Jump to content
BulForum.com

Dovolni li ste ot interneta si


BLADE

Mislq che Neta mi e :  

299 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

За съжаление тея 'ЛУДИ' скорости няма да ги дочакаме , защото чисто и просто няма да ги пуснат! :) Увеличение от няколко кб не правят скороста 'ЛУДА' нали?

 

Единствено се молете Lan Game и Visio да не фалират че ще има да си мечтаем за по ниски цени и по високи скорости ......... докато не минем на ОПТИКА.... :)

 

Ама стига само сме плюли по ЕК , каквото е тва е... Никой не ни е карал да се вързваме към тях :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление тея 'ЛУДИ' скорости няма да ги дочакаме , защото чисто и просто няма да ги пуснат! :)  Увеличение от няколко кб не правят скороста 'ЛУДА' нали?

Vinagi sam se chudil na horata koite ne sa v chas zashto govorqt. I ako znaqt zashto vinagi izopachavat neshtata.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление тея 'ЛУДИ' скорости няма да ги дочакаме , защото чисто и просто няма да ги пуснат! :)  Увеличение от няколко кб не правят скороста 'ЛУДА' нали?

 

Единствено се молете Lan Game и Visio да не фалират че ще има да си мечтаем за по ниски цени и по високи скорости ......... докато не минем на ОПТИКА.... :)

 

Ама стига само сме плюли по ЕК , каквото е тва е... Никой не ни е карал да се вързваме към тях :)

Ти гледай да не стане обратното-Евроком да пуснат кепенците.

Link to comment
Share on other sites

Vinagi sam se chudil na horata koite ne sa v chas zashto govorqt. I ako znaqt zashto vinagi izopachavat neshtata.

Как реши че не съм в час и защо мислиш че изопачавам нещо?

Кое не разбра?

Случайно дали ще достигнем 'луди' скорости а? :confused

Link to comment
Share on other sites

Как реши че не съм в час и защо мислиш че изопачавам нещо?

Кое не разбра?

Случайно дали ще достигнем 'луди' скорости а? 

ami ti koe ne razbra

:angry1

lekx

Група: Support

Link to comment
Share on other sites

40 http connections ednovremenno, mislish li 4e sum bil otvoril 40 stranici za da se polu4i tova?

 

3-4 stranici max

1 IE window ти прави по 10-12 connections едновременно, така че ако отвориш 4 прозореца, може би ще ти дава точно това съобщение...Препоръка: Ползвай мозила или опера, или каквото и да е само не IE. :)

Link to comment
Share on other sites

Как реши че не съм в час и защо мислиш че изопачавам нещо?

Кое не разбра?

Случайно дали ще достигнем 'луди' скорости а? :confused

Ми реших че не си в час защото наистина изопачаваш нештата и правиш грешни предположения!

А по отношение на лудите скорости трябва да се замислиш за тия няколко кб защото за тях се плаща и се плаща скъпичко, но нали не излизат от твоя джоб какво са няколко кб. Защото за тия няколко кб се инвестират пари за апаратура и какво ли още не.

Link to comment
Share on other sites

IE-то не му е виновно :)

 

имам firewall, който показва колко конекции имам отворени във всеки момент на всеки порт и определено от 3-4 страници не може да се напълнят конекциите, при положение че съм отварял страници дето се омажеш с картинки, редиректнати картинки и т.н.

 

Или отваря бавни сайтове или нета му се дъни

пусни си един trafshow на wan интерфейса и сам ще забележиш кое как защо и какво...

Link to comment
Share on other sites

Ми реших че не си в час защото наистина изопачаваш нештата и правиш грешни предположения!

А по отношение на лудите скорости трябва да се замислиш за тия няколко кб защото за тях се плаща и се плаща скъпичко, но нали не излизат от твоя джоб какво са няколко кб. Защото за тия няколко кб се инвестират пари за апаратура и какво ли още не.

Не се опритвам да изопачавам или да се заяждам , но тези пари за няколкото кб не излизат ли от джоба на потребителите ( в което число се вкл. и аз).

Но предлагам да преключим спора. :)

Link to comment
Share on other sites

Не се опритвам да изопачавам или да се заяждам , но тези пари за няколкото кб не излизат ли от джоба на потребителите ( в което число се вкл. и аз).

