Jump to content
BulForum.com

Избор на Лаптоп


w00x

Recommended Posts

Май ще взимам лаптоп на цена до 1000лв.

 

Ще се използва за нормална ежедневна работа, без играене на игри.

 

Пиша, защото не съм много наясно как вървят нещата при производителността на мобилните процесори и дефектите на всеки от производителите.

 

Някакви съвети, кое е актуално в момента като съотношение цена/качество?

Link to comment
Share on other sites

Разгледах малко и се спрях на няколко модела

 

Lenovo G560 - http://laptop.bg/laptops-lenovo-G560-lenovo_g560a_59_050571

Acer Aspire 5741G - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5741-AcerAspire_5741G_LX_PW00C_005

Препоръчвам ти да си вземеш "Acer", не че нещо, но са си доказана марка, докато "Lenovo" не ми вдъхва много доверие. Вече ти си прецени ;)

Link to comment
Share on other sites

A? Моля??? Lenovo е бившия IBM. Tочно толкова китайско е колкото Acer само че Acer са си баш китайски отначало докато до един момент Lenovo бяха IBM и по-стабилни лаптопи от тях нямаше (то и цената им беше такава). Напоследък са покитайчени и хората реват че качеството не е това което са свикнали отпреди. Но да говориш че acer са доказана марка за разлика от леново говори че толкова си наясно с нещата. Acer отпреди имам изградено мнение за боклуци но за лаптопите не смея да говоря защото не съм ги гледал нито съм работил сериозно с някой че да имам мнение, но честно ти казвам каквото съм пипал от acer е било еФтиния на макс съответно и точно такъв боклук какъвто се очаква за парите си. Най-гадните монитори които съм виждал в живота си са точно acer.

 

За леново 1 нещо мога да кажа като критика и си карат така открай време - Fn (синия) клавиш е най-отляво а там съм свикнал да имам ctrl и ме дразни.

 

 

w00x, ако можеш погледни ги 2та лаптопа някъде наживо. Аз имам един шантав критерий за избор на лаптоп (т.е. за отхвърляне като прекалено голям боклук) - натискаш по клавиатурата копчетата g,h,j - някъде там по средата. Ако клавиатурата изглежда стабилна - добре. Ако обаче се клати и огъва (натискаш леко по-силно и виждаш как цялата хлътва, после пускаш рязко и гледаш как подскача такава) - значи са икономисали прекалено много болтчета за закрепване.

 

Днес минах през технополис да търся торбички за прахосмукачката си и гледах лаптопи - някои от тях копчетата им се "огъваха" и настрани - т.е. натискаш копчето не в средата а открая и само там където си натиснал се огъва другия край на копчето е нагоре. Ей това последното определено не бих го преживял.

 

Аз бих отишъл в PIC да разгледам и някой DELL - по начало съм много доволен от всичко което съм имал DELL и въпреки че брах малко ядове с големия монитор го отдавам на късмета си отколкото на марката, защото 2 пъти да ми пратят дефектен монитор който изобщо не тръгва и чак третия да е ок си е каръщина мисля :) Но пък оттогава си работи перфектно да чукна на дърво.

 

ПС: До 1000лв лаптоп малко куцо обаче - гаранция е най-ниската категория... малко отгоре ако можеш да сложиш има доста добри предложения за около $1100-1200 някъде...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам "страничен" допир с Lenovo N500 ... или нещо такова беше - след няколко месеца, не интензивна работа, без активно местене наляво-надясно,т.е. използване като почти стационарно РС взе леееко да издава багажа от към корпус. Надписа му взе да пада и не може да се познае,че е Lenovo...да не говорим,че софтуера ( default-a ) беше/е пълна трагедия...

 

Общо взето low end машина, на който и да е производител май не става за дълъг "живот".

 

Това са 10ст принос към темата :)

Link to comment
Share on other sites

аз имам по стария модел леново Г550, като параметри подобен,единствено видеото му е слабо,но нямам никакви оплаквания,а и все пак ти няма да го ползваш за игри.В случая за твоята дилема-леновото е с по добра видео карта,и то много! процесора на асер е по добър,малко! И да не забравяме паметта-при леново е по голяма.Моя съвет е леновото,от всякъде като екстри е по добър от асер-а.Друг вариант е на НР пробук версия,но с по стари компоненти от тези два.

