Jump to content
BulForum.com

Ефективен ли е HDD Regenerator?


skuck

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си взех този хард диск на старо от един форум. Момчето което продаваше хард диска ме увери, че диска е съвсем наред. Тъй като покупката се осъществи с куриер той беше отметнал опцията да тествам хард диска преди да платя. Времето, което куриера позволява да тестваш е 15 минути и аз го тествах с уиндоуския инструмент за откриване и поправяне на грешки - не даде никакви грешки. Качих си всичката информация на него и му инсталирах 2 ОС - Уиндоус 7 и Убунту 10,04. Вчера за всеки случай пуснах инструмента за проверяване на хард-а под Линукс и откри - 25 лоши сектора. Ребуутнах Уиндоус 7 и пак пуснах проверка - не откри лоши сектори и грешки, отново. За всеки случай реших да пусна да сканира с HDD Regenerator 1,51 - откри само 2 лоши сектора и ги поправи... аз озадачен инсталирах и HDD Regenerator 2011 и го оставих да сканира цяла вечер - на сутринта като погледнах отчете, че няма лоши сектори, имаше само 1 delay . Объркан съм... на линукса ли да вярвам или на регенератора. За това искам да чуя мненията ви за тази програма.

 

Иначе хард диска не прави проблеми. Операционните системи са стабилни, музиката, снимките и всичко други файлове са наред...

Link to comment
Share on other sites

Според мен,линукс е по качествена ОС,и аз преди имах сащият проблем с хдд,ама на вин отчете че имам 8 бад сектора,а на линукс нищо,и като сам с вин като кача например 2-3 филма след рестарт автоматично се трият от хдд,а като суич с линукс и пак кача 2-3 филма си седат,само на вин ми правеше проблеми,а на линукс работи без грешка.Вин беше ХР,а линукс Кубунту 9.10

Link to comment
Share on other sites

HDD Regenerator е боклук и не му имай доверие.

"Поправените" лоши сектори след много малко време отново стават такива.

Поправянето му е да ги прави трудно четими.

Физически повреди по повърхността на харддиска не могат да се поправят.

Намерил е лоши сектори-Може и да ги има, ползвай MHDD или Victoria, за да проучиш въпроса.

Всички сектори, които се достъпват трудно-Очаквай в бъдеще потенциални ядове с тях.

Ballantines, ми изолирай ги тия лоши сектори бе, не ти е виновен Windows...

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм доволен от HDD Regenerator.

На скоро, се мъчих с един HDD.

С Regenerator-а, не откриваше bad sectors, с Tune Up, също, но с HDD Tune намери... но не ми се занимаваше повече, особено за 20gb хард :D

 

Според вас един Low Level Format, дали ще може да пооправи нещата. ( принципно) ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Толкова категорични, при това крайно негативни мнения и заключения чета само в тази тема и в този форум.

HDD Regenerator е една от най-добрите програми в бранша, при това призната навсякъде. А да се сравнява с една ОС, като линукс или Уиндоус е направо безумие и върха на некомпетентността. HDD Regenerator не е ОС.

От друга страна... не може да се очаква от софтуер да поправя физически хардуер :laughing: , няма как да стане, нито го пише във възможностите на програмата. Цялата тема дотук е за бисерите в интернет пространството.

 

Що се отнася до версия 2011... има ISO, разпространявано в нета от преди месец и половина, но доколко е 100% работоспособно няма потвърждение. Последната 100% работеща версия е 1.71 с легален ключ, любезно предоставен от peterzuma.

Link to comment
Share on other sites

HDD Regenerator е боклук и не му имай доверие.

"Поправените" лоши сектори след много малко време отново стават такива.

Поправянето му е да ги прави трудно четими.

Физически повреди по повърхността на харддиска не могат да се поправят.

Намерил е лоши сектори-Може и да ги има, ползвай MHDD или Victoria, за да проучиш въпроса.

Всички сектори, които се достъпват трудно-Очаквай в бъдеще потенциални ядове с тях.

Ballantines, ми изолирай ги тия лоши сектори бе, не ти е виновен Windows...

 

 

 

Какво да им изолирам този хдд вече си отиде,пробвах го дали може да лети,и на линукс ми правише парчета

Link to comment
Share on other sites

Толкова категорични, при това крайно негативни мнения и заключения чета само в тази тема и в този форум.

