Jump to content
BulForum.com

Избор на Лаптоп


w00x

Recommended Posts

Packard Bell се продават в България и то на доста места,изработката е ветина ,но и парите не са им много.Аз имам такъв от около 8 месеца е е нон-стоп на ъптайм,за сега нищо му няма.По принцип и настолните и лаптопите винаги са ми на ъптайм нон-стоп , какъв би бил евентуално проблема?

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка, след толкова приказки за прегрявания и т.н. аз отново не знам какво да взема.

 

Ориентирал съм се към Intel i3, но не знам дали си заслужава отделна видеокарта или не, след като няма да се играят игри, или дори да се играят, ще е нещо просто като Warcraft 3 и CS.

Link to comment
Share on other sites

^Вземай вградено видео, новите модели подкарват full hd и са по-безпроблемни и икономични от лаптоп с отделно видео.

 

Да бе, а по-добре ли е да не можеш да пуснеш най-мизерната програма, която даже не е последна мода, ама щото нали на 64МБ РАМ (или каквото и да е под 512МБ или 1ГБ) някак няма как да тръгне освен ако не искаш да чакаш по 1 час след всяко цъкване с мишката... biggrin1.gif

Какви ти 64МБ laughing.gif моя Т43 от 2005та е с 2GB DDR2, Windows 7 Ultimate и си работи напълно нормално, даже Photoshop CS5 ползвам wink.gif

Процесорът е Pentium M 2,13 - по производителност се равнява на Pentium 4 3.6-3.8 - мисля че не е толкова зле за компютър за нет, Word, филми и отвреме на време някое старо NFS или емулатор...

Единственото, което съм опитвал да пусна и не тръгва е Full HD (то остана и да тръгне) и HD флаш клиповете.

 

За цената на нов пластмасов боклук, на Т60 (последния IBM) може да се сложи процесор Т7***, 4GB RAM, 640GB SATA HDD, клавиатурата на тоя дори е водоустойчива - с какво според теб е слаб за нормална работа тоя лаптоп, че да си взема i3 еднодневка за 1000лв?

 

Абе не знам, ама аз пък не съм чул за чак толкова оплаквания от изгърмели видеокарти

90% от Geforce 7*** и 8*** вече не работят или са ходили на печене. По-новите дават по-малко дефекти, но не се знае след 2 години употреба...

Link to comment
Share on other sites

...

100% съгласен с казаното от теб. :)

Ако няма да се играят игри, наистина вграденото видео ще върши добра работа и ще е най-безпроблемно.

Относно коментара на Tedy

IBM T30, 1GB DDR333 с възможност за разширение до 2GB, 2Ghz Mobile Pentium4M.

Изключително добър звук за лаптоп, Toshiba-та, с която бях на работа, беше с ужасни вградени колонки, просто ужас.

Dell-а, който имахме на работа и също работех с него отново имаше по-лош звук от IBM лаптопите.

Сега, Tedy, айде да споделиш за какво не ми стига проца и с какво не мога да работя нормално?

Изключваме игрите и HD филмите. Дори съм ползвал виртуални машини, на които съм инсталирал някаква OS и вървеше.

Лаптопа е с оригиналната батерия, с която е бил купен.

След 4+!? години същата въпреки всичко, на пук на съвременните боклуци държи по 1час.

w00x, наречи ме луд, но според мен ако искаш читава машинка грабвай един IBM T60.

Поне IBM ThinkPad лаптопите реално са здрави и надеждни.

Link to comment
Share on other sites

Стигнах до дилема.

 

Това - http://pic.bg/laptop...iron_N5010/2775

Това -

Acer Aspire 5742G

Процесор: Intel Core i3-370M (2,40 GHz, 3MB Cache) Памет: 3 GB DDR 3

Твърд Диск: 500GB SATA

Видео карта: ATI Mobility Radeon 5470 - 512MB (изтегли драйвери за модела тук)

Дисплей: 15,6'' HD LCD (1366 x 768) Acer CineCrystal LED-backlit TFT LCD

Камера: Вградена уеб камера

Оптично устройство: DVD записващо устройство

LAN: Gigabit Ethernet

Безжичен LAN: 802.11 b/g/n

External I/O ports: HDMI, 3 x USB 2.0, VGA

Четец за карти: 2-in-1Card Reader

Операционна система: LINPUS

Тегло: 2.60 kg

Батерия: 6-cell LiIon

Гаранционен срок:

2 години за физически лица

1 година за юридически лицa

 

 

Или нещо аналогично на друг производител. Реално дилемата между двата дето съм ги показал е за марката, изработката и вървящите с модела екстри (Acer-a има някакъв Multi-touch pad, но не се знае колко функционира, а и не знам дали ДЕЛЛ го има същия или не)

 

Ценовата разлика е 30лв. Делл-а е по-скъп.

 

Също и някой ако има директни наблюдения над сериите, да каже как са им екраните, звука и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Всичките са с нея.

 

Те спецификациите и аз мисля, че са супер, но се чудя Dell или Acer. Общо взето всеки от производителите има лаптоп в този ценови диапазон, освен Sony, но пък техния е с лицензиран Уиндоус, та затова може да е по-скъп.

Link to comment
Share on other sites

Разгледай ги и 2та и прецени кой те кефи повече. В ниския клас може да е по-добре acer-a, знам ли. Разгледай ги като пластмаси, сглобка, клавиатура и субективно реши кой те кефи.

Link to comment
Share on other sites

Ами той баща ми си го ползва, но като цяло изработката е що-годе добре. Клавиатурата потъва леко. Мулти-тъч-а не работи особенно добре. Делл ми изядоха нервите докато сложа драйвери и инсталирам OS. Доста е пъргав лаптопа.

 

Екрана е хубав и ярък, но ъглите за гледане са доста малки.

 

Windows Experiance Rating e 5.0, заради видеокартата.

Процесора го дава 6.2, колкото дава и моя E8200 на настолната машина.

 

Ако имам по-конкретни впечатления, ще споделя по-подробно. Или някой ако се замисля да го купува и го интересува нещо конкретно.

Link to comment
Share on other sites

един отделен въпрос - всички ли бюджетни лаптопи са с гланцов дисплей?

не знам що така изчезнаха матовите(почти всички стари модели бяха с такива). за мен са по-удачни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да повдигна малко темата . Услушвам се за лаптоп в този диапазон 1000-1100лв. Варианти има много като гледам моделите или са с по-старите процесори P6000/P6100 са с 4гб рам , 500/640 хард , видео ати5470 1гб ддр3 , или са с по-новите Intel Core i3 с 3гб рам , 320/500 хард , видео нвидиа G310M with CUDA 512 MB ддр3 . Колкото повече ги гледам толкова повече се замислям , че основно ще ползвам HDMI . Дали да не се огледам в по-долния ценови диапазон до 900лв с Dual Core . Има някои модели , които съм ги гледал и са добре изработени за мен

1- Леново

2- HP

3- Lenovo 2

Някой да има други предложения или отзиви ?

Link to comment
Share on other sites

един отделен въпрос - всички ли бюджетни лаптопи са с гланцов дисплей?

не знам що така изчезнаха матовите(почти всички стари модели бяха с такива). за мен са по-удачни.

ASUS - всички са с мат - е клавиатурата им подскача ама за 800 лв толкова

http://www.reset.bg/catalog/30/3011/3011275/

Даже си има СД с драйвери - за разлика от ДЕЛЛ и т.н дето ми скъсаха нервите :beer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...