Link to comment
Share on other sites

Имам наблюдения над Г560 и мнението ми е, че толкова IBM колкото А класа е Мерцедес (примерно...)

Тъчпада му е най-ужасния на света, двата бутона не са отделни, а част от палмреста и конкретно на тоя за да ги задействаш трябваше да натиснеш толкова силно, че целия палмрест се гъне и издава някакви звуци все едно ще се счупи biggrin.gif Клавиатурата не е чак толкова зле, но и тя се гъне и потъва при писане. На параметри бива, все пак не е с вградено видео, мисля че откъм цена/параметри е най-доброто в момента, но все пак огледай тези неща, за да не те дразнят после.

 

Acer ги имам за най-стабилните от евтините пластмасови лаптопи, колкото и фалшиво да са сглобени (на тънки пластмасови щипки вместо с болтчета), хората се оплакват по-малко от тях -дават малко дефекти, аз имам 5315 ъпгрейднат колкото може, работил съм и на други - наблюденията ми са че корпусите са стабилни и не се гънат, тъчпада на моя е ужасен - докато пиша ми засича ръката и забива нанякъде курсора.

 

За евтините Dell и HP съм с лошо мнение, не съм имал такива но е пълно с втора употреба за части, което говори достатъчно, особено HP с nvidia...

 

Не те знам какво търсиш - параметри или удобен за работа и надежден лаптоп?

Ако аз имах 1000 лева бюджет щях да си взема втора употреба IBM T60/T61 (модела с Radeon), нов 640GB хард, висок клас процесор (Т7*** примерно) и 4гб рам - това е предостатъчно, а по-надежден лаптоп не знам дали има създаван. Аз работя с 5 годишен T43 от ebay, който е бил служебен и е ползван много, но материалите са качествени и е по-малко изтъркан от 2 годишния ми Ацер - ако не се загледаш внимателно няма да забележиш никакви следи от употреба, като параметри ми е напълно достатъчен за това, за което ползвам лаптоп ;)

Всъшност до 1000лв може да намериш и по-нови Thinkpad производство на Lenovo, стига да не те притеснява втората употреба...

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа е за баща ми и съм сигурен, че след 2 месеца първоначална употреба, ще си остане на масата вовеки и ще го полазвам аз, когато е нужно.

 

Затова искам да има що-годе добри характеристики и да не е най-евтината и дразнеща изработка/сглобка.

 

Май ще трябва да ида до Мултирама и Технополис/Техномаркет да ги погледна на живо.

 

Едит: Някой да има мнение за това: http://www.laptop.bg/laptops-hp-G62-hp_g62%D0%B005sq

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа е за баща ми и съм сигурен, че след 2 месеца първоначална употреба, ще си остане на масата вовеки и ще го полазвам аз, когато е нужно.

 

Затова искам да има що-годе добри характеристики и да не е най-евтината и дразнеща изработка/сглобка.

 

Май ще трябва да ида до Мултирама и Технополис/Техномаркет да ги погледна на живо.

 

Едит: Някой да има мнение за това: http://www.laptop.bg/laptops-hp-G62-hp_g62%D0%B005sq

 

Разгледая Тошиба, лаптопите са им добри и деянат много - http://www.bglaptop.net/-TOSHIBA/Satellite/

Link to comment
Share on other sites

Разгледая Тошиба, лаптопите са им добри и деянат много - http://www.bglaptop.net/-TOSHIBA/Satellite/

Да бе, да...

На работа работих 2години с една Тошиба, Сателит мисля беше-Отвратителен тъчпад, плоска и гадна клавиатура, която е неестествена за писане.

w00x, не знам какво ще дириш в МултиДрамата, но се сещай за хората я наричат така...

Не са легенди, не са...

Технополис/Техномаркет след като видях колко компове с 400W NoName и дефекти най-различни, купени от тези двата магазина ми носят...

Тези двата магазина също не са много стока...

А и ако дойде до обслужване на гаранция...не се знае дали няма да ти извадят душата.

И още един глас за IBM лаптоп втора ръка.

Аз карам на един IBM T30 правен в далечната 2003година.

По-удобна клавиатура не съм виждал на който и да е нов лаптоп, а малко могат да се мерят с тъчпад като на IBM лаптоп.

