инсталираш.

 

Попрочети малко по темата, преди да си съсипеш компютъра, защото почнеш ли инсталацията на Mac OSX неправилно, ще прецакаш Master Boot Record-ите и тогава не можеш да буутнеш никъде. Не само в инсталация на MAC OSX.

Link to comment
Share on other sites

Ти с windos неможеш да се оправиш а си тръгнал с мак да си заиграш.

Невиждам смисъл да ти отговарям,и още нещо опитай се да пишеш и на кирилица

Link to comment
Share on other sites

Ти с windos неможеш да се оправиш а си тръгнал с мак да си заиграш.

Невиждам смисъл да ти отговарям,и още нещо опитай се да пишеш и на кирилица

s windowsa se opravih i s mnogo linuxi sam se opravial no tva MacOS ne6to ne go razbiram a na kirilica ne obi4am da pi6a

Link to comment
Share on other sites

s windowsa se opravih i s mnogo linuxi sam se opravial no tva MacOS ne6to ne go razbiram a na kirilica ne obi4am da pi6a

 

Прочети ми поста. MAC OSX НЕ МОЖЕ да се сложи на PC легално. Затова и не е толкова лесно. На мен лично, първата инсталация ми отне 2 дни. Още 2 седмици ми отне да подкарам всичко както си му е реда и пак имаше неща, които не работеха.

Link to comment
Share on other sites

По-добре започни да харесваш писането на кирилица.

Хахахах това не е заплаха! XD

 

За мак ОС... повярвай ми... не може се оправиш, щом с windows на пц срещаш затруднения при буут проблеми и прочие! Трябва да се променя буут лоадъра, използват се допълнително буут лоадъри за да накараш мак да тръгне на пц и на всичкото от горе ако няма драйвери за нещо, си оставаш без него. Аз съм си "играл" с мак на пц... не става за всекидневно ползване, само проблеми се срещат.

Link to comment
Share on other sites

Истината на всички твой въпроси се крие в тук, с това ликче ще намериш всичко! Наричат го търсачка, въпреки че е много повече от това, даже някои хора твърдят, че е замесена и магия... пробвай там! ;)

Link to comment
Share on other sites

Някои хора имат прекалено много свободно време..

А сигурно не пишат на кирилица, защото не знят как се пише :rolleyes

на кирилица знам много добре да пиша но тъй като сам в италиа съм свикнал на латиница така че без обиди ако може :D

ас просто ви питам за помощ вие ми казвате ти с уиндошс не можеш да се оправиж а си тръгнал с мак да се захвашташ ако сте дошли в този саит да помагате помагаите а недеите веднага ти такаа ти унакаа просто е бесмислено :))

Link to comment
Share on other sites

Истината на всички твой въпроси се крие в тук, с това ликче ще намериш всичко! Наричат го търсачка, въпреки че е много повече от това, даже някои хора твърдят, че е замесена и магия... пробвай там! ;)

Можеше просто да ми кажеш темата аз въпроси нямам.

Link to comment
Share on other sites

Алллооу, имаме ли връзка... колега!?

Дори и да ти тръгне мак ос, няма да работи перфектно, а всичко що е пригодено да се подкара е леко експериментално... просто НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ да си скапваш пц-то в опити да сложиш мак ос на него.

Купи си мак и си сложи windows съвместно с мак ос-а за да си доволен.

Ако искаш нещо по-стабилно от линукс, ще ти препоръчам free-bsd, pc-bsd или qnx, като при последното сам ще трябва си пишеш драйверите ако не се поддържа нещо.

 

Впрочем майка ми е в Италия и като и обяснявам нещо за пц-то пак си знае нейното... явно проблема е изразен в някакъв международен аспект.

 

Ето ти линк към един туториал показващ как да се инсталира мак ос х леопард на пц... ако все още искаш да се пробваш.

ЛИНК

 

Можеше просто да ми кажеш темата аз въпроси нямам ,

Можеш, а после закуска в леглото? :)

Защо аз трябва да търся нещо, което на теб ти е нужно? Виждаш ли... няма логика!

Link to comment
Share on other sites

на кирилица знам много добре да пиша но тъй като сам в италиа съм свикнал на латиница така че без обиди ако може :D

ас просто ви питам за помощ вие ми казвате ти с уиндошс не можеш да се оправиж а си тръгнал с мак да се захвашташ ако сте дошли в този саит да помагате помагаите а недеите веднага ти такаа ти унакаа просто е бесмислено :))

 

Ти продължаваш обаче да си четеш каквото ти се ще...

 

За мързеливия mordeath специално : http://www.bulforum....showtopic=76013

Link to comment
Share on other sites

Ти продължаваш обаче да си четеш каквото ти се ще...

 

За мързеливия mordeath специално : http://www.bulforum....showtopic=76013

ми ок няма да си слагам мак 6том е толкова трудно като разбера малко пове4е за него може би чак тогава да си сложа мерси се пак за информаациата

Link to comment
Share on other sites

Можеш да пробваш с VMware виртуална машина. Хората били го подкарвали с FreeBSD темплейт.

 

Аз пробвах на виртуална машина. Много зор за нищо. Даже до инсталацията не го докарах.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е имидж, ами хардуера? Как се държи? Адекватно или като нещо, което по никакъв начин не става за работа.

Link to comment
Share on other sites

Ако върви почти като другите виртуални машини, за тестове и проба става. Надали някой ще тръгне да ползва виртуална машина за някаква сериозна десктоп работа (някои ползват някои софтуери, в зависимост от зависи, вкл. аз).

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е имидж, ами хардуера? Как се държи? Адекватно или като нещо, което по никакъв начин не става за работа.

 

Е това е за проба незнам как се държи ,но ако питаш мен по добре за тестове опитай това.

Трябва ти само една 8 гб.флашка посли си зареждаш мака от нея и е по добре от виртуалните машини.

Тествал съм е лично на АМД процесор и си пали без проблем.Единствено няма драйвъри за видеото ,но по разбираеми причини неса служили.

Върши прекрасна работа.

 

 

пп.Днес си ъпдейтнах мака до 10.6.6 няма никакви проблеми .

Link to comment
Share on other sites

Ако върви почти като другите виртуални машини, за тестове и проба става. Надали някой ще тръгне да ползва виртуална машина за някаква сериозна десктоп работа (някои ползват някои софтуери, в зависимост от зависи, вкл. аз).

Не е хубаво да бързаш да се изказваш неподготвен. Хората ползват виртуални машини за сървърни платформи, ти ми говориш за пикливи десктопове. В дейтацентровете ни на половината хардуер са качени виртуални машини, които въртят различни комбинации, най-вече Прозорец, Линукс и Соларис.

 

Аз мисля, че човека имаше на предвид от потребителите с десктоп пц-та... което донякъде си е така.

Това няма никакво значение. Виртулизацията не внася проблеми в една система сама по себе си, напротив - дори преодолява някои. А в случая изказването му просто налага възгледа, че виртуалната технология е нещо изначално нестабилно и не може да се ползва за сериозни неща.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...