Jump to content
BulForum.com

Цифрова ТВ на компютър


Recommended Posts

Понеже взе да ми писва от ДЦЦ се задава смяна на оператора.Проблема е,че в моята стая съм с аналогов ТВ тунер, а интереса ми е главно към сателитните оператори(coolbox и entry нямат покритие).Въпроса е как най-лесно да гледам цифрова телевизия на екрана на монитора си без да си купувам цифров или HDMI тунер.Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Сателитен (DVB-S/S2) тунер, все нещо трябва да приема сателитния сигнал.

И за мен иде края на кабелната ТВ, или нещо ефирно, или сателитно, или нелегално, че ми писна от неуредици, и интернетски, и телевизионни.

Link to comment
Share on other sites

Ако не държиш толкова на езика, се регистрирай тук.

Ще имаш повече от петдесет канала със сателитно качество и два HD-канала, но със съпровод предимно на руски език :)

 

Ако не те мързи, по форумите можеш да намериш плейлист на каналите за VLC.

Link to comment
Share on other sites

Сателитен (DVB-S/S2) тунер, все нещо трябва да приема сателитния сигнал.

И за мен иде края на кабелната ТВ, или нещо ефирно, или сателитно, или нелегално, че ми писна от неуредици, и интернетски, и телевизионни.

 

Четох за някакви комбинации с S-video кабел/скарт и DVI-HDMI преходници но съм пълен лаик.

Link to comment
Share on other sites

Четох за някакви комбинации с S-video кабел/скарт и DVI-HDMI преходници но съм пълен лаик.

Това беше как от сет-топ-бокса на Cooolbox да се вкара сигнала в аналогов тунер или да се пусне на монитор с DVI-вход

Link to comment
Share on other sites

Това беше как от сет-топ-бокса на Cooolbox да се вкара сигнала в аналогов тунер.

 

и това важи само за сет-топ-бокса на кулбокс,така ли ?

Link to comment
Share on other sites

Важи за всички сет-топ-боксове:

- от аналоговите изходи към вход по ниска честота на тунера;

- от HDMI към монитор с цифров вход.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако не държиш толкова на езика, се регистрирай тук.

Ще имаш повече от петдесет канала със сателитно качество и два HD-канала, но със съпровод предимно на руски език :)

 

Ако не те мързи, по форумите можеш да намериш плейлист на каналите за VLC.

-----------------------

Евала майна за този линк, но жалко, че толкоз късно го видях. Регистрацията в този сайт който си посочил, вече е платена, сори. Дай некой друг подобен руски линк, аз нямам проблеми с езика!?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Малко стара тема ,но да я раздвижа малко.

Подбрах малко канали за тв.до кога ще вървят не знам,но засега ги има каналите имат бг субтитри.

1.трябва да свалите плейлиста от тук

2.това файлче го отваряте или със vlc. или другият вариант който е по добър със Prog DVB при него субтитрите тръгват автоматично.

При ProgDVB можете да го ъпдейтвате няма проблем той е със вечен триал.

Приятно гледане.

25288016.png

Link to comment
Share on other sites

Нещо не успях да се справя с ProgDVB и затова реших да ползвам VLC-то, но пък не мога да пусна субтитри с него. Може ли да обясни някой как става номера, моля! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Нещо не успях да се справя с ProgDVB и затова реших да ползвам VLC-то, но пък не мога да пусна субтитри с него. Може ли да обясни някой как става номера, моля! :rolleyes:

горе от менюто "Видео" избираш "Пътечка за субтитри".

освен въпросните канали:

 

snagprogram0301.png

 

дали има и други? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

а бе, уж сложих plugin-а в папката на лисицата, но не ми се визуализират каналите ... става въпрос за тези, които изискват vlc.

 

Деинсталирай и сложи версия 1.0.5 на VLC

Link to comment
Share on other sites

напр. с URL Snooper

Тук, по друг повод бях описвал как се прави.

аз го правя малко по-хамалската - направо от мозилата го взимам.

имам един въпрос с този VLC player:

 

snagprogram0302.png

 

като прибавя канали, не мога да им променя тайтъла ... гледам как са другите и уж прибавените ги правя по същия начин, но си стоят с IP адреса :wacko:

Link to comment
Share on other sites

аз го правя малко по-хамалската - направо от мозилата го взимам.

имам един въпрос с този VLC player:

 

 

като прибавя канали, не мога да им променя тайтъла ... гледам как са другите и уж прибавените ги правя по същия начин, но си стоят с IP адреса :wacko:

 

Кои са тези канали?

Пишеш това- #EXTINF: 0, и след него името на канала и от долу стрйма.

 

#EXTINF: 0,EVROSPORT

http://87.116.84.12:8001/udp/238.0.49:1234

Link to comment
Share on other sites

След всичкото това четене, само не разбрах, какво толкова трудно има да си ползвате сайта, ами търсите всякакви начини да свалите плейлистата с адреисте и да я сложите в плеъра си? На готово, че ако може и с по-малко цъкания... нямам думи наистина... :blink:

 

Заради тръпката.Аз пък не разбрах на теб какво ти пречи това?

Link to comment
Share on other sites

След всичкото това четене, само не разбрах, какво толкова трудно има да си ползвате сайта, ами търсите всякакви начини да свалите плейлистата с адреисте и да я сложите в плеъра си? На готово, че ако може и с по-малко цъкания... нямам думи наистина... :blink:

по-лесно е от плеъра, пускаш го и си избираш канала, който желаеш ... иначе отваряне на браузъра, зареждане на страницата, цъкане на избрания канал ... а и винаги мозилата може да забие, да се претовари, защото обикновено хората не пускат един прозорец на браузъра си само за да гледат онлайн телевизия ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...