Jump to content
BulForum.com

Общината в Пловдив опесъчи улиците без да има сняг???


kener

Recommended Posts

Това ще да е нещо ново...

Не съм го виждал :)

 

Нищо ново не е. Като съм излизал около 3-4 сутринта съм виждал камиончета минават и чистят. Това е поне от година насам така.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е в силния дъжд, дъждоприемните шахти са чисти.

 

Точно обратното е. Това със силния дъжд е абсолютна лъжа.

 

------------------------------------------------------

 

Одеве ми се обажда един приятел и ми разправя, че днес е много по-зле от първия сняг. Питам го от Общината изненадани ли са, той ми отговаря "Общината днес са точно като един М-тел" хахахахахаха

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Точно обратното е. Това със силния дъжд е абсолютна лъжа.

 

------------------------------------------------------

 

Одеве ми се обажда един приятел и ми разправя, че днес е много по-зле от първия сняг. Питам го от Общината изненадани ли са, той ми отговаря "Общината днес са точно като един М-тел" хахахахахаха

Общината явно като насипваха пясък превантивно им е свършил и сега разчитат само на добрите зимни гуми на шофьорите :blink: .Всички улици са пързалка...поне по мостовете и стърмните улици да насипят :confused

 

П.П.И аз видях 2 снегорина с вдигнати гребла...it doesn't make sense :D

Link to comment
Share on other sites

Ако няма достатъчно сняг ги вдигат, защото иначе се съсипват и греблата и настилката отдолу.

 

Жалко че се поутъпкаха улиците, аз сега излизам и слагам камерата на предното стъкло :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://news.plovdiv24.bg/217740.html

 

Ултраяко!!! Сутринта всички коли хвърляха не много ситни камъчета и пясък по предното стъкло на каращите зад тях!!! Да не говорим, че при минаването през вътрешните улички май са хвърляли сместа с лопати от високо. По моята кола имаше пясък и сол и на страничните стъкла и дръжките на вратите! В ниската част на вратите - все едно беше шприцована мазилка - не ми се мисли какви ще са пораженията по боята когато измия колата следобед. А, щях да забравя - като си отворих вратата - сол-пясъчна смес имаше по цялото продължение на уплътненията - не знам с каква сила и с какво насочване са пръскали. Нямам думи. И ми е много интересно, като вземе че падне сняг наистина - дали ще имат същото усърдие?!?!

Link to comment
Share on other sites

А не е ли по-добре да се прави както трябва?

 

За солта не знам, но пясъка се разхвърля от машини и то под налягане. Много лесно се правят драскотини по боите ако лакът се е поизнесъл.

Link to comment
Share on other sites

И си близо до машината, която разпръсква. Но ти не си. За да стане това, което описва въпросния пидж, трябва да си карал с несъобразена скорост спрямо пътната обстановка. Сяташ ли са?

Link to comment
Share on other sites

Ама нали се сещате как "песъкоразпръсквач" минава през тясна вътрешноквартална уличка и колите въобще не са на 10 сантима от пръскалото му.

А дали е много яко, както колите отпред хвърлят "камъни и дърве" по предното ти стъкло (о, забравих, даже и калчица нали, ей така за цвят) решиш, че жал, не жал, трябва да си измиеш стъклото с чистачките, за да виждаш поне малко от пътната обстановка, да се чува стърженето на песъчинки по стъклото. Първо е дразнещо, а и май не е много полезно.... Ей така си размишлявам :)

Иначе, твърдо съм ЗА обработка на улиците превантивно, щото сигурно 40 %, карат с летни гуми през зимата, и т.н. и т. н., ама да се прави като хората... Не че нещо ни е като хората, по принцип....

Link to comment
Share on other sites

Тези премитивни методи от луга се използват в цяла Европа.

Нe и в Русия...

Защото като стане -25 и солта замръзва, а където си сипал сол преди това, се образува киша и коловози от преминаващите коли и като замръзне се получава много неприятен "сюрприз"

В градчето, от което съм родом решили да посипят една от спирките със сол, като станали едни коловози и замръзнало, после тролейбуса не може да мине(това е основният транспорт там) и хората умно са решили да не сипят повече никога сол, а само пясък..

Това ми го разправяха нашите(като бях на 7 се преместихме в България), ще е било преди много години...

Интересното е, че в Русия никой не се оплаква от снега, никой не реве как зимата го е "изненадала", руснаците не знаят какво е това "вериги за сняг" и отгоре на всичкото, въпреки големият сняг, рядко закъсват.

