Jump to content
BulForum.com

Вторият ми хард фейлва


Recommended Posts

Имам два харда в момента - 60гб и 20гб. Проблемен е малкият. Когато чета нещо от него, няма проблем. Но когато реша да прехвърлям инфо от него или в него, ми излиза едно жълто триъгълниче, което ме осведомява, че имам проблеми с харда. А той самият изчезва, трябва да спра, да му извадя захранването и пак да го сложа, и като пусна писито си е там. Имате ли идея какво му е?

Link to comment
Share on other sites

ММ.. аз имах един такъв проблем,беше ми се омазала файловата система и при всеки опит да копирам нещо на него ми вадеше синьо екранче(на 98 бях тогава) След скандиска ми извади 72000 крослинкд файла.. Все пак пробвай и това макар,че не мога да ти кажа това ли ти е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Преди време малкият ми беше мастър, нямаше никакви проблеми тогава. Форматирах го и направих големия праймъри мастър. И в началото всичко си беше ок, отскоро имам този проблем. Скандискът не показа никакви проблеми. А за ИДЕ кабела, не съм пробвал да го сменя, ще видя дали ще има някаква промяна.

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблема идва от захранването-сигурно е слабо.И аз имам същият провлем с записвачката от време на време не се открива.Като извадя кабела и пак го вкарам тръгва.

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблема идва от захранването-сигурно е слабо.

Добре, има ли какво да направя, или трябва ново да си взимам?

Link to comment
Share on other sites

Не ти знам конфигурацията.Колко ватово ти е захранването??Какво си включил към него?Засега не бързаи с ново захранване.Направи малко експерименти.Изключи нещо излишно-например някое от 2-те CD-ta,и пробваи извесно време как се държи системата. B)

Link to comment
Share on other sites

хубава страничка.

 

Your Recommended Minimum Power Supply is 303 Watts!!*

 

а мойта е 250... и аз се чудя що от време на време ми изчезва втория хард диск и трябва да извадя и да вкарам пак захранването, че да се пусне. :)

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да е от захранването.Един колега имаше подобен проблем и си мислеше , че е от записвачката.(има 1 HDD, 1 DVD-ROM и 1 CD-RW). След малко нерви из фирмите се оказа, че захранването му е слабо.

 

P.S.

Има вероятност да е от захранването на то зи адрес може да си провериш да ли имаш нужда от смяна на захранването.

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

 

Този линк трябва да се премести в категорията PINNED.Мисля, че ще е полезен за много потребители :)

Link to comment
Share on other sites

хубава страничка.

 

Your Recommended Minimum Power Supply is  303 Watts!!*

 

а мойта е 250... и аз се чудя що от време на време ми изчезва втория хард диск и трябва да извадя и да вкарам пак захранването, че да се пусне. :)

да бе да, и на мен ми пише че ми трябват 302W, ама съм карал 1 година с 250W и нито един проблем.

Не му вярвайте много на този линк!!!!

Link to comment
Share on other sites

Opredeleno e problem zahranvaneto. Mene mi se e slu4valo taka da pravi PC na 4ieto zahranvane bqha iztekli dvata golemi kondenzatora. Sled smqnata im zahranvaneto kakto i PC-to ba4kat perfektno. Taka 4e nai veroqtno tva ti e problema. Ne e pyrviq edva li 6te e i posledniq takyv slu4ai :) Otvori si zahranvaneto ako moje6 i pogleni dali dvata kondenzatora sa zdravi. Vsy6tnost pregledai vsi4kite :) Posle otiva6 vyv Vikivat kupuva6 novi smenq6 vnimatelno starite i go enjoy :)

Link to comment
Share on other sites

Има вероятност да е от захранването на то зи адрес може да си провериш да ли имаш нужда от смяна на захранването.

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

според това трябвало да съм с 331 вата

а откакто съм си взел компа си карам на 235 вата и досега нямам никакъв проблем с него. Не мисля че е много реално това което показва сайта...

Link to comment
Share on other sites

Е, ама никой не е казал че като пише 250W захранване издържа точно толкова, имат си известен запас, и то не малък

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 harda , 1 flopi , 1 CDRW na 235 W - raboti idealno. Tochka.

почти като тебе съм. само че имам 2 СД-та 2 харда флопи а освен това два вентилатора единият светещ както и куп други глезотийки лампички и тем подобни и досега никога не ме е предавало захранването.нямам представа колко е запасът на моето захранване но като гледам е доста добър.

 

П.П. аwе не се ли изместихме далеч от темата?!?

Link to comment
Share on other sites

Въпроса с захранването е много относителен, защото много често нестабилноста идва точно от там.В залата, в която работя имаше проблем с напрежението назахранването зимата ..та знаете какво става като всеки включи по една печка, климатик .. Напрежението беше паднало до 180-190V и като се пусне климатика , до като завърти компресора се получаваше моментен пад и всичките машини се рестартираха.Енергото не обърнагха внимание на това и аз се принудих да запоя още 2 кондензатора от тези, за които KILLERINCHO спомена и проблема се оправи.А за въпроса - Колко мощно захранване ми трябва за компютъра?Ами.. аз съм с Athlon 2000+ , DDR 256MB +2.6V , 2бр HDD , CD-ROM, GeForce2 MX400 ( clock-ната с 2 вентилатора ) , Cooler - Evercool , FAN на кутията.За момента нямам никакви проблеми, но както и да ги смятам като консумация не ми надвишава 190W.Като се сметнат пиковете .. едно 230W захранване ме устройва идеално.

 

един хард диск консумира на 5v - 0,8 А , което е 4W , а на 12V е 0.75 = 9W т.е. 9+4 = 13W

Два хард диска са 26W.CD-ROM на 5V e 1.3A , a на 12V - 1.5A , което е 24,5W.

E тогава два харда с CD консумират 37,5W.За CPU-то да оставим грубо 80-90W...стават 140W.RАМ+VGA+FANS+МB не ми се вярва да е повече от 60-70W.Стават 200W и 30W запас.Естествено това са много груби сметки но няма да е проблем да се изчисли всичко.

 

[edit] Искам само да добавя , че в момента съм точно с 230W захранване и то от mini-тата ;) :)

По въпрос на горепосочения линк.. повечето неща не са верни.Като пример давам Keyboard & Mouse (3 Watts ) .. това просто е смешно ( стига да не става въпрос за мултимедийна клавиатура с вградени тонколонки ) Мишката консумира 0.025 А на напрежение 5V , което е 0.125W.Клавиатурата е 0,050А на 5V , което е 0,25 W.E общо не е повече от 0,50W

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...