Jump to content
BulForum.com

Въпрос за захранването


kiko1987

Recommended Posts

Оокей. Значи и 650 ми е много. Макар ме мисля все пак да си взема, защото не ми се рискува с 550 дет се вика better to be safe than sorry :)

Освен ако не мислиш да взимаш некъв луд райд с 8 харда и 2 видеа в СЛИ/Цроссфире, 650 ще ти е сигурно ДВОЙНО на това, което ти трябва като реална консумация :) .

Айде да не е баш 450 вата, ама 550 ватово ще ти е препредостатъчно ако питаш мен. Е, както казах, ако мислиш някой ден да правиш SLI или да слагаш i7 980 Extreme и да клокваш яко, ще си дадеш парите на вятъра. Освен това ако едно захранване се ползва близо до минимума като товар, ефективността му е по-малка, съответно плащаш повечко ток, макар и с малко. То затова се избира със запас, но не някакъв маниашки запас :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

За момента конфигурацията ми е:

intel core i7-860

Intel extreme dp55sb motherboard

GeForce GTX 460

4GB DDR3 на 1600mhz

1TB HDD Seagate

 

и както казах по - горе, ги смятах в един сайт ми изкара 560W, че ще са му нужни и сега след коментара на Теди, ептен идея си нямам какво да взема :confused

Link to comment
Share on other sites

За момента конфигурацията ми е:

intel core i7-860

Intel extreme dp55sb motherboard

GeForce GTX 460

4GB DDR3 на 1600mhz

1TB HDD Seagate

 

и както казах по - горе, ги смятах в един сайт ми изкара 560W, че ще са му нужни и сега след коментара на Теди, ептен идея си нямам какво да взема :confused

Не знам къде си ги смятал, но според мен тия компоненти и 560 вата е абсурдно :) . Нали, говорим за максимално натоварване на всичко.

Проц го тури айде 120 вата, видео 160, дъно 50, рам 20, хард 10, вентилатори 20 и още запас от 50 , прави ~440W, при доста грубо закръгляне :) .

Аз бих взел 550 ватово (което явно ще държи и над 600), но ако парите не те притесняват и ще спиш по-спокойно, не пречи да вземеш и 650 вата ;) .

Link to comment
Share on other sites

Не знам къде си ги смятал, но според мен тия компоненти и 560 вата е абсурдно :) . Нали, говорим за максимално натоварване на всичко.

Проц го тури айде 120 вата, видео 160, дъно 50, рам 20, хард 10, вентилатори 20 и още запас от 50 , прави ~440W, при доста грубо закръгляне :) .

Аз бих взел 550 ватово (което явно ще държи и над 600), но ако парите не те притесняват и ще спиш по-спокойно, не пречи да вземеш и 650 вата ;) .

 

Оо то точно парите ме притесняват, защото сега нямам само захранване, за да подкарам машината, но просто не исках накрая да объркам нещо. :) Ще си взема едно 550W за да ми е мирна главата, мерси много за съвета, спестихте ми към 100лв. които щяха да отидат на вятъра :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, искам да попитам някой има ли наблюдения върху Corsair CMPSU-600CXEU сравнено с едно CM Silent Pro M600. Другата седмица ми предстой закупуване на захранване, и от изчетеното във нета стигнах до извода, че в този ценови диапазон M600, може би е оптималното решение. Но преди малко попаднах на този Corsair, който на пръв поглед не изглежда зле.

Ще храня един Phenom II 965 BE, GTX 460, 4gb Ram 1600Mhz и два харда.

 

... та, бих се зарадвал на някое по компететно мнение по въпроса.

 

В момента съм с един 4 годишен Фортрон 350W . Процесорът е с 13% клок - Рамта на 1540 Мхз, а видеото не съм го барал - много ще му дойде на хайвана...

 

Машинката работи 24/7

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Corsair, но VX и съм доволен - захранва много лакома система без никакъв проблем, а е 550W.

Имайки предвид мощностите на VX, HX, TX сериите 450-500W ще ти са напълно достатъчни, другото е излишно презапасяване.