 

 

http://hardwarebg.co...971#post2599971

 

Обръни внимание на опитните колеги.... примерно като Rager ;)

 

............................чета само в тази тема и в този форум.

 

 

П.С. Никой не те кара да четеш нито тази тема, нито този форум, камоли да пишеш...

Link to comment
Share on other sites

http://hardwarebg.co...971#post2599971

 

Обръни внимание на опитните колеги.... примерно като Rager ;)

 

П.С. Никой не те кара да четеш нито тази тема, нито този форум, камоли да пишеш...

 

rager не е писал нищо необичайно:

http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2581645&postcount=8

Програмата не е ремонтна работилница. Нейната цел е съвсем друга - да направи диска работоспособен за да си спасиш информацията. От друга страна, няма програма която да оправи проблемите (най-вече хардуерните) на производителите, камо ли нещо секънд хенд да се превърне в ню :laughing:

От трета страна... има разпространени толкова зле пачнати рилийзи, че не е истина. При тях програмата е 100% неработоспособна.

 

По същество към автора: намери си читав рилийз и пробвай пак. Преди да започнеш обаче... прочети си добре упътването за работа с програмата и внимавай какво избираш като опции. Този род програми колкото помагат... толкова и провалят. Почти всичко зависи от задклавиатурното устройство.

Може да пробваш и други програми, като: Victoria или MHDD

При всички положения обаче трябва да се запознаеш обстойно с възможностите и настройките на съответната програма, рисковете от използването и и не на последно място да имаш прилична теоретична подготовка... т.е. минимум месец четене. Тук принципа: next, next... или този бутон е по-шарен затова ще натисна него не е препоръчителен. Трябва да си 100% наясно какво избираш и какво правиш.

 

П.П.

Последното ти изречение няма да коментирам, то е плод на силна комплексарщина и тотална липса на знания в областта. Освен това някак си не върви да ми правиш забележки, при положение, че задаваш безумни по същество въпроси:

http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2599971&postcount=19

Опитай се да обясниш теоретично как LLF ще оправи физически проблем...

Хайде спести си коментарите - няма да ме впечатлиш с тях.

 

Препоръчвам ти тази статия:

http://www.nazyura.newmail.ru/Part01.htm

макар да се отнася до твърде стара версия на програмата. Тя ще те ограмоти добре и ще те осветли по доста въпроси, както и ще ти спести излагането не само тук.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, само аз ли си мисля, че плъпнат ли лоши сектори - спиране няма? Щото с каквото и да ги чистиш -това е механичен дефект на твърдия диск, който с времето с влошава. Поне за мен - на диск появят ли се лоши сектори - за мен е отписан. Тоест - може да го ползвам за хранилище, с уговорката, че винаги ще остава достатъчно място, за да може при "почистването" на лошите сектори, тоест пренасянето на информацията върху читава част от диска. Както, доколкото знам, функционират повечето програми от такова естество...

Link to comment
Share on other sites

Това с ползването на диска за storage с мисълта за свбодоно пространство, където да се преместят при поява на сектори е немислимо.

Ако се случи да не бараш даден файл дълго време (четене/промяна) и под него се появят сектори, които станат невъзстановими (както се случи с мен и една моя виртуална машина), ще ти дойде на акъла, че периодично трябва да четеш целия диск сектор по сектор, за да има време да се хванат :) .

Аз видях 15 автовъзстановени и 2-3 други и това беше повода да сменя и диск и ОС. При първия скан имаше два, при втория вече 3 сектора.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, само аз ли си мисля, че плъпнат ли лоши сектори - спиране няма? Щото с каквото и да ги чистиш -това е механичен дефект на твърдия диск, който с времето с влошава. Поне за мен - на диск появят ли се лоши сектори - за мен е отписан.

Проблема не е задължително да е механичен, но за другото... и аз съм на същото мнение. Въпросът тук е друг: да се възстанови достъпа до сектори, които ОС е маркирала или възприема като "лоши"... доколкото това е възможно и да се спаси информацията. А това понякога е доста трудно.