Link to comment
Share on other sites

Снощи се прибирам ... и гледам в далечината някакъв камион едната крушка му свети жълто другата бяло и се чудя кво е тва както и да е .... паркирам си и тъмън паркирам изключвам двигателя нащо момче с въпросният камион минава и само чувам пясъка който се забива отзад в колата ми .... полудях ..............

Link to comment
Share on other sites

И си близо до машината, която разпръсква. Но ти не си. За да стане това, което описва въпросния пидж, трябва да си карал с несъобразена скорост спрямо пътната обстановка. Сяташ ли са?

 

Pyrvo sorry za latinicata! Vtoro - kogato usetih moshta na mashinata tykmo bqh parkiral na Ivan Vazov edna vecher kysno i izlizah ot kolata, kogato me zashiba (tova e tochnata duma) pqsyka.

Link to comment
Share on other sites

Кво само се оплаквате. Да не опесъчаваме щото може евентуално да одраскаме колата. Помислете че едно такова нещо означава спасен живот на пешеходец.

Не знам дали помните преди година или две дъжд и през ноща як студ, улиците бяха стъкло (карам с 5 км/ч и спирам по 10 метра) и всички псувахме що не са опесъчили.

 

Господа общинари продължавайте така, превенция му е майката.

 

 

Иначе за идиотия сам признал Ботевград, минава машината дето хвърля пясък а след нея снегорина да хвърли всичката луга в канавката, и двете машини се движат една зад друга, трябваше да го снимам.

Link to comment
Share on other sites

Вижте дилемата в случая не е с какво, как а кога.Толкова ли е трудно да наемат един човек който да преценя ситуацията на момента, а не да издава заповеди в 5 часа като си тръгва от работа, за това какво да се прави през ноща.Проверяват обстановката на всеки час (не се заледява за секунди от нищото) и преценят. Кокво като има пясък, то да натрупа 50см сняг пак чякай да не стане ад. Много е приятно на сухи не заледени улици да има по 1 см пясък, който не могат да изчистят после 1 месец. Ама важното е да има деиствие, дали е адекватно... кво ти пука сугурно е по-добре от нищо, ама не е така, защото този целия парад ни струва пари-за пясък, за извънреден труд за машиночасове.

 

П.П Много ми е интресно ако някой синоптик, се изгаври с тях, и предскаже обилен снеговалеж, дали без да му мислят ще засипят града с пясък, било то и при +10 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Тъй както го мислиш става да си изринеш пътеката пред твоя вход до улицата. Или дружно 3ма човека да почистите 20 метра улица. Камионите с пясъка трябва да се заредят, да се приготви пясък и да се предвидят хора на смяна който да ги карат тези камиони. Та не може да стане от сега до след 15 минути. Утре другиден като падне сняг ще се почне "ама защо не са почистени вече половин ден"? С колко камиона и колко снегорина според теб разполага общината, каква е цената на един камион и един снегорин и колко му излиза според теб поддръжката? Ей тъй питам знам че не знаеш но да се замислиш леко че подобни неща си имат и финансова страна а опре ли се до даване на пари веднага почват разни хора да се сещат че за 2 месеца зима като похарчиш нам си колко десетки милиона било много тъпо и що не ги вложим в нещо друго. А като се ловят маймуни с трици друг вариант освен внимателно планиране няма.

Link to comment
Share on other sites

ПЪрво една вечер се беше случило точно така . В момента , в който вали - се заледява. Както някои по - интелигентни хора казаха - " Когато има пясък , хората мрънкат ,че го има . Когато няма пясък , хората мрънкат , че го няма " . По - рано и Raptor беше обяснил , защо се виждат машини с вдигнати гребла . Майка ми работи във фирмата и всичките дни , когато е валяло сняг ( имало е й фалшиви тревоги , заради някой некадърен синоптик ) , те са викани няколко часа по - рано преди да завали и са били в готовност да опесачавт . За одрасканите коли , незнам къде сте били паркирали. Наща улица попринцип е двупосочна , но реално е еднопосочна заради спрели коли . Как мислите , че минава машина за опесачаване ?!

Link to comment
Share on other sites

Най-готино ми е като някой вземе да ми обяснява как това, което съм видял и усетил всъщност не е, видиш ли, точно така...

 

Съгласен съм с теб.

Общинари и други твари не опесъчавайте в никакъв случай, че може да ми одраскате боята.

 

 

Не се ли сещате, че хвърлянето на луга преди да е заваляло не позволява на улиците да се заледят и превръщат снега в киша преди да натрупа.

 

В Добричко сам карал километри на ред зад машината дето опсъчава, ебал сам ти и боята искам да стигна жив за където съм тръгнал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...