Но предлагам да преключим спора. :)

Az primerno prikliuchih spora

sega skorosta mi kut padne pod 300 KB/s kum rukia site zvunia na suporta

A maluk problem s priateli spodeliam 900 Kb/s /a ne realnia/ taka seki tegli kvot mu e kef i spodelia

i plasham dosta po malko otkolkoto predi

File Size 716595200

Total Time 00:37:41

Average Speed 309.51 KB/s

Link to comment
Share on other sites

Az primerno prikliuchih spora

sega skorosta mi kut padne pod 300 KB/s kum rukia site zvunia na suporta

A maluk problem s priateli spodeliam 900 Kb/s /a ne realnia/ taka seki tegli kvot mu e kef i spodelia

i plasham dosta po malko otkolkoto predi

File Size 716595200

Total Time 00:37:41

Average Speed 309.51 KB/s

Евала бе пич,дано и нас ни огреят тези цифри някоя друга петилетка!!

Link to comment
Share on other sites

Само искам да кажа, когато бяхте на Dial - UP какво беше?

И зашто мамка му винаги гледа ме в чинията на другия.

Реално вие си плаштате за интернет а не за локален сървар, пък камоли да ревете че искате това или онова към него.

Ако греша някой да ме поправи. Мисля че темата зема да се изчерпва.

Очевидно не сме на Dial-up. Не сме и на ISDN, не сме и на ADSL, въпроса е докога?

Link to comment
Share on other sites

Malko offtopic

Световният рекорд за скорост при пренос на данни през интернет беше подобрен от Sprint и SUNET (Шведската национална мрежа за проучване и образование).

 

Двете организации обявиха, че са успели да изпратят почти 840 GB данни на разстояние 16 346 km за по-малко от 27 минути. По техни данни средната скорост на трансфера е била 4.23 GB/s. Това означава, че са постигнати невижданите досега 69 073 терабитметра в секунда (мерна единица, която се получава, като се умножи скоростта на трансфера по разстоянието между крайните точки).

 

Предният рекорд е от по-рано тази година и принадлежи на калифорнийския университет Caltech и женевската лаборатория CERN. Sprint и SUNET започват експериментите си през април. Наскоро те обявиха постижението си, както и увереността, че то ще получи и формално признание по-късно тази година.

 

Обявеното от Internet2 състезание за рекордна скорост по наземна линия обаче е отворено за още участници. Това означава, че тепърва може да се появи организация, която да постигне по-добър резултат и да вземе наградата. Internet2 е консорциум от университети и технологични фирми, които се борят за по-бърз и полезен интернет.

 

840-те GB, прехвърлени по време на тестовете на Sprint и SUNET, са изпратени от 2GHz Xeon сървър в Сан Хосе, Калифорния към подобна машина в Северна Швеция. Информацията минава по SprintLink (опoрната оптична мрежа на Sprint) и GigaSUNET (оптичната мрежа на шведските образователни институции, която вдига до 10 GB/s). Данните минават през общо 40 рутера. Sprint и SUNET държат да отбележат, че докато са провеждали тестовете, успешно са пренасяли и обичайния си трафик. Според тях при преноса няма загубени пакети данни. „Всичко това доказва, че внимателно планирани многофункционални мрежи могат да обслужват и потребители с много високи изисквания, т.е. не е задължително такива потребители да имат отделна мрежа“, казват от Sprint.

 

Предните претенденти за най-бърз трансфер на данни, Caltech и CERN, постигат 68 431 терабит-метра в секунда. Макар че средната им скорост е 6.25 терабита в минута, разстоянието между тях е по-малко - около 11 000 километра.

No Comment !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един много наивен въпрос - евентуално с колко ще се дигнат скоростите ? (наивен е, защото си мечтая за отговор - като на гигабита локалните)

Link to comment
Share on other sites

Очевидно не сме на Dial-up. Не сме и на ISDN, не сме и на ADSL, въпроса е докога?

Ochevidno ne

az sum dovolen

e ne e tova koeto iskam no za 12$ i tva e dobre

Link to comment
Share on other sites

Годината е 1997.Тогава пловдивската топлофикация мина на тотално незачитане на никакви морални норми и започна лудо наддаване в цените,от което последва над 50% отказали се от нейните услуги.Тук не е мястото,защото е форум на потребителите,а не връзки с обществеността но ще кажа че ако Евроком продължава в същия дух може да последва по горе споменатата фирма.Пловдив не е София драги администратори,тези цени са фантастични просто за тези скорости които предлага Евроком.То хората не са балами,както всеки иска да ги изкара.

Link to comment
Share on other sites

Общото е отношението към клиента и процентите на отказали се от услугите,ако се продължава с тази политика.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...