 

Ето какво пише Dmitriy Primochenko:

  • Ability to detect physical bad sectors on a hard disk drive surface.
  • Ability to repair physical bad sectors (magnetic errors) on a hard disk surface.
  • No data losses in any mode!
  • Corrupted data recovery (making unreadable data readable)

Пълното описание е тук:

http://www.dposoft.net/#b_hddhid

 

Малко офтопик:

Никой, никъде не обещава чудеса... само дава възможност. Лошото е, че се интерпретират думите и се представят за нещо, което не е вярно или казано. И после започват плюнки. Програмата никак не е лоша, ползвал съм я няколко пъти и си е вършила работата. Естествено след копиране на информацията... диска е заминавал в коша, не защото не може да се ползва още известно време, а защото вече не може да му се има доверие.

 

Edit:

CyberHill, не е коректно поведение да си редактираш пост по същество (изключвам правописни грешки) след като си цитиран. Незнанието е простимо, но липсата на чест и достойнство са непростими.

Това е шот на поста ти в hardwarebg преди редакцията ти в

Последна редакция: извършена от cyberhill; на 20.12.10 г. в 10:02 часа

56941581.jpg

Link to comment
Share on other sites

Накарахте ме да включа другото пц за да ви отговоря.

Слушайте Антарес и Теди к'во ви викат.

 

Мойто мнение е следното.

Най-добрата в бранша... пфффф, тая програма е толкова надценена като качества и ефективност!

Лоши сектори... предимно се появяват от проблеми с фирмуъра на харддиска, те се оправят с затриване на целият хард заедно със софтуера му и се инсталира нов фирмуър с програма от производителя или с някоя от сорта на ПЦ3000... която е точно за оправяне на всякакви проблеми с хард дискове.

Другото, лош сектор може да се получи и при шок от токов удър (ако имаш калпаво захранване примерно)... тогава с програма като мхдд се оправя работата.

Физически проблеми не могат да се оправят, обаче хдд регенератор не може да оправи и софтуерен проблем, нито е успял да поправи както трябваи проблеми с таблицата на диска, програмата точно замазва положението колкото да си изкараш датата и то пак е много повредена.

С тестдиск програмата мога по-добре да се оправя с лошите сектори докато спася информацията.

 

Ако харда зацикля и не се показва, с тестдиск се опитваш да възтановиш дялът от хорда и махаш всичко нужно от там. После с мхдд сканираш повръхността и се опитваш да поправиш грешките, ако пак се покаже лош сектор... буташ дискът на страна и не го пипаш за нищо важно.

 

А, ПЦ3000 е доста скъпа играчка, с която съм работил само около 5 пъти и твърдя, че с това нещо лесно може да изкараш информация и от физически повреден хард диск.

 

Само не се надявайте на ХДД регенератор да ви оправя проблемите.

:)

Link to comment
Share on other sites

А, ПЦ3000 е доста скъпа играчка, с която съм работил само около 5 пъти и твърдя, че с това нещо лесно може да изкараш информация и от физически повреден хард диск.

И си дал над 7000 USD за пълното оборудване? Доста ме съмнява :lol:

Щото Йофтините псевдо-изпълнения водят до този атеншън:

Attention: Some companies in Asia, especially in China and Malaysia sell fake PC3000 PCI boards that are not functional! These boards are an obsolete version of the new product - PC3000 UDMA. We receive lots of requests from unsatisfied users who bought fakes of our products and could not use them. Please contact one of the following companies to verify sales channels supplying original products.

А когато извадиш информация от физически надрана плоча... много поздрави ти пращам. Ако под физически повреден диск обаче имаш предвид поожулена боя на корпуса... тогава съм напълно съгласен с теб.

Link to comment
Share on other sites

Споменавам, че с това нещо може да изкараш наистина каквото може да бъде изкарано, ако дискът все още е в състояние да извършва нормалната си дейност... да върти и да се опитва да чете.

Хвалете си неработещите програми, после като не успеете да изкарате нещо от тях, пак пишете по някои форум, че имате проблем... и пак пробвайте да оправите проблема с тази програма.

 

Аз препоръчвам да се използва Test Disk, MHDD заедно с програмата от производителя на хард дискът... постигат се най-добри резултати в оправянето на диск за да си спасиш информация!

Ако преграва дискът и блокира... използвайте хладилник... РАБОТИ... еднократно!

 

П.П. Има ли нещо което китайците да не копират и след това да изчаткат на пазара? :)

Link to comment
Share on other sites

. . .