Приятелско-колегиален съвет-Не си взимай MSI.

Нещо много взеха да се славят с прегряване...

И не си взимай лаптоп с Nvidia видео...

Още е пресен спомена за 8400М/8600М сериите им, с около...абе сложи ги 100%дефекти до 2години...максимум...

Като цяло-за лаптоп търси ATi/Intel вградено видео ако искаш да имаш по-малко главоболия...

Link to comment
Share on other sites

Не си вземай и Packard Bell (тия май не ги продават тук, но все пак...), нямат никаква поддръжка, попадал съм на модел, които даже го няма в съпорта им blink.gif

Всички лаптопи за без пари са с неудобни клавиатури и ужасен тъчпад, въпроса е поне да са използваеми (за мен тъчпада на G560 не е). И аз не съм ползвал по-удобен тъчпад и клавиатура от на IBM, тъй като съм фен на марката имам 4 Thinkpad-а и още от най-стария (701CS) клавиатурата е уникална, може би по-добра и от повечето десктопски, затова има и USB вариант.

Link to comment
Share on other sites

Не си вземай и Packard Bell (тия май не ги продават тук, но все пак...), нямат никаква поддръжка, попадал съм на модел, които даже го няма в съпорта им blink.gif

Всички лаптопи за без пари са с неудобни клавиатури и ужасен тъчпад, въпроса е поне да са използваеми (за мен тъчпада на G560 не е). И аз не съм ползвал по-удобен тъчпад и клавиатура от на IBM, тъй като съм фен на марката имам 4 Thinkpad-а и още от най-стария (701CS) клавиатурата е уникална, може би по-добра и от повечето десктопски, затова има и USB вариант.

Te на мен всички ми викат, че T30/T40 били пишещи машини, но поне са изключително удобни за работа.

За компютър, на който след като го купиш, не можеш ей така да смениш клавиатурата с друга или тъчпада и прочие, подобни неща за много важни. Дори преносимият компютър да е наблъскан с най-новите технологии, ако е неудобен за работа и после те болят ръцете след по-дълго писане на клавиатурата му, то той не си струва.

A Packard Bell не съм ги виждал да се продават тук, но не е невъзможно де...

С тях нямам опит и няма как да коментирам.

п.п те не бяха ли дъщерни на Acer?

Link to comment
Share on other sites

Да бе, а по-добре ли е да не можеш да пуснеш най-мизерната програма, която даже не е последна мода, ама щото нали на 64МБ РАМ (или каквото и да е под 512МБ или 1ГБ) някак няма как да тръгне освен ако не искаш да чакаш по 1 час след всяко цъкване с мишката... :bgrin:

Тва че удобството е много важно е така, ама не е единственото. Ако ще пускам PE2 редактор или Win98, ми е все едно параметрите, или пък ако имам 6000 лв за лаптоп с всичко качествено в него.

Щото стана дума за лаптоп от 2003-та, та затва.

То който ползва лаптоп за настолен и РАБОТИ на него, ще има пари да си вземе по-добър, в противен случай явно го ползва рядко, но пък пусне ли го и иска да си пусне някой HD филм, няма да гледа толкова качеството на клавиатурата според мен.

Относно nvidia, недоумявам също така. Точно нвидиа имат по-добра поддръжка при мобилните, за разлика от ати, поне доскоро така беше, а колкото до нвидиа пак, все пак е външно видео, повече грее така или иначе, но да се говори че имали 100% дефекти... малко пресилено. Моят е на година и половина с нвидиа 9300ГТ, напоследък само да цъкам игри го ползвам, седял е 2-3 месеца с ъптайм, и някак не виждам да сдава багажа :) . А вградено видео, извинявай, аз не бих взел. Абсолютно за никакво 3D ne stawa, гълта системна РАМ, която е и по-бавна спрямо вградена видеорам.

Да взима някой DELL, Acer, FSC, с Intel и вградено видео или нвидиа и да спи спокойно. На тошиба и мен адски ме дразни положението на Fn бутона.

Link to comment
Share on other sites

... ако е неудобен за работа и после те болят ръцете след по-дълго писане на клавиатурата му, то той не си струва.