Над CX нямам наблюдения и не съм чел по въпроса.

 

edit: потърсих да видя за какво става на въпрос и веднага попаднах на:

CX600 should be good. But in that segment, Corsair VX550 rules!

Interesting.. but googling prices gives me a 2x more expensive for the VX550

 

Явно тая серия е бюджетна, така че не мога да го срвнявам с моето.

Link to comment
Share on other sites

Разликата в цената е със 6 лв CX600 е по-евтино от VX550, докато M600 на Cooler Master e със 20-тина лева по-скъпичко, но може би защото е модулно, което все пак си е предимство но не чак толкова за самото захранване. Единственото което ме притеснява при CM-a е, че много хора се оплакват от топлината.

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам да не е модулно - повече конектори където тече голям ток = повече проблеми xmas.gif

Вземай което и да е, и двете ще са добри ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

На cooler master вентилаторите всичките ги смених (освен 25 сантиметровите). Бяха се раздрънкали за няма и 6 месеца. Ако слагат същите вентилатори на захранването както и на кутиите си (хем от хубавите кутии взех)...

Link to comment
Share on other sites

На cooler master вентилаторите всичките ги смених (освен 25 сантиметровите). Бяха се раздрънкали за няма и 6 месеца. Ако слагат същите вентилатори на захранването както и на кутиите си (хем от хубавите кутии взех)...

 

Е не вярвам на захранване за 180лв да сложат вент за 10 лева :) . Вентилаторът на M600 изглежда доста добър. 135mm нискооборотен (на макс натоварване вдига малко над 1000rpm ) със термодатчик и под него охлажда два огромни алуминиеви блока. На снимки и на ревюта изглежда много добре ... Чудя се от къде толкова грее ?!:huh:

 

П.П. При всички положения и Корсара и Кулера ще са по-добри от сегашното ми, но тъй като парите не са ми в "излишък" мразя да ги давам за глупости. Просто се опитвам да купя оптималното за около 170 лв ...

Link to comment
Share on other sites

Може да хвърлите по едно око и на енермаксчетата :)

 

Много са добри, но и цената им е добра. Със моят бюджет (170лв) няма да мога да си позволя добро 500-600W захранване на Enermax.

Link to comment
Share on other sites

CX prices are going to be very, very low in the market and the CX is an entry-level product for people building unexciting email and web machines, maybe some light gaming. It's also designed as a decent replacement PSU for somebody who has a dead PSU and just wants a cheap, reliable replacement." - Corsair (Redbeard)

 

Вземай VX, самите Corsair си казват, че това е евтино захранване xmas.gif

Със 550 захранвам Q6600 на 3.6GHZ (около 150W при load), две карти във crossfire и 5 харда. Досега не съм чул перката да вдигне обороти по-високи от минималните и не съм имал проблеми wink.gif

Някакъв си феномен и 2 харда няма да разбере че ги има...

Link to comment
Share on other sites

Overdrive още малко и ще ме разубеди от Cooler Master да мина на Corsair. Даже сега тъкмо гледах HX серията защото са модулни. В Ресет 520W вариант е 200 лв VX и той е на същата цена. Не че държа да е модулно, но е за предпочитане. Сега дилемата остана между CM Silent Pro 600W за 170лв или Corsair HX520W за 200лв. Все още не съм сигурен дали си заслужава да дам 30лв в повече за 80W по-малко мощност.

 

Link to comment
Share on other sites

HX са още по-висок клас, така че да не те притесняват по-малкото ватове ако решиш да е Corsair.

 

Мощността НЕ Е по-малко, просто са други стандартите - при Corsair е 520W постоянно натоварване, а при повечето марки - пиково натоварване за 1-2мин макс. Преди да си взема VX намерих лабораторни тестове с изкуствен товар, осцилоскопи и тн и моя модел даваше стабилни 700W и максимални 800 wink.gif

И аз мислех да си взема CM, но ми направи впечатление, че Corsair не злоупотребяват с ватовете, което ми говори само че са сериозна фирма.