Мойто мнение е следното.

Лоши сектори... предимно се появяват от проблеми с фирмуъра на харддиска . . .

А моята практика показва, че в 95% от случаите, причината е лошо (слабо) захранване и/или кофти свързващи кабели и конектори.

Точно лошите сектори, възникнали по тези причини се "лекуват" доста лесно с HDD Regenerator.

Естествено, ако след "лечението" върнеш диска при същите условия, в които е работил, лошите сектори отново ще започнат бързо да се появяват.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно как се установява на "практика" че даден лош сектор се е появил именно вследствие лоша каблена връзка или кофти захранване. :rolleyes:

Наистина питам, не е заяждане.

Link to comment
Share on other sites

...

Обади се злобният профан.

Няяямам си ни най-малкааа идея защо все още те търпят, но факт-има толерантни модове(което е хубаво).

Кажи ми, аз ще ти блъсна компютъра с ритник и ще ти напълня половината харддиск с лоши сектори.

Твоят HDD Regenerator ще ги премахне ли? Програмата не поправя физически, само "замазва", че е направила нещо там.

Лечение на физически лоши сектори няма и това е единственият верен отговор.

Всяка програма, която твърди, че ги "поправя" е в сериозна грешка

За професионална работа-MHDD и Victoria, от командното редче.

A HDD Regenerator е боклук, самата програма не прави директна връзка с контролера на диска...

А ти се сети как я прави, нали си генийчето ни?

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно как се установява на "практика" че даден лош сектор се е появил именно вследствие лоша каблена връзка или кофти захранване. :rolleyes:

Ако след смяна на захранване/кабели проблемите престанат да се появяват, според теб установена ли е причината?

Link to comment
Share on other sites

 

ШШШШШШШШШттт :laughing:

 

Сега ще донесе от 10 кладенеца вода :rolleyes:

Най добре го ignore-вай.

 

Плюс това ние тук сме некомпетентни... форума е .................... бла бла бла

Родили сме се научени и не задаваме въпроси... то няма смисъл, ние знаем всичко :lol:

 

Та моето мнение и некомпетентен опит се потвърдиха - регенератора SuX :)

Link to comment
Share on other sites

Впрочем забелязах, че наистина навсякъде го хвалят тоя хдд регенератор... те хвалят и нортон гоуст де, ама я поработете с новата версия след 2003 и ще видите как приятно ще ви зарадва.

 

Та защо ние НЕ хвалим хдд регенератор... как може, кой е отговорен... И КАКВО ЩЕ ПРАВИМ? :)

Сериозно... защо по всички форуми го хвалят?

Link to comment
Share on other sites

@lil_stenly, Victory, ще ти обясни :D

 

Аз няма, защото :lol: :

 

Последното ти изречение няма да коментирам, то е плод на силна комплексарщина и тотална липса на знания в областта.

 

 

Незнанието е простимо, но липсата на чест и достойнство са непростими.

 

По същество : не съм забелязал чак да го хвалят регенератора. Но явно върши накаква работа все пак...

Link to comment
Share on other sites

Колеги, не знам дали работи регенератора или не... фактите са, че пуснах оригиналния Tool на Seagate (буутнах го от диск, не под уиндоус) и диска премина всички тестове благополучно - без грешки.

 

Обобщавам:

 

Hdd regenerator: не ми отчете лоши сектори (ако не броим първия път когато откри 2 и ги оправи) само 1 закъснение.

Линукс: (Убунту 10.04) открива 25 лоши сектора

Уиндоус: не открива грешки и проблеми с диска

Оригиналния туул на Seagate: Диска преминава всички тестове благополучно

 

 

Не знам в действителност дали някога тоя диск е имал лоши сектори ... не ми е правил проблеми - преди или след като пусках регенератора. На тоя етап смятам да се доверя на Туула предоставен от Сигейт и да се радвам на читавия си диск. Фактически, само инструмента на линукса намира някви лоши сектори ... незнайно защо... ама не смятам, че този инструмент е достатъчно обективен и добре направен. Все пак пусках специализирани програми които не намериха грешки.

 

 

За сега ще си ползвам диска без да се притеснявам. Може след известно време пак да пусна Туул-а на Сигейт за всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...