 

Да те болят ръцете не, но виж от гореща батерия съм виждал хора получили свръхчувствителност на дланите и човека носеше едни специални ръкавици за ПОСТОЯННО! Тук сигурно няма и да намерят подобни а и ме съмнява изобщо някой доктор да е наясно какво се прави при такъв случай но човека е имал късмет да се роди американец.

 

Lenovo новите не са като старите с които си свикнал, не ги бъркай.

 

Аз бих се спрял на някой DELL примерно от PIC или Stemo... хем са дистрибутори хем имат добра поддръжка (проверено)

 

На тошиба и мен адски ме дразни положението на Fn бутона.

 

И на lenovo е най-отляво. И мен това ме дразни ужасно

Link to comment
Share on other sites

...

Мда...Те мобилните Nvidia не горят като факли(преносно значение)

Обясни го в този форум де Линк

и тука Линк

Малко яснота по въпроса за интегралните схеми на Nvidia:има две тези по въпроса,едната е достоверна на 100% Причината за честите дефекти на чиповете от този производител най-често се коренят в начина на закрепване на 'активната' част от интегралната схема(т.нар. 'кристал'),към подложката.Кристалът контактува на стандартен BGA монтаж,с топчета, към подложката.Директно в/у контактните площадки(при ATI закрепването е реализирано по друг начин).В този случай,комбинацията от висока температура,нищожно малък диаметър на топчетата и неизбежните деформации на подложката в различните температурни режими,водят до цялостно или частично отсъствие на контакт м/у кристала и текстолита.Характерно за някои от чиповете на Nvidia е,че преди да умрат,някои от тях имат навика да работят в по-висок температурен режим(90-100) от обичайното(60-80) и стръмността на температурната крива веднага след запускане на у-вото,е голяма.

Друга причина,се твърди,са използваните материали за изработката на интегралните схеми.Били температурно нестабилни,с времето се появявали микропукнатини.

Схемите са чувствителни дори на много слабо прегряване и много чувствителни на цикли топло-студено.

Да спомена ли за 8400/8600 мобилните чипове, а?

Дето бяха така шибано изработени от контруктивна гледна точка, че дефектите бяха МАСОВИ.

Производителите на BIOS дори правиха ъпдейтове, да "им духа" вентилатора по-често, че да издържат поне срока на гаранцията, което си е просто отлагане на проблема.

Nvidia мобилно видео НИКОГА.

През ден реват по форумите хора, дето са били прееб*ни с 8400М/8600М

Има някакви съмнения и за новите им серии.

А проблема драги ми Tedy е и с циклите топло-студено, които специално на тези серии карти са оказвали пагубен ефект.

Но не всички държат лаптопите си с месеци включени. Без коментар.

И между другото, моя може да е от 2003, но мога да го ъпгрейдна до 2GB DDR333.

А батерията е на минимум 4години, но все още е на половината си капацитет и държи около час. Кой лаптоп от днешните може да се похвали с такава батерия?

...

Дядо Мраз, казах IBM, не Леново. Прочети пак.

Леново не съм споменавал в написаното от мен.

Според мен Леново и те не струват кой знае колко...

И не знам какво толкова ви дразни Fn клавиша.

На мен не ми пречи, а работя от 2години само на личния ми ThinkPad, ако на вас ви пречи-вземете го изкъртете от клавиатурата, да си решите проблема де... :pirate

Или заради вас специално трябва производителите да пускат нови серии лаптопи, с променени положения на FN и CTRL? ;)

Link to comment
Share on other sites

...

Ок, за 8ххх картите няма как да опровергавам, всъщнот няма какво да опровергавам, а всъщност ти го твърдиш само за тази серия на база какво са ти носили, какво си видял и т.н. От друга страна не знам от кога вече даже с 9ххх серия карти не се продават лаптопи, камо ли с 8400 или подобни. Дори най-евтините вече са я с 105 , 140 и др. и нагоре серия.

 

За ъптайма, казах го в подкрепа, че е работил доста без спиране , както и че играя по 1-2 часа на ден освен другото, и поне аз нямам проблем, а лаптопа ми не е от скъпите.

Просто като го бях пуснал, и го ползвах всеки ден, не виждам защо да губя време да го сипрам вечер и т.н. При това е с омразната ви Виста, и тя издържа около 2-3 месеца без проблем ;) .

