Jump to content
BulForum.com

Най-добра добавка


dragomir375

Recommended Posts

здравейте! искам да попитам коя според вас е наи-добрата дизелова и бензинова добавка? на мен ми кзаха кастрол или Бардал, но искам и да видя и вашето мнение какво ще кажете :) благодаря много :) :)

Link to comment
Share on other sites

А за какво слагате добавките в горивото? В смисъл - имате някакъв проблем или просто така - профилактично? И какъв е ефектът след слагането - осезаем ли е или повече е самонавиване, че нещо се променя към по-хубаво?

Link to comment
Share on other sites

според мен се слага профелактично :) просто да поддаржат чиста системата или ако има някои малки утаични частици да ги изчисти, но за по големи мисля, че няма да помогне :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако става дума само за профилактика, вместо добавки предпочитам да слагам всеки път V-Power например, тъй като той има добавки за пречистване и по-добро изгаряне така или иначе. Само веднъж съм слагал добавка на Пасата, тъй като имаше някакво придърпване за кратко време, предположих, че инжекцията може да се е позапушила и я долях. Не мога да кажа дали се оправи заради добавката или се е дължало на нещо друго. Иначе имам повече опит с добавките към маслото, но не искам да разводнявам тази тема...

Link to comment
Share on other sites

зависи ако си сложил добавка за 2,50лв или 4 лв ефекта ще е никав

Не е точно така, на Редекс добавката за дизел е към 5 лева, но точно с нея Кангото ми се оправи и спря да придърпва и да тресе.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Какво ще кажете за МотоГард... гледам нещо го рекламират насам-натам.. четох някви лайна, ама не ми се вярва много-много..

Link to comment
Share on other sites

Аз не ползвам добавки....за нищо. Чувал съм няколко мнения, че опрат ли нещата до добавки...работата се е размирисала, но...дали е така. Гаранция-Франция :)

Link to comment
Share on other sites

Аз сложих от тоя прехваления КИКИТРОН 100 :D

Абе има малка разлика, ама чак пък нещо....

Добавка и на мен ми се ще да сложа профилактично... за сега Кастрола ли само ?

Link to comment
Share on other sites

За бензинова кола 50 мл. нафта на 10 кила бензин, за дизелова кола в същите пропорции бездимно двутактово масло. Последно време по всякакви автофоруми тея неща препоръчват.

Link to comment
Share on other sites

Я препоръчайте някоя добавка, която наистина да почиства дюзите на инжекциона. Става дума за двулитров зеттек.

Link to comment
Share on other sites

Защо какво прави?

 

По-скоро "смазва" инжекторите. Иначе ако ви се чете: http://www.offroad-b...?t=50536&page=1 Тук доста са обсъждали специално за нафтата. Някой твърдят, че ако пуши спирало, вървяла по-мазно и т.н. Аз дизел не карам и нямам мнение.

 

Но е спорен въпрос, особено за новите дизели да не кажа противопоказен....

 

В Рено форума има един колега, който от чисто нова от магазина кара колата с двутактово масло и казва, че няма ядове. Вече е минал 90 000 км и продължавал да слага. Колата е 1.5 DCI т.е. комънрейл.

 

@Галински за добавка за бензина на повечето пише "съдържа нефтен дистилат" т.е. почти 95% нафта, което го крият. Все пак половин кило нафта е по-евтина от 1 шише добавка. Така, че шибни си направо нафта, ама ако имаш излишни кинти си купи добавка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...