Jump to content
BulForum.com

Dovolni li ste ot interneta si


BLADE

Mislq che Neta mi e :  

299 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

CyberHill - има някои предимства, които не ги отчиташ (или не ги знаеш или за теб не са предимства, etc).

 

BLADE, както за теб 18 лева са малко така и тази сума е твърде малка за да се предложат за нея исканите луди скорости. За да получиш невероятна скорост за 18 лева трябва Евроком да препродадат няколко пъти bandwidth-а, който имат и съответно да понижат усезаемо качеството на предлаганата услуга - нещо, което за щастие няма да стане.

 

Пример: Евроком има да кажем 10 мбит трафик (независимо какъв), този трафик се уползотворява до край от да кажем 100 човека. За да се постигнат високи предлагаеми скорости този трафик, който е за 100 човека трябва да се продаде на .. да кажем 300-400 т.е. имаме продаване на това, което ти се полага (overselling). В този случай имаш по-високи скорости на лист, но реално имаш по-малко и си още по-недоволен. В нашия случай скоростите не са нереално високи като при някои ланове, но са постижими във всеки един момент (при възникнали технически проблеми е възможно понижението им => call support => fix problem => all ok).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

еми аз не се оплаквам. тегля си с 30 от вънка... без проблем.. само сървъра да е стабилен. и ъплоадвам с 15.. така че... няма какво повече да искам освен да ми е по-висок локалния.

Link to comment
Share on other sites

еми аз не се оплаквам. тегля си с 30 от вънка... без проблем.. само сървъра да е стабилен. и ъплоадвам с 15.. така че... няма какво повече да искам освен да ми е по-висок локалния.

tva na koia tarifa e ?

Link to comment
Share on other sites

Ne do4etoh vsi4ki postove, no zabelqzah 4e pove4eto ot vas govorite za byrzinata na Download-a,(govorq za vryskite).

Az pyk predlagam ne6to drugo-za men Upload-a e baven...4len sam ot DEFiANCE TEAM i postoqnno uploadvame, no stava bavno i iznervq6to...zatova 6te poiskam da se prerazgleda ne sam Download-a, a i Upload-a na vryskite( i osobeno na D+)

 

Tova si e 4isto moe mnenie!

Напълно съгласен.Много ни е бавен upload-a ,ако може да се направи нещо по въпроса ще бъде супер.

 

 

П.С Би било добре на TEAM-ове да им отпуснат по висок upload,защото те предимно качват нещата на варез-а, но това си е мое мнение B)

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се лъжем. Единствения недостатък на Евроком са ниските локални скорости.

Искрено се надявам това да се промени! :(

Иначе от WAREZ.RU по добро няма!!!

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже нали има промяна на БГ пийринга, щото на иконимична+ е 32 КБ от 2 дена някъде, и още един човек ми се оплака от намаляването на скоростта. Едва ли това е проблем, може да е намаляване на скоростта. Вижте ваще скорости

Link to comment
Share on other sites

Вместо да питаш някой дали има дали няма - звъни на 635063 и ако има проблем да те оправят.

Казах че не съм единствен. И още нещо, при което вече е само мой проблем, незнам при други нали го има не мога да отварям няколко сайта от около 1 седмица. Тва са www.most.bg www.7sport.net www.standartnews.com. Както и не мога да влизам в някой сървъри на IRC (uniBG) irc.spnet.net, нямам g-line, а ми показва че все едно няма такъв сървър. По едно време се оправиха всички неща, но беше за около 1 час. Звънях на supporta и ми казаха че при тях всичко е наред ;) . Пробвах с еврокомско proxy и всичко си бачка нормално. Значи нeщо е от IP-to. Имам чуството че ако го смена ще се оправи всичко...

Link to comment
Share on other sites

Интернета можеше и да е по добре но с тази тема неможе да се промени...

Искам да се ОПЛАЧА ОТ ПОДРЪЖКАТА !

There is an IP conflyct . Other system on the network is using the same IP ! (нещо такова) Един човек беше написал ,че са дали неговото IP на някой !Имам чуството че имам същия проблем :blink:

:angry1 Как може да се позволява такова нещо ?! :confused

Link to comment
Share on other sites

@ботев-и аз имам горе долу същия проблем със бг пиира свалям пред деня от 12 сутринта до към 11 вечерта със 10-15-20,обаче предполагам че не е нещо индивидуално-явно има някакъв проблем покрай тия тестове на скорости и незнам си още кфо...надявам се че скоро всичко ще се кротне :)

Link to comment
Share on other sites

абе нито един от отговорите на анкетата не ми пасва точно,но ето какво мисля:

1-живея буквално в дивия и до тук все още няма как да си пусна някаф нет през лан-а (там визио ли кви бяха,се тая ..)