За Fn, като го изкъртим какво?! Номерът е Ctrl да е на неговото място, където трябва - най-вляво. Ако Fn можеше да се ремапва софтуерно, това би било решение, да се разменят клавишите и софтуерно също.

Link to comment
Share on other sites

...

А ATi как ли и в момента може да имат по-малко дефекти от Nvidia мобилните видеа?

Карма, а? Или просто Nvidia се ИЗЛАГАТ? To и аз бях фен на Nvidia, но тоя провал с 8400/8600 ми паднаха много в очите.

Дадох ти линковете да видиш, че и новите Nvidia просто си...мрат, бе...

И тези линкове не са от някой форум с общо предназначение, а от такъв където се изказват сервизни техници и експерти.

А цитата е за всички интеграли на Nvidia, не за които и да е било конкретно.

А за Fn-като не ти харесва, не си купуваш такъв лаптоп.

Аз как си свикнах и не ми прави впечатление? Еххх, пусти му мързееелллл...

С Виста свикна, с 7 свикна, с едно копче не може да се свикне никак, нали?

Отново моето мнение, за което се боря-ATi или Intel видео за лаптоп, ако се иска нещо, което да работи дълго.

И трябва да се гледа и тъчпада/клавиатурата задължително, за да не бъде после ужас по-дългата работа с машинката.

С поста си не искам да обидя никого, извинявам се ако е прозвучало така в който и да е от постовете ми.

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам, ама аз пък не съм чул за чак толкова оплаквания от изгърмели видеокарти, още повече въпросния цитат си го цитирал от незнайно къде, и за незнайно кои серии карти. Сигурен ли си, че не е писано по времето когато е имало само до 8-ма серия. Защото аз мога пък да си съчиня, че подобни изказвания са от някой, който има залежала АТи стока :).

Не пречи да се бориш, може пък АТи да са по-добри при лаптопите, а и напоследък почти само такива има по офертите като разглеждам, но то има и повечето с АМД процесори, а за тях също чувам че много греели :laughing: . Всъщност АМД не купиха ли ати отдавна.. :rolleyes:

За Fn, сравнението с Windows не е коректно. Една OS е много по-комплексно нещо от положението на един клавиш, но последния е директно свързан с изградените навици за десетилетия при писане на клавиатура, и бих го сравнил само с подредбата, примерно ако тепърва учиш нова подредба на латиница (Дворак примерно), макар че и това е пресилено.

И да, не съм тръгнал да си купува такъв лаптоп, също както не си купувам и разчупени клавиатури в стил "дядомраз" :bgrin: , или жични мишки ;) . Просто коментирахме, че удобството има много измерения. За някои то включва и положението на клавишите, подредба и др. незначителни неща.

Link to comment
Share on other sites

...

Абе аз ли нещо не се изразявам ясно, или?

Дадох ти точни и ясни линкове от къде съм извадил материала.

От 2010година е, помисли колко ли може да е актуален!?

Ето, ще ти ги дам пак, като пълни линкове, за да ги видиш добре.

Oтносно колегите и лаптопите http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=60160&start=10&topicshow=%CE%F2%ED%EE%F1%ED%EE%20%EA%EE%EB%E5%E3%E8%F2%E5%20%E8%20%EB%E0%EF%F2%EE%EF%E8%F2%E5

Виж поста на Мармот.

Защо мрат Nvidia?http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=70301&topicshow=%C7%E0%F9%EE%20%EC%F0%E0%F2%20NVIDIA(%EE%E1%F0%E0%E7%EE%E2%E0%F2%E5%EB%ED%EE%20%F7%E5%F2%E8%E2%EE)

Една темичка, в която има полезни линкчета с информация относно защо аджеба Nvidia се *сират.

Питам, ATi или Nvidia имат повече дефекти? Не ми отговаряй, риторичен въпрос е...

Относно AMD процесорите-AMD взеха да настигат Intel. И най-новите им процове не са така греещи.

TDP-тата говорят някои от нещата, другите сам си ги намери ;)

А лично аз минах от БДС на фонетика за 1 месец, така че не знам за какво ми говориш.

И специално Fn и CTRL не са ми правили впечатление, че са разменени.

А ползвам CTRL доста често. Смятай...

Защото работя много с клавишни комбинации.