Link to comment
Share on other sites

HX са още по-висок клас, така че да не те притесняват по-малкото ватове ако решиш да е Corsair.

 

Мощността НЕ Е по-малко, просто са други стандартите - при Corsair е 520W постоянно натоварване, а при повечето марки - пиково натоварване за 1-2мин макс. Преди да си взема VX намерих лабораторни тестове с изкуствен товар, осцилоскопи и тн и моя модел даваше стабилни 700W и максимални 800 wink.gif

И аз мислех да си взема CM, но ми направи впечатление, че Corsair не злоупотребяват с ватовете, което ми говори само че са сериозна фирма.

 

А на фона на останалата "музика" от вентилатори в кутията твоят VX чува ли се ? И въобще рязък спад/възход ли има в промяната на оборотите ?

 

П.П. Нали е със 120мм перка...

Link to comment
Share on other sites

Утре отивам да купувам новото захранване. Последно остана дилемата между CM Silent Pro M600 и Corsair HX520 и след като прегледах сума ти ревюта и на двете, наистина ми е трудно да реша кое да взема. Моля да ми помогнете в избора момчета.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка се спрях на Cooler Master Silent Pro M600. Наистина работи адски тихо и въобще не можеш да чуеш звука от перката. Надявам се да излезе добра бройка.

Link to comment
Share on other sites

Мн мн не влизам в този раздел и не следя темите. Случайно погледнах тази и последните няколко мнения.

От година и половина съм с Cooler Master Silent Pro M700 и до сега не съм имал проблеми. :) (да чукна на дърво)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай за късния отговор. Не съм чул никога да си повиши оборотите, само че след като спра компютъра остава да работи перката още минута - тогава се чува съвсем слабо.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, искам да попитам някой има ли наблюдения върху Corsair CMPSU-600CXEU сравнено с едно CM Silent Pro M600. Другата седмица ми предстой закупуване на захранване, и от изчетеното във нета стигнах до извода, че в този ценови диапазон M600, може би е оптималното решение. Но преди малко попаднах на този Corsair, който на пръв поглед не изглежда зле.

Ще храня един Phenom II 965 BE, GTX 460, 4gb Ram 1600Mhz и два харда.

 

... та, бих се зарадвал на някое по компететно мнение по въпроса.

 

В момента съм с един 4 годишен Фортрон 350W . Процесорът е с 13% клок - Рамта на 1540 Мхз, а видеото не съм го барал - много ще му дойде на хайвана...

 

Машинката работи 24/7

Здравей,

в момента имам подобна конфигурация(Phenom II 965 BE, 9600GT X 2 в SLI режим, 4gb Ram 10660Mhz и два харда-WD 640GB).Захранването ми е Corasir ТХ650W с него нямам никакъв проблем,а тоя Фортрон 350W не знам дали дори ще я подкара тая машина.Не се чуди и взимай Корсара,даже и ако можеш с повече мощност(при твоята конфигурация видеото ти е зверско).Пиши после какво се е получило.

Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

..а тоя Фортрон 350W не знам дали дори ще я подкара тая машина...

Т.е. да разбираме, че тая машина харчи над 350 вата в idle?

Докато не натовари нещо видеокартата, 350 истински вата ще подкарат машината. 2 харда са 20 вата, процесора не е нещо кой знае какво като мощност, дори да е от последните 140 ватови, обикновените доскоро бяха 90-тина вата.

Отделен въпрос е че при пълен товар ще е на и над ръба и въпреки че може и да работи, е силно препоръчително да го смени.

Link to comment
Share on other sites

Захранването го смених, спрях се на Cooler Master Silent Pro 600W. Изключително доволен съм, много тихо работи, волтажите са много добри (надявам се и след време да си останат така) и даже ми дойде в повечко като ватове. По тестовете гледах че чак на 780-790 почва да се дъни. A съм далече още даже и от 600W, но малко повече никога не е излищно.

Link to comment
Share on other sites

Едно добро 425W щеше да ти върши същата перфектна работа, стига да не планираш големи ъпгрейди :) .

Но честито да ти е, по-добре презапасен, отколкото усъмнен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...