2-интернета на еврокома ми харесва защото е качествен,има си горе долу добър пиъринг към повечето бг фрийта (ама жалко за ФТЛ) и международния е доволен

3-от към поддръжка наистина не мога да се оплача,макар че имам доста забележки

4-за парите които се дават мисла че са високи в сравнение с другите доставчици,ама тва според мен е защото услугите доста се различават

5-наистина ще е хубаво филмите да се гледат он-лайн ... мисля че за сега единствено с това еврокома отстъпва на другите доставчици

6-нашия варез си е най-добрия от всички,по съдържание и най-вече по подреденост и организираност

 

така че,колкото и да не съм доволен от няколоко нещица,първо че нямам друг избор,пък и съм си горе долу доволен ... :woot

Link to comment
Share on other sites

Да бе пука им - нали ти прибират парите.

Като не ти харесва - айде аут.

Ще додат нови балъци.

Проблема в България е точно такъв , че на никой не му пука за клиента (макар че ти ги храниш).

В общи лиини клиента е овца която е за стрижене.

:devil

Link to comment
Share on other sites

Абе к'во ви става бе :confused Искате за 18лв. на месец да гледате филми онлайн :confused Хехе, ами това едва ли ще стане в близкото бъдеще ;)  Ако толкова нямате пари и искате бърз локален трафик съберете се няколко пича, направете си локална мрежа с рутери и суичове пък си забодете мощната тарифа и готово :woot Не е никаква философия B)

Пич аз като плащам по 60+12 лв всеки месец да не би да мога да гледам филми "online"? Не че има някакво значение де, но ми е интересно да разбера, защо има филтър на 212.104. към самбата на ЕК?

Link to comment
Share on other sites

за ФТЛ имам предвид че вчера кат пуснах да тегля и 3-4 кб ми сваляше ... незнам това може да е от одавна,обаче аз сега разбрах ;)

Link to comment
Share on other sites

2-интернета на еврокома ми харесва защото е качествен,има си горе долу добър пиъринг към повечето бг фрийта (ама жалко за ФТЛ)

Какво му има на фтл :blink:

Вчера на д+ свалях една игрица с 60К от там :P

Аз нямам от какво да се оплача от интернета който ползвам ;)

Link to comment
Share on other sites

е как 60 к бре ... вярно сега свалям по-бързо от вчера,явно в мен е бил проблема,извинявам се ... ама в момента пробвам с една мп3 и над 20к не качва,а пък 60 .... :blink:

Link to comment
Share on other sites

taze, може и във FTL да е бил проблем. Не е задължително да е в теб или в Евроком.

 

Botev1912, за теб е по-добре да звъннеш, но щом не искаш - стой така с тази скорост и се чуди кое защо и как. Относно 7sport и др. сайтове - какви DNS имаш сложени и въобще имаш ли?

 

Всеки, който няма сетнати DNS-и да си сложи:

 

primary dns server: 217.10.240.2

secondary dns server: 217.10.240.242

 

hmm3, според мен проблемът не е само това - както твърде много фирми не уважават и не зачитат клиентите си така и клиентите постъпват по същия начин. Понякога клиентите не оценяват услилията на дадена фирма за представяне на по-добра услуга и обслужване на клиента и от там вече нещата се разкисват :/ (говоря по принцип, не става дума за [random customer] и [Evrocom]).

Link to comment
Share on other sites

Posledniqt mesec ne sam dovolen ot interneta si problema ne e v men no sam zvanql za podoben problem i sa mi kazvali da si restartiram modema rutera i pc-to ta problema e : nemoga da otvorq nqkoi saitove koito skoro mojeh nito pak opredeleni irc survari ?! znam kak se orpavq kato ti emnqt ip-to :D no kato cqlo sam dovolen daje ako ima teniska na ek sha se sdobiq s 1

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже нали има промяна на БГ пийринга, щото на иконимична+ е 32 КБ от 2 дена някъде, и още един човек ми се оплака от намаляването на скоростта. Едва ли това е проблем, може да е намаляване на скоростта. Вижте ваще скорости

Da, az sum na D+ i ot izvestno vreme peeringa mi e 15-17 kb/s ( v nai dobriq sluchai). Wareza si e 50-60 kakto si e bil vinagi, a vunshnia mi e kato BG-to samo che chesto pada do 0 kb/s i riazko kachva na 20. Opredeleno ima spad v skorostite, no slava bogu za momenta ne mi se nalaga mnogo da svaliam. Ne se obadih na support, zashtoto oshte dvama priateli svaliat sus sushtite skorosti.