И предпочитам CTRL да ми е по-близо до "V" например. А не да си правя "разтягаща гимнастика" при всяка клавишна комбинация.

Link to comment
Share on other sites

Ок, да предположим че аз просто съм случил на евтин лаптоп с добра нвидиа карта и попадам извън твоите 100% дял :bgrin: .

И да разбираме че му препоръчваш ати видео и вероятно АМД процесор ;)

 

За подредбата, евала, че за 1 месец си постигнал това, което останалите хора мастерират с години :laughing: . Аз едва преди 2-3 години започнах да мога да пиша съвсем свободно на клавиатурата без да я поглеждам, и дори полузаспал пръстите сами да могат да пишат. Дотогава все трябваше да попоглеждам за да мога да спазвам съшата скорост на писане.

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мраз, казах IBM, не Леново. Прочети пак.

Леново не съм споменавал в написаното от мен.

 

Леново купиха лаптопите от IBM. Вече сещаш ли се от колко години IBM спряха да правят лаптопи? :) Последните модели Thinkpad са с логото на Lenovo

 

Или заради вас специално трябва производителите да пускат нови серии лаптопи, с променени положения на FN и CTRL? ;)

 

Ами при доста производители на лаптопи Fn клавиша е по-надясно от ctrl... И е въпрос на навик но съгласи се че най-крайните или по-големи клавиши се напипват по-лесно отколкото съседните им.

 

Относно AMD процесорите-AMD взеха да настигат Intel. И най-новите им процове не са така греещи.

 

Наречи го фенство но от 10 години не искам и да чуя за AMD-та, откак един такъв процесор ми направи парчета а чат-пат продължават да се осират по неясни причини (ако не те то нещо софтуера се шашка и дава грешки - ей примерно последния номер с отрицателния ping). Знам че е абсолютно субективно и вероятно проблема е или в някой компилатор или просто в самия софтуер но аз проблеми с AMD съм имал и то нееднократно, откакто почнах само intel-ски процесори да взимам не съм имал да чукна на дърво. Та ако ще и да са по-бързи и по-евтини аз съм пас.

 

 

 

В добавка аз бих му препоръчал този лаптоп: http://www.bglaptop.net/-DELL/Studio/Dell-Studio-1558-Core-i3-350M-226GHz-3-MB-L2-bFull-HD-1920X1080-1GB-ATI-Mobility-Radeon-HD-5470b/ само че не знам дали ще се навие. Иначе е просто върхът за парите си.

Link to comment
Share on other sites

Същия лаптоп Acer е 1100лв. Дори с по-добра видеокарта.

Ти недей така, Дядомраз ако не пише DELL на капака, е леко предубеден :bgrin: .

И аз знам, че Ацер вече не са това, което са били едно време, и при лаптопите поне са доста задобрели. От друга страна по-евтините делове съм чувал от познати, че и по-специалисти, че не са оня Dell, който хората очакват, нещо подобно на евтините Леново. Особено за Инспирон, та даже и повечето Студио. За Студио чета доста оплаквания от екрана. Ментета навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

....

Не, ATi или Intel ако не иска да има проблеми автора.

За процесора-Intel е по-добре за мобилен, разбира се. Но това не значи задължително.

Ако случи на стабилно лаптопче, AMD процесора няма да е кой знае какъв проблем. Вече мобилните им не греят толкова стабилно...Виж им TPD-тата между другото.

А лично аз кога писах на БДС, гледах клавишите и ги имах написани на клавиатурата фабрично.

Но като си взех лаптопчето, няма БДС на клавиатурата и отгоре на всичкото е немска, та бързичко се научих да пиша на фонетика...И излезе, че фонетиката ми е по-удобна.

Новите Nvidia мобилни карти не дават катастрофалните дефекти на 8400М/8600М, но си остават с по-висока честота на дефекти от Intel/ATi.

djadomraz не знам дали ме взимаш за балама, но съм наясно, че бизнеса на IBM по производство на лаптопи е прехвърлен на Lenovo.

Последният истински ТhinkPad лаптоп е Т60.

Иначе и аз принципно съм за Intel, но не по фенство, а по обективни показатели.

Ако AMD мине Intel в сектора на мобилни процесори, веднага зарязвам Intel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...