 

Inache po temata ko mozhe da se kazhe..porednata tupa tema, ako sum reshil da si smenia dostavchika to opredeleno niama da e, zashtoto sum se vslushal v suvetite na "razbirachite" tuk. EK za sega sa si dobre, imat si mnogo nedostataci, koito nadqvam se v budeshte shte se postaraqt da gi opraviat, ako ne mnogo qsno che shte zagubqt klienti, a kokalcheto ne se puska lesno. I ne razbrah zashto vsichki kazvat "ami ti za 18 lv kak iskash da gledash filmi onlin..." mi dobre, az puk plashtam 35 i pak ne gledam online, minalia mesec shtiah da mina na 60 lv tarifa (+kabelna 12 lv) i pak niama da moga da gledam filmi online, ako shtesh i na zlatna tarifa mini i pak shte e sushtoto. V EK ima i mnogo skupi tarifi, no filmi online nqma, edinstveniq nachin e ako minesh na optika, no dokolkoto znam dori da iskash nema da ti pusnat optika do vhoda zaradi 1 user. Dano v budeshte da otvoriat i "zapushenite" portove... az lichno bih dal 60 lv na mesev ako mozheh da gledam filmi online i skorostite mi za BG i inter bqha 32-64 kb/s. No spored men i tfa shte stane...vsichko s vremeto si, samo turpenie ;)

Link to comment
Share on other sites

е как 60 к бре ... вярно сега свалям по-бързо от вчера,явно в мен е бил проблема,извинявам се ... ама в момента пробвам с една мп3 и над 20к не качва,а пък 60 ....  :blink:

Ми ся като гледам архива във флашгет вчера съм свалял по 2 архива от играта едновременно и единия е със средна скорост ~30K, а другия ~26-27K

:woot :woot :woot

Link to comment
Share on other sites

истина е ,че последните дни от FTL даунлоад-а нещо не върви и както виждам не само аз имам този проблем ... пък и warez.ru в последно време се държи странно (бавно влизане , променлив даунлоад като доста често обещаната ми скорост не се поддържа )

Link to comment
Share on other sites

истина е ,че последните дни от FTL даунлоад-а нещо не върви и както виждам не само аз имам този проблем ... пък и warez.ru в последно време се държи странно (бавно влизане , променлив даунлоад като доста често обещаната ми скорост не се поддържа )

Може би проблемът не е във вашия "телевизор". Забелязах, че в момента ми отрязаха достъпа до store1.arenabg.com, а както знаете фтл се хоства там, така, че вероятно има връзка.

 

ПП един тсп трейс до store1.arenabg.com на 80 порт

root@darkstar ~ # tracepath store1.arenabg.com/80

1?: [LOCALHOST] pmtu 1500

1: gate (212.104.100.1) 10.502ms

2: p3.sf.Evrocom.Net (217.10.240.130) asymm 3 49.729ms

3: unknown.interbgc.com (217.9.227.209) asymm 4 19.336ms

4: IBGC-arenabg.interbgc.com (217.18.241.202) asymm 5 19.367ms

5: sunrise.arenabg.com (217.30.208.234) asymm 6 21.026ms

6: store1.arenabg.com (217.30.215.131) asymm 7 21.266ms reached

Resume: pmtu 1500 hops 6 back 7

root@darkstar ~ #

lynx store1.arenabg.com

Alert!: Unable to connect to remote host.

 

 

Exiting via interrupt: 2

 

 

root@darkstar ~ #

Link to comment
Share on other sites

истината е че в последно време нета се държи странно.и както обадих по-горе,ако се порасъждава малко ще се открие че това не са индивидуални проблеми,ами са общи за всички.най-вероятно е нещо свързано с новите скорости,флтбг не е едиснтвения сайт от който сваля бавничко-както гледам май е от целия пиир.

но както обичам да казвам-всяко зло за добро :lol:

Link to comment
Share on other sites

абе незнам,обаче като се замисля .. то не че разбирам толкова,но какви са пречките да има толкова големи локални скорости към вареза,та да може да се гледат филми онлайн .. технически причини ли са,нещо друго ли е .. или просто както каза някой по-горе "кокалчето не се пуска лесно" ... някой вещ ако може да разясни .. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...